Apžvalga: Kelios dienos su iPhone XS Max

iPhone XS / iPhone XS Max

28 dienos vidurnaktį startavus „iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“ telefonų prekybai į mano rankas pateko, kol kas didžiausias iš naujųjų „iPhone“. Ar keisčiau savo „iPhone X“ į šį gigantą?

Vidurnaktį, Lietuvoje prasidėjus prekybai „iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“, prekybos šiais „iPhone“ modeliais pradžią, kartu su nemaža grupele pirmaisiais šiuos telefonus įsigyti nutarusių „Apple“ technikos entuziastų, sutikau „iDeal“. Tą vakarą su maloningu „iDeal“ palaiminimu į mano rankas ir pateko auksinės spalvos „iPhone XS Max“.

Pirmieji įspūdžiai

Man, kuriam dėl savo dydžio „iPhone X“ jau yra pasiekęs kritinę patogaus telefono ribą, „iPhone XS Max“ pasirodė milžiniškas. Nesu labai mažas žmogus (185cm) ar itin smulkus, bet man, įpratusiam telefonu naudotis viena ranka juo naudotis nepasirodė itin patogu. Iš dizaino pusės, tai tas pats „iPhone X“ tik didesnis.

Ne „iPhone X“ naudotojams šiuose telefonų modeliuose bus naujas ir autentikacijos metodas — „Face ID“, kuris beje „iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“ veikia pastebimai greičiau nei „iPhone X“.

Auksinė spalva, tiesą sakant, man pasirodė ne tokia jau ir auksinė. Nesu aukso specialistas ir net ne itin jį mėgstu, bet jei dienos metu tą spalvą dar galima „pritempti“ iki auksinės, tai vakare man ji greičiau tamsiai varinė.

Dydis

Tie, kas dabar naudoja „Plus“ telefono modelį ir jus tenkina toks telefono dydis, didelio skirtumo rankose laikydami naują „XS Max“ telefoną, tarp „Plus“ ir „Max“ nepastebės. Tiesą sakant „Max“ modelis net šiek tiek mažesnis už „Plus’ą“ (maždaug po 1 mm į aukštį ir plotį). Ką „Plus“ naudotojai paėmę į rankas didįjį „XS“ brolį tikrai pastebės, yra tai jog „iPhone XS Max“ ekranas gerokai didesnis.

Naudodamas „iPhone X“ retai naudojuosi Reachability funkcija. Matyt per metus laiko naudojant „X′ą“ nykštys šiek tiek prasitampė, riešas tapo lankstesnis ir išmokau telefone pasiekti viršutinę telefono kraštinę leidžiančią iškviesti „Kontrolės centrą“ ir pranešimus. Turėčiau pastebėti, kad pradžioje, tik pradėjus naudoti „iPhone X“, kurį laiką nuo tokio tampymo skaudėjo nykštį. Gal jis prasitampytų ir naudojant „iPhone XS Max“, bet man pasirodė, kad nenaudodamas Reachability šiame „iPhone“ modelyje, kaskart rizikuočiau išbandyti telefono atsparumą dūžiams.

Įprasti naudoti Reachability nėra sunku. Žinau ne vieną žmogų, kuris naudodamas net ne „Plus“ ar „X“ dydžio „iPhone“, tik tokiu būdu iškviečia viršutinėje telefono dalyje išdėstytas funkcijas — įpročio reikalas. Manau, kad Reachability funkcija „iPhone XS Max“ naudotojams yra tikrai naudinga ir be jos neišsivers net labai ilgų pirštų savininkai telefoną naudojantys viena ranka. Keista, kad „iPhone XS Max“ telefonuose ši funkcija nėra iš karto įjungta ir norint ja naudotis, reikia: atidaryti Settings aplikaciją, paspausti ant General, tada ant Accessibility ir įjungti Reachability nustatymą .

iPhone X ir iPhone XS Max pasiekiamumo palyginimas
Kairėje pusėje iPhone X, dešinėje iPhone XS Max

Didesnių rankų ar ilgesnių pirštų savininkams „iPhone XS Max“ modelis turėtų tikrai patikti. Jis teigiamai įvertinti turėtų ir moterys ir merginos telefoną nešiojančios rankinėje ir mėgstančios didesnį ekraną turinčius telefonus. Tačiau prieš jį įsigyjant, neturėjusiems „Plus“ ar panašaus dydžio telefono rekomenduočiau išbandyti jo įvairias funkcijas ir tai kaip jomis yra patogu naudotis. Jei telefoną nešiojate kišenėje — išbandykite ir tai kaip jis tilps joje.

Kartais rašant žinutę „iPhone X“ siekdamas kairiau esančių raidžių ar simbolių netyčia nuspaudžiu mikrofono aktyvavimo piktogramą. „iPhone XS Max“ diktavimo funkciją aktyvuodavau gerokai dažniau — kokius 2–3 kartus per vienos ilgesnės žinutės rašymą.

Lyginant ekranus, „iPhone XS Max“ informacijos talpina daugiau tiek už „iPhone 8 Plus“, tiek ir už „iPhone X“. Žemiau patektame paveikslėlyje matosi, kad skiriasi ne tik informacijos ekrane sutalpinimo kiekis, bet ir pačių ekranų skiriamosios gebos dydis. Į šoną, „iPhone X“ informacijos (bent jau interneto svetainių) talpina mažiau už abu didžiuosius brolius.

iPhone 8 Plus, X ir XS Max interneto svetainės informacijos talpinimo palyginimai
Iš kairės į dešinę: „iPhone 8 Plus“ (1920x1080@401 ppi), „iPhone X“ (2436x1125@458 ppi), „iPhone XS Max“ (2688x1242@458 ppi)

Tai, kad aukščiau esančiame paveikslėlyje „iPhone 8 Plus“ ekrano vaizdas toks mažas — nereiškia, kad ir fiziškai jis yra toks pat mažas. Tačiau kaip ten bebūtų iš šios trijulės, „pliuso“ ekranas yra mažiausias.

Greitis

Vieno branduolio spartumo „Geekbench“ teste „iPhone XS Max“ greičiau už „iPhone X“ veikė 11 proc., o daugiabranduolineme režime — 8 proc.

iPhone X ir iPhone XS Max Geekbench greičio palyginimas
iPhone X“ kairėje, o „iPhone XS Max — dešinėje

Grafikos procesoriaus greičių skirtumai „iPhone X“ ir „iPhone XS Max“ gerokai ženklesni. Naujasis „iPhone“ pernai metų modelį „Metal“ testuose lenkia net 61 proc.

iPhone X ir iPhone XS Max Geekbench Metal greičio palyginimas
iPhone X“ kairėje, o „iPhone XS Max — dešinėje

Esminių greičių skirtumų tarp „iPhone X“ ir „iPhone XS Max“, telefonus naudojant naršymui ar šiaip kasdieniam naudojimui nepastebėjau. Tiesa, reikėtų teisingumo dėlei paminėti, kad nesu žaidimų mėgėjas ir „sunkių“ žaidimų nežaidžiau. Tikiu, kad juose skirtumas iš ties pasijustų.

Fotografija

Didžiausius „iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“ privalumus pajus daugiau fotografuojantys ir filmuojantys. Kaip žinia, „iPhone“ yra populiariausias fotoaparatas pasaulyje. „flickr“ statistiniais duomenimis 54 proc. nuotraukų padaryta „iPhone“. Tai daugiau nei populiariausiais DSLR fotoaparatais „Canon“ (23 proc.) ir „Nikon“ (18 proc.) kartu paėmus.

„DxOMark“ išbandę „iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“ telefonų filmavimo ir fotografavimo galimybes, šiuos „iPhone“ įvertino labai aukštais balais. Filmavimo testuose abu naujieji „iPhone XS“ modeliai surinko po 96 balus, o fotografavimo po 110 balų. Bendras „DxOMark“ testų rezultatas 105 balai.

Nors atrodytų skirtumas tarp „iPhone X“ ir „iPhone XS Max“ kamerų nėra didelis, tačiau daugelyje nuotraukų skirtumas labai ženklus. Kad daug netuščiažodžiauti žemiau pateiksiu kelis pavyzdžius ir palyginimus su „iPhone X“. Prie nuotraukų bus ir šiek tiek techninės informacijos pasakančios šiek tiek daugiau apie „iPhone X“ ir „iPhone XS Max“ pritaikytus fotografavimo nustatymus. EXIF žymų pavadinimus palikau originalius — anglų kalba, kad nereikėtų paskui žiūrint lentelės duomenis sukti galvos kas yra tas „Specialus apdorojimas“ ar „Vaizdo fiksavimo tipas“.

Fotografuota studijoje, pro langą į patalpą sklindančioje šviesoje. „Camera“ aplikacijoje naudotas „Portrait“ režimas. Fotografuota automatiniu režimu ryškumą nutaikant į smėlio laikrodį.

iPhone X
iPhone X (atsisiųsti)
iPhone XS Max
iPhone XS Max (atsisiųsti)
EXIF žymaiPhone XiPhone XS Max
Exposure Time 1/40 1/69
F Number 2.4
Exposure Program Program AE
ISO 100 125
Brightness Value 3.472518525 3.855663703
Exposure Compensation 0
Metering Mode Spot
Flash Off, Did not fire
Focal Length 6.0 mm
Custom Rendered Portrait
Exposure Mode Auto
White Balance Auto
Focal Length In 35mm Format 52 mm
Scene Capture Type Standard
Lens Info 4-6mm f/1.8-2.4 4.25-6mm f/1.8-2.4
Lens Model iPhone X back dual camera 6mm f/2.4 iPhone XS Max back dual camera 6mm f/2.4

iPhone XS Max“ darytame kadre matosi, kad jis geriau susidorojo tiek su detališkumu tamsiose vietose parodydamas jose esančias detales, tiek ir neišdegindamas šviesių vietų — gerai matosi pažiūrėjus į sviestinio moliūgo šoną.

Sekančioje nuotraukų poroje lengva pastebėti, kad ant fotografuojamų objektų padavus šiek tiek daugiau šviesos — abu telefonai ir juose įdiegti kamerų algoritmai pasielgė labai skirtinai: ryškumo zona, baltos spalvos balansas.

iPhone X
iPhone X (atsisiųsti)
iPhone XS Max
iPhone XS Max (atsisiųsti)
EXIF žymaiPhone XiPhone XS Max
Exposure Time 1/8 1/60
F Number 2.4
Exposure Program Program AE
ISO 200 250
Brightness Value 0.2014782534 2.687557554
Exposure Compensation 0
Metering Mode Spot
Flash Off, Did not fire
Focal Length 6.0
Custom Rendered Portrait
Exposure Mode Auto
White Balance Auto
Focal Length In 35mm Format 52 mm
Scene Capture Type Standard
Lens Info 4-6mm f/1.8-2.4 4.25-6mm f/1.8-2.4
Lens Model iPhone X back dual camera 6mm f/2.4 iPhone XS Max back dual camera 6mm f/2.4

Kalbant apie aukščiau esančių „iPhone X“ ir „iPhone XS Max“ darytų nuotraukų baltos spalvos balansą, man atrodo, jos abi šiek tiek pasiklydo — „iPhone X“nuotrauka per daug „šilta“, o „iPhone XS Max“ nuotraukoje per daug melsvo atspalvio, tačiau „iPhone XS Max“ spalvos arčiau tiesos.

Panaši kompozicija kaip ir aukščiau, tik sumažinus patenkančios šviesos kiekį ir ne „Portrait“ režimu.

iPhone X
iPhone X (atsisiųsti)
iPhone XS Max
iPhone XS Max (atsisiųsti)

Fotografuojant šias nuotraukas „Portrait“ režimas nebuvo naudojamas.

EXIF žymaiPhone XiPhone XS Max
Exposure Time 1/15 1/33
F Number 1.8
Exposure Program Program AE
ISO 25 50
Brightness Value 2.39321713 3.15040115
Exposure Compensation 0
Metering Mode Spot Multi-segment
Flash On, Fired
Focal Length 4.0 mm 4.2
Exposure Mode Auto
White Balance Auto
Focal Length In 35mm Format 28 mm 26 mm
Scene Capture Type Standard
Lens Info 4–6mm f/1.8–2.4 4.25–6mm f/1.8–2.4
Lens Model iPhone X back dual camera 4mm f/1.8 iPhone XS Max back dual camera 4.25mm f/1.8

Sumažinus šviesos kiekį abu „iPhone“ panaudojo blykstes, tačiau rezultatai skirtingi. „iPhone XS Max“ nuotraukoje atskleidžia daugiau detalių, tačiau „iPhone X“ darytoje nuotraukoje blykstės švystelėjimas nėra toks akivaizdus.

Žemiau nuotraukos darytos foną pakeitus tamsiai mėlynu, dar labiau apribojus šviesos patekimą ir blykstės režimą perjungus iš įjungto į automatinį. Fotografuojant buvo naudojamas „Portrait“ režimas.

iPhone X
iPhone X (atsisiųsti)
iPhone XS Max
iPhone XS Max (atsisiųsti)
EXIF žymaiPhone XiPhone XS Max
Exposure Time 1/30 1/58
F Number 2.4
Exposure Program Program AE
ISO 160 320
Brightness Value 2.367626379 1.705794245
Exposure Compensation 0
Metering Mode Multi-segment Spot
Flash Auto, Fired
Focal Length 6.0 mm
Custom Rendered Portrait
Exposure Mode Auto
White Balance Auto
Focal Length In 35mm Format 52 mm
Scene Capture Type Standard
Lens Info 4-6mm f/1.8-2.4 4.25-6mm f/1.8-2.4
Lens Model iPhone X back dual camera 6mm f/2.4 iPhone XS Max back dual camera 6mm f/2.4

Skirtumai akivaizdūs, tamsesnėje aplinkoje su automatinės blykstės nustatymais, „iPhone XS Max“ sumanus ir patobulintas HDR su balta spalva susitvarko daug geriau. Šioje nuotraukų poroje taip pat galima pastebėti, kad „iPhone XS Max“ spalvas atvaizduoja kiek šiltesniuose pustoniuose.

iPhone XS Max“ apgauti sudėtingiau. Jis, lyginant su „iPhone X“ geriau atskiria kur tikro žmogaus veidas, o kur manekenas. Bandant fotografuoti manekeną „Portrait Stage light“ režimu, akimirką buvo galima matyti „iPhone XS Max“ ekrane kaip jis bando atskirti manekeną nuo fono, tačiau visi tokie bandymai baigdavosi nesėkme. „iPhone X“ — priešingai, daug negalvodamas manekeno veidą priimdavo kaip tikro žmogaus ir sudėtingu mano „modelių“ atveju nevykusiai sukurdavo fono maskavimą.

iPhone X
iPhone X (atsisiųsti)
iPhone XS Max
iPhone XS Max (sukonvertuota iš HEIC failo) (atsisiųsti HEIC)
EXIF žymaiPhone XiPhone XS Max
Exposure Time 1/8 1/30
F Number 2.4
Exposure Program Program AE
ISO 250 1000
Brightness Value -1.522561516 -1.52189047
Exposure Compensation 0
Metering Mode Spot
Flash Off, Did not fire
Focal Length 6.0 mm
Custom Rendered Portrait
Exposure Mode Auto
White Balance Auto
Focal Length In 35mm Format 52 mm
Scene Capture Type Standard
Lens Info 4-6mm f/1.8-2.4 4.25-6mm f/1.8-2.4
Lens Model iPhone X back dual camera 6mm f/2.4 iPhone XS Max back dual camera 6mm f/2.4

Fotografuojant natūralioje šviesoje „iPhone XS“ tamsesnius tonus šiek tiek įamžina šviesiau ir dėl šios priežasties kartais gali pasirodyti, kad nuotraukai trūksta kontrasto.

iPhone X
iPhone X (atsisiųsti)
iPhone XS Max
iPhone XS Max (atsisiųsti)
EXIF žymaiPhone XiPhone XS Max
Exposure Time 1/50 1/122
F Number 2.4
Exposure Program Program AE
ISO 16 40
Brightness Value 6.191976991 6.239656511
Exposure Compensation 0
Metering Mode Spot
Flash Off, Did not fire
Focal Length 6.0 mm
Custom Rendered Portrait Unknown (7)
Exposure Mode Auto
White Balance Auto
Focal Length In 35mm Format 52 mm
Scene Capture Type Standard
Lens Info 4-6mm f/1.8-2.4 4.25-6mm f/1.8-2.4
Lens Model iPhone X back dual camera 6mm f/2.4 iPhone XS Max back dual camera 6mm f/2.4

Žiūrint į aukščiau esančią EXIF ištrauką į akis krenta, kad „iPhone XS“ pats nesuprato kokį režimu fotografavo — aš buvau įjungęs „Portrait“ režimą.

iPhone X
iPhone X (atsisiųsti)
iPhone XS Max
iPhone XS Max (atsisiųsti)
EXIF žymaiPhone XiPhone XS Max
Exposure Time 1/120 1/121
F Number 1.8
Exposure Program Program AE
ISO 50 50
Brightness Value 4.828181951 4.858159562
Exposure Compensation 0
Metering Mode Spot
Flash Off, Did not fire
Focal Length 4.0 mm 4.2 mm
Custom Rendered Unknown (2)
Exposure Mode Auto
White Balance Auto
Focal Length In 35mm Format 28 mm 26 mm
Scene Capture Type Standard
Lens Info 4-6mm f/1.8-2.4 4.25-6mm f/1.8-2.4
Lens Model iPhone X back dual camera 4mm f/1.8 iPhone XS Max back dual camera 4.25mm f/1.8

Aukščiau esančias nuotraukas abu fotoaparatai fotografavo panašiais nustatymais, tačiau „iPhone XS Max“ darytoje nuotraukoje detališkumas tamsesnėse kadro vietose ženkliai geresnis. Tiesa, „iPhone X“, panašu suveikė automatinis HDR, tuo tarpu pas „iPhone XS“ ir be HDR gavosi visai neblogai.

iPhone XS“ modeliai greičiau ir tiksliau fokusuoja. Žemiau: 100% iškirptos iš nuotraukų detalės. Paspaudę ant prie telefono modelio po nuotraukomis pavadinimo esančios atsisiuntimo piktogramos atsisiųsite nekarpytus, originalius kadrus.

iPhone X
iPhone X (atsisiųsti)
iPhone XS Max
iPhone XS Max (atsisiųsti)

Daugeliu atveju „iPhone XS Max“ pasirinkdavo aukštesnį ISO ir trumpesnį išlaikymą. Turint omenyje, kad „XS“ telefonų matrica šviesesnė ir ne taip „triukšmauja“ riboto apšvietimo aplinkoje — aukštesnis ISO ir trumpesnis išlaikymas yra geras sprendimas padedantis apsisaugoti nuo neryškių kadrų dėl to, kad sujudėjo fotografo ranka ar modelis. Reikėtų paminėti ir tai, kad „iPhone XS Max“ aprėpia šiek tiek daugiau aplinkos, nei „iPhone X“, tačiau fotografuojant „Portrait“ režimu neretai manęs prašydavo atsitraukti nuo objekto šiek tiek toliau, tuo tarpu „iPhone X“ toks atstumas tikdavo.

Optinio stabilizavimo sistema filmuojant pas „iPhone X“ ir „iPhone XS Max“ modelį veikia labai panašiai ir nepastebėjau, kad kuris nors iš šių telefonų modelių, einant ir filmuojant, žingsnių sukeliamą vibravimą vaizde užglaistytų geriau ar prasčiau. Be jokios abejonės fotografuojant ir filmuojant stebėti vaizdą didesniame ekrane yra ir maloniau, ir patogiau, ir praktiškiau.

Akumuliatorius

Net turint omenyje, kad „iPhone XS Max“ — naujas telefonas ir jo akumuliatorius dar nenukankintas, jo tarnavimo laikas maloniai stebino. Tiesą sakant, norėdamas pažiūrėti kiek laiko trunka šio telefono įkrovimas naudojant belaidį įkroviklį — „pavargau jį sodinti“.

Lyginant su „iPhone 8 Plus“, naujojo „iPhone XS Max“ akumuliatorius yra gerokai talpesnis: „iPhone 8 Plus“ - 2 691mAh, o „iPhone XS Max“ — 3 174mAh. Tai talpiausias akumuliatorius kokį „Apple“ yra kada įdiegusi savo telefone.

Nežiūrint didelio „iPhone XS Max“ ekrano, šiame telefono modelyje įdiegtas „A12 Bionic“ procesorius, kuris naudojamas ir „iPhone XS“ bei dar tik pasirodysiančiuose „iPhone XR“ telefonų modeliuose, elektros energiją išnaudoja efektyviau.

Lyginant su „iPhone X“, naujojo „XS Max“ akumuliatorius leidžia telefonu naudotis apie 90 minučių ilgiau.

Kai galiausiai man pavyko „nusodinti“ dičkio akumuliatorių, padėjus jį ant belaidžio kroviklio („mophie wireless charging base“) nuo 0 proc. iki 100 proc. jo akumuliatorius buvo įkrautas per 3 val. 49 min. (10 proc. įsikrovė per 20 minučių, 57 proc. per 1 val. 54 min.)

Verdiktas

Kaip jau minėjau pačioje pradžioje — man patogiam naudojimui šis telefono modelis yra gerokai per didelis. Tačiau aš manau, kad pirmą kartą „Apple“ taip efektyviai išnaudojus telefono korpuso erdvę ir sukūrus 6,5 colio įstrižainės ekraną, ji tikrai atvėrė vartus naujam potencialių klientų segmentui. Nors „iPhone XS Max“ yra didelis telefonas, jis yra ir nepaprastai kompaktiškas: būdamas šiek tiek mažesnis už „iPhone 8 Plus“ kurio ekranas 5,5 colio, „iPhone XS Max“ šviečia dideliu 6,5 colio ekranu.

„App Store“ yra tūkstančiai žaidimų, kurie šiame dideliame 6,5 colio OLED ekrane atrodys puikiai, juos valdyti bus patogu ir žaisti — vienas malonumas.

Nors lyginant su „iPhone X“, kameros patobulinimai yra minimalūs — daugiau fotografuojantys tikrai teigiamai įvertins tiek 1.4 µm kamerą („iPhone X“ 1.22 µm), kuri leidžia geriau atskleisti tamsesnėse kadro vietose esančių objektų detales ar kokybiškiau fotografuoti prastesnio apšvietimo sąlygomis. Kamera tiksliau ir greičiau fokusuoja vaizdą, kas yra taip pat nemažai svarbu, o patobulintas algoritmas išnaudojantis šviesesnio jutiklio galimybes leidžia geriau apsisaugoti nuo rankų virptelėjimo ar ryškiau fotografuoti judančius objektus prieblandoje.

Nors įprastai perkant „iPhone“ man pasiseka ir nebuvau patekęs ant masinių problemų, nuo kurių retkarčiais ūžia internetas, šį kartą mano turėtas „iPhone XS Max“ turėjo problemą, kad jei ekranas yra neaktyvus, tokioje būsenoje telefoną pajungus krautis per Lightning laidą — jo akumuliatorius nebūdavo kraunamas. Pirmadienį „Apple“ išleido „iOS 12.0.1 atnaujinimą, kuris šią problemą turėtų išspręsti.

Kitas skirtumas, kurį pastebėjau lygindamas „iPhone X“ ir „iPhone XS Max“ yra tas, kad vaizdas naujojo „iPhone“ ekrane yra šiek tiek geltonesnis. Atjungus reagavimą į aplinką ir paros laiką šis geltonumas kiek sumažėja, tačiau vis tiek išlieka.

Kas turėtų pirkti iPhone XS Max

Pirmiausia „iPhone XS Max“ turėtų įsigyti tie, kas nori turėti naujausią, galingiausią ir geriausią „Apple“ iki šiol sukurtą „iPhone“ modelį.

Jei mėgstate žaisti ar naudojate daug procesoriaus pajėgumų reikalaujančias aplikacijas — šis telefonas jus tikrai džiugins.

Jei mėgstate didelius telefonus — šis telefono modelis leis maksimaliai efektyviai išnaudoti telefono korpusą dideliam ekranui patalpinti.

Jei daug fotografuojate ir filmuojate. Nauja, šviesesnė matrica, sumanesni kameros algoritmai ir galimybė redaguoti ryškumo gylį — vers jus fotografuoti dar daugiau. Skirtumą nuotraukų kokybėje pajusite nei jei naudojate „iPhone X“. Jei „iPhone XS Max“ jums per didelis — nebandžiau, bet manau, jog „iPhone XS“ fotografuoja ir filmuoja taip pat gerai.

„iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“ telefonai geriau apsaugoti nuo vandens į juos patekimo. Naujuosius modeliuose „Apple“ sukonstravom taip, kad šie atitinka IP68 IEC standartą 60529. Tai reiškia, kad telefonas gali būti panardintas į 2 metrų gylį, ten pratūnoti 30 minučių ir anot „Apple“ jam nieko nenutiks. Žinoma, su amžiumi šios savybės kis ir ko gero nevertėtų jo nardinti taip giliai ir tokiam laikui po kokių poros metų ar jei jam buvo kas nors keista (akumuliatorius, ekranas ir panašiai, kitaip tariant telefonas ardytas). Palyginimui „iPhone 7“, „iPhone 7 Plus“, „iPhone 8“, „iPhone 8 Plus“, „iPhone X“ ir dar tik pasirodysiantis „iPhone XR“ atitinka IP67 IEC standartą 60529 ir gali būti panardinti į ne daugiau kaip 1 metro gylį ir jame prabūti iki 30 minučių. Dėl geresnės apsaugos nuo vandens patekimo, jei esate mėgėjas panardyti ir pafotografuoti ar pafilmuoti povandeninio gyvenimo grožybes — panėrę su „iPhone XS“ modeliais galėsite jaustis ramiau, o ir nuotraukų ar video kokybė bus geresnė.

Kam nereikėtų pirkti iPhone XS Max

Jei dabar naudojate „iPhone X“ ir nesate pašėlęs fotografijos aistruolis ar žaidimų maniakas, ko gero nėra daug prasmės keisti savo „X“ į „XS“ ar „XS Max“. Taip pat jei telefoną naudojate tik skambinimui ir žinutėms, o dabar turimas telefonas nėra labai senas — nors ir malonu turėti naują, galingą, gražų ir greitą telefoną — tai gali būti bereikalingos išlaidos, nes „Apple“ brangiai įvertino „iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“ telefonus. Jei būčiau „iPhone 8 Plus“ savininkas, kadangi mėgstu fotografuoti — labai rimtai apsvarstyčiau galimybę įsigyti „iPhone XS“ ar „iPhone XS Max“.

Baigiamasis žodis

„iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“ yra puikūs telefonai, turintys greitai veikiantį „Face ID“, puikius ekranus, spartūs kaip mustangai. Juose įdiegti procesoriai našumu lenkia net kai kurių kompiuterių procesorius. Jie stilingi, puikaus dizaino ir vienintelis stabdis sulaikantis nuo jų įsigijimo gali būti tik aukštoka kaina.

Ačiū „iDeal“ už suteiktą galimybę išsamiau patyrinėti naująjį „iPhone XS“ dičkį.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Gal kas žinot kada LT bus galimybė naudoti eSIM?

  2. Kažin ar kas bandė ir ar imanoma fotografuoti po vandeniu,neturint telefone fizinio mygtuko fotografavimui 🙂nes kiek sušlapus ekranui jis tama nevaldomas... bent jau as savo kaip netyčia apipilu vandeniu,tai nelabai noriai reaguoja ekranas kol nenuvalau...
    Atsimenu dar senai,kai Sony padare atsparu vandeniui telefona,tai pas juos yra fiziniai mygtukai spiacialiai fotografavimui,todel su jais galima fotkint po vandeniu🙂

  3. Hmm,manau tiktu,nors as ir nefotkinu po vandeniu nieko 🙂geras,dabar tik sužinojau,kad galima fotkint su garso mygtukais 😃👍

  4. Man dydis tiesiog idealus, ekranas absoliučiai dieviškas medijos naudojimui, garsiakalbiai puikūs na ir Ios 12 sugrįžus iš Android veikia kaip sviestas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų