Ko trūksta iPhone X

Tema: iPhone
iPhone X

Jau kuris laikas „iPhone X“ naudotojai džiaugiasi jų, naujomis galimybėmis ir sprendimais, prisotintu nauju telefono modeliu. Tačiau, žmogui niekada negana ir visą laiką norisi daugiau ir geriau.

Jau mėnuo „iPhone X“ yra visaip bandomas, maigomas ir mylimas jo naujų savininkų. Nors dauguma „iPhone X“ savininkų yra visiškai patenkinti savo naujuoju telefonu — žmogui būdinga norėti ko nors daugiau ir ieškoti trūkumų. Pavyzdžiui kai kurios merginos pasigedo joms skirto rūžavo „iPhone X“ telefono. Tiesa, yra gandų, kad „Blush Gold“ spalvos „iPhone X“ gali pasirodyti sekančių metų sausio mėnesį.

Naudojant „iPhone X“ jau kurį laiką būna momentų kai nejučia pagauni save mąstant, kad kompanija galėjo braukomą „iPhone X“ valdymą papildyti vienokia ar kitokia galimybe ar kažkurią funkciją iškviečiantį veiksmą padaryti patogesnį. Žemiau kelios galimybės/funkcijos ar tiesiog malonios smulkmenos, kurios jei būtų panaudotos „iPhone X“ — jų naudotojų patirtis padarytų dar malonesnėmis. Kitaip tariant šiek tiek akmenų į „Apple“ daržą:

iPhone X komplektacija

Išties daugiau nei 1 000€ kainuojančio „iPhone X“ komplekte esantys priedai priverčia susimąstyti apie „Apple“ skūpumą. Tai iš karto krenta į akį vos įsigijus telefoną. Žinoma, toks „Apple“ kuklumas nelabai stebina, nes tai kartojasi metai iš metų — „Apple“ būdinga nepersistengti lepinant savo įrangos naudotojus tokiais dalykais kaip įrenginių talpa ar su jaus komplektuojami priedai. Seniau „iPhone“ naudojantys tikriausiai prisimena, laikus kai kitų kompanijų telefonuose-flagmanuose būdavo diegiama 32GB talpos atmintinės, tačiau „iPhone“ turėjo tik 16GB.

Nemanau, kad daugelis „iPhone X“ naudotojų jaustųsi daug geriau jei šis technologijos stebuklas palaikantis ne tik belaidį, bet ir greitą-laidinį įkrovimą būtų komplektuojamas su greitą įkrovimą palaikančiu įkrovikliu, tiek to — belaidį tie kam jo reikia nusipirktume atskirai… Manau ne daug kas jaustųsi nuskriaustas net jei „Apple“ ir taip virš tūkstančio kainuojančio telefono kainą padidintų kokiu 100€, tačiau jį komplektuotų su „AirPods“ ausinėmis, o ne 5 metų senumo laidinėmis „EarPods“.

iPhone X telefono komplektacija
„EarPods“ ausinės su Lightning jungtimi Lightning ↔ 3,5mm audio perėjimas iPhone X Lightning ↔ USB laidas 5W USB įkroviklis

Žinoma, vargu ar „Apple“ papildys „iPhone X“ komplektaciją tobulesniais priedais, tačiau būtų gražu jei ateities „iPhone“ kompanija komplektuotų su tų telefonų funkcijas ir geriausias galimybes atitinkančiais priedais.

120Hz ekrano dažnis

„Apple“ inžinierių taupumą galima pastebėti ir pradėjus naudoti „iPhone X“, nes šie pamiršę, kad „iPad Pro“ turi vieną nuostabią galimybę - 120Hz ekrano vaizdo atsinaujinimo dažnį, tokios galimybės „iPhone X“ neįdiegė, arba kitaip tariant — sutaupė. Įdiegus tokią galimybę „iPhone X“ ekranuose šie įgautų fantastišką vientisumą vaizdą didinant ar jį slenkant (nebūtu pastebimi vaizdo trūkčiojimai).

Tai nereiškia, kad aš žiūriu į telefono ekraną ir negaliu kaip man trūksta tų papildomų Hz — ne, taip nėra, tačiau tikrai išleisdama virš tūkstančio eurų kainuojantį jubiliejinį flagmaną, „Apple“ galėjo ir nepataupyti naujų galimybių sekančių metų flagmanui, o jas įdiegti jau šiemet.

Visada rodoma informacija

Kai kurie „iPhone X“ naudotojai išreiškia norą tam tikrą informaciją, pavyzdžiui: laiką, datą ir akumuliatoriaus įkrovimą matyti net ir telefonui esant neaktyviam. Man šios galimybės netrūksta, tačiau iš ties nėra visiškai aišku kodėl „Apple“ nepanaudojo šios OLED ekrano „Always-On Display“ galimybės. Ši technologija leidžia visiškai juodame ekrane rodyti papildomą informaciją beveik neeikvojant akumuliatoriaus energijos.

Gal kompanijai pasirodė, kad tai nereikalinga funkcija (iš dalies su tuo sutinku) — asmeniškai man ji visiškai nereikalinga: tam yra „Apple Watch“ arba nesunku mestelėti žvilgsnį į dešinį viršutinį kompiuterio kampą, arba blogiausiu atveju išsitraukti telefoną ir pažiūrėti į jį arba paliesti telefono ekraną pirštu. O gal toks dalykas yra kieno nors patentų portfelyje ir mokėti už abejotino naudingumo funkciją kompanijai pasirodė beprasmiška arba tai telefoną paverstų per daug „androidišku“.

Nemanau, kad kompanija nutarė nediegti šios galimybės vien dėl to, kad jos buvimas padarytų „iPhone X“ ar jame įdiegtą „iOS“ labai jau besiskiriančia nuo to ką turi kitų „iPhone“ modelių savininkai — skirtumų ir taip nemažai — tiek išvaizdos, tiek ir valdymo ypatumuose. Galėjo ir įdiegti tokį mygtuką leidžiantį įjungti šią galimybę norintiems ją turėti ir surizikuoti išdegusiomis vietomis ekrane, nors tai greičiausiai būtų ne „Apple“ stiliuje.

Papildomos galimybės užrakintame ekrane

Paskutinės „iOS“ versijos nelabai kaip praturtino galimybėmis „iPhone“ valdymą kai šio ekranas yra užrakintas. „iPhone X“ šiuo klausimu netapo išimtimi. Esant užrakintam ekranui telefono naudotojas gali įjungti šviestuvo funkciją arba atidaryti fotoaparato aplikaciją. Matyt praeis dar kažkiek laiko kol „Apple“ inžinieriams toptels į galvą mintis leisti naudotojui keisti ir užrakinto ekrano valdymo galimybes — „Kontrolės centrą“ gi pagaliau padarė tinkinamą.

Kodėl gi neleidus vietoje šviestuvėlio ir fotoaparato aplikacijų naudoti tarkim „Shazam“ ir diktofono ar tam tikrų aplikacijų tam tikrų funkcijų iškvietimui, pavyzdžiui kai reikia parodyti bilietą kontrolei važiuojant viešajame transporte ar panašiai. Kamerą užrakintame ekrane gi ir taip galima aktyvuoti perbraukus per ekraną pirštu iš dešinės į kairę.

Iš užrakinto iPhone X į Home be pabraukimo

„iPhone“ modeliuose turinčiuose „Touch ID“ jutiklį yra galimybė nurodyti ar pridėjus pirštą prie „Home“ mygtuko telefonas tik atsirakins ar ir bus aktyvuotas jo pagrindinis ekranas. Manau analogiška galimybė nepamaišytų ir „Face ID“ turinčiame „iPhone X“: pažiūrėjai į telefoną, jis tave atpažino ir… aktyvavo pagrindinį ekraną. Man tokios galimybės nereikia, nes ir „Touch ID“ turinčiame „iPhone“ buvau nustatęs, kad palietus „Home“ mygtuką telefonas atrakinamas ir jame parodomas pranešimų turinys, o ne pagrindinis ekranas. Tačiau, įsivaizduoju jog eilei „iPhone X“ naudotojų galimybė žvilgsniu iš karto aktyvuoti „Home“ — patiktų.

Pilnavertė tamsi tema

OLED ekrano principas skiriasi nuo LED ir kuo daugiau OLED ekrane juodos spalvos — tuo mažiau akumuliatoriaus energijos naudojama. Žinodama tai, „Apple“ galėjo sukurti pilnavertę tamsią naudotojo sąsajos temą ar dabar esančią sumanaus spalvų invertavimo funkciją paversti dar sumanesne (dabar iki teisės vadintis išties sumania prie šios funkcijos „Apple“ inžinieriai dar turi nemažai paplušėti).

Tokios temos buvimas galėtų kompanijai leisti įdiegti ir energijos taupymo super-režimą, kuris ne tik atjungtų kai kurias paslaugas, bet ir automatiškai įgalintų tamsią temą (jei ši nėra įgalinta) ir taip padėtų sutaupyti dar daugiau akumuliatoriaus energijos tose situacijose, kai jos liko visai nedaug, o galimybės įkrauti telefoną dar kurį laiką nebus.

Daugiau naudingų gestų

iPhone X“ valdymas tapo beveik visiškai gestikuliarinis, tačiau kai kuriems naudotojo sąsajos elementams aktyvuoti skirti gestai nėra labai patogūs — pavyzdžiui „Kontrolės centro“ ir „Pranešimų centro“ iškvietimui skirti gestai. Norint iškviesti bet kurią šių funkcijų reikia siekti pirštu patį telefono ekrano viršų arba braukti ekrano apačioje aktyvuojant pasiekiamumą ir tada jau graibyti ekrano viduryje.

Mano galva naudotojo sąsajos dizaineriai galėtų sugalvoti patogesnių „Kontrolės centrui“ iškviesti skirtų. Pavyzdžiui veiksmas spustelėjus kairiame telefono ekrano šone (naudotas aplikacijų sąrašui iškviesti) ar koks nors trigubas ekrano palietimas ir panašiai.

iPhone X“ iškvietus aplikacijų sąrašą ir iš jo išstūmus aplikacijas iš tikro nieko neįvyksta – tos aplikacijos ir toliau lieka sąraše nebent ant vienos iš jų paspausite ir palaikysite nuspaudę, tada atsiradęs „plytos“ ženklas reikš , kad išstūmus iš sąrašo aplikaciją ji bus uždaryta. Nežinau kam reikėjo taip komplikuoti tą veiksmą, kodėl nebuvo galima palikti seno būdo — tiesiog išstūmei iš sąrašo — vadinasi uždarei. Gal „Apple“ yra ką sumaniusi su tuo paprastu išstūmimu ko aš nežinau…

Kiek sumanesnė „Face ID“

„Face ID“ iš ties veikia puikiai ir su laiku ją naudojant ji gerokai patobulėja. Tačiau, jau kelintą kartą save pagaunu galvojant, kad „Apple“ galėtų veido atpažinimo sistemą padaryti kiek sumanesnę ir leisti atpažinti veidus kai veido padėtis nėra tokia pati kaip ir telefono. Manau „Apple“ nieko papildomai nereikėtų diegti, norint leisti „Face ID“ sistemai veikti ir tada kai telefonas pasuktas šonu, o veidas — ne, arba atvirkščiai. Dabar, jei telefonas pasuktas šonu ir jūs gulite ant šono — viskas tvarkoje, tačiau jei jūs pvz. sėdite, o telefonas pasuktas šonu, norint telefoną atrakinti veido pagalba, reikia arba galvą guldyti ant šono arba telefoną sukti į vertikalią padėtį.

Camera aplikacijos nustatymai

Šis mano pageidavimas nėra susijęs tik su „iPhone X“ — jis labiau skirtas visai „iOS“ sistemai. „Apple“ galėtų „Camera“ aplikacijos nustatymus, kurie dabar pasiekiami tik per „Settings“ → „Camera“, padaryti lengvai pasiekiamus iš pačios aplikacijos. Dabar, jei filmuodamas aš staiga nutariu jog man reikia pakeisti filmavimo režimą, failų formatą ar nutarčiau, kad šioms HDR nuotraukoms norėčiau išsaugoti ir originalius kadrus — turiu atidaryti nustatymus, susirasti ten „Camera“ skirsnį ir jame jau nustatęs tai ko reikia vėl grįžti į „Camera“ aplikaciją. Kažkaip ne „Apple'iškai“ sudėtinga man atrodo šioje vietoje. Šie nustatymai galėtų net dubliuotis — būdami ir „Settings“ ir „Camera“ aplikacijoje.

Restart galimybė

Šis skundas taip pat nėra 100 proc. skirtas „iPhone X“. Aš nesuprantu kodėl „Apple“ įrenginio perkrovimo lange esančio slankiklio nepadaro sumanesniu — leidžiančio pasirinkti ar „iOS“ įrenginį išjungti ar perkrauti, pavyzdžiui taip pat kaip „Mail“ aplikacijoje braukiant per elektroninį laišką galima pasirinkti ar jį ištrinti ar perkelti į kitą aplanką. Nors „iPhone“ perkrauti tenka itin retai, bet tokia smulkmena tikrai daug kam (spėju) patiktų.

Pabaiga

Aukščiau paminėti pageidavimai nėra trūkumai. „iPhone X“ iš ties puikus telefonas. Taip, yra pora vietų prie kurių reikia priprasti ir norėtųsi, kad jos būtų patogesnės (omenyje turiu „Control“ ir „Notification“ centrų iškvietimą), tačiau labai abejoju ar norėčiau grįžti prie „Touch ID“ ir mažesnio ekrano. Prie didesnio telefono taip pat nenorėčiau pereiti — per mažos mano letenos ir ne pakankamai jaunystėje kankinausi grodamas pianinu tad neišlavinau pirštų „išskėstumo“ tiek, kad galėčiau be keiksmų naudotis „Plus“ dydžio telefonu. „iPhone X“ ekranas nors ir didesnis už „Pliuso“ — jis kiek siauresnis ir todėl nutolę jo kampai yra lengviau pasiekiami naudojant telefoną viena ranka — jei už telefono reikia laikytis dviem rankom — man čia jau ne telefonas.

Ko jūs pasigedote „iPhone X“ naudoto sąsajoje?

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Dėl kameros tikslus pastebėjimas.

  Mane, kaip buvusį Android naudotoją liūdina, kad obuoliukuose nėra galimybės kalendorių/events/reminderį iškelt į lock screen ar bent jau home screen (lock screen turiu omenyje be slankiojimų), kad pakėlus telefoną ir jam įsižiebus būtų rodoma ką esi suplanavęs be papildomų darbų kaip atrakint ar perbraukt pirštuku.

 2. Nu jau nu jau Ramūnai,prašau čia nevaryt ant „Plius” modeliu :) aišku,anksciau kas norejo didesnio ekrano tai rinkosi pliusus,nebuvo juk dar x modelio :) kiek girdejau,kitais metais „Apple” išleis X modeli „Pliuso” korpuse su 6,5” coliu ekranu,geras sprendimas :)

  • Nevarau aš ant „pliusų“, tiesiog sakau, kad man jie yra per dideli. Nesu koks nors etalonas, kuriam netinkantis ar nepatinkantis daiktas iš karto turi būti nurašomas. Turiu pažįstamą, kurio delne pliusas atrodo kaip normalus telefonas, net sakyčiau nelabai didelis telefonas, ir nėra tas žmogus koks nors akromegalas. Tiesa ir jis pripažįsta, kad viena ranka naudoti „pliusą“ nėra visais atvejais patogu.

   Aš telefoną valdau viena ranka — ta pačia, kuria jį laikau (bent jau man galimybė taip elgtis yra vienas iš telefono patogumo kriterijų). Mano žmona, pavyzdžiui net ir mažesnį telefoną paėmusi — viena ranka jį laikydavo, o kitos pirštu ekraną glostydavo.

   Vakar buvau išsitraukęs iš stalčiaus „iPhone 4s“, nes reikėjo pažiūrėti kaip „iOS 9“ yra reikalas su vienu nustatymu, tai širdis uždainavo ir rankos atgijo — kiekvieną telefono kampą pasiekti galima nepertempiant pirštų.

   Apple gali išleisti nors ir 9,7″ ekraną turintį „iPhone“, bet tai nereiškia, kad jis man bus patogus, lygiai taip pat kaip nereiškia, kad neatsiras milžinų, kurie galės juo naudotis kaip telefonu — viena ranka.

   • Viskas ok,aš puikiai suprantu apie ka tu kalbi,ir tikrai pritariu,kad X modelis šiuo atveju yra patogesnis negu bet kuris pliusas,nes gauni mažesnes apimtis su didesniu ekranu :) tik sakau,kas turi plius ir yra įprate naudotis,išėjus X plius modeliui,ar kaip jis ten besivadintu,tai nepatirs kažkokio diskomforto o gaus tuos pačius matmenis tik dar su didesniu ekranu,o tai pradžiugins didesniu ekranu mylėtojus :)
    P.S. man telefonas irgi turi būti patogus laikyti rankose,asmeniškai man,pliuso matmenys jau yra viršūnė,daugiau jau būtu per daug...nesuprantu tu kurie laksto i plančetes isidėja sim (išskyrus interneta) ir vaizduoja,kad jiem patogu:))

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų