OS X Calculator aplikacija matų konvertavimui

Jei dažnai tenka keliauti ar turėti reikalo su kitokiais matais nei, kad esate pratę - Apple yra įdiegusi matų konvertavimo galimybę savo OS X Calculator aplikacijoje.

Be paprastų ar sudėtingesnių veiksmų atlikimo (persijungiant į kitus OS X Calculator aplikacijos režimus: Basic Cmd ⌘-1, Scientific Cmd ⌘-2 ar Programmer Cmd ⌘-3), kurių kai kuriuos galima atlikti ir nepaleidus OS X Calculator aplikacijos, o tiesiai OS X Spotlight paieškos lange, OS X Calculator aplikacija turi galimybę ir paskaičiuoti skirtingų matavimo vienetų reikšmes paverčiant jas labiau suprantamomis arba atvirkščiai.

 • Atidarykite OS X Calculator aplikaciją (rasite Applications aplanke arba paprasčiausiai parašykite Calculator OS X Spotlight paieškos laukelyje)
 • Įveskite skaičių kurį norite konvertuoti (tarkim norite paskaičiuoti kiek $ bus 100 €) - tada parašykite 100 ar pele spaudydami „Calculator“ aplikacijos mygtukus ar naudodamiesi klaviatūra.
 • Calculator aplikacijos meniu pasirinkite Convert > Currency…
 • Atsidariusiame lange pasirinkite From: Euro ir To: US Dollar
 • Spauskite Convert mygtuką
OS X Calculator aplikacija matų konvertavimui. paveiksliukyje parodyta Calculator aplikacija Scientific režime, tačiau konvertavimui atlikti aplikacijos režimas nėra svarbus.
OS X Calculator aplikacija matų konvertavimui. paveiksliukyje parodyta Calculator aplikacija Scientific režime, tačiau konvertavimui atlikti aplikacijos režimas nėra svarbus.

Papildomai, kadangi valiutų kursai keičiasi, galite prieš paspausdami Convert, atnaujinti valiutų kursus paspausdami ant Update mygtuko.

Tiesa, valiutų pasirinkimuose Lietuviško lito nėra, Apple jis - per daug jau jis egzotiška, per daug mažos šalies valiuta.

Panašiai, be valiutų konvertavimo, galite sukonvertuoti populiariausius ploto, energijos, ilgio, jėgos, spaudimo, greičio, temperatūros, laiko, apimties bei svorių matus.

Taip pat skaitykite:
Neatsargūs pertempimai OS X Finder
OS X Dock naudojimas
Teksto iš naujos eilutės rašymas OS X Messages aplikacijoje
Pagalbinės nemokamos OS X aplikacijos
Kaip Facebook Chat priversti veikti su OS X Messages
Elektroninio pašto organizavimas OS X Mail įrankių pagalba
Mac OS X Spotlight
Keli kasdieniniai Cmd ⌘ klavišo panaudojimai
Elektroninio laiško parašas HTML formatu OS X Mail aplikacijoje
OS X Dictionary – Wikipedia kitomis kalbomis, tame tarpe lietuviškai

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. pabūsiu nepopuliarus šios svetainės kontekste, bet pasakysiu, kad google chrome atidaryta visuomet... ir užtenka parašyt naršyklės adreso laukelyje

  convert 100 usd to eur

  ir gausi atsakymą. o kas dar geriau, kad galima netgi sudėti skirtingas valiutas ir paversti jas į trečią valiutą. Sintaksė būtų pvz tokia: 56 eur + 61 usd = ltl

  ir netgi papildomai galima įtraukt aritmetinius veiksmus - pvz per mėnesį kasdien gaunu po 56 eurus ir kas antrą dieną gaunu po 61 usd. Kiek iš viso litų gaunu per mėnesį?

  31*56 eur + 15*61 usd = ltl

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų