Kaip pakeisti iPhone 6 bateriją

Bėgant laikui, įrenginiuose įdiegtų akumuliatorių tarnavimo laikas trumpėja. iPhone gali tarnauti gerokai ilgiau nei daugelis kitų gamintojų telefonų, todėl po tam tikro laiko gali tekti pakeisti jo akumuliatorių. Kaip tai padaryti pačiam?.

Apple sako, kad teisingai prižiūrima iPhone baterija išsaugo 80% savo pradinės talpos per 500 pilnų į/iškrovimų ciklus. Tai reiškia, kad intensyviau iPhone naudojančių vartotojų, kraunančių savo iPhone 6 kasdien, baterijos talpa per 14–18 mėnesių sumažės maždaug 20% ir laikys tik 80% laiko, kurį laikė būdama nauja. Toliau naudojant bateriją, šis baterijos degradavimo procesas greitėja.

Nors oficialus iPhone 6 akumuliatoriaus pakeitimas nėra brangus - 79 €, norintys sutaupyti, nesunkiai pakeitimą galima atlikti ir patiems. Kadangi Apple nėra numačiusi galimybės vartotojams keisti iPhone akumuliatorių teks pasinaudoti atsuktuvu, kuris nėra visiškai paprastas ir sutinkamas buityje. Jei neturite atsuktuvo tinkančio atsukti iPhone varžtus , tokį įsigyti galite, kad ir iš iFixIT Europos e-parduotuvės, iFixIT taip pat galite įsigyti ir iPhone akumuliatorių.

Penkiakampis atsuktuvas iPhone
iPhone 6 baterija

Kai turite tinkamus atsuktuvus: ir akumuliatorių galite pradėti iPhone 6 akumuliatoriaus keitimo procedūrą. Norėdami turėti mažiau krapštymosi galite pasirūpinti papildomais įrankiais palengvinančiais ardymo procesą.

iPhone 6 baterijos keitimas - įrankiai

 • Išjunkite iPhone
 • iPhone apačioje raskite du mažus varžtelius, esančius prie Lightning jungties.
  iPhone 6 baterijos keitimas
 • Atsukite šiuos varžtelius atsuktuvu penkiakampe galvute
  iPhone 6 baterijos keitimas
 • Pritvirtinę čiulptuką prie ekrano, kiek aukščiau „Home“ mygtuko šiek tiek kilstelėkite ekraną. Jį kilstelėti reikia tik vos vos, kad į susidariusį tarpą tilptų plastikinis atidarytuvas ar kas nors kas jūsų atveju atlieka jo rolę.
  iPhone 6 baterijos keitimas
 • Pradėdami nuo „Home“ mygtuko, kildami aukštyn atlaisvinkite ekraną.
  iPhone 6 baterijos keitimas
 • Atlaisvinę ekraną, atlenkite jį 90˚, bet ne daugiau, nes ekranas yra pritvirtintas.
  iPhone 6 baterijos keitimas
 • Atsukite ekrano tvirtinimo dangtelio varžtus ir nuimkite tvirtinimo plokštelę. Keičiant bateriją, geriau ekraną nuimti nes baterija yra priklijuota.
  iPhone 6 baterijos keitimas
 • Atjunkite ekrano jungtį.
  iPhone 6 baterijos keitimas
 • Atsukite du baterijos jungties dangtelį laikančius varžtus ir nuimkite jį.
  iPhone 6 baterijos keitimas
 • Atjunkite baterijos jungtį. Baterija yra pajungta viena jungtimi. Jai atjungti pasitelkite plastikinį įrankį.
  iPhone 6 baterijos keitimas
 • Plaukų džiovintuvu (fenu) sušildykite galinį iPhone dangtelį, tai suminkštins bateriją laikančius klijus ir ją bus lengviau ištraukti. Šildydami nepersistenkite - nereikia pūsti labai karšto oro.
  iPhone 6 baterijos keitimas
 • Atsargiai, apatiniame krašte atlaisvinkite bateriją ir ją atjunkite. Būkite ypač atsargūs viršuje - šalia ekrano jungties, nes ten yra daugiau jungčių.
  iPhone 6 baterijos keitimas
 • Nugrandykite prie baterijos prilipusius klijus kreditine kortele ar kitu panašiu daiktu. Pasistenkite, kad klijų liktų ant iPhone dangtelio - juos panaudosite naujai baterijai pritvirtinti. Taip pat stenkitės išvengti klijų kalnelių, kurie galėtų bateriją padaryti per daug išsikišusią ir trukdyti ekranui tinkamai priglusti prie jam skirtų vietų.
 • Įdėkite naują bateriją ir ją pajunkite. Jei nesugebėjote išsaugoti klijų - vietoje jų galite panaudoti dvipusę lipnią juostą.
  iPhone 6 baterijos keitimas
 • Pajunkite ekrano jungtį bei prisukite baterijos ir ekrano metalinius dangtelius.
  iPhone 6 baterijos keitimas
 • Uždarykite ekraną. Būkite atsargūs - įstatykite viršų į jo vietą ir tada atsargiai, kad netemptumėte jokių jungčių ekraną užlenkite.
 • Užsukite du varžtus esančius prie Lightning jungties.

Jei nesate labai kruopštūs ar darbas su smulkiomis dalimis jums sekasi prastai - geriau kreipkitės pagalbos į Apple servisą. Atminkite, kad visada egzistuoja, nors ir nedidelė, bet rizika, kad kas nors įvyks ne taip kaip norėtumėte.

Jei bateriją norite pakeisti iPhone 4, iPhone 4s ar iPhone 5 - instrukcijas kaip tai padaryti rasite šiame straipsnyje.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Vienas komentaras

 1. Jei jau keisite baterijas po garantiniu, tai nepatariu nei ant vieno iphone nuimti ekrano. Tai darydami tik bedos prisisauksite.

Parašykite komentarą

Į viršų