Ką daryti jei pavogė iPhone, iPad ar iPod touch

Jei jūsų iPhone, iPad ar iPod touch pasiglemžė ilgapirščiai, egzistuoja eilė būdų kaip apsaugoti savo duomenis esančius įrenginyje bei pabandyti susigrąžinti įrenginį.

Ateities nereikia bijoti, jai reikia ruoštis

Norint, kad vagišiui apkartinti lengvo grobio skonį, savo iOS įrenginį turėtumėte apsaugoti įjungimo slaptažodžiu ir pageidautina ilgesniu nei 4 skaičių. Įjungti „Location services“ ir „Find my iPhone“ paslaugą. Taip pat verta išsaugoti savo iPhone IMEI bei serijinį numerius kur nors, kur galėtumėte esant reikalui juos greitai rasti net nebūdami namie ar neturėdami savo kompiuterio (pavyzdžiui persiųsti šiuos duomenis savo elektroninio pašto adresu). Sužinoti savo IME ir įrenginio serijinį numerį galite atidarę Settings aplikaciją ir pasirinkę General > About. Galite net padaryti ekrano kopiją ir šią informaciją saugoti paveiksliuko pavidale, bet ne tame pačiame įrenginyje

Patikrinkite iPhone/iPad iPod touch buvimo vietą

Jei esate įjungę „Find my iPhone“ paslaugą savo įrenginyje, prisijunkite prie iCloud.com, paspauskite ant Find My iPhone ir ekrane turėtumėte matyti žemėlapį su visais jūsų turimais ir iOS ir OS X įrenginiais. Pasirinkite prarastą įrenginį ir sekite jo buvimo vietą.

Find My iPhone įrenginio vietos sekimas

Aktyvuokite „Lost Mode“

Norint aktyvuoti „Lost Mode“ (prarasto įrenginio režimą) naudojant iCloud vartotojo sąsają:

 • paspauskite ant taško, atstovaujančio jūsų prarastą įrenginį, žemėlapyje
 • paspauskite ant „Lost Mode“ piktogramos
Find My iPhone lost mode / pamesto iPhone režimas

Aktyvavus „Lost Mode“ jūs galite:

 • įjungti įrenginio slaptažodį, jei to nesate padaręs
 • įrenginio ekrane atvaizduoti pranešimą su jūsų tekstu. Pavyzdžiui kontaktine informacija, ar telefono numeriu, kuriuo galima su jumis susisiekti ir grąžinti įrenginį.
 • Find My iPhone žinutė pasiųsta į iOS įrenginį
 • jei įrenginyje buvo išjungtas įrenginio vietos nustatymas - aktyvavus „Lost Mode“ automatiškai aktyvuos ir „Location Services“ paslaugą.

Praneškite apie pavogtą įrenginį policijai ir jei tai iPhone - savo GSM operatoriui

Jei esate tikri, kad įrenginį ne pametėte, o jį iš jūsų pavogė - vertėtų apie tai pranešti policijai.

Taip pat jei prarastas įrenginys turi SIM kortelę ir yra įtarimų, kad kortelė iš įrenginio išimta - apie tai reikėtų informuoti paslaugos operatorių, nes ta SIM kortelė gali būti panaudota nedoriems veiksmams, kuriais vėliau galite būti apkaltintas jūs. Reikėtų susitarti su operatoriumi, jei yra galimybė neblokuoti pilnai kortelės, nes ją užblokavus negalėsite sekti įrenginio buvimo vietos.

Kraštutiniu atveju ištrinkite visus duomenis įrenginyje

iPhone ir iPad paprastai turi daug asmeninės informacijos: nuotraukų, banko sąskaitų numerių, elektroninio pašto žinučių ir t.t. ir jei manote, kad įrenginio jau nebeatgausite, jūs galite pilnai ištrinti visus jame esančius duomenis. Tokiu būdu būsite tikri, kad niekas nepasinaudos jūsų įrenginyje esančiais duomenimis.

Find My iPhone įrenginyje esančio informacijos trynimas

Jei vis tik įrenginį vėliau atgavote - duomenis jame atstatyti galite iš iTunes ar iCloud išsaugotos atsarginės duomenų kopijos.

Atminkite, kad ištrynus duomenis iOS įrenginyje nebegalėsite jo sekti, tačiau vagišius su tuo įrenginiu taip pat nelabai ką galės padaryti dėl Apple iOS 7 įdėtos nuo vagysčių saugančios „Activation Lock“ paslaugos.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 21 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. O gal žinote kaip ir ar išvis įmanoma, kad telefono neitų išjungti nesuvedus slaptažodžio, nes dabar nors jai ir yra įjungtas slaptažodis, tai telefoną išjungti galima slaptažodžio net nepareikalavus. Tada nebėra jokios naudos iš to telefono sekimo ar užrakinimo, nes vagišius tikrai pirmiausia telefoną išjungs.

 2. Ramūnai, argi tikrai, kaip sakai, "vagišius su tuo įrenginiu taip pat nelabai ką galės padaryti dėl Apple iOS 7 įdėtos nuo vagysčių saugančios „Activation Lock“ paslaugos."? Taigi nuneš į dirbtuvę ir Iphone ten nulauš. Argi neįmanoma "perkalti" IMEI ar serijinio Nr, tad telefono niekas niekada nebeatseks? Man iP5S nukosėjo Ispanijoj ir iškart išjungė. Policijai pranešiau, bet nei IMEI, nei serijinio neturėjau užsirašęs, buvau tikras, kad per iCloud prisijungęs juos rasiu... Ar dabar dar verta policijai pranešt IMEI? :)

  • Nesakau, kad būdų nėra - gal ir yra, bet aš jų nežinau.
   Pati iOS 7 savaime neapsaugos, jei vartotojas nebus įjungęs „Activation Lock“ funkcijos. iPhone 6, kurie parduodami jau su įsidegta iOS 8, ši funkcija įjungiama pagal nutylėjimą („Kill Switch“ programos dalis). iOS 7 vartotojai tai turi padaryti patys įjungdami Find My iPhone.
   Nelabai gilinausi į IMEI reikalus, bet:
   a) man atrodo tai yra nelegalu.
   b) to nepadarys bet koks atgrubnagis su lituokliu rankoje, o serviso organizacija vargu ar rizikuos savo vardu, licencija ir t.t. dėl to, kad žr. a).
   c) tai nieko nepadės jei įjungta Find My iPhone paslauga, nes negalėsi įrenginio atstatyti į gamyklinius parametrus nežinodamas vartotojo (tikro savininko) iCloud ID slaptažodžio.
   d) man atrodo normaliuose telefonuose IMEI kodas surišamas su procesoriumi ir tai reiškia pakeisti IMEI yra dar sudėtingiau, o ir pats IMEI turi būti skirtas tam telefono modeliui, o tokių Apple dalių, spėju, mikroschemų turgelyje nenusipirksi.

   Dėl pranešimo policijai tai manau visada verta. Bėda ta, kad Europoje nėra bendros IMEI vagysčių duomenų bazės ir retas operatorius tokiais duomenimis dalinasi su kitais rinkos žaidėjais. JAV, pernai metais operatoriai pradėjo jungtis į bendrą duomenų bazę ir visi turi pavogtų ar paskelbtų dingusiais telefonų duomenis ir juos deaktyvuoja savo tinkluose - tai reiškia jie neveiks nei pas vieną tą telefoną deaktyvavusį operatorių.

   Kadangi tokios duomenų bazės Europoje nėra, vagystės atveju, operatoriui pranešus IMEI - jis jį blokuoja. Nauda iš to tik tokia, kad to operatoriaus tinkle tas telefonas neveiks. Jei jį pavogė kitoje šalyje - tikimybė, kad jis atsidurs savininko šalyje yra, bet nėra didelė. Su šia problema susiduria tautiečiai „iš rankų“ įsigiję telefonus Lietuvoje ir pervažiavę gyventi į JK, Airiją ar kitą šalį, kai nusipirkus ten kortelę jiems „negaudo ryšio“ - vadinasi telefonas buvo pavogtas toje šalyje ir blokuotas.

   Jei vagišius išėmė kortelę - tai būtų logiška iš jo pusės telefonas net nebando jungtis prie operatoriaus (jei telefonas rištas, tarkim prie Omnitel, tai ir įdėjus kito operatoriaus kortelę jis neveiks), prie Wi-Fi taip pat nesijungia, nes spėju užrakintas, o kodo vagis nežino - todėl ir nepasirodo iCloud.

   Galėtų Apple panaudoti papildomai apsaugai vieną savo patentų, kuriame aprašoma SIM kortelės išėmimo technologija leidžianti išimti (nelaužant ragelio) kortelę tik elektroninėmis priemonėmis - atrakinus telefoną specialaus nustatymo pagalba.

 3. Sveiki ..ar imanoma surasti iphone se ..pries menesi pameciau ..siuo metu naudoju tuos pacius duomenis iphone 4 s buciau dekimgas ir atsilyginciau...dezute turiu. jei ka mano el pastas alfamidi@gmail.com Nenoreciau gauti ivairiu kvailu ir megejisku patarimu.Aciu.

 4. Laba,uzblokavau telefona pamesta su find my iphone programa,taciau netycia ištryniau įrenginį is sąrašo paspaudus i viršuje dešinėje pusėje Delet,kaip galiu atgal gražinti įrenginį kad galeciau matyti jo buvimo vieta? Ir jeigu telefonas isikrove,vistiek blokavimas veikia?net ji ir pakrovus? Labai laukiu atsakymo,aciu

 5. Sveiki, Ar imanoma is Iphone 7 (be sim) perkelt duomenis i iphone 8 per atstuma. Backup nespejau padaryti iki galo del laiko stokos (turejo isvaziuoti naujam seimininkui, jis patikimas, tad reikalui esant pades, jei imanoma, nuotraukas persikelt). Kontaktai kazkokiu budu persikele, bet man labai reikalingos ten (Iphone 7) likusios nuotraukos. Nuo account'o neatsijungus.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų