Kaip „neperšaldyti“ iPhone

Vilnius -11. Kaip neperšaldyti iPhone žiemą. Jei iPhone išsijungia šaltyje.

Atėjus žiemai ir spustelėjus šaltukui, tikriausiai ne vienas prisimena momentus, kai išsitraukia iš kišenės mobilų telefoną, o jis – „negyvas“.

Ilgiau naudojantys iPhone, ypač moterys, kurios telefonus dažniausiai nešioja rankinėse yra pastebėję, kad šaltą žiemą, ilgiau pabuvus lauke iPhone baterija ima sekti greičiau, o neretai išsitraukus telefoną, kurio baterija neseniai dar rodė 40%, pradėjus rinkti telefono numerį nukrenta iki kokių 16%, o prisidėjus iPhone prie ausies - kitame „laido gale“ mirtina tyla… nes telefonas „mirė“. Palyginus nedideliame šaltyje, dažniau taip nutinka ne pirmus metus naudojamiems iPhone (ir ne tik iPhone), o didesniame šaltyje taip gali nutikti ir tą pačią dieną įsigytam mobiliam telefonui.

Kodėl šaltyje mobilus telefonas gali išsijungti

Taip gali nutikti bet kuriam mobiliam telefonui, ne tik iPhone, ir priežastis to - telefone naudojami ličio jonų akumuliatoriai, kurie visiškai nedraugauja su šalčiu ir telefono gamintojo kaltinti tame visai nereikia, kaip ir kreiptis į jį iš išgąsčio drebančiu balsu.

Kadangi kitų gamintojų telefonai mus mažai domina, pakalbėkime apie iPhone. iOS įrenginių specifikacijoje nurodyta:

Aplinkos apsaugos reikalavimai Veikimo temperatūra: nuo 0 iki 35 °C
Temperatūra neveikimo metu: nuo -20 iki 45 °C
Santykinis drėgnumas: 5–95 % be kondensato
Veikimo aukštis: testuota iki 3 000 metrų

Reikia paminėti, kad šių reikalavimų nepaisymas, kad tam tikrais atvejais gali tapti įrenginio gedimo priežastimi ir jei taip nutiks, greičiausiai, Apple servisas nustatys eksploatacijos taisyklių pažeidimą ir už įrenginio remontą teks sumokėti iš savo kišenės, nepriklausomai nuo to, kad įrenginys dar vis garantinis. Dažniausiai, tokiose situacijose, iPhone sugadinti galima pajungus jį krautis neigiamos temperatūros aplinkoje - ko reikėtų vengti.

Žemiausia ličio jonų akumuliatorių eksploatavimo temperatūra yra –20 °C. Prie žemesnės temperatūros akumuliatoriaus talpa laikinai sumažėja ir įrenginys gali beveik tuojau pat išsijungti.

Nežiūrint specifikacijoje nurodytų –20 °C, priklausomai nuo modelio, iPhone gali pradėti „eiti iš proto“ ir prie aukštesnių neigiamų temperatūrų. Pavyzdžiui iPhone 4S ekrane pranešimai apie klaidas gali atsirasti jau prie –5 °C, o išsijungti šio modelio iPhone gali prie –10 °C.

Problemos sprendimo būdai

Geriausia šaltą žiemos dieną ruošiantis žengti pro lauko duris - telefoną įkurdinti kur nors arčiau kūno - pavyzdžiui vidinėje švarko ar palto kišenėje. Kad nereikėtų iPhone traukyti iš kišenės lauke - pajunkite prie jo ausines ir galėsite atsakyti į skambučius, o jei draugaujate su Siri, tai ir atlikti daugiau veiksmų. Daugeliu atvejų, esant žemesnėms temperatūroms, net ir neatsijungus iPhone - juo ilgiau naudotis lauke tampa sudėtinga, nes ekranas prastai reaguoja į pirštų prisilietimus.

Apsaugoti telefoną nuo šalčio gali padėti ir kai kurie iPhone dėklai. Nuo šalčio prastai apsaugos plastmasiniai ar silikoniniai dėklai, tačiau odiniai ar pagaminti iš veltinio, iPhone ne tik apsaugos nuo fizinių pažeidimų, bet ir neleis jam taip greitai atšalti. iPhone populiarumo dėka, šiems telefonams skirtų dėklų pasirinkimas tikrai platus ir galima rasti tiek patinkančio dizaino dėklą, tiek ir telpantį į kišenę (visomis prasmėmis).

Blogiausiu atveju, kai esate iš ties dideliame šaltyje ir net telefono apmuturiuoto dėklu laikymas vidinėje palto ar striukės kišenėje negelbėja - užleiskite vieną iš didesnio procesoriaus aktyvumo reikalaujančių aplikacijų – ji leis telefonui palaikyti reikiamą temperatūrą.

„Sušalusio“ iPhone įjungimas ir krovimas

Įžengus į patalpą iš didelio šalčio nereikėtų iPhone iš karto įjungti, ir ypač pajungti telefono krautis. Prieš pajungiant telefoną krautis reikėtų pažiūrėti ar ant jo atsiranda kondensatas ir pajungti krautis tik tokiu atveju, jei kondensato nėra. Jei kondensatas vis tik susidarė - geriau valandą, ar dar dar ilgiau, palaukti. Daugumoje atvejų, patalpoje pabuvęs ir sušilusio iPhone net nereikės krauti - jo akumuliatoriaus talpa grįš į tą pačią ar panašią būseną kokia buvo iki jam pradėjus šalti.

Nežiūrint to, kad esant būtinybei, prie iPhone pajungus išorinį akumuliatorių (Power Bank’ą) telefoną „atgaivinti“ galima ir esant šaltam orui - šio būdo naudoti nepatarčiau. Telefono krovimas prie 0 °C ir žemesnių temperatūrų sumažins telefono akumuliatoriaus tarnavimo laiką, o kraunant telefoną esant –20 °C ir žemesnėms temperatūroms, telefonas gali sugesti, o įkrovimo elementas deformuotis.

Jei jūsų iPhone daugiau nei metai ir pastebėjote, kad jis išsijungia ir prie ne tokios žemos temperatūros – vertėtų pagalvoti apie apsilankymą Apple servise ir iPhone akumuliatoriaus pakeitimą.

Saugokite savo iPhone, laikykitės aukščiau esančių rekomendacijų ir Jūsų iPhone tarnaus maksimaliai ilgai. Nešaldykite savo iPhone ir nešalkite patys.

Naudojantis iPhone reikėtų prisiminti jo specifikacijoje nurodytas temperatūrų ribas. Šaltis nėra vienintelis temperatūrinis pavojus iPhone – karštis jam taip pat gali pakenkti. Apie iPhone naudojimą vasarą ar aukštesnių temperatūrų aplinkoje skaitykite straipsnyje „Kaip apsaugoti iPhone nuo perkaitimo ir išsijungimo“.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 9 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Aš bėgioju žiemą, tad kaip galėčiau jį labiau apsaugoti, nes šiandien grįžus į namus jis išsijungė, bet iškarto ir įsijungė, bet ir tai manyčiau nėra gerai, bėgdamas laikau jį rankoje (su pirštine), jis silikoniniame dėkle.(iPhone 6)

  2. As turiu iphone 5, sudas ne telefonas, ziema pastoviai biski gaves salcio issijungia, vasara daugiau karscio issijungia, o rudeni geriau ant lietaus netraukti. Pries tai naudojau android telefona, dar didesnis sudas, net kaip telefonu naudotis negalima normaliai, bet nuo karscio, salcio ir lietaus nesvaigsta. isvados, normaliu telefonu vis dar nera rinkoje, nes gamintojai uzmirso, kad tai vis dar turi islikti ir telefonais, kurie neturetu issijungineti, issikrauti ir leisti paskambinti sklandziai.

  3. Nebegaliu jau kenteti, garaze atsijungia, ziema lauke visada atsijungia net prie plius2. Drona teko pamesti per tuos atsijunginejimus. Noriu paklausti ar galiu atiduoti iphone6s i prekybos vieta ir atgauti pinigus, nes daug nuostoliu atnesa visi tie atsijungimai is oro.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų