Mitai ir tiesa apie iPhone akumuliatorius bei ateities akumuliatoriai

Poreikis krauti telefono akumuliatorių, kartais gali sukelti nepatogumų. O kas jei akumuliatorių būtų galima įkrauti per kelias minutes?

Baterijų/akumuliatorių ateitis

Singapūro Nanyang technologijų universiteto mokslininkai sukūrė ličio-jonų bateriją (tokio tipo baterijos įprastai naudojamos mobiliuose telefonuose), kuriai įkrauti iki 70% tereikia dviejų minučių. Kitas, ne mažiau svarbus faktas yra tas, kad tos baterijos tarnavimo laikas yra ilgesnis nei tų, kurios dabar naudojamos mūsų įrenginiuose. Naujoji baterija gali atlaikyti 10 000 pilno įkrovimo ciklų - maždaug du dešimtmečius ir tai yra 10 kartų ilgiau nei dabartiniai mobiliuose telefonuose naudojami akumuliatoriai.

Apple sako, kad jos naudojami akumuliatoriai savo 80% talpos išsaugo 500 pilno įkrovimo ciklų.

Kuo daugiau kraunate bateriją tuo labiau mažėja jos talpa.

Šių, Nanyang technologijų universiteto mokslininkų sukurtų, baterijų paslaptis glūdi akumuliatoriaus anode (neigiamame polyje), kuris tradiciškai yra gaminamas iš grafito ir naujuose akumuliatoriuose yra iš saugaus ir pigaus titano dioksido taip pat naudojamo ir kremuose apsaugančiuose nuo UV spindulių. Mokslininkų manymu didžiausią naudą iš šių akumuliatorių gautų elektromobilių pramonė, nes ženkliai sutrumpintų laiką sugaištamą pildant elektromobilių „kurą“ bei gerokai papiginti dabar neįtikėtinai brangius elektromobilių akumuliatorius.

Mitai ir tiesa apie mobilių telefonų krovimą

1. Neoriginalūs įkrovikliai neveikia

Netiesa: neoriginalūs įkrovikliai veikia. Tiesa, kaip taisyklė jie veikia ne taip gerai, kaip originalūs (bent jau Apple atveju, bet veikia). Ko reikėtų vengti tai padirbtų įkroviklių - tų, kurie sukurti taip, kad atrodytų kaip pvz. Apple gaminys nors tokie nėra.

2. Negalima naudoti iPhone kai jis pajungtas krautis

Ir Taip, ir Ne: jei naudojate padirbtą įkroviklį - šis teiginys teisingas. Yra žinoma atvejų, kai pajungus telefoną krautis naudojant padirbtą įkroviklį pokalbis baigėsi mirtimi.
Jei naudojate originalų Apple įkroviklį - galite telefonu naudotis ir šiam kraunantis.

3. Kraunant iPhone visą naktį gadinama baterija

Tiesa: Jūsų telefonas išmanesnis nei manote - kai baterija įkrauta, telefonas krovimą nutraukia. Tačiau, kraunant kiekvieną naktį visą naktį ir pajungiant krautis tada kai baterija jau beveik išsekusi ją alina. iPhone baterijai kur kas „sveikiau“ kai ji kraunama kai joje dar yra 40%–80% elektros energijos.

4. iPhone nereikia niekada išjungti

Tiesa: iPhone gali veikti metų metus neišjungtas, tačiau Apple Genius darbuotojai rekomenduoja retkarčiais jį išjungti, nes tai pagerins baterijos tarnavimo trukmę. Kita vertus visi jį išjungiame retkarčiais: skrisdami lėktuvu ir stebėdami spektaklį ar koncertą.
Tiesa, tai galioja ir Android telefonams.

5. Krauti telefono kol jo baterija pilnai neišsikrovė nerekomenduojama

Netiesa: Ličio-jonų akumuliatoriai naudojami iPhone savo talpą išsaugo daug geriau kai yra įkrauti. Iškraunant telefono bateriją iki 0% jos darbingumą gali paversti nestabiliu. Dėl šios priežasties, jei įrenginio planuojate kurį laiką nenaudoti - tarkim išvažiuojate mėnesiui ir namie paliekate iPod touch - prieš jį išjungdami įkraukite iki 50–80%.

Taip pat skaitykite:
Kaip aš kovojau su mistiškai senkančia iPhone baterija
Kaip pakeisti iPhone bateriją
Ką daryti kad telefono ar kompiuterio akumuliatorius tarnautų ilgiau
Šlapimu „varomas“ mobilus telefonas
Permatomi saulės elementai iPhone gali paversti energijos generatoriumi
Apple paskelbė iPhone 5 akumuliatorių keitimo programą

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Su iOS 8.0.2 iPhone 5s laiko apie 5~6 valandas usage ir iki 2 paru budejime. Cia abu parodimai buna USAGE skilty. Ar cia normalu ? Ar reiktu kreiptis i ideal.

  2. Na taip, bet buna naudojamas zinutems, wifi pasta tikrinti ir skambuciai. Jokiu zaidimu, 5~6 valandos ir krovimas :)

  3. O pas mane: 1:21 val naudotas, 9:26 val budėjimo rėžime - 82%. Net nežinau ką pasakyti. iPhone 5.

Parašykite komentarą

Į viršų