10 veiksmų, kuriuos verta žinoti „iPhone“ naudotojams

Kiekvienas „iPhone“ vartotojas praleidžia nemažai laiko visaip tapšnodamas ar pirštu braukydamas savo telefono ekraną, bet ne visi pasirenka patogesnį būdą.
Daug „iPhone“ vartotojų dažnai pasirenka ne pačius patogiausius žingsnius tam tikriems veiksmams įrenginyje atlikti ir man peršasi mintis, kad tai yra dėl paprasčiausio tam tikrų įrenginio galimybių ar tam tikrų veiksmų nežinojimo.

1. Pradėtų rašyti laiškų išsaugojimas

Kartais rašant el.laišką tenka žvilgtelėti į kitus elektroninius laiškus ar nukopijuoti juose esančią informaciją. Norint išsaugoti rašomą laišką kaip ruošinį (draft) – tereikia pirštu nuo rašomo laiško viršaus, į apačią perbraukti pirštu.

2. Visų pradėtų rašyti laiškų peržiūra „Mail“ aplikacijoje

Mail“ aplikacijoje galima išsaugoti keletą pradėtų rašyti laiškų (nežinau ar jų skaičius ribotas, bet aš kartais išsaugau jų daugiau nei 10). Norėdami pamatyti visus išsaugotus „draft’us“ – paspauskite ir palaikykite nuspaudę elektroninio laiško kūrimo piktogramą esančią apatiniame-dešiniame aplikacijos lango kampe.

3. Grįžimas prie nuotraukų sąrašo „Photos“ aplikacijoje

Kai „Photos“ aplikacijoje žiūrite vieną nuotrauką, norėdami grįžti prie nuotraukų sąrašo galite paspausti viršutiniame-kairiame kampe esantį mygtuką arba… paprasčiausiai pirštu perbraukti per nuotrauką iš viršaus į apačią. Manau didesnio ekrano telefonuose antrasis būdas yra kur kas patogesnis.

4. Nuotraukų pažymėjimas

Norėdami pažymėti nuotraukas „Photos“ aplikacijoje nebūtinai turite tapšnoti per kiekvieną jų – galite tiesiog pirštu braukti per tas nuotraukas, kurias norite pažymėti. Jei pažymimos nuotraukos yra viena šalia kitos – toks būdas daug greitesnis.

5. Greitas perėjimas į nuotraukų sąrašo viršų ar apačią

Jei „iPhone“ esate prikaupę daug nuotraukų, perėjimas prie sąrašo viršaus ar apačios tiesiog slenkant nuotraukas gali būti ilgas ir nuobodus reikalas. Kur kas paprasčiau paspausti ekrano viršuje, norint pereiti prie sąrašo viršaus ar ekrano apačioje esančią „Photos“, „Shared“ ar „Albums“ piktogramą (priklausomai nuo to kurį sąrašą žiūrite) tam, kad patekti į pačią nuotraukų sąrašo apačią.

6. Video vaizdo priartinimas

Daugelis „iPhone“ vartotojų žino, kad priartinti nuotraukos vaizdą „Photos“ (ir eilėje kitų aplikacijų) galima „pinch-to-zoom“ veiksmu, tačiau nedaugelis žino jog tą patį galima padaryti ir su video.

7. Pozicijonavimas audio faile

„Music“ ar „Podcasts“ aplikacijose, klausantis audio takelio ir pirštu perbraukus vertikaliai į viršų, nuo „timeline“ linijos ir paskui braukiant į šoną, galima tiksliau nustatyti vietą faile braukiant pirštu į šoną. Kuo aukščiau pabrauksite, tuo jautresnis nustatymas.

8. „Calendar“ įrašo perkėlimas

Nežiūrint to, kad stengiamės kiek įmanoma tiksliau planuoti savo laiką – planai kartais keičiasi ir ne visuomet dėl mūsų kaltės. Norint perkelti įrašą į kitą datą/laiką kalendoriuje – paspauskite ant jo ir palaikykite nuspaudę (tik nepersistenkite spausdami jei naudojate „3D Touch“ palaikantį įrenginį) ir tiesiog pertempkite įrašą į kitą laiką ar į kitą dieną (tempdami jį į šoną).

9. Grįžimas į pokalbį

Jei „Messages“ aplikacijoje gavote paveikslėlį ir jį atidarėte pilno ekrano režime – greitai grįžti į pokalbį galite pirštu iš viršaus į apačią perbraukę per tą paveikslėlį.

10. Neseniai uždaryti „Safari“ tab’ai

Jei norite peržiūrėti neseniai uždarytų „tab’ų“ sąrašą „Safari“ naršyklėje - paspauskite ant dviejų susikertančių stačiakampių piktogramos parodančios visus atidarytus „tab’us“ ir tada nuspauskite + piktogramą ir palaikykite ją nuspaudę.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Šiandien atradau, kad galima fotografuoti su garso valdymo mygtukais

  2. O, geras, kai kurie punktai pravers :)
    Ačiū.
    Beje, Music aplikacijoje, kai groja muzika ir telefonas užrakintas, norint poizicionuoti audio faile ant "lock screen" - neveikia tas triukas, o ir šiaip vis dar nekorektiškai veikia, norint prasukti takelio dalį.
    O dėl kalendoriaus įrašo perkėlimo - reiktų patikslinti, kad tas įmanoma tik "landscape" režime (pavertus telefoną).

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų