Kokios žemėlapių aplikacijos populiariausios iPhone vartotojų tarpe

Žemėlapiai

„Apple Maps“ žemėlapių pasirodymą vargu ar galima pavadinti triuškinančia pergale, tačiau „Apple“ nutarė atsisakyti „Google Maps“ ir į elektroninių žemėlapių verslą įžengti pati, bent jau savo ekosistemos ribose.

„Associated Press“ praneša, kad dabar „Apple Maps“ žemėlapiai „iOS“ įrenginiuose naudojami 3 kartus daugiau nei tie, kuriuos sukūrė „Google“ ir „iPhone“. „Apple“ sako, kad dabar, kai „Apple MapsiPad ir iPod įrenginiuose yra patys populiariausi ir gerokai lenkia savo artimiausią konkurentą „Google Maps“, iš „Apple“ žemėlapių aplikacijos gaunama po 5 milijardus užklausų per savaitę. Tiesa, jei į žemėlapių populiarumo paskaičiavimus įtraukti ir Android įrenginius - „Google Maps“ yra dvigubai populiaresni nei „Apple Maps“, bet reikia turėti omenyje, kad „Google“ žemėlapiais gali naudotis tiek „iOS“, tiek ir „Android“ mobilių įrenginių naudotojai, tačiau „Apple“ žemėlapiai prieinami tik „Apple iOS“ įrenginiuose.

Kai „Apple“ nutarė iš savo „iOS“ pašalinti „Google“ žemėlapius ir juos pakeisti savais - vargu ar šis žingsnis priminė triumfo žygį. Tačiau „Apple“ yra viena iš nedaugelio kompanijų, kurios „mokosi greitai“. Pradžioje „Apple Maps“ aplikacija kėlusi labiau juoką ir internautus linksminusi ekrano vaizdais iš neatpažįstamai sujauktų miestų ir gatvių, su laiku tapo gerokai brandesnė, pasipildė naujomis galimybėmis ir paslaugomis. „Apple“ investavo nemažai pinigų į jos žemėlapiuose naudojamas technologijas ir dabartinėje „Apple Maps“ aplikacijoje kai kurių didžiųjų pasaulio miestų gyventojai gali džiaugtis sumania „public transit“ paslauga, pati aplikacija yra gerokai sumanesnė ir skiria ar jis naudotojas važiuoja ar eina pėsčiomis ir automatiškai persijungia iš vairavimui skirto navigacijos režimo į skirtą einant ir atvirkščiai bei galima pasižvalgyti po eilę pasaulio miestų iš paukščio skrydžio susipažįstant su miesto vaizdais puikiai atkurtų 3D žemėlapių pagalba.

iOS žemėlapiai Lietuvoje

Kaip ten bebūtų „Google“ žemėlapiai vis dar gerokai tobulesni už „Apple“, nors tam tikruose aspektuose (čia jau skonio reikalas) jie ir lenkia Google. Vienintelis privalumas „Google“ žemėlapių naudai Lietuvoje yra tas, kad ieškant gatvės nereikia įvesti jos tikslaus pavadinimo pradžios. Pavyzdžiui norint surasti šv. Ignoto gatvę. „Google“ žemėlapyje pakanka įvesti „Ignoto“, tuo tarpu „Apple“ žemėlapiuose, be prieš „Ignoto“ esančio „šv“ - niekaip nepasieisi, o kai yra nemažai gatvių, kurių pavadinimai prasideda nuo vardo raidės ar net kelių raidžių… ne kiekvienas gali žinoti, kad Šimulionio, kurio vardu pavadinta viena gatvė Vilniuje, vardas buvo Ignas.

Kita vertus Lietuvoje gyvenantys vargu ar gali pilnavertiškai pasidžiaugti tiek vienos, tiek ir kitos kompanijos sukurtų žemėlapių privalumais: situacijos keliuose informacijos (nors Google teigia, kad kelių informaciją duoda, tačiau jos informacija tolima nuo tikrovės ir labai dažnai atsidarius Google Maps kokią 4 valandą ryto gali pamatyti, kad Vilniuje dar vis yra kamščių, nors toje gatvėje esi apskritai vienintelis „važiuotojas“, nėra ir viešojo transporto informacijos - vieninteliai „Lietuvos Geležinkeliai“ yra „Google Maps“ tranzito informacijos sąraše Lietuvoje ir tai su prierašu, kad informacijos apie persėsimus nebus, palyginimui Jungtinėje Karalystėje viešo transporto informaciją „Google Maps“ gauna iš maždaug 720, tokio tipo paslaugas teikiančių, įmonių ir tikrai nėra abejonės, kad JK naudotis „Google Maps“ yra gerokai patogiau, nei Lietuvoje.

Mano asmeninis pasirinkimas

Kurią aplikaciją rinktis kai man prireikia žemėlapio informacijos - priklauso nuo situacijos. Jei man reikia tiesiog rasti adresą ir gal eiti link tos vietos pėsčiomis - aš dažniausiai renkuosi „Apple Maps“ ir išimtimi, „Google Maps“ naudai tampa atvejai, kai gatvė yra pavadinta žmogaus, kurio vardo aš nežinau garbei. Kai reikia navigacijos skirtos vairavimui daugumoje atvejų Lietuvoje renkuosi nemokamą Waze, jei vairavimui ne Lietuvoje - dažniausiai naudoju „TomTom“.

Apple Maps navigacija
„Apple Maps“ navigacija „iOS 9“

Kodėl „Apple Maps“? Pirmoje eilėje man labiau patinka „Apple Mapsdizainas, informacija pateikta daug aiškiau ir aplikacija be vargo atskiria kada aš išlipu iš automobilio ir tęsiu kelionę pėsčiomis. „Google Maps“ mane ne kartą tokioje situacijoje yra pavedusi ir neseniai viešėdamas vienos šalies sostinėje įsijungęs „Google Maps“ pastebėjau, kad pastaroji mane į tikslą veda nemažais ratais, mat ji galvojo, kad aš vis dar važiuoju ir nutarė mane „vesti“ painiomis vienpusio eismo gatvėmis. Laiko skirtumas man einant į tikslą „Apple Maps“ ir „Google Maps“ pagalba buvo apie gerą pusvalandį „Google“ žemėlapių nenaudai.

iOS skirtos aplikacijos „Waze“ ekrano vaizdas - situacija Vilniuje.
iOS“ skirtos aplikacijos „Waze“ ekrano vaizdas - situacija Vilniuje.

Kodėl Waze važiuojant? Nors jos žemėlapių atvaizdavimo maniera man ir nelabai patinka - ji man šiek tiek atrodo žaislinė - priežasčių naudoti Waze vairuojant, o ne „Apple“ ar „Google“ žemėlapių aplikacijas yra visa eilė. Kadangi „Waze“ veikia bendruomenės pateikiamos informacijos pagrindu tai joje matoma informacija apie kamščius, pasislėpusius ir ne policininkus, įvykius kelyje, greičio matuoklius ir t.t., o tai būtent ta informacija, kurios man reikia vairuojant. „Waze“ turi lietuviškai šnekantį Vytautą ir nereikia klausytis visokių „turn right onto Geilestindždžiu seser gatv“ (kas turėtų reikšti pasuk į dešinę, į Gailestingųjų seserų gatvę), nors man atrodo lietuviškų gatvių tarimas „Apple Maps“ pastaruoju metu šiek tiek pagerėjo. Aš kažkada net rašiau „Apple“, kad padarytų galimybę atjungti gatvių pavadinimų sakymą, nes toks tarimas labiau blaško nei padeda (skruzdėliuko mosikavimas rankomis dideliame miške pastebėtas nebuvo).

„Google Maps“ navigacija iOS 9
Google Maps“ navigacija „iOS 9“

Nors 2013 metais „Waze“ įsigijo „Google“, abiejų šių aplikacijų („Waze“ ir „Google Maps“) komandos į navigaciją žiūri ganėtinai skirtingai ir kiekviena šių aplikacijų/žemėlapių turi savo pliusų ir minusų. „Google Mapsdizainas yra labiau intuityvus, o „Waze“ atveju gali tekti išsiaiškinti ką reiškia kai kurie aplikacijoje esančios nemenkos piktogramos. Kita vertus žinant ką kuri piktograma reiškia - „Waze“ naudotis paprasta, o piktogramų dydis tik padeda vairuojant greitai ir patogiai pranešti apie kamštį, pasislėpusį policininką ar kokią apsivertusią ir kliūtimi kelyje tapusią BMW. Jei staiga kelyje sustojote - po kurio laiko „Waze“ pati pasiteiraus ar esate kamštyje ir jei taip galite tai patvirtinti ir visi kiti „Wazeriai“ esantys aplinkui tą informaciją iš karto pamatys savo „Waze“ žemėlapyje. Tačiau jei kalbėti apie realios situacijos atvaizdavimą žemėlapiuose, „Google Maps“ dar labai toli iki „Waze“, nors „Google“ ir ima informaciją iš jos. Kita vertus „Waze“ visiškai netinkama jei norite keliauti pėsčiomis.

Savo iPhone turiu įdiegęs nemokamą Nokia sukurtą „Here Maps“ aplikaciją, tačiau ji man visiškai nepatinka ir net jos galimybės leidžiančios atsisiųsti kokio nors miesto, regiono ar šalies žemėlapius ir juos naudoti neprisijungus, man atrodo tinka panaudojimui tik tada, kai nesinori leisti nė cento už duomenis svečiuojantis užsienyje, nors ir tokiu atveju gal geriau naudoti sukešuotus „Google Maps“ duomenis.

Mano žemėlapių aplikacijų iPhone naudojimo atvejų, matyt, pasiskirstytų taip, iš 100 panaudojimų būtų:
• 80 - Waze
• 15 - „Apple Maps
• 3 - „Google Maps“
• 2 - „TomTom“

Ar naudojatės žemėlapių aplikacijomis savo „iOS“ įrenginiuose ir jei taip tai kokiomis bei kokius +/- jose įžvelgiate?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 13 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kur nors greitai nuvykti Vilniuje naudoju tiek, Google, tiek ir Apple Maps, vienodai retai (kelis kartus per mėn). Keliaudamas automobiliu užsienyje naudoju TomTom atskirame įrenginyje, o vaikštant pėsčiomis tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje, o ypač kalnuose, man nepakeičiama yra MAPS.ME. Kažkada pirkau ją už ~5€, dabar ji nemokama, rekomenduoju. Gan lėtai sodina akumuliatorių, gali susidėti žemėlapyje žymes ir komentarus. Jeigu telefone pritrūksta vietos ir smulkųjį šalies žemėlapį laikinai ištrynei - žymės lieka. Vėl keliauji į tą pačią šalį, parsisiunti žemėlapį ir vėl naudojiesi. Jie nuolat tobulėja. Vienintelis minusas (o gal pliusas): naudojami OpenStreetMap ir išėjus MAPS.ME versijai, reikia atsinaujinti žemėlapius, norint naudotis naujausiais appso pakeitimais.
  Waze ką tik atradau, tik vieną kelionę per Lietuvą atlikau, policijos ji man niekur nerodė, nes jos ir nebuvo, daugiau patirties su Waze ir neturiu :)

 2. Mane ne kartą Google maps išgelbėjo nuo avarijų sukeltų kamščių Vilniuje - pvz nuo PC Europa į Kauną pasiūlė važiuoti per Pilaitę ir tą naują aplinkkelį, taip pat ir įspėdama, kad Geležinio Vilko g. yra avarija ir naudodamasis aplinkkeliu sutaupysiu 12 min. Tiesa, važiavome dviem automobiliais, kitas ekipažas nepaklausė google nurodymų ir atvažiavo 40 min vėliau, nei aš. Taip kad sutaupiau daugiau nei 12 min, nebepriklausomai nuo to, kokiu greičiu važiavau magistralėje :)

  Aš kažkodėl manau, kad android įrenginiuose google nuolatos seka vartotojo buvimo vietą ir judėjimo greitį ir pagal tai analaizuoja, kokie yra kamščiai.

  Waze man atrodo pasenusi, nes reikia pačiam suvedinėti info apie kamščius.

  Bet galiu ir klysti, tai tik mano spėjimai apie google naudojamas technologijas.

 3. Man labiausiai patiko ir dabar naudoju Sygic'ą.
  Apple maps paieška visiškas pravalas, reikia dažnai suvedinėti net pašto kodą, kad nurodytų tikslią vietą, iDeal serviso vietovę išvis nurodo nesąmones.
  Google maps kažkaip nepatiko tiek UI, tiek valdymu.
  Dar bandžiau GPS nav by skobbler, tai irgi labai patiko, bet adreso paieška labai komplikuota.
  TomTom, tai nepatiko dėl UI ir valdymo.
  Nokia nepatiko valdymo prasme ir žemėlapiai pasenę, netikslūs

 4. O man Navigon pirmoji pirkta aplikacija, pabandžiau - viskas tiko ir pasilikau.
  Google Maps ar Apple Maps panaudoju retai, kai Navigon neranda kokio atnaujinto kelio.

 5. Apple Maps tik interfeisas yra grazus, visa kita nevertas demesio, ka nors susirasti vienas vargas. Google maps jau keleta raidziu parases ismeta nemazai variantu. Google maps naudoju tik kompiuteryje kai reikia ka susirasti ir paziureti kokius atsumus ar per kur vaziuoti reikes.

  TomTom tai isvis niekam tikusi, pradedant interfeisu ir uzbaigiant zemelapiai. Marsrutus TomTom visikai prastai delioja, paima pirma pasitaikiusia sankryza ir liepia sukti, met tuo keliu trumiau, neziuri kad kitu keliu tu nuvaziuosi daug greiciau taip sutaupysi ne tik kura bet ir laika. Uzsienyje kur yra labai daug keliuku TomTom isvis netinkama. Lietuvoje jos per akis :) Klausimas ar Lietuvoje isvis reiklinga navigacija, neskaitant turistu, kad ten nera kur pasiklysti.

  As naudoju iGO modifikuota, ten ne tik interfeisa gali pasirinkti su ivairiais navarotu nustatymais kokiu tau reikia, bet ir zemelpius gali pasirinkti ar TomTom ar Here.
  Siuo metu geriausi yra Here zemelapiai, anksciau vadinosi Navteq

  Esu bandes kazkada Waze, nezinau man jie visiskai neprilipo. Man kazkaip nerupi tie visi policininkai, jei greicio nevirsyji tai ir naudos jokios :) As iGO navigacijoj nusistates jei virsiju 10 km/h kad mane perspetu balsu ir vaizdu.

  Kiek zinau Prancuzijoje draudziama naudoti navigacija su radaru perspejimais.

  • Bent jau TomTom radarus Prancūzijoje rodo kaip pavojingas zonas.
   Waze be policininkų pateikia daug ir kitokios informacijos, pavyzdžiui kliūtys kelyje ir tos kliūtys gali būti ne tik avarijos, bet ir besimėtantys daiktai ant kelio ir t.t.
   Waze yra bendruomenės pagrindu veikianti aplikacija ir jos informacijos aktualumas priklauso nuo to kiek didelė ir aktyvi wazerių bendruomenė yra toje šalyje ar mieste.

 6. Dar vienas google maps privalumas - namie ieškau kompiuteryje kokio adreso ar įstaigos, google tai įsimena ir įsėdus į automobilį suvedinėjant tą patį kelionės tikslą dažnai pakanka PIRMOS RAIDĖS kad pasiūlytų tiksliai tai, ko man reikia.

 7. Tokios navigacijų aplikacijos kaip TomTom, Sygic, iGO ir t.t. gerai tada kai tenka vairuoti ne savo šalyje, nes:
  a) ši aplikacija nenaudoja mobilių duomenų, kurie kol kas dar gerokai per brangūs užsienyje
  b) ilgiau keliaujant tam tikrose šalyse galima nusipirkti eismo informaciją ir žinoti apie kamščius ir t.t. (tam, tiesa, jau naudojami duomenys, nors ir ne kibirais, bet priklausomai nuo naudojimosi intensyvumo gali kainuoti ne vieną papildomą €).
  Dar tokiomis navigacijos aplikacijomis galima naudotis ir savo šalyje jei pvz nežinai kaip nuvažiuoti iš Vilniaus į kokį Radviliškį (aš pvz. nežinočiau net į kurią pusę važiuoti nepažiūrėjęs į žemėlapį), nes neretai važiuojant kokiais nors rajoniniais keliukais, mūsų mobilaus ryšio operatoriai nepateikia patikimo duomenų perdavimo ir aplikacijos, kurios ima žemėlapių info iš interneto bei yra priklausomos nuo duomenų perdavimo tokiose „duomenų skylėse“ - veikia nepatikimai.

  Google Maps Lietuvoje man nepatinka, nes jos rodoma situacija keliuose dažnai visiškai neatitinka realybės ir panašu, kad ta pati problema egzistuoja ir eilėje kitų šalių. Tiesa, Google Maps informaciją ima ir iš Waze serverių, bet ji atnaujinama nepakankamai dažnai, kad atitiktų realią situaciją, nes jei kada naktinėsite - įsijunkite, kad ir kompiuteryje Google Maps ir neretai, bent jau Vilniuje pamatysite „užstrigusią“ kamščių informaciją.

  Apple Maps Lietuvoje šiuo atveju visiškai niekinė, nes situacijos keliuose nerodo visiškai, tačiau eilėje valstybių - Apple Maps „traffic info“ veikia puikiai, nes informacija renkama tiek iš „traffic“ kamerų gausiai sustatytų miesto gatvėse, tiek ir iš aplikaciją automobiliuose naudojančių žmonių duomenų, kuri beje priešingai nei Google Maps atveju nėra susiejama su konkrečiu piliečiu.

  Makaluojantis mieste - man geriausia Waze ir neretai ją įjungiu net nenurodydamas maršruto į kur važiuoju, tiesiog matau bendrą situaciją aplink ir pats galiu orientuotis kuriuo keliu važiuoti. Važiuojant mieste paprastai naudoju Waze, nes:
  - ten pateikiama kamščių informacija
  - ten pateikiama visokių kliūčių kelyje informacija ir tai ne būtinai avarijos ar sugedę automobiliai, bet ir besimėtantys daiktai ant kelio, kurie gali būti kelti pavojų važiuojantiems tuo keliu.
  - policijos informacija (dažniausiai važiuojant užmiestyje). Ne paslaptis, kad daugelis paspaudžiame akceleratorių šiek tiek stipriau nei reikėtų (tikiuosi, proto ribose) ir nors už tokį stipresnį paspaudimą ir vargu ar mane policininkai baustų, tačiau kam tampyti liūtą už ūsų. Viena kartą išvengiau policijos reido, kai pamačiau, kad vienoje gatvėje pridėta „krūva“ policininkų. Ne todėl, kad jų bijočiau: nevairuoju net prieš porą valandų išgėręs stiklą alaus, bei turiu tvarkingus dokumentus ir jokių nusižengimų, tačiau neturiu noro gaišti stovint eilėje prie alkotesterio (nors gyvenime nesu į jį pūtęs ir smalsu išbandyti kaip tas žvėris veikia).
  - kam aktualu, Waze rodo ir kuro kainas „benzokolonėlėse“. (Google Maps kuro kainas rodo tik naujausioje, šiandien pasirodžiusioje 4.13.0 aplikacijos versijoje, ir tai tik JAV ir Kanadoje).
  Nurodžius maršrutą Waze taip pat puikiai, bent jau Vilniuje į tikslą nuveda alternatyviais keliais, o kartais ir gatvelėmis, kuriomis gyvenime iki tol nebuvau važiavęs.
  Žinoma, Waze pateikiamos informacijos tikslumas priklauso nuo to kokio dydžio yra miesto/šalies wazerių bendruomenė. Vilniuje ji nėra maža ir informacija, bent jau apie „kamščius“ piko valandomis, įprastai, yra pakankamai išsami. Pavyzdžiui Latvijoje wazerių labai daug. Atrodo, kad ten Waze naudoja taksistai, tad informacija apie situaciją, bent jau Rygoje yra labai tiksli.

  Mėgstantiems žaidimus, Waze turi vieną žaidiminį elementą - ten renkami taškai: pateikiant informaciją apie situaciją keliuose ir t.t.

  Žodžiu, mano nuomonė, kad važiuojant automobiliu Lietuvoje, Waze ko gero, bent jau naudojant iPhone yra geriausia.

 8. Suviliojai, instaliavau Waze. Bus dar viena papildoma navigacija.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų