Keli kasdieniniai Cmd ⌘ klavišo panaudojimai

Pastebėjau, kad daug vartotojų, net ir tie, kurių didesnė dienos dalis yra praleidžiama prie kompiuterių, dažnai atlikdami elementarius veiksmus renkasi sunkesnį kelią.

Sunkesnis kelias dažnai pasirenkamas dėl nežinojimo, neturėjimo laiko ar noro pasidomėti ir kartais atrodo paklausus : „o kodėl tu šitą veiksmą darai taip, kai galima paprasčiausiai šitaip?“ būna nuoširdžiai nustembama: „O! geras, aš ir nežinojau kad taip galima“.

Sidebar punktų ar aplankų atidarymas naujame Finder lange

  • Paspauskite Cmd ⌘ klavišą ir tada pele du kartus spragtelėkite per Sidebar punktą ir jis atsidarys naujame Finder aplikacijos lange.
  • Taip pat kaip su Sidebar, taip ir su aplankais - paspaudę Cmd ⌘ klavišą ir du kartus pele spragtelėję per aplanką - jo turinį atidarysite naujame Finder aplikacijos lange
  • Jei paspaudę Cmd ⌘ klavišą pele spragtelėsite ant Dock juostoje esančios piktogramos - atsidarys Finder aplikacijos langas su pažymėta aplikacija, dokumentu ar aplanku priklausančiu Dock juostoje spragtelėtai piktogramai.

Atidarykite Spotlight paieškoje rastą failą Finder aplikacijoje

  • Jei ieškote failo ar aplanko naudodami OS X Spotlight, tačiau nenorite to failo atidaryti, bet norite rasti kur jis yra patalpintas - paspauskite Cmd ⌘ klavišą klaviatūroje ir tada pele spragtelėkite ant to failo pavadinimo Spotlight rezultatų juostoje.

Pažymėkite failus kurie sąraše nėra vienas šalia kito

  • jei norite kopijuoti, ištrinti ar kokius kitus veiksmus atlikti su failais ar aplankais, kurie Finder lange nėra išrikiuoti vienas šalia kito: paspauskite Cmd ⌘ klavišą ir pelės paspaudimu pažymėkite reikiamus failus ar aplankius.

Perstumkite aplikacijos langą esantį už aktyvios aplikacijos lango

  • Jei norite pastumti aplikacijos langą esantį už aktyvios aplikacijos lango, pavyzdžiui rašote naudodamiesi keliais šaltiniais ir reikia pakeisti aplikacijos esančios už aktyvios (kurioje rašote) aplikacijos lango: paspauskite Cmd ⌘ ir pelės pagalba paslinkite fone esančios aplikacijos langą į jums reikiamą poziciją ekrane.

• Daugiau informacijos apie OS X klavišų kombinacijas rasite straipsnyje: „OS X klavišų kombinacijos“. • Apie tai kaip sukirti savo klavišų kombinacijas skaitukite stripsnyje: „Kuriame savo klavišų kombinacijas OS X“. • Apie Cmd klaviša paskaityti galite straipsnyje: „Apie Cmd ir Alt klavišus“.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Super. Reikes susikopijuot visus straipsnius ir ismokt kombinacijas atmintinai.

    • Visų vis tiek neatsiminsi. Paprasčiausiai permesti akimis tai kas yra ir tai ką galima padaryti klavišų kombinacijų pagalba (pagreitinti naudojimąsi) ir pradėti naudoti, nes priešingu atveju, jei nenaudoji, tai ir neprisiminsi... jų gyvas velnias ten. Aš tikrai daug naudoju klavišų kombinacijų, bet nesu tikras, kad bent 10% jų išnaudoju...

  2. Tas kas supranta kas yra darbo efektyvums, senai tą žino ir naudoja, net pelė praktiškai reikalinga tik ten kur neišsiversi tik su klaviatura o ilgiausiu keliu visad eina tik tie kas nesupranta kiek kainuoja jų pačių laikas, dažniausia buitiniai useriai ir kiti mėgejai. Ir į Kauną galima važiuoti ir Vilnius-Kaunas greitkeliu ir per kokius, tarkim Druskininkus. Kiekvienas gali pasirinkti kaip jam patogiau, juolab visi default shortcut'ai mac os yra matomi kiekviename meniu kairėje eilutės pusėje, o ir gali susikurti savo kiek tik nori. Laimi tie kurie žino daug greitesnį kelią. Aišku kita vertus irgi yra žmonių kurie niekaip neivaldo klaviaturos ir linkę kilometraus varinet tą kursorių po ekraną:) Kiekvienam savas budas ir priėjimas. Aš asmeniškai be shortcutų numirčiau turbūt, ypač efektyvu tada kai išmoksti spausdint akla sistema ir naudojant visus 10 rankos pirštus.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų