Savaitės naujienų apžvalga: 4-a 2016 metų savaitė

Tema: Naujienos

4-os 2016 metų savaitės naujienos ir gandai, kuriems nebuvo dedikuoti atskiri straipsniai Mac Arena svetainėje, o taip pat nemokamai ar pigiau platinamų ir naujų iOS bei OS X aplikacijų rinkinys.

 • JAV gynybos sekretorius Donald Rumsfeld dabar ir iOS aplikacijų kūrėjas. Pirmoji jo iOS aplikacija - žaidimas pavadintas „Churchill Solitaire“, kaip teigiama istorijoje tai Britanijos Premjero Winston Churchill žaisto žaidimo Antrojo Pasaulinio karo metais elektroninė versija. Žaidimą nemokamai galima atsisiųsti iš iTunes App Store.
 • Google sumokės 130 mln. £ (beveik 169 mln. €) nesumokėtų mokesčių Jungtinėje karalystėje. Ši suma tai nuo 2005 metų nesumokėti mokesčiai ir delspinigiai už pajamas gautas iš JK reklamas. Google, kaip ir eilė kitų technologinių kompanijų eilėje šalių gautus pajamas „išskalbdavo“ per kitas šalis, kuriose mokesčiai mažesni arba, su kurių vyriausybėmis turėjo lengvatinių mokesčių susitarimus.
 • Pirmadienį „Foxconn“ gamyklos, kurioje surenkama didelė dalis iPhone, kondicionavimo sistemoje kilo gaisras. Gamyklos atstovas sakė, kad dėl gaisro niekas nenukentėjo ir gaisras niekaip neatsilieps įrenginių gamybai.
  Gaisras „Foxconn“ gamykloje 2016-01-25 dieną. Nuotrauka: 163.com
  Nuotrauka: 163.com
 • Spotify pranešė, kad šią savaitę startuos su video turiniu. „The Wall Street Journal“ rašo, kad šią savaitę turi pasirodyti Android skirta aplikacija, o iOS įrenginių vartotojus aplikacija turėtų pasiekti sekančios savaitės pabaigoje.
  Apie savo planus savo paslaugų spektrą papildyti video paslaugomis, Spotify pranešė dar pernai metų gegužę ir keturiose šalyse (JAV, JK, Vokietijoje ir Švedijoje) buvo atliekami šios paslaugos beta testai. Dabar „Spotify“ produkto viceprezidentas Shiva Rajaraman pasakė, kad „testavimo periodas baigėsi.“
 • Kalbama, kad naujas 4 colių, A9 ir M9 procesorių pagrindu veik(s)iantis iPhone, dar vadinamas iPhone 5se pakeis iPhone 5s, iPhone 6 ir iPhone 6 Plus. Teigiama, kad šis telefono modelis turės 1 624 mAh akumuliatorių, 1GB RAM, Bluetooth 4.2, Apple Pay, VoLTE ir 802.11ac WiFi, tačiau vargu ar palaikys „3D Touch“. Sakoma, kad šio iPhone modelio gamyba jau prasidėjo praeitą savaitę.
 • Jei kada dažniau teko matyti multimilijonierių, Facebook CEO Mark Zuckerberg, tikriausiai atkreipėte dėmesį į jo apsirengimo įvairovę. Jam, matyt kaip ir Steve Jobs, nekyla klausimas kokius marškinius dėtis šiandien. Zuck’as paviešino savo spintos Facebook biure nuotrauką.
 • Sakoma, kad kovo mėnesį Apple galimai pristatys 4 colių iPhone ir iPad Air 3, kuris turės keturis garsiakalbius (taip pat kaip ir iPad Pro) bei LED blykstę nugarėlėje. Taip pat kalbama, kad šis naujas iPad palaikys 4K video ir turės 4GB RAM.
 • Apple išleido iOS 9.3 beta 2, OS X El Capitan 10.11.4 beta 2, tvOS 9.2 beta 2 ir watchOS 2.2 beta 2 versijas skirtas programuotojams.
 • Microsoft kuria klaviatūros aplikaciją skirtą iOS. Šioje aplikacijoje yra režimas ir rašymui viena ranka. Toks režimas yra ir Windows 10 Mobile įrenginiuose, tačiau iOS skirtoje versijoje, mano galva, jis gerokai tobulesnis. Windows 10 - klaviatūra pasistumia į vieną ar į kitą pusę susiaurindama klavišus ir taip padarydama juos patogiau pasiekiamus, o iOS versijoje klaviatūra išlenkta „nykščio“ pasiekiamumo zonoje - gana sumanus Microsoft sprendimas.
  Microsoft kuriama klaviatūros skirtos iOS įrenginiams aplikacija - beta.
 • Samsung planuoja kai kurias savo aplikacijas „nuportinti“ į iOS ir taip pagerinti kai kurių įrenginių (garsiakalbių, planšetinių kompiuterių, sporto ir aktyvumo sekikų) suderinamumą su kitomis platformomis.
 • Sakoma, kad Apple dizaino guru Jony Ive nėra visiškai patenkintas tuo, kaip vystosi Apple elektromobilio procesas ir ko pasiekė šimtus komandos narių turinti komanda. Šis projektas dabar balansuoja tarp „būti“ ir „nebūti“, o visos darbuotojų paieškos projektams susijusiems su automobiliais sustabdytos.
 • IBM vadovaujantis saugumo ekspertas dalinasi informacija, kaip paprasta gali būti atrakinti iPhone jei naudojamas standartinis 4 skaičių apsaugos kodas.
 • Barclays Asmeninės ir korporatyvinės bankininkystės CEO Ashok Vaswani pranešė, kad Barclays prisijungia prie daugybės kitų bankų palaikančių Apple Pay sistemą ir 45–60 dienų bėgyje šio banko klientai jau galės pradėti ja naudotis.
 • Įdomi, 20-ties garsių žmonių ir jų tėvų užsiėmimų „ikonografija“. Tėvų įtaka auginant ir auklėjant vaikus, be abejonės, yra labai svarbi.

 • JAV Patentų ir prekinių ženklų biuras patvirtino naują Apple patentą Nr. US009244253, kuriame aprašomas išlenktas foto-jutiklis leidžiantis pagaminti kompaktiškesnį fotografavimo modulį. Apple patentas Nr. US009244253, kuriame aprašomas išlenktas foto-jutiklis leidžiantis fotografavimo moduliui telefone būti kompaktiškesniu.

 • Apple gali tekti sumokėti 532 mln. USD už pažeistus saugios komunikacijos patentus, kuriuose aprašomas technologijas ji naudoja savo FaceTime ir iMessage paslaugose, bent jau to siekia patentų troliai „VirnetX Holding Corporation“.
 • Antradienį buvęs Microsoft Windows Phone grupės vadovas dabar kompanijoje užimantis Operacinių sistemų viceprezidento postą Joe Belfiore, Twitter tinkle paskelbė žinutę su savo nuotrauka iš Japonijos, naudodamas iPhone, kas iššaukė nemažą pasipiktinimą ir buvo įvertina, kaip netikęs žingsnis. O ką daryti žmogui, jei nepriklausimai nuo darbo ir užimamų pareigų jis nori naudoti kokybišką techniką.
  Panašu, kad Microsoft stipriai pasikeitė nuo tada kai jai vadovavo Steve Ballmer. Dar 2010 metais WSJ rašė, kad Microsoft darbuotojai naudojantys iPhone turi juos slėpti nuo savo boso tikrąja ta žodžio prasme. Vadovaujant Satya Nadella viskas pasikeitė, o ir pats kompanijos vadovas nesibodi paimti iPhone į rankas stovėdamas scenoje ir pademonstruoti Microsoft aplikacijų veikimą iOS aplinkoje.

 • 2010 metų sausio 27 dieną „ Yerba Buena Center for the Arts“ vykusios spaudos konferencijos metu, Steve Jobs pirmą kartą pasauliui pristatė iPad.
 • „KGI Secyurities“ analitikas Ming-Chi Kuo, kurio prognozės dažnai būna teisingos, pranašauja kad iPhone 7 Apple naudos dviejų objektyvų sistemą leidžiančią fiksuoti vaizdą nuotraukose kokybiškiau. Sakoma, kad naujoje sistemoje bus naudojama pernai Apple įsigyta „Linx“ technologija leidžianti naudojant mažesnį jutiklį nuotraukų kokybę išlaikyti tokią, kokia yra dabartiniuose iPhone.
 • Vienas keistesnių dalykų, kuriuos galima išgirsti iš Apple atstovų lūpų, nuskambėjo trečiadienio naktį – Apple finansinių rezultatų paskelbimo metu: Tim Cook iš principo sutiko su tuo, kad iPhone pardavimų sumažėjimas yra susijęs su tuo jog Apple savo produktus įkainuoja aukščiausia įmanoma kaina ir tai yra tik tam, kad pasiekti naujų pelno aukštumų. Tuo tarpu eilė pasaulio ekonomikų: Kinija, Brazilija, Rusija, Japonija, Kanada, Australija, Turkija, eurozonos šalys išgyvena sudėtingus „sulėtėjusios ekonomikos“, sumažinusios ir pirkimus, laikotarpį ir nežiūrint to, kad Apple pati pripažįsta jog jos vartotojai negali įpirkti iPhone - padidino vidutinišką iPhone kainą.
 • Kai kurie iOS įrenginių vartotojai trečiadienį pradėjo skųstis, kad jų Safari naršyklė vedant adresą (URL) lūžta. Toli gražu ne visiems taip nutiko ir Apple šios problemos sukėlėją jau pašalino.
 • Trečiadienį Apple išleido viešiems testuotojams skirtas OS X El Capitan 10.11.4 ir iOS 9.3 antrąsias beta versijas.
 • Apple atnaujino OS X Yosemite, OS X Mavericks, OS X Mountain Lion ir OS X Lion skirtų Epson, Xerox, NRG, Gestetner, Lanier, Ricoh, Infotec ir Savin spausdintuvų tvarkykles.
 • Ketvirtadienį Facebook pranešė, kad dabar kiekvienas iPhone vartotojas gali perdavinėti tiesioginį vaizdą (tiesiogiai transliuoti video) į Facebook puslapį. Panašus atnaujinimas Android vartotojams bus prieinamas kiek vėliau.
 • Apple įsigijo „LearnSprout“ startup’ą besispecializuojantį švietimo sistemos analizėje, pagrinde studentų pasiekimuose.
 • Lietuviai dažnai mėgsta pasididžiuoti, neva Lietuvoje esantis interneto greitis užima pirmaujančių pasaulyje pozicijas. Akamai paskelbė savo 2015 metų rezultatus ir Lietuvos čia nė kvapo.
  Infographic: Where does the UK rank in internet speed? | Statista
  Daugiau infografikų rasite Statista
 • Apple Watch užkariavo pirmą vietą pasaulyje Lux klasės laikrodžių tarpe iš lyderio pozicijos išstumdamas Rolex, bent jau taip praneša NetBase, kuri remiasi daugiau nei 700 milijonų vartotojų pranešimų socialiniuose tinkluose parašytais 2014–2015 metais. Matyt šios lyderio pozicijos užėmimui daug reikšmės turėjo ir tai, kad Apple Watch (matyt kalba eina apie „Apple Watch Edition“ kainuojančius 10 000–17 000 USD) yra vienintelis išmanus laikrodis tarp tokių „karalių“ kaip „Tag Heuer“, „Richemont“, „Curren“ ir „Patek Phillippe“.

 • Kaip ir buvo ganduose šnibždamasi - penktadienį Apple nutraukė nemokamą iTunes Radio paslaugą padarydama ją prieinamą tik Apple Music prenumeratoriams.
 • Rusijos prekeiviai narkotikais iš Murmansko į savo verslą pažiūrėjo kūrybingai. Policijai sulaikant vietinę prekeivių narkotikais grupuotę, pas juos buvo rastos staklės skirtos hašišą presuoti į iPhone formos briketus. Briketuose būdavo išspaudžiamas ir Apple logo. Policija rado daugiau nei 20 kilogramų tokių hašišinių iPhone. Matyt vienas mėgstamiausių šios grupuotės narių filmas yra „Breaking Bad“ :).

iOS ir OS X aplikacijos

iOS žaidimai

taikomosios iOS aplikacijos

OS X aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Truputis OT. Ar man sapnuojasi ar Ramunai buvai ikeles straipsni apie foto juosteles nuotrauku perziura su ipad ar iphone ? Galima butu rasti ji ?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų