Klavišų kombinacija OS X komandai „Save as PDF…“

PDF ko gero patogiausias formatas kai reikia kam nors nusiųsti dokumentą, kurio nereikės koreguoti, nesukant sau galvos dėl to kokią operacinę sistemą naudoja jos gavėjas ar kaip jo kompiuteryje tas failas atrodys[1].

Mac kompiuterių vartotojams norint peržiūrėti PDF[1] failus nereikia nieko diegti papildomo, juos puikiai palaiko OS X sistemoje esanti Preview aplikacija, o didesnė dalis Windows vartotojų yra savo kompiuteriuose įdiegę Adobe Reader, Foxit Reader, Xpdf ir ar kitą PDF failus atpažįstančia aplikaciją.

Išsaugoti dokumentą kaip PDF failą OS X paprasta ir tam nereikia diegti nieko papildomai. Eilėje aplikacijų galite iš File meniu pasirinkti Export As PDF… arba File > Export To > PDF… ir išsaugoti failą PDF formatu, tačiau ne visos aplikacijos šią funkciją palaiko (dažniausiai jos nepalaiko trečių šalių sukurtos aplikacijos) ir tokiu atveju tenka iš meniu rinktis: File > Print > atsidariusio lango apačioje spausti PDF > tada pasirinkti Save As PDF… kas nėra labai patogus ir greitas būdas.

Patogiausias būdas tokiu atveju, kaip beje ir kitais, yra pasinaudoti klavišų kombinacija. Deja pagal nutylėjimą failo išsaugojimui kaip PDF, OSX nėra numatytos klavišų kombinacijos, todėl ją reikės susikurti patiems:

 • Atidarykite System Preferences aplikaciją ir joje pasirinkite Keyboard (ankstesnėse OS X versijose gali reikėti pasirinkti Keyboard & Mouse)
 • Aktyvuokite lentelę/skirsnį Shortcuts (ankstesnėse OS X versijose šis skirsnis gali vadintis Keyboard Shortcuts)
 • Pažymėkite kairėje pusėje App Shortcuts ir spauskite + piktogramą
 • Įsitikinkite, kad atsidariusio lango Application: lauke yra nurodyta All Applications, o ne kokia nors viena aplikacija (jei reikia iš sąrašo pasirinkite All Applications) Kuriamų OSX klavišų kombinacijų įvedimo laukas
 • Lauke Meniu Title: reikia įrašyti tekstą tiksliai taip, kaip jis parašytas aplikacijos meniu, o būtent Save as PDF…

  Didžiosios ir mažosios raidės turi atitikti, kaip tai parašyta aplikacijoje, o nėra trys iš eilės padėti taškai, kaip daugelis rašo, o specialus simbolis: daugtaškis (angl. ellipsis) – jį parašyti galite klavišų kombinacijos Alt ⌥-; (kabliataškis) pagalba.

 • Aktyvavę laukelį Keyboard Shortcut: nuspauskite klavišus Cmd ⌘irP. Jei pergyvenate dėl šios klavišų kombinacijos dubliavimosi su „Print“ komanda – nepergyvenkite – viskas su ja bus gerai OSX klavišų kombinacijos Save as PDF… įvedimas
 • Spauskite mygtuką Add
  Sukurtos OSX klavišų kombinacijos
 • Uždarykite System Preferences aplikaciją

Viskas. Dabar kas kart kai dokumentą norite išsaugoti PDF formatu spaudžiate Cmd ⌘-P ir P (laikydami nuspaudę Cmd ⌘ klavišą – P raidės klavišą paspauskite du kartus) – atsidarys langas, kuriame galėsite įrašyti failo pavadinimą bei kitus duomenis ir jį išsaugoti kaip PDF.


 1. PDF (angl. Portable Document Format) yra atviro standarto formatas, skirtas elektroniniam dvimačiam dokumentui atvaizduoti. PDF sukurtas ir tvarkomas korporacijos „Adobe Systems“. Į PDF failą gali būti įtraukiami tekstas kartu su jam naudojamais šriftais, vektoriniai, rastriniai ir daugialypės terpės vaizdai. PDF leidžia CMYK ir RGB spalvų paletes. Rastriniai vaizdai gali būti keliais būdais suspaudžiami. Formatas numato dokumento elektroninį parašą. PDF formatas plačiai naudojamas, kai norima užtikrinti, kad gavėjas matytų tokį patį vaizdą, kaip ir dokumento siuntėjas.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Senesnes Page programos versijose PDF leisdavo isaugoti su slaptazodziu kuris neleizdavo kopijuoti teksta jame, naujojoje versijoje tai panaikino :(

  • Jei failą, kaip PDF bandysi išsaugoti per File > Export To > PDF naujoje Pages versijoje galimybės apsaugoti informacijos nuo teksto kopijavimo nebėra, tačiau jei failą kaip PDF išsaugosi per File > Print > PDF > Save As PDF… arba šiame straipsnyje aprašytu būdu sukurtos klavišų kombinacijos pagalba (kas yra vienas ir tas pats, kaip ir File > Print…) tada ta galimybė yra, nes naudojamos ne aplikacijos, o sistemos funkcijos.

   Kita vertus PDF failų apsauga slaptažodžiu nuo pažymėjimo ir spausdinimo yra labai menkavertis dalykas, nes ją nuimti galima per sekundę. Jei uždėta apsauga failo atidarymui - tada reikalas kiek rimtesnis, nors manau sulaužomas taip pat, bet šiuo atveju jau reikia laužyti slaptažodį, o anuo atveju tiesiog nuimti apsaugą.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų