Savaitės naujienų apžvalga (2013/11/09-2013/11/15)

Tema: Naujienos

Šiame straipsnyje trumpai pažvelgiamos savaitės naujienos, tame tarpe ir tos, kurioms nebuvo skirti atskiri straipsniai Mac Arena svetainėje. Po trumpomis naujienomis rasite straipsnį apie su „Pwn2Own“ hakerių konkurse pademonstruotomis Google Chrome naršyklės saugumo spragomis susijusį atnaujinimą bei konsoliduotą Mac Arena savaitės straipsnių sąrašą.

 • Anot Reuters, Blackberry apsigalvojo ir nutarė neišsiparduoti gabaliukais. Anksčiau Blackberry, daugiausia dėl jos turimų patentų buvo, tam tikrais „gabalais“, pasiruošusios įsigyti Apple, Microsoft, Lenovo ir kitos kompanijos.
 • Apple atnaujino Xcode išleisdama šios, programuotojams skirtos aplikacijos 5.0.2 versiją.
 • Apple išleido OS X Server atnaujinimą 3.0.1
 • Maskva ruošdamasi Olimpinėms žaidynėms, ir skatindama visuomenės dėmesį fiziniam lavinimui, metro įrengė bilietų automatus, kur įsigyti 30 rublių kainuojantį vienkartinio metro pravažiavimo bilietą galima pritūpus 30 kartų. Įdomu ar žmonės su negalia taip pat turi pritūpinėti ar už juos gali pritūpti sportiški jaunuoliai...?
 • Dabar, vartotojai turintys problemų su Mac kompiuteriais gali su AppleCare atstovais dalintis savo kompiuterio ekrano vaizdu „gyvai“.
 • JAV Patentų ir Prekinių ženklų biuras paskelbė Apple patentą, kuriame aprašomas „mygtukas“, kuris ne tik yra jautrus prisilietimui, bet ir prisilietimo paspaudimo stiprumui.
 • Apple ir Raudonasis kryžius apjungė savo pajėgas pagalboje nuo viesulo nukentėjusiems filipiniečiams. Deja, bet iTunes su lietuvišku Apple ID prisidėti prie pagalbos šiai šaliai nėra galimybės.
 • Dabar Apple aplikacijų kūrėjams leidžia sugeneruoti 100 kodų su kiekvienu atnaujinimu, kuriuos jie gali duoti draugams, šeimos nariams ar panaudoti reklamos tikslais ar duoti apžvalgas bei įvertinimus atliekantiems žurnalistams. Anksčiau Apple leido sugeneruoti 50 kodų. Kodas leidžia atsisiųsti aplikaciją anksčiau nei ji yra paskelbiama oficialiai.
 • Sklinda gandai, kad Apple planuoja išleisti dviejų skirtingų dydžių iWatch - vyrams ir moterims. David Hsieh iš NPD DisplaySearch teigia, kad Apple kuria 1,3“ ir 1,6” iWatch modelius su lanksčiais 320x320 OLED ekranais, kurių pasirodymas planuojamas 2014 metais.
 • Internetinių pokalbių ‘startupo’ kompanija Snapchat atsisakė 3 milijardų JAV dolerių, kuriuos jai pasiūlė Facebook ir nutarė šioje nelengvoje konkurencinėje kovoje kovoti savarankiškai.
 • Dropbox atnaujino savo OS X skirtą aplikaciją į 2.4.7.
 • Apple atnaujino iOS skirtas iBooks ir iTunes U aplikacijas
 • Pakartotinai pasirodė gandų, šį kartą iš kiniečių C Technology, kad Apple mažina iPhone 5c gamybos kiekius (nuo 320 000 iki 80 000 vienetų per dieną), nes pirkimai nėra tokie dideli kaip buvo tikėtasi.

Google ištaisė Chrome saugumo spragas pademonstruotas Pwn2Own konkurse

Google siekdama užlopyti Chrome naršyklės saugumo spragas, pademonstruotas antradienį „Pwn2Own“ programišių konkurse, išleido skubų Chrome atnaujinimą.

Chrome naršyklės pažeidžiamumą Nexus 4 ir Samsung Galaxy S4 pademonstravo programišius pravarde Pinkie Pie ir taip laimėjo 50 000 JAV dolerių prizą. Po šios demonstracijos, apie saugumo spragas buvo pranešta Google, kuri užtruko mažiau nei dieną jas užtaisydama ir išleisdama atnaujinimą savo naršyklei.

Nežiūrint to, kad Pinkie Chrome naršyklės saugumo spragas pademonstravo ant Android operacinei skirtos Google naršyklės, Google saugumo spragas užlopė ir Chrome naršyklės versijose skirtose Windows, Mac ir Linux operacinėms sistemoms, bei Chrome Frame įskiepyje skirtame Internet Exploerer.

Pinkie pademonstruota saugumo spragos užlaužti naršyklę bei visiškai apeiti „sandbox“ naršyklės apsaugą.

Google išleido Pinkie pademonstruotas saugumo spragas panaikinančias: 31.0.1650.57 Chrome versiją skietą Windows, Mac ir Linux bei Chrome Frame 31.0.1650.57 ir Chrome skirtą Android operacinei sistemai 31.0.1650.59.

Kadangi nėra atnaujinta iOS skirta Chrome naršyklės versija, tai arba šios saugumo spragos iOS nebuvo arba ji dar arba tebetaisoma, arba laukia Apple patikros ir patvirtinimo.

Mac Arena savaitės straipsniai (2013/11/09–2013/11/15)

Žmonės

Apple istorija

Apple vs …

iOS

OS X

iPhone

iPad

Apple TV

iCloud

Internetas

Teismai

Kita

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Tai kad ant Android nera Chrome 31 versijos, dabar dar tik 30, ji tik dar pasirodys su naujom galimybem, o ant iOS tai kaip visados veliuos, nes turi praeiti apple cenzura :) O tai gali uztriukti 5 ir daugiau dienu.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų