Tik 10% „iPhone“ naudotojų atnaujins savo telefoną jei „Apple“ neatnaujins jo dizaino

Kalbos, jei jos pasitvirtins, apie tai jog „Apple“ savo telefonų dizaino atnaujinimo ciklą iš dvimečio pavers trimečiu – gali pakeisti ir „iPhone“ vartotojų telefonų atnaujinimo įpročius.

Jau beveik dešimtmetis kaip „Apple“ kas antrus metus išleidžia pakeistos išvaizdos „iPhone“, tačiau jei gandonešiai neapsirinka – „iPhone 7“ (kuris gal būt vadinsis „iPhone 6SE“) atrodys beveik taip pat kaip „iPhone 6“ ir „iPhone 6s“. Kai kurie šaltiniai teigia, kad „Apple“ 2017 metais neišleis „s“ modelio ir pereis tiesiai prie „iPhone 8“, kuris bus stipriai atnaujintas telefono modelis tiek stilistiškai, tiek ir technologijų prasme.

Jei šie, nestipriai atnaujinto „iPhone 7“ gandai pasitvirtins, užkietėję „Apple“ fanai, kurie metai iš metų rikiuojasi į ilgas eiles prie „Apple Store“ gali likti nusivylę. Per beveik dešimt metų trukusio „Apple“ nustatyto „iPhone“ atnaujinimo ciklo priprato visa eilė „iPhone“ naudotojų ir kas pirkdami pagrindinius, kas „s“ modelius - atnaujindavo savo telefoną kas du metus. Žinoma, yra nemažai „iPhone“ fanų, kurie perka kiekvieną pasirodžiusį naują modelį, o dabartinė „iPhone“ atnaujinimų programa leidžia tai padaryti paprasčiau.

Nėra visiškai aišku kodėl „Apple“ keičia (jei gandai tikri) savo dvimetį „iPhone“ atnaujinimų ciklą. Viena iš tikėtinų teorijų šių klausimų yra ta, kad „per tokį trumpą laiką neatsiranda pakankamai naujovių“. Kokia to priežastis bebūtų, jei ji pasitvirtins, ar tai pakeis „iPhone“ naudotojų įpročius atnaujinant savo telefoną?

Žemiau „Quartz“ atlikti apklausos rezultatai pasitelkiant „SurveyMonkey Audience“.

Kaip dažnai atnaujinate savo telefoną

Apie 25% apklaustųjų teigė, kad juos labai vilioja atnaujinti savo „iPhone“ į naujos išvaizdos „Apple“ telefoną.

Ar jus domina jūsų „iPhone“ atnaujinimas į kiekvieną naujo dizaino „iPhone“ modelį?

Tačiau tik kiek mažiau nei 10% apklaustųjų sakėsi, kad labai tikėtina jog atnaujins savo „iPhone“ net ir tuo atveju jei „Apple“ šį rudenį išleisto telefono dizainas nebus pakeistas.

Jei 2016 metais pasirodysiantis „iPhone“ bus tos pačios išvaizdos, pirksite?

Panašu, kad didelė dalis „iPhone“ vartotojų keičia savo telefonus sekdami „Apple“ atnaujinimų grafiką. 70% apklausoje dalyvavusių „iPhone“ vartotojų sakė jog „Apple“ pakeitus savo „iPhone“ atnaujinimo grafiką iš dvimečio į trimetį – jie telefoną keis kas tris metus.

Jei „Apple“ telefonų atnaujinimų ciklą pakeis į trimetį ar kas tris metus „iPhone“ keisite ir Jūs?

„Apple“ stengdamasi kompensuoti galimus pajamų praradimus dėl „iPhone“ atnaujinimo ciklo prailgėjimo stengėsi kompensuoti „iPhone Upgrade“ programos pagalba, tačiau atrodo, kad ši programa netapo labai populiari.

„Apple“ telefonai sensta daug lėčiau nei kompanija juos atnaujina ir trijų metų telefono ciklas daugeliui „iPhone“ naudotojų nesukels jokių problemų. Kas du metus „iPhone“ keitę yra, mano galva, daugiau darę tai dėl mados ar „fasono“ nei spiriami poreikio. Apie 60% „iPhone“ vartotojų dabar naudoja senesnius nei „iPhone 6“ telefonų modelius ir šių telefonų savininkai, greičiausiai, yra potencialūs 2016 metų rudenį pasirodysiančio „iPhone 7“ pirkėjai.

Kaip dažnai savo „iPhone“ keičiate Jūs? Kokiais kriterijais vadovaudamiesi nusprendžiate, kad jau atėjo laikas „iPhone“ pakeisti į naują modelį?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Keičiu kas 2 metus arba kas "S" modelio posirodymą. Nusprendžiu keisti pagal baterijos laikymo trukmę, bendrą veikimo sklandumą, išorinę būklę/išvaizdą ir patobulinimų/funkcijų svarbą naujame modelyje.

 2. Man tai patinka tokie patobulinai, kaip kad 6 kamera filmuoja geriau nei 6s. Ties stabilizacija tai tikrai 6 geresnis. Ir tokie kaip live photos. uz 1 eura atsisiunti i iphone 6 livemaker app ir turi 6s :D

  • Gali būti :)
   6S Plus tai tikrai geriau už abu filmuoja bei stabiliau. Bet gal nelyginami modeliai. Kas kam svarbiau. Paties atveju tada nereikėtų naujintis į 6S :)
   Man vienas iš svarbiausių dalykų - Touch ID veikimo greitis, kurio ant iPhone 5S ar 6 joks App (jeigu buvo) nepagerino :)

 3. Aš panašiai, kaip ir prieš mane kolega.
  Keičiu kas 3-3,5 metų, viskas priklauso nuo naujovių: baterijos laikymo trukmė, dizainas, funkcijų, naujesnių sprendimų ir naujesnių technologijų, galimybių panaudojimą.
  Tarkim, pirštų nuskaitymo greitis - man labai aktualus buvo, kadangi tai naudoju kiekvieną akimirką ir pan.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų