Apple ruošiasi kovoti su „spamu“, o kaip su juo kovoti dabar?

JAV patentų ir prekės ženklų biuras paskelbė Apple patento paraišką, kurioje aprašoma sistema kai panaudojant automatinius vienkartinius elektroninio pašto adresus filtruojami brukalai.

Naujas Apple patentas skirtas kovai su brukalais ir jų šaltinių atskleidimui. Šiame patente aprašomas būdas, kaip automatiškai kuriamų vienkartinių elektroninio pašto adresų susietų su pagrindiniu vartotojo elektroninio pašto adresu pagalba galima automatizuoti procesus, kuriuos dabar daugelis žmonių daro rankiniu būdu. Aprašoma technologija taip pat turėtų padėti išsiaiškinti kuris tiekėjas išdavė pasitikėjimą.

Sistema automatiškai generuotų sunaikinamus elektroninio pašto adresus, atitinkamai pagal paslaugą kurioje tą elektroninio pašto adresą norite naudoti ir tokiu būdu būtų galima lengviau atsekti brukalų ar elektroninio pašto adreso „nutekėjimo“ į šoną šaltinį

Elektroninis paštas beveik visiškai išstūmė, dar neseniai tradiciniu buvusį popierinių dokumentų praktiką ir visoks šlamštas brukamas į mūsų elektroninio pašto dėžutes tampa vis didesne problema.

Apple gali atrodyti neįprastas žaidėjas šioje kovoje su elektroninio pašto brukalais, tačiau turėdama pakankamai resursų ir savo iCloud paslaugą ir joje esančią elektroninių laiškų tarnybą, ji gali ją padėti, bent dalinai, išspręsti.

Kaip kovoti su brukalais kol dar neįgyvendintas Apple patentuotas būdas

Dabar, bent jau mano, naudojamas būdas yra kažkiek panašus į tą, kurį savo patente aprašo Apple, tik tiek, kad jis nėra automatiškas. Paprasčiausia jį naudoti yra jei turite savo domeną ir jį naudojate elektroniniams laiškams.

Tarkim, turite savo domeną „pavardenis.com“ ir jūsų tikrasis elektroninio pašto adresas yra „vardenis@pavardenis.com“, tokiu atveju susikuriate šio elektroninio pašto „pseudonimą“ (alias) konkrečiai paslaugai. Pavyzdžiui registracijai Interneto tarnyboje „Mūšk nekaltą“ susikuriate elektroninio adreso „vardenis@pavardenis.com“ pseudonimą „musk_nekalta@pavardenis.com“. Elektroninio pašto pseudoniminiu adresu išsiųsti laiškai pateks į jūsų pagrindinę dėžutę („musk_nekalta@pavardenis.com“ parašyti laiškai pateks į vardenis@pavardenis.com) pašto dėžutę, bet jūs matysite, kad jie adresuoti „musk_nekalta@pavardenis.com“ adresu ir jei šiuo adresu pradės plaukti šlamštas - žinosite, kad tarnybą „Mūšk nekaltą“ nėra verta pasitikėjimo, o gal buvo nulaužta ir jūsų elektroninio pašto adresas „musk_nekalta@pavardenis.com“ jau yra brukalų siuntėjų duomenų bazėje. Tokiu atveju galite arba sukurti taisyklę, kad visus „musk_nekalta@pavardenis.com adresu atsiųstus laiškus, kurie nėra iš musknekalta.com domeno automatiškai perkelti į brukalams skirtą vietą arba ištrini, arba galite panaikinti šį („musk_nekalta@pavardenis.com“) pseudonimą ir tie laiškai jūsų daugiau nebepasieks.

Jei neturite savo domeno, situacija kiek sudėtingesnė. Tokiu atveju jums reikia kiekvienai tokiai paslaugai susikurti naują elektroninio pašto paskyrą, kad ir GMail ar Yahoo ir savo pagrindinėje elektroninio pašto paskyroje pasakyti, kad tikrintų tos pašto dėžutės turinį. Jei iš tos pašto dėžutės po kiek laiko pradės plaukti brukalai, galite jos atsisakyti arba paprasčiausiai nurodyti, kad pagrindinė elektroninio pašto paskyros tarnyba nebetikrintų tos elektroninio pašto dėžutės.

Susiję straipsniai:
Kaip išvengti brukalų iCloud elektroniniame pašteJei gaunate iMessages brukalus (spamą)

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 11 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Kazkaip nesuku galvos su gmail labai puikiai susitvarko su „spamu“ , net pamirsau kas tas spamas :)

  2. Bet tai kad ir tas pats icloud.com leidžia susikurti kelis alias'us. Prieš mėnesį išbandžiau - susikūriau papildomą alias'ą, pasiunčiau sau laišką iš kitos dėžutės į tą alias'ą, gavau. Ištryniau alias'ą, pasiunčiau dar kartą, nebegavau, siuntėjui atmetė. Tiesa, nepatikrinau ar matosi į kurią dėžutę siuntėjas siuntė. Alias'ą susikūriau per web klientą. Outlook.com lygtais taip pat leidžia susikurti alias'us.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų