8 naudingos „iPhone“ funkcijos apie kurias ne visi žino

iPad ir iPhone

Daug „iPhone“ vartotojų, net ir naudojančių šiuos telefonus ne vienerius metus, dažnai nežino kai kurių, iš pirmo žvilgsniu elementarių, jo sistemos funkcijų.

Gana daug „iPhone“ vartotojų nežino daugelio jo galimybių ir funkcijų nors jomis naudojasi labai dažnai. Tame nėra nieko keista, nes tai „Apple“ „stiliuje“ įdiegti daugiau ir leisti vartotojams patiems aptikti „iPhone“ galimybes. Žemiau pateiksiu kelias tokių, mažiau žinomų, iPhone galimybių.

Skaičiaus ištrynimas „Calculator“ aplikacijoje

Daugelis, kam tenka pasinaudoti „iOS“ „Calculator“ aplikacija ir rašant skaičius suklysti – spaudžia „C“ ir išvalo visus suvestus skaičius bei pradeda viską iš naujo. To daryti nėra būtina: jei suklydote rašydami skaičių - perbraukite pirštu iš dešinės į kairę laukelyje kur rodomi skaičiai ir rezultatas ir tokiu būdu galite, po vieną, ištrinti neteisingai įvestus skaičius.

Kompiuterinė svetainės versija

iOS 9“ tapo paprasčiau pažiūrėti interneto svetainės versiją skirtą kompiuteriams (jei svetainės kūrėjai tai leidžia). Tai gali būti naudinga dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui neretai mobiliems įrenginiams skirtose svetainių versijose būna mažiau pasirinkimo galimybių nei versijose skirtose kompiuteriams.

Daugelis „iOS 9“ vartotojų norėdami pažiūrėti kompiuteriams skirtos interneto svetainės versiją savo „iPhone“ ar „iPad“ spaudžia ant dalinimosi piktogramos iOS 9 dalinimosi (Share) piktograma ir tada spaudžia ant „Request Desktop Site“. Šis būdas nėra blogas, tačiau yra greitesnis būdas tai padaryti - paspausti ir palaikyti nuspaudus ant dešiniau internetinio adreso lauko esančią atnaujinimo (reload) piktogramos ir iš pasirodžiusio kontekstinio meniu pasirinkti „Request Desktop Site“.

Interneto puslapio žiūrėjimas neblokuojant jame turinio

Jei naudojate interneto svetainių turinio (pvz. reklamos) blokavimo aplikaciją ir dėl tos priežasties interneto svetainės puslapyje nematote rodomos reikalingos informacijos - paspauskite ir palaikykite nuspaudę dešiniau internetinio adreso lauko esančią atnaujinimo (reload) piktogramą ir iš pasirodžiusio kontekstinio meniu pasirinkti „Reload Without Content Blockers“.

Panorama į kitą pusę

Jei ne tik patinka panoraminės nuotraukos, bet ir mėgstate patys tokias fotografuoti, turėtumėte žinoti, kad atidarius „Camera“ aplikaciją ir aktyvavus panoraminės fotografijos funkciją (Pano) - nebūtina fotoaparato vesti iš kairės į dešinę - paspaudę ant panoramos krypties lauko galite pakeisti jos fotografavimo kryptį.

Kokia ten buvo svetainė?

Tikriausiai ne vienam teko susidurti su situacija kai vos tik uždarėme interneto svetainę - mus jos tuojau pat prisireikė vėl. Čia į pagalbą ateis Safari „Recently Closed“ sąrašas: Paspauskite ant Safari naršyklės apačioje esančių dviejų susikertančių kvadratų iOS Safari langų/tabų piktograma piktogramos ir tada paspaudę bei palaikę nuspaudę ant + piktogramos, pateksite į „Recently Closed“ sąrašą, kuriame ir rasite neseniai uždarytų interneto puslapių sąrašą.

Bendrinami priminimai

Daugelis naudojančių „iOS“ „Reminders“ aplikaciją žino, kad ji turi nemažai naudingų funkcijų, tokių kaip galimybę priminti kai esate kokioje nors vietoje ar iš tos vietos išeinate. Todėl, jei kartais nežinojote, pravartu prisiminti, kad įrašais „Reminders“ aplikacijoje galima ir dalintis (share). Tereikia sukurti sąrašą (list), į jį įėjus paspausti „Edit“ ir tada paspaudus ant „Sharing“ spausti ant „Add person…“ - įveskite žmonių su kuriais norite dalintis tame sąraše esančiais įrašais elektroninio pašto adresus.

Šios funkcijos panaudojimo galimybės gana plačios. Pavyzdžiui mes šeimoje veną tokį sąrašą naudojame pirkiniams. Kiekvienas aptikęs šaldytuve ar kur nors kitur namie kokių nors daiktų nepriteklių – tą sąrašą papildo. Visi šeimos nariai savo iPhone tą informaciją mato ir nuėję į parduotuvę bei atsidarę bendrinamą šeimos pirkinių sąrašą gali pradžiuginti šeimą savo rūpesčiu, taip sumažindamas tame sąraše esančių įrašų skaičių.

Kitų el. laiškų peržiūra rašant el. laišką

Neretai rašantys elektroninius laiškus iPhone ar iPad tyliau ar garsiau sau po nosimi bumba, kad pradėjus rašyti laišką nėra kaip pažiūrėti į kituose laiškuose esančią informaciją, o to gali gana dažnai prireikti. Gera žinia ta, kad tai jau ne tiesa - galimybė pažiūrėti į kitus laiškus pradėjus rašyti el. laišką yra.

Jei prisireikė žvilgtelėti į kitą elektroninį laišką, kai jau esate pradėję rašyti - palieskite pirštu viršutinę jūsų rašomo laiško lango dalį - ten kur rašoma „New Message“ (jei neparašėte laiško temos ir taip pat kaip ir aš, ją parašote paskutinėje eilėje) arba jei temą esate parašę - ten kur lango viršuje, storomis raidėmis parašyta laiško tema ir nutempkite langą į ekrano apačią. Dabar galite pažiūrėti kituose laiškuose esančią informaciją, paskaityti naujai gautus laiškus ir paspaudę ant lango apačioje „gulinčio“ pradėto rašyti laiško - tęsti.

Perskambinimas

Keista, tačiau daugelis naudojančių iPhone kaip telefoną - nežino, kad paspaudus ant žalio skambinimo mygtuko galima perskambinti paskutiniu rinktu numeriu nors tas numeris ir nerodomas telefono numerio lauke viršuje. Pirmas, žalio skambinimo mygtuko, paspaudimas iškviečia paskutinį rinktą numerį, o antru paspaudimu jau galite pakartoti savo skambutį.

Tikiuosi „Mac Arena“ skaitytojų tarpe atsiras tokių, kurie nežinojo bent vienos iš aukščiau parašytų „iOS“ galimybių ir jiems tai bus naudinga. Ar viską žinojote?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 16 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Super! Šių tikrai nežinojau :)

 2. Ačiū, naudinga informacija. Ne visus 8 žinojau :)

 3. tikrai ne viską žinojau, ačiū

 4. Pati pirmoji tikrai palengvins mano gyvenimą :) Ačiū

 5. Man dar būtu įdomu sužinoti, kam yra skirtas atsiveriantis langas, kai du kartus perbraukiam per pagrindinį mygtuka (telefono apačioje) iš kairės į dešinę arba atvirkščiai? Kokia jo funkcija?

 6. sveiki,

  Tikrai kaikuriu funkciju nezinojau :) PVZ bendrinimi priminimai - mazai naudojausi sia programele, bet po jusu straipsnio pradejau ziurineti ir.. vistiek niekaip nerandu kaip atlikti "sharing". Susikuriau nauja lista - ji atsidarius ir spustelejus edit - galima parinkti tik spalva ir koreguoti sukurto listo pavadinima. Gal galite placiau ? :)

   • Susikuriate naują „List’ą“ paspausdami ant + ir pasirinkdami „List“
   • Suteikiate „List’ui“ pavadinimą ir pasirenkate spalvą
   • Spaudžiate „Done“
   • Spaudžiate „Edit“ (tame pačiame „List’e“)
   • Spaudžiate „Sharing“ → „Add Person…“ ir nurodote iOS, Mac ar iCloud vartotojo el. pašto adresą su kuo norite tą sąrašą bendrinti.
   • - Susikuriate naują „List’ą“ paspausdami ant + ir pasirinkdami „List“
    - Suteikiate „List’ui“ pavadinimą ir pasirenkate spalvą
    - Spaudžiate „Done“
    - Spaudžiate „Edit“ (tame pačiame „List’e“)

    Aciu, tikrai viska nuosekliai paaiskinote, taciau tolesnis zingsnis ir pastringa.. Tame paciame liste paspaudus "edit"neatsiranda nauji irankiai, kur butu galima pasirinkti "sharing".
    ___________________________________

    *Atradau kodel neatsirado daugiau nustatymu. Seetings > Icloud. Reminders turi buti ijungtas,kitaip reminders aplikacijoje, "liste"paspaudus "Edit" atsiras tik spalvos keitimo funkcijos. :) dabar viskas veikia! :)

 7. Puikūs visi triukai, išbandžiau ir drįstu prisipažinti, kad nenaudojau nei vieno :)))
  Tačiau perskambinimas man neveikia. Jeigu paspaudžiu žalią mygtuką su "rageliu", man atsidaro kontaktai, o jeigu tą mygtuką palaikau paspaudęs, atradau, kad visos ikonos pradeda "drebėti" ir tada galima pakeisti ikonų tvarką (išmesti, įdėti) apatinėje juostoje. Oho, maniau, kad tai neįmanoma. Tačiau Ramūno patarimu perskambinimo aktyvuoti nepavyksta...

 8. Sveiki,

  nuoširdžiai dėkoju už Jūsų visus nuostabius patarimus. Visas geras naujienas sužinau tik JŪSŲ dėka. Labai aiškiai ir išsamiai. ir svarbiausia LIETUVIŠKAI.
  Ačiū, kad esate.. Laukisiu kitų patarimų.

  Pagarbiai
  Regina

 9. Youtube'je žiūrint, dviem pirštais padidinant video jis pasivers šonu per visą ekrano plotį. Ir tai veikia net jeigu ekranas užrakintas, kad nesisukinėtų

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų