Ne visų iPhone 6s telefonų baterijos „laiko“ vienodai

Tema: iPhone

Praėjo vis dvi savaitės po to, kai Apple pradėjo prekiauti iPhone 6s ir iPhone 6s Plus ir internete pradėjo sklandyti nauji gandai apie tai, kad ne visi iPhone modeliai „laiko“ vienodai gerai.

Apple naudoja du tiekėjus jos iPhone 6s procesoriams A9 tiekti: Samsung ir TSMC. Šių dviejų gamintojų A9 procesoriai nėra vienodo dydžio: Samsung 14-nanometrų procesorius yra mažesnis, o TSMC gamybos 16-nanometrų didesnis). Anksčiau daryti testai parodė, kad mažesnis Samsung gamybos procesorius yra labiau reiklaus elektros energijai, o vienam Reddit vartotojui, turinčiam du iPhone 6s Plus, kurių vienas su Samsung, o kitas su TSMC procesoriumi atlikus testus - paaiškėjo, kad Samsung gamybos A9 procesorių turintys iPhone 6s gali laikyti beveik 2 valandom trumpiau.

baterijos laikymas iPhone 6s Plus modeliuose priklausomai nuo to TSMC ar Samsung gamybos A9 procesorius panaudotas iPhone.

Perkant iPhone nėra galimybės sužinoti kas jame esančio procesoriaus gamintojas, tačiau jei įsigijus iPhone 6s smalsu - tai padaryti galite atsisiuntę nemokamą „Lirum Device Info Lite - System Monitor“ aplikaciją. Atsisiuntę aplikaciją, pagrindiniame puslapyje pažiūrėkite kas rašoma šalia „Model“. Jei tai „N66MAP“ (iPhone 6s Plus) ar „N71MAP“ (iPhone 6s) reiškiasi jūsų iPhone įdiegtas TSMC gamybos procesorius, o jei „N66AP“ (iPhone 6s Plus) ar „N71AP“ (iPhone 6s) - Samsung.

Anksčiau atliktų paskaičiavimų duomenimis maždaug 40% iPhone 6s įdiegtas TSMC procesorius, iPhone 6s Plus situacija priešinga - čia TSMC gamybos A9 procesorių beveik 70%. Savo svetainėje Apple teigia, kad:

Kai kurie iPhone vartotojai sužinoję apie testo rezultatus piktinasi jog Apple nemini fakto, kad akumuliatoriaus laikymas gali skirtis priklausomai nuo to kas iPhone įdiegto A9 procesoriaus gamintojas.

Po poros dienų, reaguodama į šį rezonansinį testą bei šurmulį internete sukėlusius jo rezultatus, Apple pareiškė, kad tokie testai stipriai skiriasi nuo realaus išmanių telefonų naudojimo situacijų ir teigė, kad skirtumas tarp šių, TSMC ir Samsung gamybos, A9 procesorių elektros energijos sąnaudų gali būti 2-3%. Poros procentų skirtumo vartotojai tikrai nepajustų. Tokius Apple teiginius vėliau patvirtino ir kitų ekspertų atlikti testai.

Ars atlikti testai, kurių metu buvo tikrinamas baterijos laikymas iPhone 6s Plus modeliuose su TSMC ir Samsung gamybos A9 procesoriais, parodo tik nereikšmingus skirtumus.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 27 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Pagal sia programele: Iphone 6 Plus, 20 nanometru TSMC procesorius. Baterija nesiskundziu :)

 2. Pagal šitą video, tai +- vienodai laiko: https://www.youtube.com/watch?v=fde15ih0N2o

 3. Na štai prasideda bardakas su apple, moki ta pačią kainą, tačiau tavo kaimyno iphone gali buti geresnis o tavo prastesnis. Nepatinka man tai, oi kaip nepatinka...

 4. Idomu kokius čia, į dievo užmirštą kraštą atvež. Itariu tuos kur batarke laiko mažiau. Bananu respublikos čiabuviams ir tokie sueis...

 5. Apple kaip visada savam stiliuj.... išėmė Lirum aplikaciją iš parduotuvės :DDD

 6. superinis komentaras macrumors svetaineje apie tai:))))) - Maybe the VW programmers helped TSMC with the code so it would report better numbers when it was being benchmarked... :)))))))

 7. Apple reaguodama į šį TSMC ir Samsung gamybos A9 procesorių isterijos priepuolį apėmusį Apple fanus atsakė:

  With the Apple-designed A9 chip in your iPhone 6s or iPhone 6s Plus, you are getting the most advanced smartphone chip in the world. Every chip we ship meets Apple’s highest standards for providing incredible performance and deliver great battery life, regardless of iPhone 6s capacity, color, or model.

  Certain manufactured lab tests which run the processors with a continuous heavy workload until the battery depletes are not representative of real-world usage, since they spend an unrealistic amount of time at the highest CPU performance state. It’s a misleading way to measure real-world battery life. Our testing and customer data show the actual battery life of the iPhone 6s and iPhone 6s Plus, even taking into account variable component differences, vary within just 2-3% of each other.

  Kas iš principo reiškia, kad procesorių efektyvumas energijos sunaudojimo atveju skiriasi, nors ir ne itin pastebimai kasdieniame naudojime.

  Kai kurių testuotojų duomenimis skiriasi ne tik baterijos sunaudojimas TSMC ir Samsung procesorių, bet ir darbo našumas, tiesa skirtumai nedideli.

 8. Kuo toliau tuo arciau prie android. Mini, pliusas, cpu skirtumais, luzynejantis laidai, moon cameros ir t.t :) 6s parodys dar daugiau...

 9. Pas mane pasirodo Samsung procesorius :(

  Taip pat ir piršto skaneris ar tai
  brokuotas ar dar kas, pakankamai dažnai neveikia, taip pat kartais net iš 3 kartų neveikia ir tada reikia įvesti kodą, kad atrakinti..

 10. Pasirodo, pas mane Samsungas... :(

  Taip pat rašiau dėl problemos į iDeal ir kol kas jokio atsakymo... :) gal čia esantys tą pati pastebėjo? Gal programiškai įmanoma kažką? Žinoma bandžiau ir nustatymuose padaryti on/off Touch ID. Taip pat ir pirštus iš naujo skenavau. Nelabai kas ir pasikeitė.

  Laiškas:

  Sveiki,
  Man dažnai neveikia piršto skaneris su iPhone 6s.
  Pradžioj kelias savaitės ar mėnesi veikė super nuo pirkimo pas jus, dabar tai veikia, tai neveikia, ir net iš 3 kartu nesuveikia ir tada prašo įvesti kodą. Paskui vėl veikia, paskui vėl neveikia. Nesuprasi kodėl taip skirtingai. Ir taip pat sulėtintai atrakina.

  Perkrauti aišku daug kartu bandyta.

  Telefono Touch ID brokas?

 11. Na kai nesuveikia, tai ir lyg nesuveikia su vienu ar kitu pirštu iki 3 kartu. Tada ir išmeta kodą surinkti. Kai veikia, tai veikia be priekaištų :) todėl ir nėra to užtikrintumi, kad sakyti va brokuotas ir keiskit.. Gal su 9.3 dar tikslesnis bus?

 12. Man irgi pirmą mėnesi veikė idealiai, ir taip pat atrakindavo net kai nenori ir vos prisilietus :) na reikės dar pagyventi ir pažiūrėti kaip kas. Ir dabar va bandau, atrakina vos palietus. Bet va užeina tie neatrakinimai.. Pirkau iDeal.

 13. Man suveikia su puse piršto iš karto, kas pradžioj buvo keista kaip nerealiai super veikia, tada pripratau :) ir kaip dabar paliečiu pedantiškai kaip policijoj ir nesuveikia. Tai nori ar nenori atkreipi į dėmesį ir galvoji, kad gal brokas..

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų