Apple prieš Microsoft: kova dėl vietos biuruose

iPhone ir iPad gamintoja vis labiau skverbiasi į verslo sektorių ir ruošiasi nugraibyti sviestą ir dešrą nuo Microsoft, Dell bei kitų kompanijų, kurių verslo sėkmė priklauso nuo korporatyvinių klientų, sumuštinių.

iPad verslui

Apple į verslo sektorių ateina netradiciniu būdu, o būtent iPhone ir iPad pagalba. Ji kol kas neužima dominuojančios padėties tarp biurų kompiuterių, bet jos įtaka ir šiame sektoriuje stipriai auga.

Neseniai lankiausi keliose Lietuvos įmonėse. Vienoje jų, Apple iMac „pasitiko“ tik užėjus. Galvojau čia dėl grožio, matyt, taip „pastatė“ sekretorėms, tačiau pavaikščiojęs po biurą pastebėjau, kad beveik pusė iš kelių šimtų toje įmonėje naudojamų kompiuterių švytėjo Apple ženkleliu. Kitoje įmonėje, susitikimo metu, visi tos įmonės darbuotojai dalyvavę susitikime prieš save buvo pasidėję MacBook Pro arba MacBook Air kompiuterius ir kaip supratau, didesnė dalis kompanijos darbuotojų darbo vietose naudoja Apple Mac’us.

Ši technologijų gigantė daro viską: mažina įrangos kainą bei nemokamai dalina programinę įrangą, kad tik taptų patrauklesne verslo įmonėms. Ir ši taktika veikia. Per pastaruosius metus, Apple kompiuterius galima išvysti vis didesniame biurų skaičiuje. 18 procentų Šiaurės Amerikos darbuotojų darbe naudoja Apple įrenginius nors prieš porą metų šis skaičius vos siekė 3 procentus.

Didžiausia jėga traukianti Apple į šį sektorių yra ta, kad vartotojai nori Apple produktų ir darbo vietose, o pirmadienį Apple išplatino skelbimą, kuriuo ieško Verslo klientų pardavimų atstovo.

Tai iš ties keistas fenomenas, kai vienos kompanijos produktai naudojami kitoje, ne todėl, kad pirmoji deda nežmoniškas pastangas, kad taip nutiktų, bet todėl, kad kitų kompanijų darbuotojai nori naudoti pirmosios produktus.

Reikia pastebėti, kad Apple taip pat deda daug pastangų gerindama palaikymo komandos darbą ir taip tapdama patrauklesne verslo klientams. Apple yra pateikusi eilę darbo skelbimų LinkedIn svetainėje iš kuriuose esančios informacijos galima suprasti, jog ji ruošiasi savo invazijai į verslo sektorių. Vienas iš Apple pirmadienį pateiktų darbuotojų paieškos skelbimų yra Apple verslo klientų pardavimų atstovo. „Mes aktyviai ieškome verslo klientų pardavimų vadybininko kurio pagrindinė užduotis bus darbas su Fortune 1000 sąraše esančiomis kompanijomis“. Tarp šios pozicijos kandidatams keliamų reikalavimų yra: labai geros IT infrastruktūros, susijusios su įrenginių valdymu, saugumu bei integracija žinios.

Istoriškai, Apple daugiau dėmesio skyrė pardavimams švietimo sektoriuje ir šie pasikeitimai gali būti labai reikšmingi tiek Apple tik ir konkurentams.

Mac kompiuteriai sėkmingai skynėsi kelią ir be pardavikų komandos. Dabar, kai įrangos pardavimais verslo sektoriui užsiims profesionali pardavikų komanda, gali įvykti stebuklas būsiantis bloga naujiena tokioms kompanijoms kaip Dell, Microsoft ir HP.

Pastaruoju metu Apple leidžia nemokamai naudotis daug didesniu aplikacijų skaičiumi nei anksčiau ir tai daro didelį spaudimą Microsoft. Tai negriauna Microsoft verslo verslo modelio, tačiau kompanijos „galvas“ verčia pergalvoti kainodaros politiką.

„Naudodami Apple produktus turite ne tik visų reikiamų įrenginių pasirinkimo galimybę, bet ir esate daug saugesni, nei naudodami Android ar į ‘traukinį pavėlavusios’ Microsoft produktus“, - sakė Granite Investment Advisors vadovas Timothy Lesko.

Peržvelgiant dabartinę nešiojamų kompiuterių situaciją rinkoje, kur HP-padėtis bloga, Dell - bloga, Sony visiškai traukiasi, o Acer rezultatai prasti - renkantis tarp Microsoft ir Apple operacinių sistemų pagrindu veikiančių kompiuterių, pasirinkimas ne toks jau ir sudėtingas ir daugelio kompanijų CIO ar CEO balsuoja už Apple.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Sekretores tai daug kur jau naudojasi imakais ir notebookais su obuoliu, noretų ir kiti, tačiau kol offiso analogas yra iWorks, ypač jo nukarpytoji versija, sunkiai dar tas procesas juda. Mano buhalteris jau prieš 4 metus buvo pasiryžęs pereti ant osx, bet kai pamate, kad dauguma softo vistiek tures leist per parallels/win, tai nusispjove. Bet kita vertus yra daug ir tokiu imoniu, kuriu darbuotojams pagrindiniai toolsai yra safaris ir mail. Tada aišku, kodėl ne? Bet reziumuojant manau vistiek apple turetu padaryt ir gera ofisa. Na aišku jei ji atras kitą buda kaip nukonkuruot ms ofisa, tada pergale garantuota, bent jau ateinanciu 5 metu perspektyvoje.

    • Norint naudotis Microsoft Office nereikia Windows - Microsoft Office for Mac 2011 puikiai sukasi ant OS X. Turiu įsigijęs Family licenciją MS Office for Mac, sau grynai dėl Excel'io, o šeimos nariai savo kompuose naudoja kas mokslams, kas darbams... veikia puikiai.
      Tiems kieno pagrindiniai įrankiai Naršyklė ir el. paštas - kompiuterio išvis nereikia - iPad puikiai su tuo susidoroja.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų