Kaip iš naujo apmokyti Face ID sistemą

„Face ID“ veikia puikiai, veido atpažinimo sistema su laiku mokosi ir veikia vis tiksliau ir tiksliau. Tačiau kartais gali tekti sistemos veido atpažinimo varikliuką apmokyti iš naujo.

Dažnai savo „iPhone X“ duodantiems kitiems žmonėms „pažiūrėti“ ir sistemai neatpažinus svetimo veido suvedantiems kodą (arba jį pasakantiems), o ne telefoną atrakinantiems savo veido pagalba, po kelių tokių pasidalinimų gali tekti iš naujo apmokyti savo telefono „Face ID“ sistemą, kad ši tiksliau veiktų su telefono savininko veidu ir neatrakintų telefono kolegai jį žiūrinėjusiam anksčiau.

Daugeliui žmonių „Face ID“ veikia puikiai, bet žinoma visada yra išimčių tokių kaip identiški dvyniai, draugams/kolegoms/šeimos nariams neteisingai duotas „pažiūrėti“ „iPhone X“ ar tiesiog ne visiškai teisingai nuskenuotas veidas (pvz. su karnavaline kauke ar laikant telefoną tokiame aukštyje, kokiame įprastai jo nelaikome).

Jei turite problemų su „Face ID“ — yra du būdai su jomis susitvarkyti: vienas — padėti „Face ID“ pačiai pasitreniruoti, o kitas — ištrinti visus sistemoje išsaugotus skaitmeninius jūsų veido žemėlapius ir pradėti „Face ID“ mokyti iš naujo.

Kaip patobulinti Face ID žinias

iPhone X atrakinimo kodas,

„Face ID“ yra nustatyta taip, kad šiai neatpažinus veido ji pradeda mokytis pati. Sekantį kartą, kai „Face ID“ neatpažins jūsų, vietoje to, kad bandytumėte dar kartą aiškiau ar kaip nors kitaip gražiau pasirodyti veidų atpažinimo sistemai — tiesiog įveskite telefono atrakinimo kodą. Tai bus „Face ID“ sistemai patvirtinimas, jog tas vaiduoklis, kurio ji neatpažino iš ties esate jūs. Tada sistema naujais duomenimis — matematine jūsų veido duomenų išraiška, papildys įrenginyje šifruotu pavidalu saugomą jūsų išvaizdos duomenų bazę.

Tikriausiai nesunku įsivaizduoti, kas nutinka jei pavyzdžiui savo „iPhone X“ duodate kolegai, jo žinoma sistema neatpažįsta, ir tada pasakote kam kodą (pvz. kurį vis tiek galvojate pakeisti rytoj arba specialiai pakeitėte tam, kad kolegai pasakyti) arba atsainia ranka tą kodą suvedate pats nežiūrėdamas į „iPhone X“ veidų atpažinimo sistemos kameras. „Touch ID“ tiesiog jūsų kolegos veidą įsimena ir gal ne iš pirmo karto, bet kokio antro tokio atvejo sistema kolegą gali „įsileisti į telefoną“ ir be jūsų pagalbos.

Kaip iš naujo nustatyti Face ID

Jei nepavyksta susitarti su „Face ID“ gražiuoju ir jūsų manymu atrakinimo kodą įrenginyje tenka įvesti gerokai dažniau nei jums atrodo reikėtų (o gal po drastiško veido pakeitimo ar kai dalis jo kurį laiką buvo aptvarstyta) gali būti, kad verta pabandyti iš naujo „Face ID“ supažindinti su savimi.

Atminkite, kad žemiau pateikti veiksmai ištrins visus anksčiau išmoktus ir išsaugotus jūsų veido duomenis iš įrenginio ir pradės pažindinimosi su jumis ir jūsų veido studijas iš naujo.
 1. Pasirinkite įprasto, ne ekstremalaus apšvietimo aplinką — ne prieblandą, tamsą ar labai ryškią ar kontrastingą šviesą (nereikia stalinės lempos nukreipti sau į veidą ar nutarti šį procesą atlikti rūsyje).
 2. Atidarykite Settings aplikaciją ir pasirinkite Face ID & Passcode.
 3. Atsidariusiame lange paspauskite ant Reset Face ID.
 4. Ištrynę „Face ID“ išsaugotus duomenis pamatysite tokį patį „Face ID“ vedlį, kokį matėte pirmą kartą įvesdami „Face ID“ duomenis.
 5. Laikykite telefoną tokiame aukštyje, kokiame jį laikote įprastai.
 6. Paspauskite Get Started ir sukite veidą ratu stengdamiesi daugiau panarinti galvą ir ją užversti į viršų, kad nuskenuoti būtų ir ekstremalesni veido kampai.
 7. Veido skenavimą reikės atlikti du kartus. Skenuodami veidą antrą kartą veidą sukite lėčiau.
 8. Viskas, „Face ID“ išsaugojo naujus duomenis.

Toliau naudokite telefoną kaip įprastai, jei kartais pasirodys prašymas įvesti telefono atrakinimo kodą ir į telefoną žiūrite jūs — įveskite jį. Sistema dar kelias valandas intensyviau studijuos jūsų veidą.

Ką manote?

Kaip jums „Face ID“? Jei turėjote galimybę naudoti „iPhone“ su „Touch ID“ kaip jums šių sistemų skirtumai, kuri patogesnė?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Aš jau pripratau, ir kai reikia dabiniame 6S spausti TouchID, aš "susibalamūtinu", nes tiesiog pakeliu jį,o jis neasirakina :D

 2. Aš vis dar pratinuosi. Bet patinka šis būdas labiau nei TouchID, ypač kad nebenervina kai nesuveikdavo dėl drėgno piršto.

 3. Veikia be priekaištų ir dieną ir naktį :) TouchID nesuteikia nei pusę to patogumo kuri suteikia FaceID

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų