iCloud ir naujos aplikacijos iOS 8 (gandai)

Tema: iOS

Nors iki naujos iOS versijos viešo pristatymo dar apie pusmetis, Apple jau kuris laikas inirtingai darbuojasi kurdama iOS 8 ir po mažą kruopelytę jos „galbūt“ būsimų naujovių prasiveržia pro akylai saugomas jos dizaino ir programuotojų laboratorijų sienas.

Žinoma tai tik gandai ir nebūtinai teisingi, o net jei ir teisingi dar viskas gali daug kartų pasikeisti iki pasirodys nauja iOS versija.

Paskutinių iOS 8 gandų nešiotojai skelbia, kad:

Maps

Naujoje Maps aplikacijoje, Apple įsigytų kompanijų BroadMap, Embark ir HopStop pagalbos dėka padidės Apple žemėlapių tikslumas, žemėlapiuose pateikiama informacija bus detalesnė. Maps atsiras naujos piktogramos žyminčios lankytinas vietas, oro uostus, stotis, parkus, viešojo transporto stoteles bei kelių žymėjimas. Žadama, kad naujojoje Maps aplikacijoje atsiras galimybė nurodyti tranzitinius taškus į juos pajungiant kelionę viešąjį transportą ir net numatant persėdimus. Pradžioje tai veiks didžiuosiuose JAV miestuose Niujorke, San Franciske ir Los Angeles, vėliau sąrašas pasipildys kitais miestais, o dar vėliau ir kitomis šalimis.

Sakoma, kad Maps aplikacijoje atsiras ir papildomos realybės (augmented reality) funkcija.

iTunes Radio

Sakoma, kad iOS 8 iTunes Radio taps savarankiška aplikacija. Žinoma tokį žingsnį Apple planuoja žengti ne todėl, kad šiai paslaugai ankšta dabartinėje jos vietoje. Greičiausiai Apple nori jai skirti daugiau dėmesio, skatinti vartotojus ją naudoti, o kaip žinia paspausti atskiros aplikacijos piktogramą daug patogiau nei tos paslaugos ieškoti kitos aplikacijos ribose. Ne išimtis, kad savarankiška tapusios iTunes Radio paslaugų ir galimybių sąrašas taip pat prasiplės ir bus galima klausytis muzikos pasirenkant atlikėją panašiai kaip tai galima padaryti Spotify ar kituose panašią paslaugą teikiančiose tarnybose.

iCloud

Kai Apple pristatė iOS ir iCloud, jos tikslas buvo eliminuoti klasikinę failų sistemą, tokią kokia yra OS X ir duomenų sinchronizavimą tarp skirtingų įrenginių organizuoti „just works“ principu - padaryti nepastebimu. Praėjus beveik trims metams po iCloud pristatymo Apple vis dar juda šios minties įgyvendinimo link.

Apple VBS naujienų medžiotojai praneša, kad Apple kuria OS X aplikacijų „Preview“ ir „Textedit“ versijas skirtas iOS. Sakoma, kad aplikacijų funkcionalumas nebus visiškai toks kaip jų OS X versijose: nebus galima keisti PDF failų, paveiksliukų ar teksto. Preview ir TextEdit aplikacijų sinchronizavimą Apple įdiegė OS X Mountain Lion, tačiau neišleido šių aplikacijų atitikmenų skirtų iOS ir sinchronizacija naudinga nebent tik tiems, kas naudoja kelis Mac kompiuterius.

Aplikacijos dar labai ankstyvoje kūrimo fazėje, tačiau „žinantys“ sako, kad jos nutūps mūsų iOS įrenginiuose dar šiais metais. Vietoje to, kad naudoti funkcionalias „Preview“ ir „TextEdit“ aplikacijas vartotojai bus skatinami PDF failus valdyti ir pakeitimus daryti iBooks aplikacijos pagalba, o kitų dokumentų tvarkymui naudoti iWork paketo iOS aplikacijas Numbers, Keynote ir Pages.

iCloud Preview ir TextEdit aplikacijoms

Be šių pakeitimų, sakoma, kad Apple kuria naujus iCloud saugyklos įrankius leisiančius lengviau kurti nuo iCloud priklausančias aplikacijas.

Healthbook

Panašu, kad Apple daug dėmesio iOS 8 skirs ir su sveikata ar savijauta susijusių žmogaus organizmo rodiklių stebėjimui. Internete pasirodžiusiuose neva iOS 8 vartotojo sąsajos paveiksliukuose galima pastebėti „Healthbook“ aplikaciją, kurios trispalvėjje piktogramoje galima matyti mažus paveikliukus ir nuspėti, kad aplikacija susijusi su kraujo spaudimo, kalorijų sudeginimu bei širdies darbo informacija.

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. http://9to5mac.com/2014/03/14/ios-8-besides-new-apps-apple-to-focus-on-refining-its-new-beginning-for-iphone-ipad-software/

    Tikiuosi, kad panaikins "Missed" sekciją pranešimų juostoje, nes jokios naudos. Taipogi galėtų su orais patvarkyti, nes ant iOS 6 žiūrėdamas pranešimų juostoje žinojau, kiek yra šiandien ir kiek bus kitomis dienomis, dabar ant iOS 7 daug teksto kaip “It’s partly cloudy with a slight breeze..." ir t.t., o oro temperatūros taip ir neparodo...

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų