Kaip kontroliuoti atnaujinimus Mac OS X 10.9 Mavericks

Naujoji Apple operacinė sistema Mavericks suteikia galimybę nesirūpinti OS X ar aplikacijų atsisiųstų per App Store atnaujinimais, taip pat kaip ir iOS 7.

Nežiūrint to, kad daugeliui ši funkcija yra patogi, leidžianti nesirūpinti atnaujinimais ir periodišku apsilankymu App Store vien tik tam, kad paspausti „Update“ ar „Update All“ mygtuką gali būti žmonių, kurie norėtų išsaugoti atnaujinimo kontroliavimo galimybę ir patys nuspręsti kada ir kokį atnaujinimą diegti.

Norėdami pakeisti ar pažiūrėti Mac kompiuterio automatinių atnaujinimų nustatymus:

 • Atidatykite System Preferences ir paspauskite ant App Store piktogramos.
 • Atsidariusiame lange pamatysite nustatymus, kurių pagalba nurodoma ar OS X turi:
 • automatiškai tikrinti atnaujinimus (Automatically check for updates). Jei prie šio nustatymo esate padėję varnelę - galite pažymėti ir sekančius tris pasirinkimus pagal savo poreikį:
  • jei yra atnaujinimų ar atsiųsti tuos atnaujinimus į kompiuterį (Download newly available updates in the background),
  • atsiuntus juo įdiegti (Install app updates),
  • automatiškai įdiegti sistemos atnaujinimus (Install system data and security updates)
 • Paskitinis nustatymas leidžia nurodyti, kad aplikacijos, kurias įsigijote kituose Mac kompiuteriuose naudodami savo Apple ID, būtų automatiškai įdiegtos ir šiame kompiuteryje (Automatically download apps purchased on other Macs).
OSX Mavericks atnaujinimų tikrinimo ir atsiuntimo į kompiuterį automatizavimo nustatymai

Nesvarbu kurį atnaujinimo nustatymų kombinacijų variantą pasirinksite, paskutinius 30-ties dienų bėgyje atliktus atnaujinimus rasite App Store aplikacijos Updates skiltyje.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Na nežinau kaip čia yra, gal pas mane kažkas kažkur kitur ne taip nustatyta, bet Preferences / APP Store - visos 4 varnelės yra uždėtos ir nuo pat Mavericks įdiegimo nei vienas atnaujinimas automatiškai neatsinaujino, visada turėjau nuspausti Update All.

  • Spėju, kompiuteris daugiausiai laiko praleidžia dirbdamas nepajungtas prie elektros maitinimo šaltinio. OS X Mavericks įdiegtas centralizuotas foninių užduočių vykdymo kontrolės mechanizmas leidžia taupyti kompiuterio baterijos energiją. Kai kurie procesai, kai kompiuteris nepajungtas prie elektros šaltinio, vykdomi rečiau. Pavyzdžiui atnaujinimai tikrinami kas septynias dienas, o jei kompiuteris nėra pajungtas prie elektros - šis patikrinimas gali būti atidėtas vienai dienai, o atnaujinimai gali būti automatiškai neatsiunčiami ir nediegiami.
   Manau, kad tai ir yra neįvykstančių atnaujinimų jūsų kompiuteryje problema.

   • Dėkoju už paaiškinimą, kažkas panašaus gali ir būti, turbūt. Šiaip kompiuteris dažniausiai dirba pajungtas prie elektros maitinimo šaltinio, retokai atjungiu nuo laido, tačiau tik vakarais kompas įjungiamas, dieną jis išvis būna išjungtas, tai gali ir būti, kad dėl to man ir neatnaujina automatiškai. Visada įsijungus kompą patikrinu ar nėra atnaujinimų, tad čia ne problema ir pačiai juos atnaujint 1 mygtuko spustelėjimu, bet tik šiaip buvo įdomi neatsinaujinimo automatiškai priežastis.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų