Savaitės naujienų apžvalga (2014/02/08-14)

Tema: Naujienos

Apie Apple ir Bitcoin, gal atpigsiančius Apple įrangos priedus, iWatch, Google Prancūzijoje, DDoS atakas iš iPhone, senus FDD ir muziką, beta versijas bei kitas savaitės naujienas ir gandus, tame tarpe ir tuos, kuriems Mac Arena nededikavo atskirtų straipsnių.

 • Kai kurie Bitcoin mylėtojai, po to kai Apple išmetė paskutinę Bitcoin’ų Aplikaciją iš App Store - sunaikino savo iPhone. Ši aplikacija buvo vienintelė, kuriai lyg nepilnamečiui į barą pavyko prasmukti į Apple App Store ir ten ištūnoti net pora metų.
 • Pranešama, kad Apple sumažino licencijų, autorizuotų Apple įrenginių priedų gamintojams, kainas ir tai gali būti ženklas to, kad „Lightning“ laidai bei kiti priedai ateityje kainuos pigiau.
 • The Wall Street Journal pranešė, kad Apple išpirko savo akcijų už 14 milijardų JAV$.
 • Vis daugiau patvirtinimų, kad Apple dirba su iWatch ar panašiu įrenginiu. Neseniai Apple ieškomų darbuotojų sąraše buvo pozicija, kuriai keliami reikalavimai: fiziologinio monitoringo sistemų žinios, fiziologinių matavimų atlikimo ir rezultatų interpretavimo žinios, gebėjimas atlikti testus izoliuojant įvairius faktorius galinčius paveikti fiziologinius procesus, darbo su netiesiogine kolorimetrija patirtis, gilios fiziologijos žinios ir t.t.
 • Mac Arena Twitter paskyra pakeitė savo adresą iš @iSapiensLT į @MacArena_LT. Esantiems buvusio @iSapiensLT kanalo prenumeratoriams neturėtų kas nors keistis.
 • Prancūzijos teismo sprendimu Google savo prancūziškame paieškos puslapyje turės rašyti, kad buvo nubausta už vartotojų duomenų rinkimą ir saugojimą. Google sakė, kad patenkins šitą teismo sprendimą, bet tęs kovą dėl 150 000€ jai skirtos baudos.
 • Kibernetinio saugumo ekspertai aptiko populiarioje mobiliems įrenginiams skirtoje aplikacijoje Snapchat saugumo spragą leidžiančią programišiams iPhone paleisti DDoS ataką ir taip laikinai telefoną padaryti neveiksmingą.
 • Traškantys ir braškantys seni floppy diskų skaitytuvai nebūtinai yra niekam tikę. Turint laiko juos galima panaudoti, kaip muzikos instrumentus.
 • Atnaujinta populiari audio atpažinimo aplikacija skirta iPhone Shazam. Aplikacijoje atnaujinta vartotojo sąsaja ir praplėstas galimybių sąrašas.
 • Nauja Apple gamykla Arizonoje galės pagaminti du kartus daugiau safyro nei dabar jo pagaminama visame pasaulyje. To turėtų užtekti 80–100 milijonų iPhone per metus. Paskutiniai gandonešiai šnibžda, kad Apple neplanuoja safyro naudoti iPhone ekranuose, o jis bus naudojamas naujuose Apple iWatch.
 • Apple reikalavimu, Google iš savo Google Play Store išmetė populiarią, Android pagrindinio ekrano išvaizdos keitimo aplikaciją Themer, nes pastarosios temų ruošinių tarpe buvo viena tema imituojanti iOS 7 išvaizdą.
 • Virgin Atlantic avialinijų verslo klasės keleivius, skrendančius iš Londono Heathrow oro uosto, pasitiks Virgin darbuotojai dėvintys Google Glass arba Sony SmartWatch 2.
 • Apple vėl nukėlė MacPro kompiuterių pristatymo datas. Tai nėra pirmas kartas kai Apple nukelia MacPro pristatymo datas. Pradžioje ši data buvo nustatyta gruodžio mėnesiui, vėliau perkelta į vasarį, paskui kovą, o dabar į balandį. Tai be abejo verčia sumišti laukusius Mac Pro. Nėra aiški tokių atidėjimų priežastis, bet tai, kad Mac Pro kompiuteriai atkeliauja pas juos užsakiusius žmones rodo, kad Apple arba nespėja jų gaminti, arba turi problemų su komponentų tiekimu. Šie Mac Pro pristatymo datos nukėlimai yra visame pasaulyje esančiose Internetinės Apple Store parduotuvėse.
 • Jau yra laukiančių eilėje…. iPhone 6. Vienas Japonijos blogeris Yoppy pasakė, kad jis turi būti pirmasis, kuris gaus naują Apple iPhone. Jis sukūrė sau kostiumą, ant lentelės užsirašė „iPhone 6“ ir užėmė vietą „eilėje“ prie Ginzoje esančios Apple Store (Tokijas), nežiūrint to, kad nėra aiški nei iPhone prekybos pradžios diena, nei to, kad šis iPhone modelis apskritai dar oficialiai neegzistuoja.
 • Apple paskelbtame naujo ieškomo darbuotojo aprašyme minima dar nepaskelbta nauja platforma
 • Sony kalbasi su Apple dėl dvigubai didesnio fotokameros jutiklių tiekimo kiekio nuo sekančių metų pradžios.
 • Apple atnaujino savo Compressor aplikaciją į versiją 4.1.1. Atnaujintoje versijoje ištaisyta Compressor įdiegimo sistemose, kuriose anksčiau buvo įdiegta Qmaster klaida, pagerintas „Send to compressor“ funkcijos iš Final Cut Pro X veikimas, bei ištaisyta keletas kitų klaidų.
 • Praėjus vos savaitei po to kai Apple išleido penktą OS X Mavericks 10.9.2 betą, pasirodė ir šeštoji beta versija (13C59). Joje Apple prašymai programuotojams nepasikeitė. Mac’ų gamintoja prašo atkreipti dėmesį į Messages, VPN, grafines tvarkykles SMB2 ir VoiceOver.
 • Internete pasirodė neva naujo iPhone 6 rėmelis, kuris jei tai ne melas rodo, kad naujasis iPhone turės didesnį ekraną ir paveldės išvaizdą iš iPad Air - bus jo sumažinta versija.
 • Apple paskelbė savo metinę 2014 metų „Teikėjo atsakomybės ataskaitą“, kurioje ypatingą dėmesį skiria gamybos procese naudojamam tantalui. Ataskaitoje taip pat apžvelgiamos darbo diena, žmogaus teisės, sveikata, saugumas, darbuotojų švietimas bei aplinkosaugos klausimai su kuriais Kupertino kompanijai teko susidurti praėjusių metų bėgyje.
 • Microsoft vis dar darbuojasi su savo Office paketo aplikacijų skirtų iPad versijomis ir yra manančių, kad šis lietimui jautriems ekranams optimizuotų Microsoft biuro aplikacijų rinkinys skirtas iPad pasirodys anksčiau nei daugelis tikisi ir... iPad versija pasorodys anksčiau nei versija skirta pačios Microsoft planšetiniams kompiuteriams.
 • Mac Arena persikėlė į kitą serverį, tikėkimės, kad dabar ji veiks be sutrikimų.

Mac Arena savaitės straipsniai (2014/02/08–14)

Apple
iPhone / iOS / Aplikacijos
OS X / Aplikacijos / Mac
Apple TV
Saugumas
Internetas
Dizainas
Technologijos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Dėl iPhone 6 rėmelio, tai ten padirbtas pavyzdys. Ir su įrodymais buvo forumuose :) Gerai, kad ne toks dizainas, nes nelabai fainas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų