Ką „iPhone 7“ gali paveldėti iš „iPad Pro“

Tema: iPhone

iPhone 7 gandai

Neretai naujų, kad ir kitos klasės, „Apple“ įrenginiuose įdiegtos naujovės ar pakeitimai leidžia spėti apie pakeitimus atsirasiančius ir naujuose „iPhone“ modeliuose.

Šiais metais, „Apple“ naujovių išbandymui skirtu įrenginiu tapo ne „iPhone“, o „iPad“ ir tame nieko keisto. Jau treti metai, kaip „Apple“ planšetinio kompiuterio pardavimų kreivė pasviro žemyn ir kompanija bando naujus „triukus“ galinčius šį tikrai puikų, daugeliui kompiuterį atstojantį, įrenginį padaryti dar sumanesniu.

Pasirodžius naujajam „iPad Pro“ ne visi susimąstė apie jame įdiegtus technologinius pakeitimus ir be reikalo, nes labai tikėtina, kad šie pakeitimai artimiausiu metu bus įdiegti ir kituose „Apple“ įrenginiuose. Manau, kad rudenį pasirodyti turinčiame „iPhone 7“ bus pilnas naujovių rinkinys.

Ekranas

Matyt daugelis sutiks, kad didesnis ekrano taškų tankinimas jau nebeturi jokios prasmės ir net priešingai didesnis ppi skaičius neigiamai paveiks įrenginio našumą. Tačiau „iPhone“ ekranams dar tikrai yra kur tobulėti. Be šviesumo, spalvų atkūrimo būtų nepaprastai džiugu jei „Apple“ sukurtų mažiau blizgius ekranus.

„True Tone“

Mažasis „iPad Pro“ pirmasis iš „iOS“ įrenginių turi „True Tone“ ekraną. Tai keturi aplinkos šviesą tiriantys davikliai, kurių dėka vaizdas ekrane atvaizduojamas taip, kad atitinka aplinką. Daugelis mūsų nepastebime, tačiau balto popieriaus lapo lauke, miške ir tas paties lapas kambaryje apšviestame lempų spalva skiriasi ir „True Tone“ technologija pasirūpina, kad vaizdas ekrane atitiktų aplinkos bendro apšvietimo temperatūrą, taip kaip tai nutinka su paprastu baltu lapu.

Foto/Video

Labai norisi tikėti, kad „Apple“ vis dar tiki, kad kompaktiškesni „iPhone“ yra labiau tinkami fotografijai nei „iPad“ ir patobulins naujojo „iPhone“ kamerą bei jų fotografavimo ir filmavimo galimybes. Kuriuo keliu eis „Apple“: dvigubos kameros ar gerokai patobulintos įprastos – sunku pasakyti. Tiesa, gali būti, kad patobulintą paprastą kamerą turės „iPhone 7“, o dar tobulesnę dvigubą – „iPhone 7 Plus“, bent jau tauip leidžia manyti pastarųjų metų „Apple iPhone“ tendencijos.

USB 3.0 palaikymas

Nesigilinant į USB niuansus ir tai kuo skiriasi USB Type-A, nuo Type–B ir Type–C, reikia pasakyti, kad „Lightning“ jungtis naudojama „iPhone“ vis dar yra USB 2.0. Tačiau „iPad Pro“ įdiegta „Lightning“ jungtis jau suderinama su 3.0, todėl norisi tikėti, kad naujame „iPhone 7“ įdiegta „Lightning“ jungtis veiks jei ne kaip progresyvus USB 3.1, tai bent kaip labai greitas USB 3.0.

„Apple SIM“

Daugelis tautiečių dar nėra išbandę „Apple SIM“ galimybių, tačiau šis standartas skinasi sau kelią gana sparčiai ir tie, kas keliauja daugiau tikrai turėtų įvertinti šios funkcijos suteikiamas galimybes. „Apple SIM“ tai į įrenginį įdiegta SIM kortelė, kuri sugeba persijungti darbui su skirtingais operatoriais.

Papildomi garsiakalbiai

iPad Pro“ turi keturis garsiakalbius, todėl reikėtų manyti, kad šis ketvirtukas atsiras ir naujuose iPhone.

Didesnė talpa

Dabar kai didėja ne tik duomenų srautai, bet ir duomenų apimtys – aktyvių vartotojų poreikiams patenkinti gali neužtekti ir 128GB talpos. Ypač tai liečia 4K video filmuoti mėgstančius „Apple“ įrangos vartotojus ar negalinčius eiti miegoti neišgelbėję pasaulio ir kol jų įrenginio ekrane juda trimatės šaudančios būtybės.

Abu, didysis ir mažasis „iPad Pro“ modeliai turi 256GB talpas todėl tokios talpos „iPhone“ atsiradimas vargu ar būtų labai netikėtas. Gal pagaliau „Apple“ atsisakys 16GB talpos „iPhone“, kurį neretai pigesne kaina susivilioję nusipirkti paprasti vartotojai po kokių metų yra priversti spręsti duomenų dalinimo, paskirstymo, trynimo ar perkėlimo rebusus. 32GB, 128GB ir 256GB manau būtų logiška ir šiuolaikinius poreikius atitinkanti „iPhone 7“ talpos seka.

„Smart Connector“

Dabar „Smart Connector“ galimybės iki galo nėra atskleistos ir prie „iPad Pro“ šios išmanios jungties pagalba galima pajungti tik „Smart Keyboard“, tačiau reikia tikėti, kad jau netolimoje ateityje pasirodys ir daugiau su šia jungtimi suderinamų įrenginių. Pavyzdžiui sumanus „iPhone“ rėmelis su papildomu akumuliatoriumi ir žinoma ne tas kupriukas, nes jo nereikės pajungti prie „Lightning“ jungties.

Begarsio režimo jungiklis

iPad Air 2“ ir abiejų „iPad Pro“ versijų savininkai tikriausiai pritariamai palinkčios galvomis į tai, kad fizinis garso išjungimo mygtukas jau atgyvena. Gal kiek beprasmė, tačiau vis dar besitęsianti „Apple“ kova už kiekvieną mikroną leidžiantį įrenginį padaryti plonesniu vis dar besitęsia ir labai tikėtina, kad „iPhone“ gamintoja pašalins bet kokias jungtis trukdančias įrenginiui suliesėti.

Ar tikrai to laukiame?

Kiekvienas mūsų galime turėti savų minčių apie kiekvieną iš aukščiau išvardintų funkcijų, tačiau tikiu, kad daugelis „iPhone“ vartotojų slapta viliasi, kad bent šį kartą „Apple“ pagalvos apie ilgiau tarnaujantį akumuliatorių ir nesivaikys „iPhone“ dietos darydama jį vis lieknesniu, nepatogesniu paimti ir labiau priklausomu nuo elektros rozetės.

Nesinorėtų tikėti, kad savo naujovių diegimą „Apple“ pilnai permetė ant „iPad Pro“ pečių ir pristatydama „iPhone 7“ kompanija nenori išgirsti džiaugsmingų ovacijų, pavyzdžiui paskelbdama, kad naujasis „iPhone“ modelis turės galimybę būti įkrautas belaidžiu būdu.

Kokių naujovių laukiate „iPhone 7“ jūs ir kokių naujovių jame pamatyti nenorėtumėte?

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 9 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Labiausiai norėtusi didesnės talpos (minimalusis 16gb turi mirt), belaidis krovimas ir žinoma baterija. Visa kita nėra taip svarbu :)

    • Atsisakys mechaninio "mute" mygtuko ir ausinių 3,5 mm skylės, galėčiau lažintis. Tikrai ne tai ko nori vartotojai yra dabar jų prioritetas. Tie laikai kai taip buvo jau gilioje užmarštyje:)) Dėl 16 gb starterio - jo atsisakyta bus tik tuomet kai ženkliai kris tokių telefų pardavimai, t.y. kai verslo segmentas kuris dabar juos perka tikrai nebegalės išsiversti su 16 gb. Privatūs vartotojai net nėra 16 gb starterių targetas - net ir Ramūnas tai minėjo ne vieną kartą jau:)

  2. Kaip teisingai, pastebėta, yra kur tobulėti. Aš asmeniškai laukiu ekrano kokybės pokyčių, nes visada smagu ekrane, kurį turi pastoviai dienos bėgyje matyti ir puikiai atkuriamas spalvas ir kontrastus ir šviesumus, o taškų tankinimas manau jau prarado savo prasmę. Be abejo - 16 gb šiais laikais tikrai daugiau nei juokinga, kai daugelis tiek kompiuteriuose turime vien darbinės atminties. Tad laikas turbūt minimalų dydį pradėti nuo bent jau 64 GB už tą pačią kainą. O įrenginio plonumui didinti irgi nemanau, kad yra prasminga į tai investuoti. Daiktą reikia laikyti patogiai ir popieriaus lapo laikymas nėra pats patogiausias.

  3. Mes inovacijas savaip suprantam, ir tikimės, tačiau tie kas developina, ypač Apple niekada neklausė (bent jau velionio laikais) ko žmonės norėtų. Ir tai ner labai blogai. jei Fordas būtų klausęs ko reikia žmonėms tuo metu kai galvojo apie konvejeri - anie butu atsakę kad jiems viso labo reikia ne dvieju arklių kinkinio karietai traukti - o, kad jiems butu gerai 4 arklių opcija:)
    Aš labai realiai galvoju - kad ateities planuose iPhone pilnai gali buti projektuojamas jau ir kaip implantas, čipas smegenineje, o ne kaip metalinė-stiklinė dežutį delne:) Pagyvensim pamatysim:)

  4. As noreciau FM imtuvo. Really. Ne del to, kad man gaila neribotu pagal mano plana gigabaitu internetinei radijai. Tiesiog daug keliauju, skraidau, o skrendant lektuvu patinka klausytis radijos kuria puikiai "traukia" nuo zemes. Taip pat uzsienyje "brangoka" klausytis 128/256kbps streamo per roaminga, kad ir koks "pigus" jis bebutu.

  5. Kad ir kas bebūtų (jei grįžtant į realybę), man svarbiausia būtų, kad padidintų bent jau 32GB ir baterijos talpą. Viskas ko reikėtų man iš iPhone.

Parašykite komentarą

Į viršų