Apple paskelbė įkroviklių sieninio kištuko keitimo programą

Temos: iPad, Mac, Saugumas

Apple inicijavo kai kurių Mac ir iOS įrenginiams skirtų įkroviklių sieninio kištuko adapterių keitimo programą.

Apple paskelbė kintamosios srovės sieninio kištuko adapterių keitimo programą. Šios programos priežastis ta, kad dviejų kontaktų Apple kintamosios srovės sieninių kištukų adapteriai, skirti naudotojams žemyninės Europos dalies šalyse, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Korėjoje, Argentinoje ir Brazilijoje, nors ir labai retai, gali sulūžti, o tada juos palietus galima patirti elektros smūgį.

Apple yra žinomi 12 tokių incidentų įvykusių 12 metų bėgyje. Kokios šalyse šie incidentai įvyko Apple neskelbia.

Probleminiai dviejų kontaktų Apple kintamosios srovės sieninių kištukų adapteriai nuo 2003 iki 2015 m. buvo pridedami prie Mac ir kai kurių iOS įrenginių, taip pat įtraukiami į „Apple World Travel“ adapterių rinkinius.

Apple pažymi, kad kitų sieninių kištukų adapterių naudotojai, pvz., iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kinijos ir Japonijos, taip pat „Apple“ USB maitinimo adapterių naudotojai šioje programoje dalyvauti negali.

Kaip sužinoti ar Jūsų turimas adapteris dalyvauja programoje

Jei nežinote kokiai šaliai ar rinkai skirtas jūsų naudojamas adapteris - sužinoti tai nėra sunku. Sieninio kištuko vidinėje angoje, kur jis jungiamas prie „Apple“ maitinimo adapterio, yra 4 arba 5 ženklai ar visai jų nėra. Naujos konstrukcijos adapterių angoje užrašytas 3 raidžių regiono kodas (EUR, KOR, AUS, ARG arba BRA).

Defektuotas Naujas
Adapterio su defektu vaizdas Naujojo adapterio vaizdas

Adapterių su defektu kontaktų tipas

Europos rinkai skirtas adapteris Korėjos rinkai skirtas adapteris Australijos / Argentinos rinkai skirtas adapteris Brazilijos rinkai skirtas adapteris
Apvalūs ploni kontaktai,
šiek tiek pakrypę į vidų
Apvalūs stori kontaktai Plokšti kampuoti kontaktai Apvalūs ploni kontaktai
Kontinentinė Europa Korėja Australija
Naujoji Zelandija
Argentina
Brazilija

Turimą adapterį(us) pakeiskite vietiniame įgaliotame Apple klientų aptarnavimo centre. Vykdant keitimo procesą teks patikrinti turimo „Mac“ arba „iPad“ įrenginio serijos numerį, todėl iš anksto jį išsiaiškinkite. Įrenginio serijos numerį išsiaiškinti visiškai paprasta:

 • Mac kompiuteriuose paspauskite ant meniu juostoje esančios  piktogramos ir pasirinkite „About This Mac“ - atsidariusiame lange rasite kompiuterio serijinį numerį.
 • Norėdami sužinoti iPad serijinį numerį – atidarykite Settings → General → About ir įrenginio serijinį numerį rasite sąraše. Jei dėl kokių nors priežasčių iPad neturite, bet turite dėžutę nuo jo - serijinį iPad numerį rasite ant dėžutės.
  iPad serijinis numeris ant dėžutės
Jei manote, kad sumokėjote už keitimą, susijusį su šia problema, susisiekite su „Apple“ dėl pinigų grąžinimo.

Programa galioja ir „World Travel“ adapterių rinkiniui todėl šį rinkinį įsigiję klientai turi taip pat kreiptis į Apple aptarnavimo centrą.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 15 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Tai kur juos galėčiau pasikeisti?

 2. Kaune į iDeal eiti?

 3. Tai pas mane keiciamas jei yra toje vietoje skaiciai 2314?

 4. Noriu pasitikslinti - jeigu ant įkroviklio nėra skaičiaus, tuomet jis keičiamas?
  Įkroviklis buvo komplekte su 2015 metų MBPR.

 5. Ačiū už info, Ramūnai, gal dar žinai: jeigu originalaus kroviklio (su skaičiais) nulūžo laidas, ir jį remontavo (ne iDeal. kažkoks kitas įgaliotas). Ar tokį pakeis? Suremontuotas vistiek veikė lievai, pirkau iDeal atskirai naują kroviklį, patikrinau - ir šitas su skaičiais. Ar atskirai pirktą irgi pakeis?

  • Bent vieną tikrai pakeis, nes pagal reikalavimus reikia kompiuterio ar iPad s/n. Bet gal pakeis ir abu.
   O dėl laido tai reikia atskirai kalbėti, nes čia jau kitas reikalas - šio keitimo programos ribose keičia adapterius (tą š..duką kur į rozetę kišasi, jis nusiima. Keičiama tik ta dalis, kur paveikslėlyje viršuje.), o ne įkrovėjus.

 6. Kiek laiko ta programa bus vykdoma?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų