5 būdai „iPhone 6s“ akumuliatorių įkrauti greičiau

Gyvenime yra ir svarbesnių dalykų nei sėdėti ir laukti kol pilnai įsikraus iPhone akumuliatorius, tad kodėl gi šio laiko nesutrumpinus, ypač tada kai to laiko nėra daug.

Laikas, kiek trunka įkrauti iPhone akumuliatorių priklauso ne tik nuo to kiek jis yra išsikrovęs, bet ir nuo to kokios aplikacijos veikia foniniame režime bei koks įkroviklis naudojamas. Įprastai, pilnai įkrauti iPhone 6s akumuliatorių trunka apie 2 val. 40 min., tačiau tam tikrose situacijose tai gali būti gerokai per ilgai.

Žemiau yra keli patarimai, kaip sutrumpinti iPhone 6s akumuliatoriaus įkrovimo laiką, o akylesni gali įžvelgti būdų ir kaip sutaupyti jo eikvojimą.

1. Įjunkite skrydžio režimą

Didelę reikšmę kraunant iPhone turi foniniame režime veikiančios aplikacijos - dažniausiai, tai tik energiją eikvojančios operacijos. Aktyvavus skrydžio režimą išjungia mobilų ir Wi-Fi ryšį bei nuo to ryšio priklausančias ir foniniame režime veikiančias aplikacijas. Tik atminkite, kad aktyvavus skrydžio režimą negalėsite nei skambinti nei bus įmanoma prisiskambinti jums. Taip pat negalėsite siųsti tekstinių žinučių, naudoti duomenų perdavimo ar GPS, tačiau skrydžio režimo aktyvavimas stipriai pagreitins iPhone akumuliatoriaus įkrovimą.

Norėdami aktyvuoti skrydžio režimą atidarykite Settings aplikaciją ir perjunkite Airplane Mode jungiklį į „On“ poziciją . Šį režimą aktyvuoti galite ir nuo ekrano apačios link vidurio perbraukę pirštu ir paspaudę ant lėktuvo piktogramos.

2. Naudokite iPad įkroviklius

Čia tokia vieša paslaptis. Mažučiai 1,5A įkrovikliai su kuriais komplektuojami iPhone 6s ir iPhone 6s Plus yra silpni lyginant su kitais mobilių telefonų pasaulyje esančiais įkrovikliais. Norėdami iPhone įkrauti greičiau - naudokite dvigubų pajėgumų 2,1A įkroviklius, tokius kokie įprastai naudojami su iPad. Jei neturite iPad - ne bėda, tokius įkroviklius galima įsigyti ir atskirai jų kaina 25€. Geriau pirkti Apple gamybos įkroviklius, tada būsite tikri, kad jis yra 100% suderinamas su jūsų iPhone.

Jei kilo abejonių dėl dvigubai galingesnio įkroviklio naudojimo iPhone įkrovimui ar esate girdėję mitų, kad daugiau A turintys įkrovikliai greičiau sudėvės iPhone bateriją - galite nurimti - šie mitai jau paneigti. iPhone yra sukurtas taip, kad galėtų susitvarkyti su greitesniu įkrovimu nei numatytas naudojant galingesnį nei su juo komplektuojamo 1,5A įkroviklio naudojimu. Pati Apple savo svetainėje rašo (žr. „Compatibility“ skirsnį), kad iPad įkrovikliai yra suderinami su iPhone 6s ir iPhone 6s Plus taip pat kaip ir senesniais iPhone modeliais.

Įkrovikliai: iPhone 1,5A (kairėje) ir iPad 2,1A (dešinėje)

3. Padėkite telefoną ekranu žemyn

Kitą kartą kai reikės iPhone 6s įkrauti greičiau, padėkite jį ekranu į apačią. Nors iš pradžių ši rekomendacija gali pasirodyti keistai, tačiau būdamas padėtas žemyn ekranu, gavus žinutę iPhone ekranas nesušvis ir atitinkamai taupys kraunamo telefono bateriją. Net ir nekraunant telefono - iPhone padėjus „veidu žemyn“ kai jo nenaudojate, gali sutaupyti iPhone akumuliatoriaus papildomai darbo valandai.

Kitą kartą kai reikės iPhone 6s įkrauti greičiau, padėkite jį ekranu į apačią

4. Aktyvuokite energijos taupymo režimą

Jei skrydžio režimo aktyvavimas jums atrodo per daug radikalus veiksmas siekiant pagreitinti iPhone akumuliatoriaus įkrovimą, tačiau manote, kad iki sekančio pasimatymo su rozete iPhone akumuliatorius gali išsikvėpti - aktyvuokite energijos taupymo režimą (Low Power mode).

Energijos taupymo režimo įjungimas iPhone atjungs automatinius atsisiuntimus, Siri, elektroninių laiškų tikrinimą bei kitas aktyviai sekinančias telefono akumuliatorių funkcijas. Net jei iPhone neparodė rekomendacijos aktyvuoti „Low Power mode“ - šį režimą galima aktyvuoti patiems: SettingsBattery → įjunkite Low Power Mode . Šio režimo aktyvavimas leis greičiau įkrauti akumuliatorių nepriklausomai nuo to kiek akumuliatoriaus yra įkrautas. Energijos taupymo režimo (Low Power Mode) aktyvavimas iOS 9

5. Kraukite iPhone kambario temperatūros aplinkoje

Laibame iPhone kūnelyje apgyvendintas ličio jonų akumuliatorius nėra ekstremalių temperatūrų mėgėjas, nepriklausomai nuo to ar tai šaltis ar karštis. Tai tikriausiai pastebėjo ne vienas iPhone vartotojas ypač naudojantis iPhone su senesniu ir natūraliai sumažėjusios talpos akumuliatorių. Šaltyje telefono akumuliatorius mistiškai greitai praranda visą savo elektrinį žavesį, o patekęs į didelį karštį telefonas tuojau pat pradeda skųstis per aukšta temperatūra ir grasinti termometro simboliu ekrane. Žemesnėse ir aukštesnėse temperatūrose ličio jonų akumuliatoriuje pakinta cheminių reakcijų veikla ir akumuliatorius trumpam gali prarasti savo talpą, o dažnesnis jo patekimas į šaltį ar karštį gali ko talpą sumažinti ir visiems laikams. Krauti nei karšto, nei šalto iPhone nerekomenduojama, nes rizikuojate sugadinti ne tik akumuliatorių, bet ir iPhone.

Kraukite akumuliatorių kambario temperatūroje, kai aplinka jame vykstančioms cheminėms reakcijoms nėra ekstremali. Tai leis ne tik greičiau įkrauti iPhone, bet ir atitolinti akumuliatoriaus keitimo laiką.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Patebėjimas: pakrovus ipad krovikliu - iphone greičiau išsikrauna. Kad laikytu normaliai - kraunu visad iphone krovikliu. Cia gal sutapimas, bet ne vienas ir ne du kartus pastebėtas

  2. O kaip dėl dėkliuko naudojimo 3 punkto atžvilgiu? Priekinė kamera (ar netoli jos esantis sensorius) "neapgautu" telefono baterijos?

  3. Nu greičiausiai čia tūrėjo omeny, dėkliuką su užverčiama ant ekrano užsklanda, tada tipo nereikia versti veidu žemyn?

  4. Taip, turėjau omeny, ar užverčiant dėkliuką ant teefono viršaus (imu kaip pvz Moshi Overture), bus toks pats efektas kaip dedant telefoną "nosim" žemyn?

    • Aš asmeniškai nežinau kurios ambient light ir proximity jutiklių funkcijos dalyvauja šiame procese. Manau nesudėtinga pabandyti - uždengti vietą prie „Front“ kameros kuo nors nepermatomu ir pasiųsti sau ar paprašyti, kad kas pasiųstų žinutę ir patikrinti sušvinta ekranas ar ne. Tada taps aišku ar reaguojama tik į iPhone apvertimą „pilvu žemyn“ ar ir į šviesą.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų