300 naujausių komentarų iš 8580


15:28:22
komentavo valkins

Tik dashboard apps'ų dizainas likęs senesnis, ne toks „flat” kaip dabartinės Sierra :)

18:40:19
komentavo Andrius

Kai susigyveni su „Dashboard“ - be jo nebegali :) Naudoju nuo pirmojo MAC'o, „teisingiems“ smulkiems pagalbininkams, skirtiems tam tikroms paprastoms, bet tuo pačiu kažkiek specifinėms funkcijoms atlikti. Lengvai ir greitai pasiekiama. Geras priminimas pamiršusiems ar pasigedusiems.

15:51:03
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Mindaugas Grigelionis

Man taip pat pasirodė keistas šis gandas, bet kadangi buvo toks, tai ir paminėjau.

15:09:10
komentavo Mindaugas Grigelionis

a rimtai.... dar atnaujins macbook air? galvojau pasiliks tik prie macbook ir macbook pro...:)

00:33:56
komentavo DNABUG

Jei tureciau bent kiek pinigu, Ramunui nereiktu sukti galvos del kavos del macarena :)

18:45:52
komentavo erikas
komentaras prie straipsnio: „11-a naudingų patarimų Pages naudotojams

Labai naudingas straipsnis, dėkui.

Manau, kad susidūrėte su „Android“ sistemos džiaugsmais. Kaip padaryti kad veiktų Samsung J3 ar koks nors kitas telefonas jį panaudojus kurį laiką nežinau. Galėčiau patarti nudažyti telefoną žaliais dažais ir išmesti į žolę, kad nerastumėte, o vietoje jo nusipirkite iPhone ir pamirškite vargus.

kaip Samsung J3 nustatyti kad klaviatura veiktu po pirmo paspaudimo,nes dabar reikia paspausti raide ir poto vel ta pacia raide du kart kad pasirasytu raide?

17:57:06
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė antivirusinė

Jūsų komentaras paskatino mane parašyti dar vieną „rašinėlį“ šia tema.

13:27:31
komentavo antivirusinė

Tenka pastebėti, kad kibernetiniai nusikaltimai vis dažniau įvyksta. Beje visai įdomu buvo paskaityti apie tam tikrus įraše minimus kibernetinius nusikaltimus.

21:22:16
komentavo Laurynas
komentaras prie straipsnio: „Kaip naudotis Night Shift režimu Mac kompiuteriuose

Flux veikia zymiai geriau uz night shift

14:55:23
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Andrius
14:38:42
komentavo Andrius

Antraštėje „pabėgo“ „g“ raidė ...„skirtingos“...

15:46:42
komentavo Marius A. atsakydamas į komentarą, kurį parašė Brasma
komentaras prie straipsnio: „Ačiū Android už iPhone naudotojus

Na jei vaikas naudoja iOS, tai visokius įrenginio naudotojo apribojimus labai patogu nustatyti per Parental Control. Ir ten būtų sunku padaryti kažką ne taip :) Dar geriau sukurti apple ID vaikui per familly sharing, bei ir apriboti vaiką nuo informacijos apie to apple ID slaptažodį. Tokiu būdų šeimos grupės kūrėjas galės lengviau konrtoliuoti ir Apple ID, bei per www.icloud.com kontroliuoti visus šeimoje pajungtus apple įrenginius. Plačiau apie "Šeimą: galima pasiskaityti https://support.apple.com/en-us/HT201088 arba macarena.lt/2015/01/kaip-ijungti-family-sharing/ ;)

15:00:34
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Audra
komentaras prie straipsnio: „Ačiū Android už iPhone naudotojus

 • Jei telefone nėra – atsisiųskite nemokamą „Apple“ aplikaciją „Find my iPhone“. Atidarę aplikaciją prisijunkite su savo iCloud/Apple ID.
 • Atidarykite Settings aplikaciją „iPhone“
 • Paspauskite ant pačiame ekrano viršuje esančio Apple ID ir iCloud bannerio (jei naujausia iOS versija)
 • Paspauskite ant iCloud (jei neprisijungta prie iCloud – prisijunkite su savo iCloud ID)
 • APPS USING ICLOUD skiltyje raskite Find my iPhone ir paspauskite ant jo ir įjunkite Find my iPhone ir Send Last Location

Jei mergina naudoja „Find my Friends“ pakvieskite save (savo iCloud ID) dalintis buvimo vieta.

Kad ši paslauga nebūtų atjungta reikia aktyvuoti Parental Control ir uždrausti ją atjungti, bei atjungti mobiliuosius duomenis, nes jei telefonas yra ten kur nėra WiFi – ši informacija siunčiama per mob. duomenis.

 • Atidarykite Settings aplikaciją
 • Paspauskite ant General ir tada Restrictions
 • Lango viršuje paspauskite ant Enable Restrictions
 • Įveskite apsaugos kodą (nepamirškite jo ir įveskite tokį, kokio jaunasis žmogus negalėtų atspėti iš karto), pakartokite jį
 • Paspauskite ant Location Services
 • Pasirinkite Don’t allow changes ir įsitikinkite, kad Location Services įjungta – jei ne – įjunkite
 • Sąraše raskite Find iPhone ir jei naudojate Find Friends ir jose pažymėkite While Using App
 • Grįžkite vienu žingsniu atgal ir įsitikinę kad mobilieji duomenys įjungti – pasirinkite Mobile Data Usage ir ten pažymėkite Don’t Allow Changes
 • Įsitikinę, kad prisijungę prie icloud.com matote telefono buvimo vietą Restrictions sąraše pasirinkite Share my Location ir pasirinkite Don’t allow changes.

Atrodo viskas. Niekada neteko vargti su Parental control, nes šeimoje pavykdavo susitarti gražiuoju, tad jei ką praleidau – gal kas nors kas naudoja šią paslaugą galės mane pataisyti ar papildyti savo patarimais.

12:34:59
komentavo Audra
komentaras prie straipsnio: „Ačiū Android už iPhone naudotojus

Sveiki, o iš eilės kaip rasti tą PArental kontrol funkciją , kad ją pajungti. Kad ko nors nepridirbti .

13:02:35
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Brasma
komentaras prie straipsnio: „Ačiū Android už iPhone naudotojus

Smagu, kad radote būdą, nors matyt smagiau būtų jei jo nereikėtų ieškoti. iCloud atjungimas dėl vietos taupymo, greičiausiai, atsikalbinėjimas, nes nustatymuose galima atjungti ar įjungti kiekvieną iCloud funkciją atskirai. Kaip ir minėjau, tokiems atvejams kaip Jūsų, Apple yra specialiai sukūrusi Parental Control funkciją, kurios pagalba tėvai gali kontroliuoti ką vaikas gali keisti telefone, o ko negali, tame tarpe ir informaciją susijusią su geolokaciniais duomenimis. Daugiau informacijos apie tai ir kaip tą funkciją įgalinti rasite Apple svetainėje adresu https://support.apple.com/lt-lt/HT201304

12:10:55
komentavo Audronė
komentaras prie straipsnio: „Archive Utility

Sveiki, geras straipsniukas. O gal dar pasakytumėt kaip išarchyvuoti, atsidaryti el.paštu gautus iš Viber messages konkrečiau, turiu programėlę, tai tiesiog laiške spaudžiu atsisiųsti ant ikonos ir atverčia? Ar kažkur reikia pasidėti , įsikelti, pervadinti ir pan. Mažai suprantu, bet kai aiškūs nurodymai , viską pavyksta. Ir ar tai galima padaryti antrame ipade ne tik .Mac kompiuteryje ar gal ir iphone . Gal galite į asmeninį paštą. Ačiū. Viber istoriją siunčia suatchyvuotą zip faile, kurio nemoku atidaryti.

10:41:01
komentavo Brasma atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas
komentaras prie straipsnio: „Ačiū Android už iPhone naudotojus

Ačiū už išsamų paaiškinimą. Radau aprašymuose, kad bendrinti vietą tarp šių operacinių sistemų galima, reikia atsisiusti google maps programą, buvo viskas tiksliai aprašyta ką po ko reikia daryti, bet yra didelis bet... spėju problema iškilo dėl to, kad gudruolė atjungė icoud tipo, kad taupytų vietą ir nekauptų nuotraukų, dėl to mumus neduoda funkcijos bendrinti vietą. Bet kolkas radome išeitį viber programa, reikia įjungti funkciją dalintis lokacija, ne su visais, o su tais kuriuos pažymi, tą darai kiekvienam nr. atskirai ir tereikia išsiūsti žinutę iš viber ir tau siunčia vietą, tik reik ant tos žinutės bakstelt. Gal kam irgi prireiks😓 Aišku, visiem linkėčiau pasitikėjimo, bet su jaunimu, o ypač mergaitėm šiais laikais reikia būti budriem ir visas technikos duotas galimybes išnaudoti kaip įmanoma daugiau. Dar kartą didelis ačiū😊

00:55:37
komentavo myliukokosus

Pastebėjau,kad dėl tų kainų keitimo daugelis užsidėjo ta puse euro ar net visu euru didesnes kainas. Absurdas.

01:08:32
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Zilvinas

Atsakyti į tokį klausimą gali tik „Apple“. Visi kiti mirtingieji gali tik spėlioti, bet žodis tampa kūnu tik tada kai „Apple“ tai pasako pati, įprastai kokio nors jos renginio metu. Ir kuo remdamasis Jūs manote, kad „turėjo išeiti“? Tai, kad kažkas taip manė – dar nereiškia, kad „Apple“ taip planavo.

01:00:20
komentavo Zilvinas

Sveiki mieli kolegos, esu APPLE gerbejas, todel norejau Jusu paklausti, gal yra ziniu, kada pasirodys APPLE IPAD MINI 5? Labai laukiu, nesulaukiu, nes kiek pamenu turejo iseiti su iPhone 7, telefono sulaukiau, isigijau, bet plancetes vis ner ir ner .. Aciu uz atsakyma :-)

Manau prisijungus prie internetinės iCloud versijos, per „Find my iPhone“ galima pasirinkti „Erase iPhone“.

Sveiki, kaip reikia istrinti visus duomenis is IPHONE6, kai telefono ekranas neveikia. Noriu istrinti per windows pc itunes. tiek iclouda atjungti tiek visus kitus duomenis. Man nesuranda to puslapio kur reikia "unregister" ir dar kad visos foto ir pan issitrintu. ka daryti?

23:56:16
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Brasma
komentaras prie straipsnio: „Ačiū Android už iPhone naudotojus

Sveiki. Abejoju ar Apple yra sukūrusi tokią aplikaciją Android įrenginiams. Tačiau, galimybė matyti kur yra Jūsų vaikas, tikiuosi, egzistuoja (jei internetinis icloud.com kitose platformose (ne Mac) yra toks pats kaip ir Mac kompiuteriams. Pabandykite: Susikurti sau icloud.com paskyrą ir tada vaiko iPhone reikia, kad jis „Find My Friends“ aplikacijoje leistų Jums (tai iCloud sukurtai paskyrai/emailui) matyti jo buvimo vietą. Tada prisijungę prie icloud.com su savo paskyra internetinėje „Find My Friends“ aplikacijoje matytumėte jo buvimo vietą, na bent jau kur yra telefonas. icloud.com Taip pat yra ir Find My Phone aplikacija, kuri rodo telefono buvimo vietą. Joje galima telefoną blokuoti ar ištrinti jame esančią informaciją jei jį pavogė ir t.t., bet ji tiktų ir Jūsų reikalui. Tačiau iPhone buvimo vieną šioje aplikacijoje matysite tik tada jei prisijungsite prie tos iCloud paskyros, kurią naudoja „iPhone“, o tai greičiausiai vaiko paskyra ir čia jau Jūsų vidiniai, šeimos reikalai žinote Jūs prisijungimo prie tos paskyros duomenis ar ne. „Find My Friends“ atveju, jei sūnus pakankamai „gudrus“ jis gali tą funkciją atjungti, todėl telefone reikėtų įjungti „Parental control“ funkciją ir joje uždrausti atjungti „Find My Friend“ ar „Find My Phone“. Parental Control slaptažodžio, aišku, geriau, kad vaikas nežinotų, nes priešingu atveju nėra prasmės šios funkcijos naudoti, o Jums nereikėtų to slaptažodžio pamiršti, nes vėliau gali būti bėdų :) Jei naudojate Mac kompiuterius, tai Find My Friend yra jau integruota sistemoje ir tereikia, kad Jums būtų leista matyti „iPhone“ buvimo vietą. Žinoma, visada yra variantas ir Jums atsinaujinti telefonus į iPhone :), bet matyt reikia rasti kažkokių tai svertų ar argumentų, kad nereikėtų kovoti su melu. Tikiuosi normas maištauti ir meluoti praeis neskausmingai ir viskas bus gerai :) Kaip sakė viename Sovietų filme jaunuolis paklaustas kokią jis mato savo ateitį, jis pasakė: „mes išsisiusime (перебесимся) ir tapsime tokie patys kaip ir jūs“ :)

20:22:03
komentavo Brasma
komentaras prie straipsnio: „Ačiū Android už iPhone naudotojus

Sveiki, tikriausiai padarėme klaidą pasidavę vaiko norui ir nupirkome iphone 5se. Vaikas mus pergudravo, nes androide buvo galima dalintis vieta t.y. matydavome kur vaikas būna, deja pas mus liko androidai ir vaiko vietos nebegalime matyti, ištisai meluoja. Gal galite duoti patarimą ar įmanoma tarp android įrenginių ir iphono bendrinti vietą ? Ačiū už pagalbą

10:44:41
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas
komentaras prie straipsnio: „iOS klaida „pakabinanti“ iPhone

Na vakar net video padariau :) Kaip smagiai buvo pasikabines....

10:02:14
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG
komentaras prie straipsnio: „iOS klaida „pakabinanti“ iPhone

Kažkaip nepastebėjau, kad taip būtų.

09:47:06
komentavo DNABUG
komentaras prie straipsnio: „iOS klaida „pakabinanti“ iPhone

Tarkim Iphone 7 pilnas klaidų.... nuolatos kimba iCloud meniu. Stringa iCloud backup ir meto klaidas darant restore. Buvo telefonas pakibęs taip jog visos ikonos nereagavo, galima buvo tik swipinti į dešine, kaire, apačia ir viršų. Neišėjo net išjungti telefono :) po kokiu 7 minučių kažkaip atkibo... ir tai padare viską kas buvo apgaudinėjimą tuo metu kol buvo neaktyvus. Ir čia viskas su naujausiu iOS. Bei padarytas svarus įrašymas per iTunes galutines versijos :)

Gal tada tiesiog slaptažodis ne tas ir ar tikrai jungiatės prie tos Apple ID paskyros, prie kurios esate prašoma? Ar įrenginyje veikia internetas?

netinka nei senas emeilas nei pakeistas naujas

Sveiki, nesvarbu, kad el. pašto paskyra ištrinti (aišku geriau, kad ji būtų „gyva“) tiesiog prisijunkite su tuo Apple ID ir viskas (atminkite, kad Apple ID slaptažodis nebūtinai yra toks pats, koks ir jam naudojamos el. pašto paskyros slaptažodis). Pakeisti slaptažodį, ar net elektroninio pašto adresą susietą su „Apple ID“ galite adresu appleid.apple.com.

Sveiki, prisidirbau. ipad paprase atnaujinti sistema ir reikalinga ivesti apple id emeila ir slaptazodi kuris senai istrintas. dabar pastrigau negaliu naudotis kol neatlikti veiksmai.padekit ka tokiu atveju daryt

11:11:20
komentavo Regina
komentaras prie straipsnio: „Kaip iPhone aktyvuoti priminimą perskambinti

Sveiki, nuoširdus AČIŪ VISUS lLABAI NAUDINGUS PATARIMUS Regina

23:38:47
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG
komentaras prie straipsnio: „Kokie gandai sklando apie iPhone 8

Taip pati idėja ir principas ganėtinai senas, reikalas tas. Pamenu ir aš žiūrėjau prieš panašiai metų kažkokius tai diedus demonstruojančius indukcinį įkrovimą nuo scenos su kažkokiu tai senu teliku. Problema ta, kad dabar esantys standartai leidžia įkrauti per gana mažą atstumą. Vienas man rodos per porą mm, kitas per beveik 3 cm. Telefono atveju tai esmės labai nekeičia, nes tokie atstumai tai gal pelei, kurios kilimėlis yra su indukcinėmis ritėmis ir pelė tam pritaikyta, tai kaip ir OK, bet telefonui… vis tiek reikia nešti į tam tikrą vietą ir… tada jau nėra didelio skirtumo ar kišti laidą į telefoną ar ne. Kitas to nepatogumas, kad tik įkrovimo pade, tiek ir pačiame įrenginyje turi būti ritės, kurios arba storina įrenginį arba mažina jo akumą, bei pats įkrovimas yra lėtesnis. O jei krauti naudojant tam nepritaikytų įrenginių spinduliuojamą energiją, tai jei nesi kokioje nors „pastotėje“ kur lempa ir rankoje laikoma šviečia, tai kai telefonas išjungtas baigs krautis, „Apple“ jau nutrauks jo palaikymą :)

22:30:55
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas
komentaras prie straipsnio: „Kokie gandai sklando apie iPhone 8

Kas idomiausia, kad apie siuos krovimus, naudojimus. Televizoriaus paleidima ir kitu prietaisu, jau per dicovery channel maciau pries 5±7 metus.

14:40:46
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Mindaugas Grigelionis
komentaras prie straipsnio: „Kokie gandai sklando apie iPhone 8

Na patentą tokį/panašų „Apple“ turi. Patente aprašoma technologija, kai išdėstomos specialios plokštelės tam tikru atstumu nutolusias viena nuo kitos. Jos surenka iš bevielio maršrutizatoriaus pastovios srovės energiją – nuo 700MHz iki 2700 MHZ 2,4 ir 5GHz Wi-Fi dažniuose. Šis „Apple“ atradimas nuo kitų skiriasi tuo, kad kompanija rado būdą vienu metu ir suteikti prieigą prie interneto, ir krauti įrenginius. Nors šiam „Apple“ patentui jau pora metų, tai dar nereiškia, kad ši technologija bus panaudota „iPhone 8“ ar „iPhone 7s“.

10:59:48
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG
komentaras prie straipsnio: „Kokie gandai sklando apie iPhone 8

Ne, nes tai iPhone 7. :)

08:23:12
komentavo DNABUG
komentaras prie straipsnio: „Kokie gandai sklando apie iPhone 8

Vertikaliai isdestytos kameros darys geresnes kokybes nuotraukas. Tai jei iphone 7 plus paversi sonu, darys geresnias nuotraukas ? :D

07:12:27
komentavo Mindaugas Grigelionis
komentaras prie straipsnio: „Kokie gandai sklando apie iPhone 8

Bet belaidis krovimas, panašu, kolkas nebus toks, apie kokį sklandė gandai - veiks tik ant padėkliuko, bet ne visoje patalpoje (oru elektros neperduos dar)

19:11:55
komentavo Mindaugas Grigelionis
komentaras prie straipsnio: „Apple atnaujino Keynote, Numbers ir Pages

man, kaip neprogramuojančiam, atrodo labai keista, kad iOS versijos užima daugiau nei macOS versijos... juk pastorosios, tikėtina, turi daugiau funkcionalumo...

09:36:22
komentavo Virgilijus Bumbulis

1 pasw - demo versija :(

Kodėl nežinau. Jei prisijungėte su tuo pačiu iCloud ID ir kontaktai buvo išsaugoti iCloud - juos turi rodyti. Pažiūrėkite ar kontaktai ten yra, prie iCloud paskyros prisijungę per naršyklę. Ar naudodami seną, prieš tai buvusį telefoną, tikrai kontaktus saugojote „iCloud“?

Sveiki, nusipirkau iphone7, ijungiau savo icloud, taciau nerodo mano senu kontaktu.... gal zinote kodel?

00:40:52
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Andrius (@SAMas23)

Matyt naudojo kažkokias funkcijas nekorektiškai, o gal FB nepatenkinta buvo šios app veikla ir paprašė Apple ją pašalinti iš App Store ar net apkaltino Apple, kad jos App Store yra aplikacija pažeidžianti kokias nors taisykles ir viskas.

22:14:52
komentavo Andrius (@SAMas23)

Stai kaip gali atsitikti kartais jei turi kokia programa Mac App Store. Apples cenzura. http://blog.flumeapp.com/post/159273138716/flume-leaves-the-mac-app-store

11:43:08
komentavo Arūnas
komentaras prie straipsnio: „Apple „Night Shift“ vs „f.lux“

iPhone naudoju, o Mac'e naudojau f.lux. Dabar pabandymui naudoju night shift, bet ko gero grįšiu prie f.lux, nes jaučiu, kaip akys su juo būna ramesnės (gal aš tiesiog jautrus žmogus :D )

10:00:11
komentavo Marius atsakydamas į komentarą, kurį parašė Skaitytojas
komentaras prie straipsnio: „Apple „Night Shift“ vs „f.lux“

Mano gero pažystamo iš matymo, draugo panelės kiemo draugė yra girdėjusi kaip dvi bobutės prie turgaus kalbėjosi apie tai, kad jos girdėjo kaip jos anūkas esą buvo nugirdęs, kad taip tai tiesa.

09:51:11
komentavo Skaitytojas
komentaras prie straipsnio: „Apple „Night Shift“ vs „f.lux“

Kažkada skaičiau vienoj vietoj, kad kažkas "Labas rytas" laidoje matė, jog žmogui kenkia visas šis dalykas. Iš tikro net negooglinau ir neieškojau daugiau informacijos, bet Aifoune nustojau naudoti. Gal kažkas smulkiau galėtų apie tai pakomentuoti. Ačiū.

00:39:17
komentavo Ezio
komentaras prie straipsnio: „Kaip iPhone peržiūrėti Zip archyvo turinį

Nebloga bei nemokama programa kuri leis ne tik peržiūrėti bet ir atsisiųsti, ir su archyvuoti zip archyvą yra - Documents https://itunes.apple.com/gb/app/documents-5-file-manager-pdf-reader-and-browser/id364901807?mt=8

13:22:47
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Arūnas

Ar „Photos“ aplikacijoje įjungtas „Sideber’as“? (Alt-Cmd-S), nes jei albumai rodomi viršuje – „Live Photos“ albumo nesimato ir net nerodoma piktograma ant tos gyvos nuotraukos, nors užvedus žymeklį ant tokios nuotraukos — ji atgyja.

11:10:29
komentavo Arūnas

Pas mane Mac'as su naujausia sierra, bet nėra tokio skyrelio "live photos". Nor pačių "live photo" koks 20 vnt., kurios puikiai juda manąjame SE.

09:42:33
komentavo KęstasM
komentaras prie straipsnio: „Apple 2018 metais žada atnaujintą Mac Pro

Biški atsargiau su tuo šūdas :) :) ne visiems reikia PRO žvėrių. Juo labiau, kai Apple savo monitorių nebegamina, tai nebe taip ir "fainiai" atrodo ant stalo. O dėl blizgėjimo, niekada netrukdė ir man. Darbo zona specialiai šiauriniam kambary. kur niekada saulės ir nereikalingų atspindžių nėra.

23:08:47
komentavo Andrius (@SAMas23) atsakydamas į komentarą, kurį parašė Dalius
komentaras prie straipsnio: „Apple 2018 metais žada atnaujintą Mac Pro

Dirbu ir naudoju iMac ir vargo nematau, Nezinau kas tau ten blizga. Parduotuvese gal jis ir blizga.

09:30:20
komentavo Dalius
komentaras prie straipsnio: „Apple 2018 metais žada atnaujintą Mac Pro

Pokštininkas:)))

23:30:58
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Dalius
komentaras prie straipsnio: „Apple 2018 metais žada atnaujintą Mac Pro

Na pagąsdinau tik, tikėkimės, kad tai ir liks tik mano pokštu. :-D

21:54:38
komentavo Dalius
komentaras prie straipsnio: „Apple 2018 metais žada atnaujintą Mac Pro

tik ne Imac Pro, apsaugok viešpatie. Ne ne, nereikia man to All-in one šūdo, su glamuriniais blizgančiais ekranais su kuriais neimanoma komforiškai dirbti.

supratau kitaip tarent ieskotis naujo telefono :(

Matyt ne viskas buvo atjungta nuo iCloud. Šiuo atveju yra du keliai 1. rasti buvusį savininką ir arba paklausti slaptažodžio arba paprašyti atjungti įrenginį nuo jo iCloud paskyros. 2. ieškoti pagalbos pas „Apple“, tačiau šis būdas gali ir nesuveikti, ne dėl to, kad „Apple“ nenorėtų padėti, bet greičiau, kad ji to padaryti negali.

sveiki norejau paklausti pirkau iphona 5 naudojausi beveik pusmeti icluodas viskas buvo mano.kaip ir viskas gerai.antnaujinat tel persikrove ir praso senojo savininko duomenu as ju nezinau ir jo rasti nebegaliu i ka kreiptis kaip elgtis

03:38:31
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė TomasC

Vienas iš MacOS smagumų yra tai, kad tą patį rezultatą galima gauti skirtingais būdais. Kurį būdą rinktis - čia jau kompiuterio naudotojo reikalas. Lygiai taip pat, kaip jam spręsti ar jis nori susikurti naują nustatymų rinkinį, ar modifikuoti esamą ir pakeisti juo numatytąjį. Šį būdą dažniausiai renkasi administratoriai, nes jis leidžia pakeisti ir tuos nustatymus, kurie nėra prieinami per UI, tokius kaip Output resolution kai kuriems spausdintuvams ir tada deplointi profilį visiems naudotojams, nes daugelyje įmonių, darbuotojai nori paspausti „print“ ir nesukti sau galvos koks ten kur nustatymas yra ir koks turėtų būti. Kai sėdi namie su 2-4 kompais ir vienu spausdintuvu - vienas reikalas, o kai yra pora šimtų įvairaus irzlumo ir kompiuterinio išprusimo lygio darbuotojų - kitas. Jau nekalbant apie tokias darbo vietas, kur negali tiesiog nueiti ir rakinėti ar aiškinti kaip ten ką kuriam, naujai „pastatytam“ spausdintuvui nustatyti.

02:27:39
komentavo TomasC atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Bet visa tai galima susitvarkyti per "Presets": nueinu, nusistatau kokius noriu nustatymus kad būtų kaip default'iniai, išsisaugau kaip presetą ir naudoju visoms aplikacijoms, t.y. jis stovi iš karto išrinktas kaip default'inis nustatymų rinkinys visuose apps'uose (cmd+P lange visa tai galima nusistatyti). Plius, ten galima susikurti ne vieną preset'ą savo patogumui. Windows'uose aplikacijos spausdinimo nustatymai turi viršenybę prieš OS lygio printerio nustatymus. MacOS'e panašu, kad yra panašiai, nes CUPS nustatymuose (konkrečiai skiltyse General ir Finishing) pas mane lapo dydis pasirodo, kad buvo Letter, o "Presets" yra A4. Taigi Presets nustatymai turi viršenybę prieš CUPS. O jei ir Persets'uose ir CUPS nustatysite lapą A4, bet TextEdit'e nueisite meniu File->PageSetup ir pasirinksite Letter, tai spausdintuvas ir prašys Letter'io (tik ką išbandžiau). Taigi, macOS ir Windows'uose nustatymo viršenybės piramidė tokia pati, o CUPS'uose nustatymas galios tik tada, jei nebus perrašytas iš auksčiau. Panašu, kad macOS'e spausdinimo nustatymų viršenybė eina taip: Apps'as -> Printerio draiverio GUI (cmd+P langas) -> CUPS -> nustatymai pačiame spausdintuve.

01:31:54
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė TomasC

Na pavyzdžiui tuo, kad daugelis aplikacijų atsimena joms nustatytus „Deault“ spausdinimo nustatymus ir paprasčiau pakeisti iš karto visoms, o ne kiekvienoje atskirai nurodyti, kad spausdinti ne ant Letter formato, o A4, pasirinkti borderless spausdinimo metodą ir spausdinti tarkim juodai baltai (kaip numatytą metodą) ir t.t., ir tai padaryti numatytuoju nustatymu visoms aplikacijoms, aišku kurioms spausdinimo nustatymai nėra pakeisti po to. Tarkim kai visi nustatymai yra tokie kaip reikia ir kokioje nors vienoje aplikacijoje nurodyti, kad spausdintų spalvotai yra paprasčiau nei kiekvienoje aplikacijoje visą virtinę nustatymų keisti atskirai. Kartais, priklausomai nuo spausdintuvo, per cmd+P prieinami ne visi nustatymai.

01:16:30
komentavo TomasC

Sakykite, o kuo tai skiriasi nuo viso to ką siūlo "Presets" kurį galima rasti kiekviename spausdinimo lange (paspaudus cmd+P) ?

18:06:20
komentavo Andrius (@SAMas23)
komentaras prie straipsnio: „Kaip naudotis Night Shift režimu Mac kompiuteriuose

Jau pradeda nervuoti visos tos naujos OS versijos, su naujom versijom bugu primaiso i savo OS. Pradejo blogai veikti mano bluetooth ausines, trukineja rysys. Po ilgu bedu ieskojimo pasirodo isjungus mano bluetooth klaviatura ausines veikia be jokiu trukinejimu. Internete nemazai zmoniu jau skundziasi kad ir kiti irenginiai su bluetooth veikia kreivai. Kol kas kaip sia beda spresti neradau, jei kas zinot brukstelkit kaip tai ispresti.

22:53:41
komentavo Ezio atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Nepamirštam rinkos kainos, kuri eina regionais ir dar daug plačių dalykų kuriuos diktuoja velniai žino kas. Nors prekyboje jau nebe pirmi metai, tos dalies ir pats nesuprantu žinok.

18:26:52
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Jurgita

Gal nusipirkti...

18:03:51
komentavo Jurgita atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG

Kaip gauti deimantu

23:33:49
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ezio

Negaliu nieko pasakyti dėl Mindaugo pastebėjimo susijusio su iPhone SE kainomis, tačiau pas mus, kiek man teko pastebėti (nekalbu apie Bites iPhone kainas kai ši pradeda juos pardavinėti kol dar kiti oficialūs to daryti negali), tai tos kainos nuo oficialios „Apple“ skiriasi minimaliai, +/- 10-20€ ir tai gal patiems naujausiems produktams tik. Ką tada vokiečiams sakyti, pas kurios PVM 19% kai pas juos Apple kainos tokios pačios kaip pas suomius, kur PVM 23%?

21:49:05

kaip dirbantis prekyboje pasakysiu trumpai, visi gauna prekes dazniausiai is ten pat, tada prisideda lietuviskas PVM ir retais atvejais dar parduotuves antkainis, ir vuolia kaina kuria mato pirkejas. Suprantu kad paziurejus uzsienio parduotuves atrodo "wtf? kodel cia tiek o pas mus tiek?" atsakymas virsuje :)

21:36:46
komentavo Ezio

Na pasidalinsiu ir aš. Taigi vos pasirodžius iškarto įdiegiau iOS 10.3 į savo iPhone 6s ir į kita iPhone 6. Vizualiai greičiau abu veikia, bet tai dėl animaciju tikriausiai, kol kas jokiu bėdu nepastebėjau viskas veikia puikiai. Kas liečia update, tai kažkaip visada tuos rimtesnius update (kalbu apie tuos kurie užima daugiau nei 200 mb) darau per iTunes. Taip man rodos logiškiau, nes vis dėl to "darbas" vyksta nemažas prietaise. Gal todėl jokiu broblemu ir neturėjau. O vat Macbook 13" mid 2012 su nauja macOS kažkaip greičiau prabunda iš miego, visa kita kol kas atrodo taip pat, o gal kažkiek ir greičiau. Night shift padeda, ilga vakara bunant nevargsta taip stipriai akys kai paskesta kodo eilutuje :D

19:58:05
komentavo Egis
komentaras prie straipsnio: „Kaip naudotis Night Shift režimu Mac kompiuteriuose

Taip, jau įsijungiau Nakties režimą. Neblogai.

16:05:46
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Na kokius 3 kartus man padejo svarus irasymas. Ir tikrai butent ta akimirka neisleido apps update. Po svaraus irasymo pasijusdavo gyvesnis telefonas. Pageredavo baterija. Ir buvo dinges bugas, tik jau nepamenu koks tiksliai.

12:19:36
komentavo vytas
komentaras prie straipsnio: „Kaip naudotis Night Shift režimu Mac kompiuteriuose

Mac kompiuteriams, kurie nepalaiko šios funkcijos puikiai tiks f.lux programėlė. Nuoroda į programos puslapį: https://justgetflux.com Nuoroda programai atsisiųsti: https://justgetflux.com/dlmac.html

23:49:57
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Marius

Taip, priklausomai nuo įrenginio ir jame esančios info gali atsilaisvinti ir beveik 8GB (256GB talpos iPhone su apie 200 aplikacijų įdiegtų).

23:19:01
komentavo Marius

Šiaip pastebėjau kad po atnaujinimo atsirado daugiau laisvos vietos. Ant visų 1000MB ;)

23:15:14
komentavo Iphone 6s atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Tai va,kad nepasidariau backupo kol dar buvau su 10.2.1 ir labai del to gailejausi,dar teko pavargt kol susikonfiguravau viska per nauja,bet verta buvo :) O mac nenaudoju,naudoju windousus,todel ir negalejau paziuret zinutes..nu,bet gyveni ir mokaisi ;)

22:56:21
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG

Clean'ą esu daręs iPhone tik vieną kartą ir tai tik rašydamas steaipsnį apie tai. Po atnaujinimų baterijos sėdimas ir kitos nesąmonės, dažniausiai, būna dėl senų, tai versijai nepritaikytų App kreivo veikimo.

22:52:51
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė iphone 6s

Backupus verta pasidaryti prieš kiekvieną atnaujinimą sistemos. Jei naudoji Mac kompiuterį tai SMS, kaip ir įprastai gauni ir į kompą.

22:49:37
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Dovilė

Nebandžiau, bet panašu, kad ne. Pasinaudokite alternatyviais būdais.

22:15:03
komentavo Dovilė

O, ar sukonfiguruotam iphone įmanoma naudotis specialia perkėlimo aplikacija? Ir ar 5s iphone turi tą programą?

21:10:36
komentavo iphone 6s

Na,pasidalinsiu įspudžiais apie downgrade’ą :) Sugrįžti i 10.2.1 buvo gan paprasta,pavyko is pirmo karto. Papasakosiu biski su kokiais nesklandumais buvau susidures po downgrad’o ir kas dar nebande nieko ir nores grišti i senesne versija,turės biski info. Po sugrizimo,visu pirma neina padaryti backupo i telefona iš i'tunes,nebetn turetumet kompe backupa pasidare kai dar buvo 10.2.1 versija,nes jeigu pasidarysit backupa su 10.3 versija ir po sugrizimo bandysit atstatyt viska,i'tunes išmes lentele,kad jusu versija yra per sena backupui padaryti,teks nusistatinet viska is naujo,išskyrus Note uzrasus ir adresu knyga,jie grysta is i'cloudo. Kitas dalykas,del kurio net buvau biski peršikes :D tai,kad jei kas yra isijunge two factor autentifikacija,atjunkit pries darant downgrade’ą,nes kai pasileidzia telefonas ir bandai jungtis prie icloudo paskyros,suvedus savo duomenis,ismeta antra saugos lygi,kurio koda siuncia sms zinute,o zinutes pasiziuret neina kol nesusikonfiguruoji telefono...zodziu kazkaip as ten praskipinau viska ir poto is meniu prisijungiau prie paskiros ir pasiziurejau ta koda :) Žodziu,gal kazkas daret kitaip viska ir as gal ko nesupratau del to backupo,tai pasidalinkit :) o siaip,patenkintas,kad pavyko sugryst prie normalios i'os 10.2.1 Sėkmės :)

19:24:07
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė iphone 6s

Kartais padeda vadinamas CLEAN install. Kai per itunes yra daromas restore, tuomet pasirenkama restore and update. Tada itunes pilna svaru gabala atsiuncia ir iraso i telefona. Toks budas dazniausiai sutvarko labai daug problemu, baterijos laika ir begale kitu dalyku.... Siulyciau taip daryti bent jau kas metus. Taip kaip kad kinai siulo prisigerti per metus karta iki "komyto" :D

16:29:28
komentavo iphone 6s

Dekui už info,bandysiu pargrazint 10.2.1, nes su 10.3,kaip kazkas jau minejo,batareika siurbia sekundem,keliu minuciu pokalbis,minus 10 procentu,su 10.2.1 batareika laikė idialiai. pasidalinsiu veliau info,kaip sekesi daryti downgrade’ą :)

13:36:15
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG

Naujoje versijoje gali būti smulkmenų-naujovių, kurioms savo aplikacijas pritaikyti turi jų gamintojai. Pavyzdžiui FB savo aplikaciją taiko jau metų metus. Kartais jiems pasiseka, bet didelėje daugumoje atvejų, FB aplikacija graužia akumą, net tada kai nėra naudojama.

13:28:18
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė Teisus

As ir ta pastebejau, bei pastebejau prastesne baterija...

13:14:32
komentavo Teisus atsakydamas į komentarą, kurį parašė Teisus

Norėjau pasakyti "atnaujinus iphone OS"... :-)

12:59:11
komentavo Teisus

Atnaujinus iphone, pastebimai pagreitėjo programų darbas.

11:20:18
komentavo Mindaugas Grigelionis atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Na pvz iPhone SE suomiškame Apple.fi buvo gerokai pigiau (kol neatnaujino modelių)

18:06:34
komentavo Andrius (@SAMas23) atsakydamas į komentarą, kurį parašė iSaulius

O kodel zmogus negali uzsidirbti, ne jau lietuviskas pavydas. Sukurk koki pusapi kad visi skaitytu ir tu sulauksi gundanciu pasiulymu. Taip yra visur tai normalu. Jei napatinka tokie straipsniai paptasciausiai praleidi.

14:35:32
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Vaidas

O kurie yra vietiniai plėšikai? Man atrodo, bent jau oficialūs „Apple“ pardavėjai kainas laiko tokias kaip pas „Apple“.

12:48:09
komentavo Vaidas

O kainos bus Apple ar vietinių plėšikų?

23:48:04
komentavo Negudrus

3 lietuviai - 4 nuomonės (gerai, kad ne "strielkės") :))))

20:00:03
komentavo Kentneris (@zvierius)

"...pirmosios Lietuvoje „Apple Shop“ atidarymas – neabejotinai sėkmingo „AVAD Baltic“ ir „Topo centro“ bendradarbiavimo rezultatas..." - Aha, jo ... Jau toks padebesinis bendradarbiavimas, kad užėjus į bet kurį TopoCentrą ir pasiteiravus apie telefonus, visų pirma būsi nuvestas prie Samsung prekių. Blt, blt kaip nevirškinu tų lietuviškų biznierių, kurie ir motiną parduos, kad tik pasidarytų PR. Vemt verčia išverstaskūriškumas.

19:19:07
komentavo @ atsakydamas į komentarą, kurį parašė iSaulius

to iSaulius kažkoks tu atsilupęs... jei netenkina tinklapyje pateikiama informacija, apsisuki ir neši mieles, nes niekam neįdomi paties pamąstymai. O jeigu atvirai, tai pikta, kuomet tinklapio autorius neatlygintinai rengia puikius straipsnius, tačiau išlenda koks nebrendyla, ir pradeda kaltinti papirkimu, šališkumu ir pan... Peace!

18:42:19
komentavo iSaulius

Kiek sumokėjo už COPY PASTE straipsnį? :) Visiškai tuščias straipsnis ne tokios apžvalgos reikia... Pirkėjams domina realūs daiktai, o ne pjaras... Ar Apple Watch, Airpods galima įsigyti? Ar tai tik eilinis iDeal? Niekas normaliai neparašo, tik COPY -PASTE straipsniai... Gerbiu Jūsų darbą, kuris yra reikalingas, tačiau nenusileiskite iki DELFI... Važiuoju pats apžiūrėsiu, tačiau nuojauta ne kokia... ne -15% o prekės reikia...

11:15:46
komentavo Tomas

Sveiki, išplečiant aukščiau esantį komentarą tai prieš tai turėjau Dell inspiron, kompiuteris buvo neblogas, kol paseno ir atgyveno, reikėjo naujo, išsirinkau mac'ą, tiksliau šį Macbook Air http://www.ideal.lt/produktai/apple/mac-kompiuteriai/macbook-air/macbook-air-13-i5-dc-1-6ghz-8gb-128gb-flash-intel-hd-6065 tai galiu pasakyti, jog tas perėjimas nebuvo labai jau sunku, šiaip užtruko kelis mėnesius pradžioje kol perpratau pagrindus ir šiaip net dabar (po kelių metų) kyla kartais įvairių neaiškumų, bet su windowsais irgi jų juk kyla :)) Man pats softas tai labai imponuoja, jis tiesiog paprastenis, atrodo viskas kas įmanoma tai labiau optimizuota, ekranas visada "neužgriozdintas", bent jau aš kažkaip susidėlioju, jog viskas tvarkinga ir patogiai išdėliota. Su draiveriais niekad problemų dar neturėjau, pvz, prijunginat kokį printerį ar panašiai, o su windows'ais vis kažkas nutikdavo :) Rekomenduoju asmeniškai mac'ą ypač kas dar, pvz, programuoja tai irgi labai praverčia. Sistemos labiau user friendly. Tai tiek, Sėkmės! :)

12:54:40
komentavo Simas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas
komentaras prie straipsnio: „Ethernet prisijungimas per iPhone ir iPad

na cia maziausia beda :)

22:56:48
komentavo As
komentaras prie straipsnio: „Ethernet prisijungimas per iPhone ir iPad

Per iphone transliuojant ka nors, 1080p kokybe gali per wifi strigt, tai pasijunkt kabeli visai gerai :)) kaip tik ieskojau tokios galimybes

00:10:35
komentavo Remigijus
komentaras prie straipsnio: „Kodėl mirė iPhone ir iPad jailbreak’as

Teko ir man nulaužti savo iPhone, bet taip pat, ne dėl kažkokių apps'ų, bet tiesiog, aš iPhone nusipirkau iš UK, jis buvo pririštas prie UK tinklo, tad sužinojau, kad jį galiu dviem atvejais: A) Kreiptis į UK operatorių ir atrakinti (susimokėti) kiek pamenu, B) Nulaužti ir naudotis LT kortelę, įsigyjus GEVEY SIM ar kaip ten. <--- Pasirinkau šį variantą. Tai buvo pakankamai senokai, tad ilgą laiką - nebematau poreikio, kodėl tūrėčiau gadinti iPhone ir Apple vardą.

20:38:33
komentavo kentneris
komentaras prie straipsnio: „Kodėl mirė iPhone ir iPad jailbreak’as

Labai seniai, kai dar turėjau iPhone 3G, jailbreak'inau. Bet ne chaliavoms programėlėms, o tam, kad galėčiau naudoti Tele2 kortelę vietoje Omnitel :) Bet tada dar buvo kažkokia laužimo romantika. Reikėjo sekti, kad nepapultum ant GPS kill'inančio build'o ir t.t. P.S. Meluoju, vieną "tvyką" naudojau iš Cydia - SMS rašymas landscape režimu :D

08:03:07
komentavo Mindaugas Grigelionis
komentaras prie straipsnio: „Kodėl mirė iPhone ir iPad jailbreak’as

nelaužiau ir nelaužau - nėra poreikio.

18:17:43
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė D
komentaras prie straipsnio: „Kaip išoriniai akumuliatoriai žudo iPhone

O Jums patikimai atrodo kompanija, kuri savo produktų kainas Lietuvai vis dar skelbia litais?

18:14:50
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ada

Gal ir ekranas, o gal pakito kiek naudojimosi įpročiai ir kokios nors aplikacijos veikia nekorektiškai grauždamos akumuliatorių. pagaliau akumuliatorius ne vynas - su laiku jis netampa geresnis. 8val aišku mažoka. Manau pradėti tikrinti reikėtų nuo stebėjimo kokios aplikacijos akumuliatorių išnaudoja labiausiai, atjungti nereikalingus foninius procesus ir… nežiūrėti kas 5 minutes į ekraną tikrinant kiek baterija nusėdo.

18:11:15
komentavo Ada

Naudoju iphone 6, pastaruoju metu akyse dingsta baterija, išsilaiko max 8val. Ilgai ir sunkiai pasikrauna. Ekranas ne org. Bet anksčiau atlaikydavo daugiau nei dieną. Kas gali būti, kad taip idngsta? Ar kaltas ekranas?

09:41:13
komentavo D
komentaras prie straipsnio: „Kaip išoriniai akumuliatoriai žudo iPhone

Hm, Sandberg patikimas ar ne? Pirktas LT, o ne is ali

08:34:34
komentavo DNABUG
komentaras prie straipsnio: „Ethernet prisijungimas per iPhone ir iPad

Na si funkcija gali buti reikalinga network specialistams. Stebintiems tinkla ir panasiai. Tarkim, nereikia tampytis kompiuterio, keliaujant per daugiabucius ir ieskant gedimo tinkle. Ne visur juk stovi valdomi switchai :)

08:00:42
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Simas
komentaras prie straipsnio: „Ethernet prisijungimas per iPhone ir iPad

Manau, kad sekančioje versijoje bus, bet turėsi pasirašyti aplikaciją, kad DECnet protokolą enkapsuliuotų į IP, nes kitaip neveiks :)

07:52:56
komentavo Simas
komentaras prie straipsnio: „Ethernet prisijungimas per iPhone ir iPad

O tai dial-up interfeiso vis dar nera ? :)

06:13:10
komentavo Peliksas
komentaras prie straipsnio: „Ethernet prisijungimas per iPhone ir iPad

Neįsivaizduoju scenarijaus, kada gali būti reikalinga tokia galimybė. Nebent kokiam viešbutyje trečio pasaulio šalyje.

12:48:48
komentavo Regina

Laba diena ,Ramunai,manau pasigavau virusa,nes nebegaliu atidaryti savo emailo.Til pajungiu kompiuteri,tuoj meta BTWif-with-FON,.Nepasinaikina,ir pasileido per visus kompus.Patarkite ,kad tureciau daryt? Aciu :)))

09:42:39
komentavo Tomas

Sveiki, turiu macą ir esu labai patenkintas. Visas softas labai user friendly. Daug dalykų tiesiog automatiškai patogesni. Mažiau reikia galvoti apie kokius draiverius ir panašiai. Sper MAC OS yra. Nors windows 10 irgi nieko , bet rinkčiausi MAC. Ačiū

Sveiki kas galit passer su icloud panaikinti Ir dar neleidzia siustys is parduotuves praso iCloud's subeditor bet neleidzia vistiek padekit

11:54:49
komentavo Teisus
komentaras prie straipsnio: „Kaip Siri mokoma naujų kalbų

Na, ar google, ar siri, ar cortana intelektas didesnis nesiginčysiu. Kol siri nesupras lietuviškai, man ji nelabai įdomi. Nes dažniausiai ne intelektas reikalingas, o pagalba ir komfortas.

18:46:23
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Virgilijus Bumbulis

Terminale jis taip pat veikia puikiai :)

17:28:45
komentavo Virgilijus Bumbulis

su Fork Lift irgi puikiai veikia šis metodas ;)

08:46:48
komentavo @

pagal nutylėjimą, kaip suprantu, dydį mažina maksimaliai. Jei PDF su photo, tai po suspaudimo kokybė paprastai žiūrint nepasikeičia, o apimtis sumažėja kone 10 kartų (bet čia kaip suprantu kiekvienu atveju individualiai). Tačiau pamėginau skenuotą dokumentą reduce'int, apsidžiaugiau, kad taip stipriai suspaudė, bet tekstas tapo neįskaitomu. Gal tuo klausimu patogesnis PDF Toolkit, nes jis išmeta 5 galimus variantus (Lossless compression, High, Medium, Low, Minimal), kuriuos išsirenki pagal poreikį. Bet tai, kad ir su Preview galima mažinti, nežinojau, dėkui.

23:09:05
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė @

„Preview“ aplikacijoje pasirinkus iš meniu File > Export yra opcija „Quarz Filter“. Joje galima pasirinkti „Reduce File size“. Žiūrint kokio suspaudimo reikia. Numatyta funkcija paveikslėlius sumažina iki minimalaus 512px/128px dydžio man atrodo. Žiūrint kokio sumažinimo reikia — galima pasirašyti ir savo sumažinimo filtrą, nes tai paprastas Quartz filtas (XML failas) esantis /System/Library/Filters aplanke pavadinimu „Reduce File Size.qfilter“.

Galima jų pagal poreikius prikurti visą krūvą su skirtingais suspaudimo lygiais (pakeičiant

…
 <key>Compression Quality</key>
 <real>0.0</real>
 <key>ImageCompression</key>
 <string>ImageJPEGCompress</string>
…
0.0 į 0.25, 0.5, 0.75 ir t.t.

ir atitinkamai

…
 <key>ImageSizeMax</key>
 <integer>512</integer>
 <key>ImageSizeMin</key>
 <integer>128</integer>
…
pagal poreikį pakeičiant paveikslėlių dydžius (jei sakykim dirbama su PDF’ais, kurių vaizdas yra paveikslėliai, kaip kad skenuotos el. knygos ir panašiai.

Pvz. 842 yra (A4 @ 72dpi) ar
1684 yra (A4 @ 144dpi) ar
3508 yra (A4 @ 300dpi) ir t.t.

Tiesa, yra vienas bet… /System aplankas kartu su jame esančiais sub-aplankais yra saugomas System Integrity Protection mechanizmo, tad prieš patalpinant ten savo sukurtus failus reikėtų tai atjungi, o po to vėl įjungti, …bet čia viena trumputė komandos eilutė terminale.

22:10:56
komentavo @

Taip, su Preview galima atlikti begalę funkcijų. Vienas pastebėjimas, - dėka paties straipsnių ir sužinojau apie Preview funkcionalumą (nekalbant, kiek dar visko daug naudingo randame Macarenoje). Mano veikloje reikalingi šie pagrindiniai veiksmai: sujungti, išskaidyti, ir pasirinkti optimalią apimtį (mažinimas aukojant kokybę). Preview, viskas kaip ir ok, bet įsigijau PDF Toolkit+, kainavo gal kelis €, tačiau ypatingai paprasta ir savo darbą atlieka puikiai.

05:20:28
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė @

Išskirtinumas tik tas, kad sąraše aplikacijos, kurios įprastai yra mokamos, tačiau laikinai platinamos nemokamai. Visų jų tikrai netikrinu. Kai kada aplikacijų kūrėjai pagudrauja, bet jei visas jas tikrinčiau ir lyginčiau su buvusiomis versijomis, tikriausiai tokios sąrašo iš vis nebūtų, nes man trūktų laiko ne tik pamiegoti, kaip dabar bet ir pavalgyti ar nusiprausti. Kas link darbo su PDF, tai su šiuo reikalu puikiausiai susidorojo „Preview“ esanti kiekviename Mac kompiuteryje. Kokia būtent „PDF Professional“ funkcija Jus sudomino?

04:40:55
komentavo @

Sveiki, skiltyje "Laikinai nemokamos, pigiau platinamos ir naujos iOS bei macOS aplikacijos" pvz. yra Mac aplikacija "PDF Professional - Your Personal PDF Office!", bet ją parsisiuntus, duodama tik bandomoji versija. Didžioji dalis visų programų turi bandomąsias versijas, todėl norėjau paklausti, gal visgi yra kažkoks išskirtinumas šiame sąraše pateikiamų programų?

15:25:17
komentavo KęstasM atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas
komentaras prie straipsnio: „Kaip bendrinti kalendorių iOS

Viskas įjungta maksimaliai. Tai nei gimtadieniai, nei kiti įvykiai niekada nerodomi ant užrakinto ekrano. su reminders problemos nėra, veikia žmoniškai.

14:58:42
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė KęstasM
komentaras prie straipsnio: „Kaip bendrinti kalendorių iOS

Jei perbraukti pirštu per ekraną problema - Settings > Notifications ir nustatai kokios App kokia info kaip ir kur rodoma.

14:20:20
komentavo KęstasM
komentaras prie straipsnio: „Kaip bendrinti kalendorių iOS

Man tai didžiausias trūkumas kalendoriaus, kad nerodo dažniausiai matomoj (kai užrakintas ekranas) vietoj gimtadienių ar kitų įvykių ir labai lengva praleisti kažką.. o kad reikia atidaryti aplikaciją arba paslinkti į kairę, tai nėra patogu..

22:10:04
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Andrius (@SAMas23)

Na su koja, manau, ne visai tikęs palyginimas, nes jei jos neturi, tai neturi visada. Čia gi „Apple“ nedraudžia siųstis aplikacijų iš kitur, tačiau už jų netinkamą veikimą ji nebus atsakinga. Yra visai eilė aplikacijų, kurių nėra App Store iš vis, pvz Adobe produktai ir panašiai, nors į sistemą jie ne labai ir lenda. Dėl to gi nesijauti šlubas. Čia gal labiau tiktų kokia nors aliagorija lyginant šią situaciją su darbdaviu, kuris neleidžia darbo metu, darbo vietoje ko nors daryti, nes jei kas nutiktų — jis (darbdavys) būtų atsakingas, bet ne darbo metu, ne darbo vietoje — jis tau to daryti nedraudžia. Manau (tikiuosi) ši situacija yra suprantama, tai kodėl gi sunku suprasti „App Store“ apribojimų priežastis?

21:51:51
komentavo Andrius (@SAMas23) atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Tas pats kas nukirsti viena koja, vaikscioti gali bet kaip invalidas. Nieko baisaus as nematau jei lenda i sistema, jei to reikia, tai reiskiasi reikalinga vartotojui, paprastas dalykas apple turbut niekados neatiduos pilno valdymo klavisu F1-F12 Arba paprasciausiai galima paimti pavyzdi programos kuri yra app store ir ne app store http://mac.eltima.com/pro-file-manager.html?utm_source=appstore&utm_medium=referral&utm_campaign=c1pro

04:58:36
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Andrius (@SAMas23)

Greičiausiai omenyje turi reikalavimus keliamus aplikacijoms platinamoms per tam tikrą platformą, šiuo atveju „Apple“ keliamus reikalavimus aplikacijoms platinamoms per jos „App Store“.

Taip, dėl šių reikalavimų nėra kelių gerų aplikacijų „App Store“, bet tai suprantama - jei jos lenda giliau į sistemą - vadinasi gali pridirbti tai, dėl ko Apple, vėliau, gali būti kaltinama ir jai šito visai nereikia, bet jo nedraudžia tokio tipo aplikacijoms būti įdiegtoms.

23:25:34
komentavo Andrius (@SAMas23) atsakydamas į komentarą, kurį parašė valkins

Mac App Store gali ir nepasirodyti arba bus kokia apkarpyta versija del Apple cenzuros, nes taip jau nemazai geru programu pabego is App Store del cenzuros :)

09:29:16
komentavo valkins atsakydamas į komentarą, kurį parašė Virgilijus Bumbulis

Priklauso kokio ir už kieko norisi. Galima iš skelbiu.lt, iš Lenkijos (netoli sienos pirko vienas tautietis, dar čia buvo straipsnis), iš Vokietijos. Iš Vokietijos - kai kas nors parveža arba naudojantis platforma pirkde.lt (išbandyta ir rekomenduoju). Skelbiu.lt - greitai ir bragiau (apie 460EUR), pirkde.lt (pvz. Ebay) - pigiau (apie 410EUR) ir lėčiau (apie 2 savaites).

08:27:36
komentavo Artė

Nežinojau. Ačiū.

08:16:55
komentavo Virgilijus Bumbulis

kur nupirkti laikrodį 2 ? apple.de parduoda į LT ?

20:50:11
komentavo valkins atsakydamas į komentarą, kurį parašė Andrius (@SAMas23)

Ačiū už informaciją. Pabandžiau atsinaujinti - Mac App Store dar nėra, o jų tinklalapyje pirkimas sminga po visų duomenų įvedimo su Error. Gal dėl to, kad Lietuva? :) Šiaip išbandžiau Trial - verta pasiimti su Discount'u, ypač, kai dar "numeta" pinigo dėl anksčiau pirkto ForkLift 2 iš Mac App Store. Rekomenduoju.

14:36:27
komentavo Andrius (@SAMas23) atsakydamas į komentarą, kurį parašė Andrius (@SAMas23)

https://johnscullen.com/forklift3-review/

11:02:03
komentavo Andrius (@SAMas23)

ForkLift turbut viena is geriausiu programu, esu visa kalna isbandes ir nieko geresnio neradau ForkLift dalina nemokamai, nes jau isejo ForkLift 3 versija, o ji dar gerene tapo. Dabar akcija uz puse kainos galima nusipirkti http://www.binarynights.com/forklift/ O su tuo sertifikato galiojimu apple visiskai nesamone padare, galvoau kad man programa sustreikavo, kiek praradau laiko kol issiaiskinau kad reikia nauja versija instaliuoti.

09:04:16
komentavo DNABUG

Kad ten tas iPhone ne aliuminis, o plastikinis turbut. Nes visas susiraite kaip popierius... fake

21:41:44
komentavo zvierius atsakydamas į komentarą, kurį parašė Tadas Kentneris
21:40:38
komentavo Tadas Kentneris atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Sorry už kakinimą komentaruose ...

21:39:45
komentavo Tadas Kentneris

OK. Sorry, už kakojimą komentaruose ...

21:38:03
komentavo Tadas Kentneris

No more tests :D

21:36:45
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė zvierius

Testas gautas :)

21:35:49
komentavo zvierius
21:28:01
komentavo zvierius
21:27:00
komentavo Kentneris (@zvierius) atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Ai, dzin, persimečiau, kad komentuoju naudodamasis Twitter'io account'u ;)

21:23:05
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė kentneris

na… šį ima iš gravataro... Dabar nepamenu bet ten galima kelis juos turėti skirtingiems el. pašto adresams ar kažkaip panašiai. Seniai ten buvau

21:21:22
komentavo kentneris atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Gravatare profile'as kitoks. Nelabai prisimenu, kaip pasikeisti :)

21:19:19
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė kentneris

Ai nu taip Gravatar. Githube sėdėjau, o apie gravatarą galvojau tai ir sumaišiau. Skirtumo visiškai jokio manau.

21:17:36
komentavo kentneris

Gravatar.com O per kur geriausia jungtis? Na, iš patirties?

21:04:54
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė kentneris

Nežinau per kokią paslaugą pasijungęs, jei per jokią tai gal githube…

21:03:36
komentavo kentneris

Tiesa, Ramūnai, primink kaip pasikeisti avatarą Tavo svetainėje?

20:58:43
komentavo kentneris

Na, ką gi, panašu, kad eilinį kartą Ramūno patarimas pasirodė visai naudingas. Like'as ;)

15:06:03
komentavo valkins

O, ačiū už informaciją - išbandysiu, kol Apple sukurs savo ką nors informatyvesnio :)

09:24:08
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Mindaugas

Visada yra niuansų, tačiau laidai yra tai kas dažniausiai lūžta, trūksta ar nudyla ir perkami nauji, gerokai dažniau nei įkrovikliai. Bet jei mes leisimės į tokią gilią analizę tai matyt baigsime rytoj ryte spręsdami ar verta sakyti žmonėms, kad nereikia vinių kaišioti į rozetę, nes ji gali būti ir nepajungta prie elektros, o vėliau spręsime tikimybę, kad įkišus laidą į rozetę nenukrės. :)

09:20:15
komentavo Mindaugas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Bet pripažink , kad vien laidas nesudegins prietaiso yra daug įvairiausiu nuansu dėl ko dega prietaisai. Pradedant nuo netinkamo apaterio srovės pasirinkimo arba brokoto adaoterio ir po to jau gali sekti ir prisidėti nekokybiškas laidas. O teigti kad laidas vien kaltas tai taip nebūna

09:12:46
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Mindaugas

Dega ne tik telefonai — dega ir kompiuteriai. paskaitykite „The Guardian“ straipsnį (nuorodą daviau ankstesniame komentare). O ir šiaip paieškoję internete rasite pakankamai informacijos nuo įvykių iki techninių specifikacijų su įvairiais USB-C protokolais, tokiais kaip SOP:DFP → DFP žinučių perdavimas (apie elektros srovę), kurį turi palaikyti USB-C.

09:08:15
komentavo Mindaugas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Bet esmė ta jei žmogus yra durnas ir kraus telefoną su profile 5 pakrovėju jis tikrai gali sudeginti telefona. O jei kraus su profile 1 pakrovėju tai sudeginti telefona yra lygus 0

09:00:15
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Mindaugas

Jei laide nėra arba yra neteisingai veikianti mikroschema, ji negali perduoti informacijos įkrovikliui ir įkroviklio informacijos įrenginiui. Įkroviklių yra labai įvairių (net ir pas „Apple“ jie skiriasi pvz. iPhone ir iPad įkrovikliai) ir t.t., o USB-C gali perduoti iki 100W. Pagal USB-C specifikaciją: Profile 1 - 5V @ 2A, 10W
Profile 2 - 12V @ 1.5A, 18W
Profile 3 - 12V @ 3A, 36W
Profile 4 - 20V @ 3A, 60W
Profile 5 - 20V @ 5A, 100W Todėl jei komunikavimas nevyksta ar neįvyksta - įrenginys gavęs didesnę srovę gali tiesiog iškepti. Įrenginiai tarpusavyje bendrauja. Laidas sužino kiek reikia vienam įrenginiui srovės ir tą informaciją perduoda kitam. Dabar ir „kvailame“ laide yra protokolai ir jau gana seniai. Jei perduodama neteisinga informacija, įkroviklis gali „šauti“ daugiau nei įrenginys yra pasiruošęs atlaikyti.

08:45:31
komentavo Mindaugas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Kažkoks laidas tikrai nesudegins aparato ,nes visu pirma adapteris kitaip sakant pakrovėjas neperduos laidui tokios srovės.

08:25:07
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Mindaugas

„Normalūs“ laidai perduoda ne tik srovę, bet ir informaciją apie ją. Paprasti — taip, tik srovę. „Normalaus“ USB-C laido jungtyje yra mikroschema, kuri ne tik pateikia informaciją apie laidą ir jo tipą, bet ir apie srovę. Paprastuose, pigiuose jos gali ir nebūti arba ji gali pateikinėti ne pilną ar ne tikslią informaciją. Todėl prieš manant, kad man kažkas moka ar teigiant, kad straipsnis durnas pažiūrėkite į veidrodį ir gal kitą kartą prieš rekomenduojant kitam pagalvoti — tai padarysite pats. Internete rasite pakankamai informacijos apie tai. Vienas iš šaltinių: http://www.usb.org/developers/usbtypec/ Kitas: https://www.theguardian.com/technology/2016/mar/30/amazon-clamps-down-dangerous-usb-c-cables ir t.t. Matyt ne šiaip sau laide įdiegta srovės kontrolė ir jis yra ne tik ją perduodantis dratas. Todėl, prieš rašant — pagalvok ką rašai ar bent pasidomėk daugiau, pvz ten kur tiki, kad tokius straipsnius rašo nors jiems niekas nemoka.

07:40:42
komentavo Mindaugas

Nesuprantu kam klaidinti žmones tokiais durnais straipsniais, kad laidas sudegins prietaisus? Moka tau už tai,kad tokias nesamones rašytum? Laidas nesudegins jūsų prietaiso - jis tik perduoda srovę. Jei nusipirksite pakrovėja " adapteri " made in china kuris nepaskirsto srovės tinkamos tai tada ir sudeginsit bet ką. Tad prieš rašant pagalvok ką rašai - laidai degina prietaisus 😀 ne laidai o adapteriai - laidas nieko čia dėtas.

14:44:54
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė Nera

Yra kurie ir sms nenaudoja, ar foto kameros. Moka tik skambinti ir atmesti.

20:32:12
komentavo Nera atsakydamas į komentarą, kurį parašė bICEQ

Išsirengti, kad atrakinti telefoną? Komentatoriui biceq su teksto suvokimu sudėtinga. Veido atpažinimo funkcija, na galų gale nusiėmus slidininko akinius, bet prie ko išsirengti? Ne kūno, pilvo, pažasčių atpažinimo funkcija, neperdėkim :) Kitavertus kaip ir su pirštų antspaudu, akies, kojų ar ko tik neprigalvotų ateityje - visi slidininkai, suvirintojai ir šiaip skeptikai gali tiesiog nenaudoti. Yra palikta galimybė tiesiog atrakinti su slide paprastai ar klystu? Pataisykite. (Naudojuosi pirštu, nes nes nieko nevirinu)

17:18:03
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė bICEQ

Kartais gali pasitaikyti situacijų, kai vienokios ar kitokios technologijos skirtos padėti, gali veikti priešingai. O ką tada daryti suvirintojui? Jam ir akių rainelės skenavimas nepadės. O jei rimtai, tai matyt jei ruošiesi skambinti, tai ir kalbėsi, o jei kalbėsi — tai ir veidą atsimuturiuosi. Na o jei esi kur nors Everesto viršūnėje stingdančiame šaltyje tai ten nėra ryšio, o jei tokį pagausi tai gaudydamas deguonies likučius gali paprašyti Siri pagalbos. :)

16:45:11
komentavo bICEQ

Veido atpažinimas ne visada psiteisins.. Pvz aš slidinėju ar tiesiog apsimuturiavęs veidą einu, nes lauke šalta, tai išsirengti, kad atrakinti telefoną? Ne, greičiausiai suvesti kodą nusimovęs pirštinę, kai iki šiol užtenka tik paliest Home Button

00:46:32
komentavo Tonis

Atnaujintu iMac 27 pagaliau, darbams gelezies reikia, o ne pjaustymo lenteliu

20:32:07
komentavo kentneris atsakydamas į komentarą, kurį parašė Arūnas
komentaras prie straipsnio: „Kaip įrašyti telefoninį pokalbį iPhone

OT - nu ne rĖžime, o rEžime... Nu negi taip sudelfėjot? ...

18:25:24
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG

pabandyk kelis variantus su tiek nulių kiek normaliuose telefonų nr. būna ir 800/700 linijos tiek su šalies kodu tiek be jo. Bet čia eksperimentas - pamatysi ar pasisekė jei neskambins…

18:20:47
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Na susivedziau su nuliais, tik kiek tiksliai ju vesti ir ar tik nulius :) Telia tokios paslaugos neteikia, tokiu skambuciu nefiksuoja. Zodziu duoda laisve elgtis tinkle kaip kas nori.

17:41:59
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG

Gali pabandyti susivest naują kontaktą su nuliais telefono numeryje ir jį užblokuoti – nežinau ar veiks — reikia bandyti, o šiaip patikimiausias būdas yra susisiekti su paslaugos tiekėju ir paprašyti blokuoti tokius skambučius. Paslauga gali būti ir neteikiama, arba mokama — priklauso nuo operatoriaus.

17:39:32
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Jei skambina No Caller ID. Paspaudus ant i nieko nerodo Nei numerio nei block this caller

17:30:55
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG

Paspaudus ant (i) telefonų sąraše, prie to numerio nėra „Block this Caller?“

16:44:01
komentavo DNABUG

Truputis OT. Ar yra koks budas uzblokuoti Unknown Caller and No Caller ID ? Neblokuojant kitu neitrauktu numeriu.

15:11:34
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Rimas
15:00:53
komentavo Rimas

"nukreiptos prie Mac" > prieš Mac

10:56:41
komentavo Ramūnas Petrusevičius
komentaras prie straipsnio: „iOS 10.2.1 problemos

Su balso pasto problema ir as susiduriau.Ji tai dingsta tai atsiranda.Po atnaujinimo nepasitaise.

10:52:19
komentavo Ramūnas Petrusevičius
komentaras prie straipsnio: „iOS 10.2.1 problemos

Kaip padaryt, kad google maps atsirastu garsas.Po atnaujinimo jis dingo ir nekalba visiskai.Suvedus norima marsruta programa pradeda veikti, pasigirsta toks trumpas specifinas bumt garsas ir tyla.Iphono zemelapiai angliskai sneka kuo puikiausiai.

21:38:41
komentavo Arūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas
komentaras prie straipsnio: „Kaip įrašyti telefoninį pokalbį iPhone

Aš ir nebandžiau paprieštarauti, jog Jūs neteisus dėl to įstatymo pažeidimo, nu bet whatever. O tas vienas "navarotas" nokijoje tikrai neatstoja kitų "navarotų" iPhone. Ai dar čia kažkas užsiminė apie android'ą.kuriame galima įrašinėti foniniame rėžime... tai turėjau porą valdiškų samsung'ų (vidutinės klasės) ir juos turėdamas nesupratau kam reikalingas smart'as. Bet kai į rankas paėmiau iPhone (4S), tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Tuomet pasakiau, kad nesuprantu, kaip iki tol be jo gyvenau? :) Bet čia jau nukrypau nuo temos, atsiprašau ;)

21:12:19
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Arūnas
komentaras prie straipsnio: „Kaip įrašyti telefoninį pokalbį iPhone

Pažeidęs įstatymą nebūtinai tampi nusikaltėliu – gali juos ir netapti, o būti tik pažeidęs įstatymą. Tiesa, jei žmogus, kurio pokalbį įrašinėji apkaltins tave tokia veikla, nepriklausomai nuo to kokiu tikslu tai darai, net jei ir savo ir žmonos pokalbį įrašinėji ir pašnekovas sugebės įrodyti, kad taip darei be jo sutikimo — gali tapti ir nusikaltėliu ir net dangų kvadratinį stebėti kurį laiką — priklausomai nuo kaltinimų tipo, padarytos žalos dydžio ir pobūdžio bei viso to reikalo svarbumo. Jei tai labai reikalinga funkcija ir reikia kad ji veiktų taip kaip Nokijoje - perki Nokia ir visos bėdos išspręstos. :)

20:30:01
komentavo Arūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas
komentaras prie straipsnio: „Kaip įrašyti telefoninį pokalbį iPhone

Come on, Žmogau, "pažeisdavai įstatymą". Ok, aš nusikaltėlis, nes nei vieno karto neperspėjau, jog pokalbis įrašomas. Bet iPhone mane išgelbėjo nuo nusikalstamos veikos darymo (ar kaip čia tiksliau išsireikšti?) :) Sutikčiau aš susimokėti tuos 10 € (kad ir 20 €, nu bet ne daugiau iš principo), kad tik tas app'sas veiktų taip paprastai, kaip nokijos atveju, kai kalbant spaudi "funkcijos" ir pasirenki "įrašyti pokalbį".

18:15:35
komentavo Mindaugas Grigelionis atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas
komentaras prie straipsnio: „Kaip įrašyti telefoninį pokalbį iPhone
15:20:00
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė mindaugas
komentaras prie straipsnio: „Kaip įrašyti telefoninį pokalbį iPhone

priklausomai nuo paslaugos tipo. TapeACall man atrodo interneto nereikia.

15:18:42
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG
komentaras prie straipsnio: „Kaip įrašyti telefoninį pokalbį iPhone
15:17:20
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Arūnas
komentaras prie straipsnio: „Kaip įrašyti telefoninį pokalbį iPhone

Reikalas tas, kaip pokalbį įrašyti įmanoma. Tegul ne sistemos, o papildomų aplikacijų pagalba. Manau sistemos lygmenyje Apple nediegia šios galimybės dėl teisinių priežasčių. Eilėje šalių įrašinėti pokalbius draudžiama be specialaus teismo sprendimo, o kitose, tame tarpe ir Lietuvoje, galima tik prieš tai informavus pašnekovą apie įrašomą pokalbį, bei gavus jo sutikimą. Tikriausiai teko girdėti frazes, kai skambinant informuojama, kad dėl xxxx priežasčių telefoninis pokalbis bus įrašomas ir JEIGU SUTINKATE… Abejoju, kad kaskart kalbėdamas su savo užsakovais/klientais ar panašiai ir įrašinėdamas tą pokalbį informuodavai juos apie tai ir paprašydavai sutikimo. Jei ne — pažeisdavai įstatymą. Jei domina įstatyminė šio reikalo pusė pasiskaitinėk kad ir LR elektroninių ryšių įstatymą, o jei neturi laiko ar/ir nori visą jį skaityti — peržiūrėk 63 straipsnio 4 dalį. Kita vertus jei skambini tokiu tikslu,kaip pats minėjai, kad nori įrašyti pokalbį - pasileidi aplikaciją ir įrašai. Straipsnyje tik kelios aplikacijos, App Store jų yra gerokai daugiau.

14:44:36
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Teisus

Manau valstybinės institucijos turėti pereiti prie atviro kodo programinės įrangos, o ne švaistyti mūsų pinigų Microsof'o programinės įrangos licencijoms ir priklausyti nuo vienos kompanijos programinės įrangos. Taip pat valstybinės institucijos viešam sektoriui (man atrodo tai net apibrėžta įstatymo). Iš principo nesvarbu kokias operacines sistemas ar programinę įrangą – naudoji, pateikdamas informaciją kitiems turi ją pateikti taip, kad ją galėtų perskaityti nepirkdami programinės įrangos. Panašiai kaip ir interneto svetainės – informacija jose turi būti prieinama nepriklausomai nuo to kokią OS naudoji. Nereikia valstybinėse įmonėse naudoti Apple, kaip ir Microsoft — yra Linux, tegul ją ir naudoja. Bet kaip ir minėjau, nepriklausomai nuo to ką jie naudoja — informaciją jie privalo pateikti taip, kad ją galėtų perskaityti visi neleisdami pinigų. Flash iš vis yra atgyvena ir neturėtų būti naudojama, ypač valstybinėse institucijose. Tas pats sakytina ir apie Silverlight. Dažno valstybinio tarnautojo kompiuterinis raštingumas, ir šiais laikais yra tokio lygio, kad kai reikia perkrauti kompiuterį tai tas nabagas ropščiasi po stalu ir išjungia iš rozetės… monitorių, ir sako — perkroviau. Jų sistemos administratoriai ne daug daugiau pažengę ir neretai su jais kalbėdamasis apie saugumą ir protokolus supranti kad pokalbis vyksta kaip aklo bandančiam papasakoti kaip turi atrodyti vienas ar kitas dalykas kurčiam. Mokyklos — tai dar viena tema. Esu kalbėjęs su švietimo ministerija ir jų atsakymas buvo vienareikšmis — mokyklos negali reikalauti pateikti informacijos specifiniu formatu (pvz. Microsoft), tačiau reikalas tas, kad Microsoft remia švietimo įstaigas ir pateikia jos savo programinę įrangą, o mokytojai jose (tame tarpe ir informatikos) yra tokio lygio, kad kažkada mano sūnus mokykloje po to kai pasakė, kad neturi PowerPoint ar kažko panašiai, nes naudoja Mac kompiuterį su OS X operacine sistema, tai jam informatikos mokytoja atsakė: „negirdėjau tokių kompiuterių ir tokios sistemos“. Kas link pdf atidarymo interneto svetainėje — su tuo puikiai susidoroja Safari.

14:28:49
komentavo Arūnas
komentaras prie straipsnio: „Kaip įrašyti telefoninį pokalbį iPhone

Atsakysiu į klausimą "kam tai reikalinga?". Anksčiau dirbau vadybininku su greito apyvartumo prekėmis (saldumynai, gėrimai, buitinė chemija ir t.t. ir pan.). Ir būdavo taip, kad tą dieną pas vienus klientus važiuodavau daryti užsakymo, o kitiems tiesiog pasiskambindavau. Ir laiko taupymo sumetimais skambindavau važiuodamas iš taško A į tašką B (naudodamas laisvų rankų įrangą) arba tiesiog tvarkydavau kokius popierius ir tuo metu kalbėdavau (Arba kai man paskambindavo važiuojant. Nu čia tų variantų galima prigalvoti.). Tai aš pakalbėdavau įrašinėdamas pokalbį ir vėliau, turėdamas laiko perklausydamas pokalbį susivesdavau užsakymą į "device'ą" išsiuntimui. Tai galite įsivaizduoti kokį šoką patyriau, kai įsigyjęs iPhone'ą už 2000 lt supratau, kad jis negali padaryti to, ką galėjo mano senutė nokia už 200 lt.

14:01:39
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Svajys
komentaras prie straipsnio: „Kaip įrašyti telefoninį pokalbį iPhone

Na taip, gal nepatogumas ir yra. Jei sąžiningai - nematau jokios priežasties kodėl galėtų reikėti įrašinėti privačius pokalbius, nes vis tiek prieš tai privalai informuoti. Priešingu atveju gali patekti ir prieš teisėją, o bylos atveju toks pokalbis gali nebūti priimtas kaip įrodymas, nes jis gautas neteisėtu būdu. Pamenu tik vieną kartą panaudojau pranešimą apie įrašomą pokalbį - aišku nieko nesiruošiau įrašinėti. Buvo viena kompanija, kuri periodiškai man skambindavo (tada iPhone dar nebuvo galimybės blokuoti telefono numerius) ir siūlydavo visokias nesąmones. Prašiau jų daugiau man nebeskambinti — nesuprato. Kažkada sėdėjau, gražus oras, nuotaika gera, žiūriu skambina… jie, atsiliepiu ir sakau: „Sveiki, jūs paskambinote telefonu xxxxxxx, siekdamas pagerinti savo bendravimo įgūdžius - pokalbį įrašysiu. Spauskite 1 jei aš turiu jums ką nors duoti, 2 – jei norite man ką nors pasiūlyti.“ Nepamenu, ką spaudė tas žmogus, bet pasakęs, kad visi konsultantai užimti ir apie minutę palaukęs informavau, kad „pokalbio minutės kaina trys litai“ – dar išgirdau su trenksmu padedamą ragelį ir daugiau nebeskambino.

13:26:30
komentavo Teisus

Gyvenimas diktuoja savo sąlygas. Dėl to sakyti, kad Apple offisas atstoja visas situacijas negalėčiau. 1. Pradėkim nuo to, kad aplinka diktuoja savo sąlygas (aplinka kalta). Vaikai mokyklose dirba išskirtinai MS office produktais. Jei mes kalbėtume vien apie formatą, pvz., docx, variantų išgyvenimui yra. Tačiau, vaikai vertinami pagal tai, kaip jie moka naudotis word, powerpoint ir panašiais Apple nedraugiškais produktais. Valstybės tarnautojai privalo mokėti naudotis tais pačiais produktais, nes ne Microsoft programinės įrangos paprasčiausiai neras. 2. Suderinamumas. Teisingai Ramūnas pastebėjo, kad savo sąlygas galima diktuoti pdf formatu. Tačiau, jei reikalaujamas kitas formatas, tai to neįmanoma pasiekti eksportuojant dokumentus. Šriftai, lentelės, prezentacijų spec efektai neretai iškraipomi. 3. Gyvenimas. Prieš kelias dienas turėjau užduotį surinkti informaciją apie sumokėtus mokesčius. Rezultatas: 1. Instaliuotas Flash 2. Instaliuotas Microsoft Silverlight 3. Instaliuotas Adobe Acrobat Reader (tinklalapyje nėra numatytas failo atsisiuntimas ir atidaroma tik su ta programa) P.S. Šį kartą nereikėjo instaliuoti kitos interneto naršyklės. Alternatyva: pasipustyti padus ir rankiniu (kojiniu) būdu susirinkti pažymas. Išvada: nors Apple ir turi nemažą vartotojų skaičių, tačiau, kol nepradės bendradarbiauti valstybiniame lygyje, net ir turėdama 50 proc. rinkos, Lietuvoje nebus dominuojanti. Bet kuris didesnis Lietuvos valdininkas, kuris gautų pasiūlymą iš Apple teikti tokią pačią programinę įrangą, kaip ir Microsoft tik nemokamai, pasakys, kad Apple produkcija nepritaikyta Lietuvai (net lietuvių kalba nepalaikoma).

09:59:55
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė Svajunas
komentaras prie straipsnio: „Kaip įrašyti telefoninį pokalbį iPhone

Taip.... Tad visos sios programeles yra niekuom vertos...

09:51:17
komentavo Svajunas
komentaras prie straipsnio: „Kaip įrašyti telefoninį pokalbį iPhone

Visas sias aplikacikas reikia ijungti pries skambinant, dar nepatogiau kai tau skambinama, juk nezinai pokalbis bus svarbus ar ne, dar pries skambinant. Manau cia vienas didziausiu minusu pries android, nes ten pokalbiu irasymas galimas foniniu rezimu, pokalbiu irasai yra saugomi norima laika, tikrai noreciau tokios funkcijos ir iphonuose...

08:37:44
komentavo mindaugas
komentaras prie straipsnio: „Kaip įrašyti telefoninį pokalbį iPhone

jei gerai supratau, tai sioms aplikacijoms butinas internetas ir visos mokamos?

08:24:08
komentavo DNABUG
komentaras prie straipsnio: „Kaip įrašyti telefoninį pokalbį iPhone

O paciame irase girdimas abieju balsas ?

08:15:14
komentavo Svajys
komentaras prie straipsnio: „Kaip įrašyti telefoninį pokalbį iPhone

Visas šias programeles reikia pries skambinant ijungti, tad tai padaro jas praktiskai nenaudojamom. Juk neijunginesi kas kart programos kai tau skambina, nezinai tai bus svarbus pokalbis ar ne, o jei supranti kad svarbus, tai greiciausiai jau nieko nebepadarysi, nes vel tam reikes laiko. Manau cia vienas didziausiu minusu pries android, nes ten pokalbiai gali buti irasinejami tiosiog foniniu rezimu, ir visi pokalbiai buna issaugomi tam tikra laika.

18:41:17
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Vytautas

Žinau aš MS Office produktus pakankamai gerai. Eilę metų ne tik jais naudojausi, bet ir programavau jiems. Track changes yra paprasta atjungti ir nematysi jokių pakeitimų per tą funkciją, o ir kodėl reikėtų trackinti tas pakeitimų dešras jei pakeitimus gali ir turi kontroliuoti tas kas inicijuoja dokumentą. ...kaip ir minėjau, nebent straipsnius redaguojate ir klaidas taisote. Vėl gi - kalbu apie dokumentus klaidžiojančius už kompanijos ribų, o ne tuos, kuriuos redaguoja sekretorė ar asistentė.

18:15:43
komentavo Vytautas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Na va, nežinai elementarių Word funkcijų - track changes. Jei Word naudoji tik vietoj text editor, tikrai nepatogu ir nėra naudos.

18:00:23
komentavo Negudrus
15:15:44
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Negudrus

Lietuvoje daug kas vyksta ne per tą galą, gal todėl ir užimame netolimas nuo galo eiles visoje virtinėje sektorių. Pavyzdžiui pirmą kartą paskambinęs žmogus, net nežinantis kiek kainuoja paslauga pasiteirauja – „ar nuolaidas duodate?“. Nesvarbu, kad nuolaidos nėra už ką duoti. Paklausus, o ar jis suteiks mano paslaugai nuolaidą, jis nustemba „kaip?“ — sakai – „na sumokėkite kiek daugiau nei prašau“… — tada juokiasi, sako „nu ne…“. Tai kodėl aš turėčiau suteikti nuolaidą pirmą kartą į mane besikreipiančiam žmogui, kai tokios nuolaidos suteikimo man galimybės jis net nesvarsto. Lygiai tas pats su kokiais nors pardavimais - sako o kokia galutinė kaina – kai pasakai, kad kaina parašyta, vis tiek kartoja, „o galutinė kokia?“. Matyt taip įprasta tautiečiams, kad rašydamas ar sakydamas kainą, Lietuvoje juos „apgaudinėji“, o ne sakai tikrą kainą. Kalbant apie sutartis, tai savo pageidavimus derinant sutarties sąlygas „išsakau“ arba raštu, arba derybų metu (susitikęs ar telefonu), nes sutartis nuo žodžio susitarti ir neužsiimu svetimų dokumentų redagavimu. Jei sutartis mano — ir klientas nori ką nors pakeisti, ir mes dėl to pakeitimo sutariame — savo sutartį atitinkamai ir pakoreguoju aš, o ne prašau, kad tai darytų kažkas kitas (klientas). Tai, kad kažkas kažko prašo — nebūtinai turi būti daroma ar patenkinama. Jei prašo Word dokumento nusiunti pdf ir nuorodą iš kur gali atsisiųsti Acrobat Reader'į, jei naudoja Windows; taip pat nurodai ir savo el. pašto adresą bei telefono numerį, kuriais gali suderinti pakeitimus dokumente. Nes vėliau, pačiam vėl skaityti daugiapuslapines sutartis tyrinėjant ar ten kažkas neįrašė ko nors nepageidaujamo, nepakeitė ko nors ten kur nereikėjo ar neprisvaigo sutarties tono, principo ar net įstatymų neatitinkančia tema — vienas vargas. IMHO.

11:25:57
komentavo Negudrus atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Ramūnai, sutartį arba sąskaitą kaip pdf dokumentą aš irgi siunčiu tais atvejais, kai pastatau klientą prieš faktą - jam diktuoju savo sąlygas. Tada man nesvarbu, sutinka jis ar ne su tuo, kas ten surašyta, nes jam duodu tik vieną galimybę - sutikti. Užsieniečiai man irgi atsiunčia sutartis pdf'ais ir tai reiškia, kad nebus jokių derybų. Telieka įrašyti ranka rekvizitus, pasirašyti, nuskenuoti ir išsiųsti emailu. Bet Lietuvoje beveik visada klientas ar partneris prašo atsiųsti redaguojamą dokumentą (ir būtent Word'o), nes visi nori patogiai kompiuteryje atlikti pataisas.

16:27:35
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG

Tai tada labai paprasta Lietuvoje - vieni kitų dokumentus redaguoja ir gyvena bei uždirba.

11:08:24
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Lietuvoje neredagaves dokumentu ne tik neuždirbsi, bet ir negyvensi.

02:01:23
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Vytautas

Įmonės viduje dokumentai gali cirkuliuoti kokiu tik nori formatu, nors ir Photoshop'o ar Corewl Draw. Tačiau pateikiami kitiems, pvz. kitoms įmonėms/partneriams ir panašiai turėtų būti neįpareigojamu formatu ir taip, kad jie matytų jį taip, kaip jis parašytas, o ne su savais iškraipymais ir šriftais. Čia matyt Lietuvoje tik įprasta siuntinėti dokumentus kokiu nors .docx formatu. Pavyzdžiui jei aš išsiunčiu dokumentą, tarkim sutartį — aš nenoriu, kad jį kas nors dar redaguotų, o svetimų dokumentų redagavimu užsiimti… na, nebent verslas yra dokumentų redagavimas. Pages kartais taip „parodo“ docx, kad atrodo jog atsidarei binarinį failą, o ne dokumentą. Bendraudamas su užsienio kompanijomis dar neteko susidurti, kad jei ji siunčia dokumentą gaučiau kitokiu formatu nei pdf. Lietuvoje – taip, pasitaiko visokių manančių jog visi naudoja Windows ar Microsoft produktus bei tokią pačią versiją, naudoja tokias pačias aplikacijas ir t.t. Taigi, jei tai nėra dokumentų redagavimo verslas — nėra ko ir redaguoti svetimų dokumentų.

20:45:33
komentavo Vytautas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Taip pat reaguoju gaudamas PDF dokumentą, norėdamas jį pakoredaguoti turiu pirkti brangų softą. Labai retai būna taip, kad verslo aplinkoje būtų one sided dokumentų pateikimas. O doc formatas yra redaguojamas visomis programomis, įskaitant ir Pages.

20:41:29
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Vytautas

Jei B2B bendravimas dokumentais yra kitų klaidų taisymas - tada gal Word naudojimas ir turi prasmės. Priešingu atveju nusiunti PDF, kuriame dokumentą klientas/partneris/kolega mato taip kaip jis parašytas, tais pačiais šriftais (nepriklausomai nuo to turi jis juos ar ne) ir to dokumento peržiūrai nereikia pirkti programinės įrangos. Man atsiųsta Word dokumentą interpretuočiau kaip pasiūlymą nusipirkti specialią įrangą jam peržiūrėti, manau tada atsakymą atsiųsčiau kokiu nors dwg formatu. Panašiai, kaip dažnai ignoruoju šveplai parašytus elektroninius laiškus.

17:54:49
komentavo Vytautas

World naudoja visi, kad bent kiek dirba B2B srityje. Jau matau, kaip klientui nusiunčia Pages sukurtą sutartį ir meldžiasi, kad klientas suprastų kas čia.

00:08:40
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė RIcardas

Ši terminalo komanda /Library aplanke sukuria Spelling aplanką įvedus ją reikia įvesti kompiuterio administratoriaus slaptažodį, kurį vedant nesimato kad ką nors rašote. Jei ji to aplanko nesukuria - vadinasi darote kažką ne taip arba vedate ne tą slaptažodį.

23:24:09
komentavo RIcardas

Ivedziau administratoriaus slaptazodi, vis tiek neleidzia ikelti. Su terminal aplikacija nelabai supratau, o ivedes ''sudo mkdir /Library/Spelling'' nieko naudingo nepadare :/ Pries ir po ivedant administratoriaus slaptazodi. Atsiprasau, uz nesupratinguma.

21:07:58
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ricardas

Norint sukurti aplanką /Library reikia vartotojo turinčio administratoriaus teises. Alternatyviai galite tai padaryti Terminal aplikacijoje

sudo mkdir /Library/Spelling
Reikės įvesti kompiuterio administratoriaus slaptažodį. Jei neturite administratoriaus prieigos kompiuteryje - galite reikiamas bibliotekas patalpinti savo vartotojo ~/Library aplanke, kur jei reikia turite galėti susikurti aplanką (nebent kompiuteris įmonės ir IT adminas nenori, kad jūs ten landžiotumėte ir uždraudė tai). P.S. Nereikia po kelis kartus rašyti to paties komentaro. Jei rašo, kad laukia patvirtinimo - vadinasi laukia.

20:57:38
komentavo Ricardas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Sveiki, aplankalo nebuvo, susikūriau. Bet susikūriau desktop'e, nes Library aplankale nera galimybės susikurti naujo aplankalo. Ir susikuręs jį, taip pat negaliu jo isikelt i library. Kaip man jį ten iterpt?

17:34:46
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė Mindaugas Grigelionis

Su tokia paranoja mac naudoji kam ? skaityti laiskus ir narsyti ? wtf ?!

00:12:10
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Mindaugas Grigelionis

Kai siunčiuosi aplikacijas aš taip pat pasižiūriu kas kūrėjas ir dažniausiai visokių Ivan Petrov ar Chin Lu kurtas aplikacijas skipinu.

23:09:53
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Lida

Settings > Notifications > Messages > Show on Lock Screen

23:06:13
komentavo Lida

Kap išjungti kad ant užrakinto Tel ekrano nerodytu parašytų SMS ir visu kitu žinučių? iPhone 7?

16:27:44
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Mindaugas Grigelionis

Spėju kalbi apie iOS aplikacijas. Tai tokio būdo nėra (ne develioperiams). Jei turi kokią aplikaciją, kuri neatnaujinta jau 3-4 metus – gali būti, kad ji bus 32-bitų. Aplikacijos paskutinio atnaujinimo datą gali pamatyti iTunes App store - aplikacijos aprašyme

16:21:27
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Mindaugas
12:23:29
komentavo Mindaugas

Manau dar reikėtų nedidelės korekcijos - "...sukurto..". Nors... jei niekam nekliūva 😄

11:44:22
komentavo Mindaugas Grigelionis

p.s. o ar yra koks būdas patikrinti, kurios mano naudojamos aplikacijos yra tik 32 bitų?

11:42:48
komentavo Mindaugas Grigelionis

apple ir toliau matyt kris... tuoj ir amazon aplenks :) vogtų/pamestų iOS įrenginių "taisymas" atrodo biški Sizifo darbas ;) CleanUp Pro kažkokio ruso kurta, tipo tvarkys kontaktus... o kita to paties leidėjo programa siūlosi patvarkyti slaptažodžius :D gal ačiū ne

22:27:21
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Mindaugas

Ačiū. Pataisiau.

21:12:10
komentavo Mindaugas

Ramūnai, pataisykite skyriaus antraštę "Kaip sukirto antrą Photos...." - manau turėjo būti "Kaip sukurti..."

20:06:19
komentavo kentneris
komentaras prie straipsnio: „iOS 10.2.1 problemos

Galvojau, tik pas mane vieną tas balsapaščio bug'as yra :D

21:25:37
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG

„Mėgaujiesi windows“... na taip yra kam patinka kai juos muša pavyzdžiui... :)

21:11:21
komentavo DNABUG

Pasiemi isorini HDD, WINTOUSB ir megaujies windows is ten. Tuomet ir 2010 MBP mid gali windows 10 tureti :)

08:24:37
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

O man atrodo kad i taktinius daznius nera ko ziureti. Visa tikra tiesa yra cia: https://www.cpubenchmark.net/ Tad taip iseina kad MBA 2014 yra tas pats kas MBP 2013. Na jei su i7 cpu surenka apie 10 000, tada gal ir skirtas tas mac darbui. Bet tik tiek kiek leidzia mac apps...

22:30:59
komentavo Rimantas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Nereikia ieškoti, kur išsaugoti :)

22:03:40
komentavo Andrius (@SAMas23) atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas
komentaras prie straipsnio: „Ačiū Android už iPhone naudotojus

Tai tik parodo, kad zmogelis pats nezino ko nori arba neturedamas ka veikti ROMus instaliuoja. Anciau gal pries 5 metus ir buvo kazkokie nedideli pranasumai pries androida, dabar jokio pranasuma nebeturi.

21:10:47
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG

Pažiūrėk į taktinius procesorių dažnius. Priklausomai nuo testų, skirtumas gali būti ir mažesnis.

21:08:34
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Roberta
komentaras prie straipsnio: „Apple iOS Messages - ar viską žinome?

iPhone to daryti nereikia - tel. nr. Priskiriamas automatiškai, o kituose įrenginiuose, prisijungus su tuo pačiu Apple ID kaip ir iPhone iMessage - jis turėtų taip pat atsirasti automatiškai.

20:30:15
komentavo DNABUG

MBA early 2014 su i5 cpu surenka cpu - 3530 MBP 13 late su i5 cpu surenka - 4083 Man nelabai kazkaip gaunasi 40% skirtumas....

19:59:34
komentavo Roberta
komentaras prie straipsnio: „Apple iOS Messages - ar viską žinome?

Gal žinosite, kodėl nepatvirtina mano telefono numerio, kai nurodau ji prie D skilties? Pasirinkti leidžia tik el.paštą, o prie numerio rodo, kad krauna, bet taip niekad ir nepakrauna

19:58:02
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG

Man atrodo MBP 2013 mid nebuvo - buvo early ir late. nelabai man tie parametrai panašus: MBP: 13″ early 2013: 2.6 GHz (Core i5) arba 3.0 GHz (Core i7) MBP: 13″ late 2013: 2.4 ar 2.6 GHz (Core i5) arba 2.8 GHz (Core i7) MBA: 13″ early 2014: 1.4 GHz (Core i5) arba 1.7 GHz (Core i7) Žiūrint grynai į parametrus MBA beveik 2 karus lėtesnis už MBP arba greičiausias MBA 40% lėtesnis už lėčiausią MBP.

17:38:29
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

O kaip tarkim su MacBook Pro 2013 mid ? Nes jo parametrai tai kaip 2014 air

17:20:20
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė alfa1924

Matyt čia daugeliu atvejų nuo požiūrio ir kompiuterio naudotojo išprusimo priklauso. Nenorėčiau patikėti, kad kompanijos naudojančios Mac kompiuterius leidžia darbuotojams tik džiaugtis gyvenimu, pvz. Google, kurioje yra daugiau nei 43000 Mac kompiuterių (kiek daugiau nei darbuotojų) - nejaugi visi juos naudojantys tik naršo ir filmus žiūri... O gal jie vis tik moka naudotis jiems suteiktomis priemonėmis (tame tarpe ir fiziologinėmis) ir nenori dirbti bet ko naudojant bet ką (medinius kompiuterius). Kitas reikalas kai nusiperkamas ne toks „įrankis“ kokio reikia. Kai nusiperki kočėlą ir bandai vinis su juo kalti - aišku įmanoma, bet kur kas tai daryti yra patogiau plaktuku. Čia apie tai, kad yra naudotojų, kurie nusiperka pigiausią ir silpniausią kompiuterį, tačiau reikalavimus jam kelia aukščiausius. Tiesiog prieš perkant reikia įvertinti savo poreikius ir pirkti juos atitinkantį įrenginį. O kai poreikiai didesni nei galimybės arba nebuvo teisingai įvertinti - nereikia kaltinti kompiuterio, kad nebuvo įsigytas toks kokio reikia. Nekalbu apie situacijas, kai tiesiog nėra sukurta aplikacijų vienai ar kitai operacinei sistemai. Mano galva „MacBook Air“ yra ne daugiau nei „iPad“ su klaviatūra + patogesnė, priėjimą prie failų sistemos suteikianti operacinė sistema - viskas.

15:10:10
komentavo alfa1924

Kad uz tokia pacia kaina nebloga "medini kompiuteri" pasiemi kuris skirtas darbui :) Naudoju Windows ir Macbook air. Taip baterija ispudinga, bet kompiuteris labiau skirtas narsymui, filmu ziurejimui, paprastiems darbeliams o tikrai ne normaliam darbui :). Bandziau naudoti darbui Mac'a, bet nusivyliau nes negaliu naudotis pagrindinemis darbo programomis (jos nera wordas ir excelis). Mac'as manau skirtas po darbo atsipalaiduot, kai nori paziuret video ar lengvai atsakyt i mailus :)

13:47:35
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Linas

Pas mane kiek didesnis už iMac :) , bet ne tame esmė - WOL yra standartinis dalykas. Reikės kada giliau patyrinėti radus laiko, tačiau prisijungimą prie kompo bandžiau tik rašydamas straipsnį, nes man jo nereikia. Prie namie palikto kompiuterio dažniausiai jungiuosi iš kito kompiuterio ir tada jau Apple sistemos priemonėmis (Back to my Mac). O iš telefono man pilnai užtenka priėjimo prie diskų.

13:42:52
komentavo Linas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Pas mane iMac, pas Jus gal macbook, gal dėl to? Pabandžiau kelis kartus, galvoju kam tada ta aplikacija reikalinga, nebent užmigdyti, bet juk, ir taip turbūt užmigs (grįžęs namo dar patikrinsiu).

13:31:10
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Linas

Maniškio „FileBrowser“ nepažadina - parpia toliau kaip „užmuštas“ :) Ačiū už informaciją P.S. Jūsų komentare įdėjau nuorodą į tą „WakeUp“ aplikaciją, nes iTunes App Store tiesiog įrašius WakeUp išmeta krūvą aplikacijų „ne į temą“.

08:57:35
komentavo Linas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Dar šiek tiek informacijos, gal Jums bus naudinga... Dėl kompiuterio pažadinimo - man labiau prilipo "WakeUp" (By Tommaso Madonia) aplikacija. Išbandžiau, pažadina, tiek vietiniame tinkle, tiek nuotoliniu būdu. (pigesnė) :) Bet žinokite pažadina ir pats "FileBrowser", tiesiog kreipiantis į failus, tik turbūt užmigdyti negali.

23:26:55
komentavo Linas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Ačiū Ramūnai, "Compatibility Mode" yra išjungtas, o dėl NetBios ON, dėl to pranešimo, abejojau, kad ko nesugadinčiau, ar šiaip, gal tai labai nesaugu failams. Bet jei sakote nieko tokio, svarbu veikia, bandau taip ir gyventi, o per laiką prisitaikysiu manau, gal dar kas paaiškės...

23:14:03
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Linas

Šiaip Apple nenaudoja NetBios tik TCP, matyt dėl to ir tas pranešimas toks „Please do not attempt to connect Time Capsule or AirPort Extreme“ tačiau jei veikia... gal Omnis kaip nors enkapsuliuoja tai į IP. Manau svarbu veikia. Aukščiau, Jūsų komentaro pradžioje esantis tekstas siūlo pabandyti įjungti arba jei jau įjungta - išjungti „Compatibility Mode“ režimą aplikacijoje - jis prie prisijungimo nustatymų. Manau, kad jei prisijungti bent kokiu būdu pavyskta - vadinasi „namie“ daugiau ar mažiau korektiškai, bet viskas veikia. Belieka surasti būdą ar operatorių, per kurį tai veikia.

22:45:56
komentavo Linas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Ramūnai, vis tik, aš dar nepasiduodu :) Išorinį diską turiu ir beveik visada taip ir bandžiau su prijungtu prie Time Capsule. Su 548 kažkaip man neveikia, iš vis niekaip. O dėl pabandymo įdėti kitą kortelę, tai ir man šį vakarą kilo tokia pati mintis (nesuprantu kaip anksčiau nedasigalvojau, nes darbiniame mob. Omnitel kortelė). Tai štai kaip gaunasi: Įdėjau "Omnitel" kortelę ir su ja, taip pat- NEVEIKIA (bet "FileBrowser" iššoka šiek tiek kitoks nepavykusio prisijungimo aprašymas / paiškinimas nei su "Tele 2" kortele): SMB/CIFS File Sharing may not be enabled or it may need restarting or reinstalling on the machine. If you are connecting to a NAS drive, try editing FileBrowser's connection settings and disabling Compatibility Mode in the Advanced Settings section. Kadangi angliškai aš suprantu tik kas trečią žodį, tai pabandžiau paeksperimentuoti, ir "FileBrowser" konfigūravime kuriant prisijungimo nuorodą pasirinkau ne TC, o NAS. Sirtumas yra, nes įsijungia viena iš Advanced Settings slinkstelių - Enable NetBIOS. Na ir ką Jūs manot,- su šiuo pakeitimu "Omnitel" atsigavo ir pradėjo VEIKTI :) Iškarto puoliau bandyti ir "Tele 2", dėja čia šis pakeitimas nepadeda :( NEVEIKIA. Na ir nepavykusio prisijungimo aprašymas / paiškinimas, jau kitas: Check the machine is switched on and is on the same network as the iPad/iPhone and thename or IP address is definitely correct. This error can indicate that there is a firewall blocking access. SMB/CIFS File Sharing on port ėėį needs to be enabled through the firewall. Gal Jums Ramūnai,visa tai daugiau ką sako, ir gal Jums kilo naujų minčių, kame čia šuo pakastas? P.S. mane dar neramina vienas iššokantis pranešimas, tuo metu kai įjungiu Enable NetBIOS. Please do not attempt to connect Time Capsule or AirPort Extreme when NetBIOS is enabled. Išsiverčiau, skamba negražiai, bet tada ir su "Omnitel" ir aplamai viskas VEIKIA...? (žinoma išskyrus Tele2, ir "Blticum Wi-Fi" pas draugą). Dar syki dėkui, suprantu turbūt jau įkyrėjau Jums.

22:43:45
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė 6s
komentaras prie straipsnio: „iOS 10.2.1 problemos

Tai gal pats laikas perklausyti tą balso pašto įrašą :)

22:42:51
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG
komentaras prie straipsnio: „iOS 10.2.1 problemos

Na taip, matyt nesprogstančių baterijų kompleksas pas Apple :)

22:14:37
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas
komentaras prie straipsnio: „iOS 10.2.1 problemos

Manau apple nori jog taip manytu visi. Nes visai nefainiai kad baterijos ne kokios... kaip samsung... :D

19:02:34
komentavo 6s atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas
komentaras prie straipsnio: „iOS 10.2.1 problemos

Man pas 6S po 10.2.1 voice mail bugas nedingo

18:11:58
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG
komentaras prie straipsnio: „iOS 10.2.1 problemos

Apple mano, kad gali būti ir programinės įrangos klaida, nes kai kurie iPhone naudotojai ir po akumuliatoriaus pakeitimo pastebi tuos pačius išsijunginėjimus prie 30%.

18:10:22
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Linas

Jei turite išorinį USB diską, pabandykite jį prijungti prie TC ir tada sukonfigūruoti prieigą prie jo. Jei situacija nepasikeis - vadinasi kalti operatoriai. 548 portas yra „Personal file Sharing“ iš principo tas pats kaip ir „Windows file sharing“. Dar dėl tikrumo galite pabandyti į telefoną įdėti kad ir kolegos SIM, kito operatoriaus - pabandymui prisijungti, pvz Bitės. Jei taip pavyks prisijungti vadinasi visos strėlės į Tele2 pusę.

17:29:44
komentavo Ramūnas
komentaras prie straipsnio: „iOS 10.2.1 problemos

Man naujo Voice Mail žymė įdiegus 10.2.1 dingo (6s)

16:39:20
komentavo Marius
komentaras prie straipsnio: „iOS 10.2.1 problemos

Man irgi iPhone 6, 10.2.1 yra Voicemail bug

14:37:09
komentavo Mindaugas Grigelionis atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG
komentaras prie straipsnio: „iOS 10.2.1 problemos

Man ir 10.2.1 NEpataisė bėdos...

08:45:40
komentavo Linas

Labas, Taip, į Mac HDD viską lygiai taip sukonfigūravau, kaip aprašyta Jūsų straipsnyje (aprašyme žingsnis 5.3.3.2) Public UDP Ports - ištryniau. Public TCP ports - 1111 (pvz.) Private IP Address: iMac IP adresą Private UDP Ports:palikau tusčią Private TCP Ports: 445 app FileBrowser SMB Port Number - įvedžiau 1111 (pvz.) Taip sukonfiguruotas priėjimas prie iMac HDD veikia jungiantis iš visų tinklų. Panašiai bandžiau padaryti ir su Time Capsule, Pakeičiau tik: Public TCP ports - 2222 (pvz.) Private IP Address: Time Capsule IP adresą Toks variantas neveikia. IT inžinierius dar pasiūlė tokią instrukciją (žemiau) - jungtis per kitą Portą 548: • Start the AirPort Utility > Select the AEBS or TC, and then, select Edit. • Disks tab: Verify "Enable file sharing" & "Share disks over WAN" are checked. • Network tab: o Verify Router Mode = "DHCP and NAT" o Port Settings > Select the "+" sign to create a new port mapping. o Click the plus sign below the Port Settings window to add a new port mapping. o For Description, select the "Personal File Sharing" option. o In the Public TCP Port(s) box, type in a 4-digit port number (e.g., 8888) that you choose. o In the Private IP Address box, type the external IP address of your base station that you found in item 3 in the prerequisites. o The Private TCP Port(s) box should already be populated with 548. o Click Save. • Click on Update. Taip pat nesigavo, arba dar kažko nepadarau, nes nieko neišmanu tuose nustatymuose, tik bandau pakartoti aprašymus. Na, kol kas, pasiduodu, :( gyvensiu taip kaip yra, vis tik pusiau veikia, o tai jau yra žymiai geriau nei buvo iki Jūsų straipsnio :) AČIŪ

08:43:51
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė LP
komentaras prie straipsnio: „iOS 10.2.1 problemos

Su iOS 10.2.1 man jis dingo...

08:36:13
komentavo LP
komentaras prie straipsnio: „iOS 10.2.1 problemos

Bet klaida atsiradusi iOS kai Phone aplikacijoje rodo, kad yra Voicemail pranešimas, bet nieko ten nėra neišnyksta jau su kelintu atnaujinimu.

08:31:57
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė Andrius (@SAMas23)
komentaras prie straipsnio: „Ačiū Android už iPhone naudotojus

Bendradarbis irgi su xujomi laksto, ir jau mac arena skaityt pradeda :DD

08:11:39
komentavo DNABUG
komentaras prie straipsnio: „iOS 10.2.1 problemos

„30% akumuliatoriaus“ beda yra ne iOS beda, o baterijos beda. Jau du 6s pasikeiciau i naujus del tokios baterijos. Keicia ideal ir nekalba apie ios klaidas.... Ir patys sako kad brokuotos baterijos cia.

02:57:10
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Linas

Na... į Mac HDD, greičiausiai kreipiatės ne per 445 portą, o kažkokį kitokį, kurio neblokuoja paslaugos tiekėjas. Pas mane interneto paslaugos tiekėjas TEO ir viskas puikiai veikia. Sunku pasakyti, gal reikėtų panašiai kaip darėte prieigą prie Mac, sukonfigūruoti prieigą ir prie TC, per kitą portą duomenų srautą nukreipiant į maršrutizatoriaus IP 445 portą, bet šis „loop'as“ gali ir nesuveikti - jo paprasčiausiai gali neleisti TC konfigūravimas, bet pabandykite – gal pavyks. …arba pakeiskite mobilaus ryšio paslaugos tiekėją. Nemanau, kad apart problemų „Tele2“ turi ką nors tokio, ko neturi kiti mobilaus ryšio operatoriai.

02:41:06
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Andrius (@SAMas23)
komentaras prie straipsnio: „Ačiū Android už iPhone naudotojus

Nuoroda į jo komentarą yra straipsnyje - gali paklausti.

23:22:10
komentavo Linas

Sveiki Ramūnai dar kartą. Pravargome su IT inžinieriumi iš interneto tiekėjų šiandien labai daug. Rezultato kaip ir nėra, o bendra išvada tokia - kad kai kurie interneto tiekėjai blokuoja prieigą per 445. Mobilus pas mane Tele2, taip kaip ir pas draugą bandytas Wi-Fi "Balticum", - NEVEIKIA. Darbe interneto tiekėjas - TEO, ir per Wi-Fi viskas puikiai VEIKIA. Bet man keista, kad per tą patį, mano mobilų Tele2 internetą, į iMac HDD nuotoliniu būdu patenku, o prie maršrutizatoriaus "TimeCapsule" HDD ne. Ar galima kaip nors, panašiai, apeiti tą 445 portą, ir prie maršrutizatoriaus prisijungti maždaug kaip prie iMac disko? Taip būtų žymiai naudingiau, ir patogiau, nes nereikia laikyti įjungto kompiuterio, aš geriau atsisakyčiau priėjimo prie iMac HDD, kad tik eitų sukonfiguruoti priėjimą prie "TimeCapsule" diskų. Ramūnai jei dar turite minčių, ir vilčių pagelbėkite :) ačiū labai

22:08:54
komentavo Andrius (@SAMas23)
komentaras prie straipsnio: „Ačiū Android už iPhone naudotojus

As noreciau to zmogelio paklausti o kam jam tas ROM buvo reikalingas. Siuo metu mano seimoje trys Xiaomi modeliai, galiu pasakyti tik viena nerealus modeliai uz kapeikas, o Androidas dar krutesnis nei pats Google kepa ir jokiu bugu dirba kaip laikrodukas.

15:57:42
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė KęstasM

Turėtų veikti ir dLink. Gal reikėtų pasiskaityti naudotojo žinyną, gal ten koks užslėptas kabliukas yra.

15:56:11
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Linas

Jei iš darbo veikia - vadinasi Jūsų pusėje viskas tvarkoje. Gal mobilaus ryšio operatorius tada blokuoja prieigą per 445, kaip ir draugo interneto tiekėjas. Pas mane Bitė ir prisijungti galiu (prie savo aišku). Beje jei darote prieigą per Internetą - naudokite „stiprius“ ir pakankamai ilgus slaptažodžius.

08:45:49
komentavo Linas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Ramūnai, labai ačiū už greitą atsakymą. a) paslaugos tiekėjas sakė tikrai neblokuoja, ir žadėjo šiandieną dar pasikonsultuoti su kolegomis ir su manimi susisiekti. b) „Share disks over WAN“ varnelė tikrai uždėta. c) iOS aplikaciją naudoju Jūsų rekomenduotą „FileBrowser“ (mokamą versiją). d) (P.S.) Time Capsule „Share disks over WAN“ Yra. e) (P.P.S.) Taip „FileBrowser“ esu sukonfigūravęs tik vieną var. su išoriniu IP ir jungiantis iš vidinio tinklo per Wi-Fi prijungia puikiai. Tokia pačią konfigūraciją, tik su pakeistu 445 portu (pagal aprašymą "žingsnis 5.3.3.2.") esu padaręs ir prisijungimui prie iMac disko, ir VEIKIA tiek jungiantis vidiniame tinkle, tiek iš mobilaus tinklo per iPhone, na, o prie Time Capsule iš mobilaus tinklo, ir kaip minėjau iš draugo Wi-Fi neprieinu :( Dabar, pats įdomumas :) (rašau iš darbo PC,) Namie palikti nustatymai nepakeist... Pabandau jungtis per mobilų internetą 4G - NEVEIKA (taip pat kaip ir iš draugo Wi-Fi) Pabandau jungtis per darbo Wi-Fi - VEIKA :) Nieko nesuprantu ??? P.S. tarp kitko paslaugų tiekėjas, peržiūrėjęs nustatymus ir nieko blogo neradęs taip pat paliko tik viena galimą var. pabandyti jungtis iš kito Wi-Fi, ji dar kažkodėl paklausė ar nesijungiau per mobilų 4G. (tuo metu dar nebuvau jungęsis...). Ką Ramūnai manote ? O šiaip, tikrai labai ačiū už suteiktas žinias, iš manęs kavos priklauso :)

04:46:48
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Linas

Manau realiausi yra trys variantai: a) paslaugos tiekėjas vis tik blokuoja 445 portą; b) nesate atidaręs priėjimo prie diskų per internetą (WAN) - AirPort Utility aplikacijoje patikrinkite ar uždėta varnelė „Disks“ skirsnyje prie „Share disks over WAN“. c) naudojate iOS aplikaciją, kuri nepalaiko prisijungimo per internetą arba esate joje nurodę ne tą portą P.S. Su Time Capsule nebandžiau, gal „Apple“ draudžia priėjimą prie vidinio kapsulės disko. Pažiūrėkite nustatymuose, jei yra „Share disks over WAN“ - vadinasi leidžia. P.P.S. Galimas dar vienas variantas, prie disko išorinio IP adreso bandote jungtis iš vidinio tinklo (pvz. per Wi-Fi), priklausomai nuo tinklo konfigūracijos tai gali ir nepavykti. Jei taip - atjunkite telefone Wi-Fi ir pabandykite jungtis per mobiliuosius duomenis.

20:25:09
komentavo Linas

Sveiki Ramūnai, Labai dėkingas už straipsnį, jis pačiu laiku, nes neseniai įsigijau "Time Capsule" su HDD. Atrodo viską padariau pagal aprašymą, (daug kartų tikrinausi) bet ne viskas veikia kaip norėtųsi. Gal galėtumėte pagelbėti? Žodžiu, namų tinkle viskas veikia puikiai, ir iš iOS įrenginių prieinu ir prie disko esančio "Time Capsule" ir prie jos prijungto išorinio HDD, ir prie disko kompiuteryje, bet nuotoliniu būdu sujungia tik su Macintosh HD. Instrukcijoje radau galimą problemą - These steps will not work if your Internet Service Provider blocks access to port 445. You may need to contact your ISP and have them remove this block. Kreipiausi į interneto tiekėjus, prisijungė nuotoliniu būdu peržiūrėjo konfigūraciją, susitikrinome IP, sako nieko neblokuoja, žodžiu, padėti negalėjo. Gal įsivaizduojate kur dar, ką turėčiau pasitikrinti, kas galėtų būti? Labai gaila kad neveikia tai ko labiausiai ir reikia, nes kompiuterio įjungto nelaikau, o nuotoliniu būdu prieiti prie diskų, prijungtų prie maršrutizatoriaus būtų labai patogu. Iš anksto labai didelis ačiū Jums.

19:48:01
komentavo KęstasM

Man tai visai viskas nesėkmingai, pradedant, kad net neišėjo sukurti net elementarios sharing papkės :) spaudi "add" ir nieko neišsaugo - nei papkės, nei disko, nei nieko. O dar dlink maršutizatorius.. skiriasi nuo čia aprašyto. Norėjau pabandyti, kad per telefoną galėčiau, bet kada prisijungti prie užmigusio kompo failų/nuotraukų.

16:35:10
komentavo Dalius atsakydamas į komentarą, kurį parašė Rimantas

"Ekrano dalijimas pusiau kažkoks nepatogus" - Better Touch Tool - man daug geresnis sprendimas.

16:32:24
komentavo Dalius atsakydamas į komentarą, kurį parašė Mindaugas Grigelionis

Pritariu, o dar kai pradėjau naudoti legaliai, o ne visokias laužytas kreivas versijas - viskas dabar sukasi daugmaž padoriai tame 2016 ofise for mac. Outlook pas mane ir vėl po trumpos pertraukos tapo default mail app (bandziau prisijaukinti toki POSTBOX, bet nepatiko). Pagaliau MS padarė, kad vieną direktoriją i kitą maką nukoppini ir turi pilną outlooko cloną, na ir sutvarkė visus bugus kurie buvo outlook 2011. WORD, EXCEL, PPT - veikia gan sklandziai.

13:13:51
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Rimantas

Tokį punktą kontekstiniame meniu galima susikurti pačiam, „Apple Script“ pagalba jei aplikacija tokį scripting'ą palaiko. Ar toks meniu punktas atsiranda kontekstiniame sistemos meniu priklauso nuo aplikacijos kūrėjo. O, bet, tačiau… koks tikslas taip kurti tuščią failą jei norint pasinaudoti juo vis tiek reikia atidaryti aplikaciją?

11:22:43
komentavo DNABUG

Pamaniau kad gal butu idomu isbandyti time capsule. Ar verta - apsimoka pirkti pirmos laidos time capsule 500gb. Gal kas turi ka pasiulyti ?

09:49:40
komentavo Rimantas

Pasigendu kontekstinio meniu finder'yje failo, susieto su kokia nors programa, sukūrimui. Ekrano dalijimas pusiau kažkoks nepatogus. Vienu žodžiu-smulkmenos.

01:52:51
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Arūnas

Smagu, kad straipsnis buvo nausingas

20:49:47
komentavo Arūnas

Jau veikia ir ant Iphone'o. Dabar turiu nuosavą 2 TB debesėlį, už ką esu dėkingas Ramūnui. Vis ruošiausi šiuo klausimu kreiptis asmeniškai, bet vis atidėliojau, nes įtariau, jog bus sudėtinga ir tam reikės nusiteikimo, laiko. Ir štai atsirado straipsnis padėjęs įgyvendinti mano norą.

17:47:23
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Agne

Matyt pats elementariausias tai būtų aukščiau aprašytas skyriuje „Informacijos perkėlimas rankiniu būdu“

16:25:52
komentavo Agne

Sveiki, ar yra budas i jau sukonfiguruota iphone perkelti foto is android ?

14:41:46
komentavo Arūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Ačiū, veikia :) Vėliau reiks bandyti iPhone pajungti.

14:24:42
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Arūnas

Vidiniame tinkle (namie) jei naudojate ne Airport Extreme maršrutizatorių ir viską „suvedėte“ teisingai diską turėtumėte matyti Finder aplikacijoje arba: - paspaudę kairėje pusėje ant savo kompiuterio pavadinimo ir tada ant Network (jei nematote savo kompiuterio Devices sąraše - Fider iš meniu Preferences > Sidebar ir varnele pažymėkite savo kompiuterį Devices sąraše) - Finder aplikacijoje iš meniu Go > Connect to Server ir atsidariusiame lange įveskite įrenginio prie kurio pajungti diskai IP adresą pvz.: smb://192.168.1.254 , greičiausiai tai maršrutizatorius (jo IP adresą, be Terminal aplikacijos galite sužinoti paspaudę Alt klavišą ir tada ant Wi-Fi piktogramos meniu juostoje arba System Preferences > Network > pažymite savo tinklo kortą > jei IP nematote > Advanced... > TCP/IP - IP adresas tas kuris šalia Router. Jei norite jungtis prie diskų ne iš namų ir maršrutizatoriuje esate prie diskų nurodę jog leidžiate jungtis per WAN - ir esate ne namie - turite nurodyti išorinį IP adresą - jį sužinoti galite būdami namie iš prie Wi-Fi pajungtam įrenginyje atidarę šią nuorodą.

13:20:49
komentavo Arūnas

Mano noras yra prieiti prie hard'o tiek iš Mac'o, tiek iš iPhone. Bet pradžiai norėčiau įgyvendinti tą norą su Mac'u. Tai kokio app'so reikia Mac'e ar tiesiog kur eiti, kad rasti tą hard'ą? Nes viską suvedžiau pagal instrukciją ir tada supratau, kad nebežinau ką daryti toliau. Mano IT žinios pačios minimaliausios kokios tik begali būti, Hario Poterio nežiūriu, o "terminal'o" funkcija man kažkas tokio paranormalaus. Pas mane Time Capsule.

08:39:14
komentavo Mindaugas Grigelionis atsakydamas į komentarą, kurį parašė MobilEz

Naujausias office visai geras, nepalygintinas su senomis versijomis

13:07:11
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė MobilEz

Sunku pasakyti kaip yra konkrečiai šiuo atveju, bet dažniausiai tokius „nesusipratimus“ sukelia priedai skirti duomenims iš kitų failų sistemų kopijuoti Nesvarbu, kad kopijuojama iš failų sistemos, kurią macOS palaiko ir taip - jei kompiuteryje yra įdiegta kokia nors „Tuxera ar panašiai - ji dalyvauja tame procese. Sistemos įdiegimas švariai nėra blogas dalykas - jis leidžia apsivalyti tiek nuo sisteminių, tiek ir nuo asmeninių šiukšlių. Vienintelis dalykas ką, manau, reikėtų padaryti prieš sistemą diegiant iš naujo - išsiaiškinti šio „fenomeno“ priežastį, nes jei jis aplikacijos lygio, tai ir į naujai įdiegtą sistemą grąžinus „priežastį“ ji pasikartos. Kas link MS Office - nenaudoju nei vienos šio paketo aplikacijos jau nemažai metų ir nepasigendu, nors dėžė su šeimos paketo licencija guli prieš mane lentynoje.

12:41:36
komentavo MobilEz

Mac netiktų daugelyje vietų, kur šiuo metu naudojami Windows kompiuteriai dėl elementarių programų, pavyzždiui, Microsoft Office paketo. Nors ir yra skirtas MAC'ui, bet veikia lėtai. Labai lėtai. ir nestabiliai. Windows aplinkoje Microsoft Office yra patikimesnis. Bet ne apie tai aš, nes man asmeniškai Windows OS nedraugauja su technine įranga, todėl MacOS yra mano pasirinkimas. Dabar kitas klausimas, kuris man nepatinka macOS aplinkoje nuo tada, kai OS X tapo macOS. Negaliu iš USB laikmenų (išorinių HDD, USB flash'ų) persikelti informacijos. Dažniausiai (4 kartus iš penkių) išmeta tokią lentelę: https://i.stack.imgur.com/bN0WN.png Windows aplinkoje tokias lenteles išmeta, kai failas yra kopijuojamas ir randamas dublikatas. macOS aplinkoje - aš tiesiog negaliu perkelti failų, nors dublikatų nėra aš esu įsitikinęs 300%. Klausimas - ar reikėtų švariai perrašyti OS? Nes prie viso šito taip pat bėdos su iCloud Drive sinchronizavimu (iš Apple atsakymo nesulaukiu daugiau kaip dvi savaitės). Tik švarus perrašymas užtruks mažiausiai pusę dienos, su visų failų ir programų atsatymu, todėl to labai vengiu...

07:38:17
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Gal 30 procentu šalies gyventojų ir nėra atsilikę. Visus kitus rodo per TV3 pagalba kiekviena miela diena grįžus iš darbo. Tiesiog yra žmonių kurie nenori suprasti tikros padėties. Žodžiu baikime šias beprasmes diskusijos. Eikime gerti kavos :)

23:36:15
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG

Nesam mes jau tokie atsilikę. Gal kiek „prie vargšų“, bet tikai ne atsilikę, kai kuriose srityse ir su pirmaujančiais lygiai...

21:09:09
komentavo DNABUG

Mac os yra ant bangos. Viskas kuriama cia ir dabar. Ateitis, naudotis tik tai ka nupirkai. Tik tai ko reikia. Kadangi Lithuania yra ten kazkur uz 20±30 metuku, tai nera ka ir kalbeti :) Mums reikia to kas mus supa, o ne tai kas yra ateitis :) Nori pasijusti easy, naudoji mac os. Nori dirbti ir aptarnauti, naudoji windows old school :)

19:31:17
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Teisus

Negaras gamintojas :) diskai - aš su savo darbiniu arkliu (Mac) galiu ir mini rašytis, bet jau nepamenu kada paskutinį kartą laikiau rankose CD/DVD. Už kompo rūgsta poro bokštų tuščių DVD, bet spėju taip ir mirs jie ten bestovėdami. :)

18:44:37
komentavo Teisus

Na, kad ir kaip patiktų Mac, tikrai visko su juo atlikti negaliu. Retkarčiais reikia foto juostas nuskenuoti (64 bit draiverių gamintojas Mac-ui neparašė), ar kokį minidiską persirašyti.Taigi, darbų su windows gal ir ne daug, tačiau svarbūs. Windows kompui virš 10 metų, tačiau ir darbai maždaug tokio amžiaus.

17:51:59
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG

Ir Mac yra stacionarių. O kas link „<…>Kas sedo prie windows, tai ir pagrindinis darbo irangis ir liko windows<…>“ nebūčiau toks tikras. Nuo senų senovės „sėdėjau prie Windows“, esu sertifikuotas Microsoft inžinierius …gal todėl ir naudoju Mac :)

17:28:08
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

I dvirati idejus varikli ir pedalu minti nereiktu, bet ar apsimoka, bei kaip atrodytu :) Esme labai paprasta... Tas kas nuo pradziu sedo prie mac os, tam mac os ir yra viskas ko reikia, viskas paprasta ir t.t... Kas sedo prie windows, tai ir pagrindinis darbo irangis ir liko windows. Cia nera ka lyginti daug.... Bet kaip Transgresija ir sako... stacionarams ir windows duota laisve. Bei kaina....

15:24:27
komentavo Transgresija

Operacinė sistema yra geresnė, bet pvz. pagal raw power visada labiau apsimoka pirkti stacionarų kompiuterį. Laisvė į ofisinį kompą įsidėt gpu, keisti ram kiekį ir tt. Net nešiojamų kainos/našumo santykis geresnis. Tada esi priverstas naudoti Windows arba linux. Jeigu kalbam apie žaidimus tai praktinė monopolija microsofto rankose. Apie IOS nėra ką kalbėti. Jei Mac dar gali naudoti Windows, tai iphone yra visiškai uždara ekosistema...

15:22:03
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG

Manau daugeliui paminėtų užduočių atlikti, naudojamos tam skirtos ir tas sistemas arba poreikius atitinkančios aplikacijos ir jos arba yra, arba jų nėra tam tikrai operacinei sistemai. Nemažai visokių auto-diagnostinių aplikacijų nėra sukurta ir naujausioms langinių versijoms, tad Mac ar šiems kompiuteriams skirta operacinė sistema čia ne prie ko. Nereikia būti profu, kad atsidaryti kokią nors IP ir MAC adresų skenavimo aplikaciją ir susirinkti tinkle matomų tinklo kortų MAC adresus - nepriklausomai nuo to, kuri OS naudojama, nors ir Unix ar Linux. Tinklo monitoringui taip pat yra skirtos aplikacijos - nemanau, kad monitorinimą iš PC vykdote per CMD. Visokie diskų pajungimai, skenavimai ar ntfs kopijavimai taip pat nereikalauja jokių ypatingų sugebėjimų be kurių šias užduotis atlikti galėtų PC naudotojas. Daugeliu atvejų šioms užduotims atlikti taip pat naudojamos tam skirtos aplikacijos. Kas link ntfs failų, tai įdiegus atitinkamas tvarkykles galima su jais dirbti ir Mac kompiuteriuose, taip pat kaip Windows sistemoje įdiegus HFS failų sistemos palaikymui reikalingas tvarkykles. Tad nemanau priežasties kodėl Mac reikia būti „Pro“, tarkim, norint nukopijuoti failą arba sugebėti naudotis aplikacija.

13:12:39
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas

Tiek darba tiek laisvalaiki - video surveillance, automobiliu diagnostika, dideliu failu perkelimas ( ntfs ), tinklo monitoringas, mac adresu skanavimas, senu soft naudojimas, hdd pajungimai, skanavimai ir t.t.. Viskas po truputi. Todel ir ir turejau omeny: "Tuomet su mac reikia buti PRO, jog atlinkti bent 70% darbu kuriuos lengvai galima atlikti ant windows..."

11:21:38
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Egidijus

Kiek man žinoma - MS Office 2011 for Mac nepalaiko lietuvių kalbos rašybos tikrinimo. Su Outlook situacija gali būti kiek kitokia, nes ši aplikacija palaiko daugiau kalbų nei likusios paketo aplikacijos. Pavyzdžiui 2011 metų Word, Excel ir PowerPoint tik dalinai palaiko arabų, tačiau Outlook – arabizmą palaiko. Gal kas naudoja MS Office šią versiją ir galės pasakyti daugiau. Pas mane tai tik dėžutė su Family Pack licencija dulka lentynoje, o ir Outlook nenaudojau ant Mac niekada.

11:12:54
komentavo Egidijus

Kaip iš tikrųjų yra su tuo lietuvišku spellingu Office 2011 - Outlook'e rašybą tikrina, o Worde, Excel - ne.

10:18:24
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė DNABUG

Kokio tipo užduotis sprendžiate darbe, kad „Mac“ joms netiktų?

08:28:50
komentavo DNABUG

Mac tiesiog patogiau valdyti langus, viskas labai graziai padaryta, jokiu registru ir panasiai... Patogu kurti video ar narsyti internete, kazka parasyti.... email.... torrent ir panasiai Bet jei istikruju reikia kazka dirbti, tai mac tampa medinis. Tuomet su mac reikia buti PRO, jog atlinkti bent 70% darbu kuriuos lengvai galima atlikti ant windows... Ogi todel kad dauguma viskas veikia ant windows. Kad mac padaryti tapati reikia imtis terminal, kuris niekam neidomus. Apart programuotoju ir kitokiu fanatismo gerbeju :) P.s fanatismas yra liga. Tad tiems kuriems nereikia dirbti, o tik lengvai megautis internetu, email, atsisiusti kelis torrent ar kazka isikelti i flash, mac atrodo kaip pasaka pries windows ;) Kadangi vis daugeja zmoniu kurie nesupranta kur tepalas, o kur stabdziu skystis pilasi, tai mac os ir auga populerumas :) Pats naudoju Mac namie, o darbe windows. Ir tikrai neisivaizduoju darbo be windows... Tektu nebent redaguoti nuotraukas, sujungineti video ir buti menininku... Kaip dauguma dabar tokiu :D

13:27:11
komentavo Remigijus
komentaras prie straipsnio: „Ką reikėtų žinoti apie USB-C ir Thunderbolt

Apsisuko galva, tikrai jie mūsų nekenčia... (:

20:41:51
komentavo DNABUG atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas
komentaras prie straipsnio: „Suteikite senam iPad antrą šansą

O tai bobos kam ? Kad futbola ziuretu ?

09:48:30
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Mindaugas Grigelionis
komentaras prie straipsnio: „Suteikite senam iPad antrą šansą

Toks jausmas, kad maisto ruošimui sugaišti daug laiko. …reikia susigalvoti priežastį pas tave apsilankyti :)

08:48:22
komentavo Mindaugas Grigelionis atsakydamas į komentarą, kurį parašė Ramūnas
komentaras prie straipsnio: „Suteikite senam iPad antrą šansą

:D iPad3 - tai gal net 3 darbus vienu metu jam reiktų užkrauti :D Bet šiaip tikrai puikus muzikos grotuvas per Bluetooth kolonėlę. Ai ir dar atsiliepiu į skambučius per iPad ruošdamas maistą

07:59:36
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Mindaugas Grigelionis
komentaras prie straipsnio: „Suteikite senam iPad antrą šansą

Na tu jį ir įdarbinai. Čia kaip sunkiai dirbantis pensininkas gavosi :)

07:28:05
komentavo Mindaugas Grigelionis
komentaras prie straipsnio: „Suteikite senam iPad antrą šansą

Pakabintas virtuvėje receptams, taip pat iš jo groja YouTube bei LRT (televizija ir Opus) ir Spotify.

06:14:20
komentavo Mindaugas Grigelionis

Patarimai logiški, bet... per tiek daug įkrovimų būna susidėvi įkroviklio lizdas telefone, o keičiamas jis kartu su pagrindine plokšte... na bent jau Sony turi tokią problemą.

16:06:47
komentavo Ramūnas atsakydamas į komentarą, kurį parašė Mantas
komentaras prie straipsnio: „Kaip „neperšaldyti“ iPhone

Man tokie atsijunginėjimąi panašūs į akumuliatoriaus šėlsmą. Ar teko girdėti apie „Apple“ paskelbtą „iPhone 6s“ akumuliatorių keitimo programą? Straipsnyje yra nuoroda kur galite patikrinti ar Jūsų telefonas patenka į programą ir jei taip - kreipkitės į iDeal ir Jums pakeis akumuliatorių - nebereikės nervintis. Dėl grąžinimo tai teoriškai galima, bet praktiškai yra daug visokių bet.

Į viršų