4-osios 2025 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga
4-osios 2025 metų savaitės naujienų ir gandų, skirtų „Apple“ entuziastams bei kompanijos įrangos naudotojams, apžvalga.
Šifruoto elektroninio pašto paslauga „Proton“ paskelbė 2024 metais technologijų milžinėms paskirtų baudų suvestinę, kurioje matoma, kad didžiausią baudų sumą yra gavusi „Google“. Antroje vietoje „Apple“. Daugeliui kompanijų baudos skirtos už įvairius įstatymų pažeidimus, nuo antimonopolinių iki privatumo. „Apple“ atveju tai tik pirmasis.
Bendroje „Apple“ nuobaudų sumoje nėra 13 mlrd. eurų sumos priteistos kompanijai grąžinti Airijoje, kaip nesumokėtų mokėsčių dėl, neva, ES teisininkų, neteisėtų susitarimų su šalies atstovais, nes tai nėra bauda.Kompanija Baudos 2024 m. (USD) Laikas per kurį kompanija šią sumą uždirba Amazon 57 478 000 1 diena, 0 valandų 51 minutė Apple 2 117 203 000 7 dienos, 2 valandos 28 minutės Google 2 974 752 000 16 dienų, 21 valanda 25 minutės Meta 1 462 850 000 9 dienos, 19 valandų 15 minučių Microsoft 1 605 000 000 7 dienos, 21 valanda 49 minutės Viso 8 216 283 000 - Gruodžio 16 d. „Apple Watch Crash Detection“ išgelbėjo vyro gyvybę po to, kai jo automobilis kiaurai kirtęs garažą įvažiavo į kaimyno baseiną ir ten paniro aukštyn ratais. Laikrodis automatiškai iškvietė greitąją pagalbą ir gelbėtojus. Vyrą vairuojant pykino ir jis neprisimena kaip viskas įvyko, tačiau įvykį užfiksavo kaimyno kameros.
Avarijų aptikimo funkcija jau yra išgelbėjus ne vieną gyvybę pavojingose situacijose. - „Google“ informavo Europos Sąjungą, kad neintegruos faktų tikrinimo mechanizmo į savo paieškos ir „YouTube“ platformas.
Šiuo metu ES dezinformacijos praktikos kodeksas įpareigoja pasirašiusias šalis bendradarbiauti su faktų tikrintojais visose ES šalyse, padaryti jų darbą prieinamą vartotojams visomis ES kalbomis ir sumažinti finansines paskatas skleisti dezinformaciją savo platformose. Aktas taip pat įpareigoja įmones padėti vartotojams lengviau atpažinti, suprasti ir pažymėti dezinformaciją, kartu pažymėti politinius skelbimus ir analizuoti netikras paskyras, robotus ir kenkėjiškus padirbinius, skleidžiančius dezinformaciją. Šis sprendimas priimtas ES ruošiantis formalizuoti dezinformacijos įstatymus pagal Skaitmeninių paslaugų aktą.
„Google“ teigia, kad faktų tikrinimas nėra tinkamas ar veiksmingas jos paslaugoms ir jis šiuo metu nėra įtrauktas į „Google“ turinio moderavimo procesą. Bendrovė prieštaravo kai kuriems akto reikalavimams savo sutartyje, sakydama, kad „Paieška ir YouTube“ sieks susitarti su faktus tikrinančiomis organizacijomis, tačiau tarnybos neturės visiškos šio proceso kontrolės.
ES labai dideles internetines platformas (arba labai dideles internetines paieškos sistemas) laiko platformomis, kuriose kas mėnesį ES naudojasi daugiau nei 45 mln. naudotojų. Iki šiol ES šiai kategorijai priskyrė 19 platformų ir paieškos sistemų: „Alibaba AliExpress“, „Amazon“ parduotuvė, „Apple App Store“, „Booking.com“, „Facebook“, „Google Play“, „Google Maps“, „Google Shopping“, „Instagram“, „LinkedIn“, „Pinterest“, „Snapchat“, „TikTok“, „Twitter“, „Wikipedia“, „YouTube“, „Zalando“, „Bing“, „Google“ paieška. - Remdamasis naujais gandais, Jon Prosser teigia, kad „iOS 19“ „Apple“ planuoja įdiegti „visionOS“ įkvėptą „Vaizdo kamera“ (Camera) programėlės pertvarką. „YouTube“ platformoje paskelbtame vaizdo įraše Prosser demonstruoja „Vaizdo kamera“ programėlės vartotojo sąsają, kuri, tariamai, yra pagrįsta jo šaltinio nutekintomis nuotraukomis.
- Korėjiečių svetainė „The Elec“ nurodydama pramonės šaltinį teigė, kad pirmasis „MacBook Air“ OLED ekranu, greičiausiai, nebus išleistas 2027 metais, kaip buvo planuota, o pasirodys dviem metais vėliau – apie 2029 metus. Pranešime teigiama, kad „Apple“ priėmė šį sprendimą dėl mažesnių nei tikėtasi pirmųjų, pernai pristatytų, „iPad Pro“ modelių OLED ekranais pardavimų.
Iš esmės pranešime teigiama, kad OLED ekranai nepadėjo padidinti „iPad Pro“ pardavimų, tiek kiek „Apple“ tikėjosi, todėl bendrovė nusprendė atidėti šios brangios technologijos naudojimą „MacBook Air“ kompiuteriuose. Nėra aišku, ar yra kitų priežasčių, dėl kurių atidedamas „MacBook Air“ OLED ekranu išleidimas.
Panašu, kad „MacBook Air“ kompiuteriuose, dar ketverius metus, „Apple“ naudos LCD technologiją. Pranešime teigiama, kad 2027 metais „Apple“ planuoja naudoti „oxide TFT“ technologiją. Šis atnaujinimas leistų gerinti spalvų tikslumą, užtikrinti didesnį kontrasto santykį, tolygesnį ekrano šviesumą ir mažesnį energijos suvartojimą ir taip užtikrinti ilgesnę įrenginio baterijos veikimo trukmę. Taigi, nors OLED, anot „The Elec“ artimiausius ketverius metus nebus, po dvejų metų „MacBook Air“ vis tiek turėtų būti įdiegti reikšmingi ekrano patobulinimai. - Naktį iš šeštadienio į sekmadienį „Apple“ pašalino iš JAV naudotojams skirtos „App Store“ programėlių parduotuvės „ByteDance“ aplikacijas: „TikTok“, „TikTok Studio“, „TikTok Shop Seller Center“, „CapCut“, „Lemon8“, „Hypic“, „Lark – Team Collaboration“, „Lark – Rooms Display“, „Lark Rooms Controller“, „Gauth: AI Study Companion“ ir „MARVEL SNAP“.
, - rašo „Apple“ savo palaikymo dokumente.TikTok
irByteDance Ltd.
aplikacijos nebepasiekiamos Jungtinėse Amerikos Valstijose, o jose besilankantys žmonės gali turėti ribotą prieigą prie funkcijų
JAV įstatymų leidėjams išreiškus susirūpinimą, kad „TikTok“ ryšiai su Kinija kelia pavojų nacionaliniam šalies saugumui, buvo priimtas įstatymas draudžiantis „TikTok“ Jungtinėse Amerikos Valstijose, nebent Kinijos bendrovė „ByteDance“ perleis savo nuosavybės teisę į socialinės žiniasklaidos platformą. Šis įstatymas įsigaliojo sekmadienį, sausio 19 d. Laikydamasi įstatymo, „TikTok“ naudotojams JAV taip pat padarė aplikacijos turinį neprieinamu ir programėlėje rodomas pranešimas „laikinai neprieinama“.
„Apple“ neapsiribojo aplikacijų iš „App Store“ pašalinimu. Kompanija taip pat atnaujino ir kūrėjams bei testuotojams skirtą savo „TestFlight“ aplikaciją, taip užkirsdama kelią naudotojams JAV galimybę savo įrenginiuose įdiegti net testavimui skirtas beta „ByteDance“ aplikacijų versijas.
„ByteDance“ programėles, iš naudotojams JAV skirtos aplikacijų parduotuvės, pašalino ir „Google“.Sekmadienį vakare, po to kai Donald Trump pareiškė, kad jis atideda „TikTok“ uždraudimą šalyje ir nori, kad „Apple“ ir „Google“ grąžintų paslaugos aplikacijas į savo programėlių parduotuves, „TikTok“ naudotojams JAV vėl tapo prieinama. Tačiau JAV prezidentas taip pat sakė norįs, kad 50% bendrovės nuosavybės būtų JAV rankose.
Be JAV patvirtinimo nėra
, – teigė Donald Trump.TikTok
. Su mūsų patvirtinimu tai gali būti šimtų milijardų, o gal ir trilijonų dolerių vertės kompanija.Nors JAV vyriausybė atšaukė „TikTok“ draudimą 75-oms dienoms, „Apple“ teigia negrąžinsianti aplikacijos į savo „App Store“, kol nebus rastas jos pirkėjas JAV.
Europoje ir kitų šalių naudotojai „TikTok“ ir kitas „ByteDance“ aplikacijas gali naudoti be amerikietiškų „Santa Barbarų“.
- „TikTok“ uždraudimas, tiesą sakant, manęs visiškai nejaudina. Niekada neturėjau „TikTok“ paskyros ir niekada jos nepasigedau. Ko gero tai smagi programėlė naršymui, bet internete yra daug kitų ir įdomesnių būdų švaistyti laiką.
Jei „TikTok“ vis tik bus uždrausta šalyje užimančioje antrą vietą pagal paslaugos naudotojų skaičių (pirmoje Indonezija) – tai gali būti kelio į paslaugos sunykimą pradžia, o ją uždraudus, gali taip pat išnykti „CapCut“ – anot ją naudojančių, puiki „ByteDance“ priklausanti vaizdo redagavimo programa.
Kadangi „TikTok“ ir „CapCut“ ateitis neaiški – tradiciškai į sceną įžengė „Meta“ neseniai pristačiusi naują vaizdo redagavimo programą pavadinimu „Edits“. Tai primena „Threads“ išleidimą, kai atrodė, kad gali uždaryti „Twitter“.
„Meta“ dažnai kopijuoja konkurentų funkcijas, kurios galiausiai gali tapti kokybišku produktu. „Meta“ jau ne kartą praeityje įrodė, kad yra linkusi kopijuoti konkurentų funkcijas ir įtraukti jas į savo programas ir nesvarbu, ar tai „Snapchat“, „TikTok“, ar „Twitter“. Steve Jobs kažkada sakė:
Bet, jei galutinis rezultatas bus bent pusėtinai padorus produktas, manau, niekas per daug ir nesiskųs.Meta
nesigėdina vogti. - Kalbama, kad „Mac“ kompiuterių naudotojams, pasirodžius „macOS Sequoia“ 15.3 atnaujinimui, turėtų turėti galimybę naudoti vieną iš „Apple Intelligence“ funkcijų „Genmoji“. „macOS Sequoia“ 15.3 atnaujinimo išleidimo tikimasi artimiausių kelių savaičių laikotarpyje.
Taip pat kalbama, kad „macOS“ 15.4 atnaujinime, kuris turi pasirodyti šių metų pavasarį, „Apple“ iš pagrindų atnaujins „Mail“ aplikaciją. Anot Mark Gurman iš „Bloomberg“ didžiausia „Mac“ kompiuteriams skirto „macOS Sequoia“ 15.4 atnaujinimo naujovė bus atnaujinta „Mail“ aplikacija, kuri turės tas pačias „Apple Intelligence“ funkcijas, kurias turi „iOS“ ir „iPadOS“ 18.2 operacinių sistemų naudotojai – elektroninių laiškų skirstymą į kategorijas ir prioritetiškumą. Asmeniškai aš tikiuosi, kad 15.4 atsiras ir „macOS“ naudotojo sąsajos versija lietuvių kalba. - Mark Gurman rašo, kad „iPhone SE“ atsargos „Apple“ parduotuvėse greitai senka ir tai vienas pagrindinių naujo „iPhone“ modelio pasirodymo ženklų.
Anot gandų naujasis SE bus panašaus į „iPhone 14“, turės 6,1 colio OLED ekraną, „Face ID“, USB-C jungtį, vieną 48 megapikselių kamerą, 8GB operatyviosios atminties ir jame bus įdiegtas A19 lustas. Būtų logiška tikėtis, kad šis modelis palaikys „Apple Intelligence“. Taip pat kalbama, kad ketvirtos kartos „iPhone SE“ turės dinaminę salelę (Dynamic Island). - „Canon“ pristatė naują „Live Switcher Mobile“ aplikaciją, skirtą „iPhone“ ir „iPad“, kuri leidžia tiesiogiai transliuoti vaizdą iš kelių „iPhone“ ir „iPad“ įrenginių esančių tame pačiame „Wi-Fi“ tinkle. Aplikacija leidžia nustatyti laikmatį automatiniam įrenginių perjungimui ir taip sukurtų dinamišką ir įtraukiantį vaizdo srautą. Naudotojai taip pat gali pagerinti savo tiesiogines transliacijas papildydami jas tekstu ir grafikos elementais bei stebėti žiūrovų komentarus realiuoju laiku. Šiuo metu programėlė suderinama tik su „iPhone“ ir „iPad“, kuriuose veikia „iOS 16“ ir „iPad0S 16“. „Android“ operacinės sistemos pagrindu veikiantys įrenginiai nėra palaikomi, tačiau keisčiausia yra tai, kad „Live Switcher Mobile“ nesuderinama su jokiu dabar išleistu skaitmeniniu „Canon“ fotoaparatu – šia funkcija jie „dar tik bus papildyti ateityje“, – rašoma kompanijos DUK.
- Gana dažnai pasitvirtinančius gandus skleidžiantis asmuo prognozuoja, kad kitame „iPad Air“ bus naudojamas M3, o ne M4 lustas.
- Tradiciškai nuo 2015 metų, trečiąjį sausio pirmadienį, savo interneto svetainės puslapį „Apple“ dedikuoja Martinui Liuteriui Kingui jaunesniajam, nužudytam Piliečių teisių judėjimo lyderiui.
Martino Liuterio Kingo diena – Jungtinių Amerikos Valstijų valstybinė šventė, skirta paminėti daktaro Martino Liuterio Kingo gimimo dieną. Šventė kasmet minima trečiąjį sausio pirmadienį, nors tai ne visada sutampa su tikrąja Kingo gimimo diena – sausio 15-ąją.The function of education is to teach one to think intensively and to think critically.
- Kinijos robotų-humanoidų gamintoja „UBTech“ paskelbė apie partnerystę su „Foxconn“ ir „Apple“. Kompanijos robotai bus naudojami „Foxconn“ gamyklose „iPhone“ surinkimui. Jie atliks sudėtingas ir delikačias gamybos užduotis. „UBTech“ jau pradėjo šių robotų apmokymą.
Gamyklose bus naudojamas roboto modelis „Walker S1“, pristatytas 2024 m. spalio mėnesį. Šio roboto ūgis 1,72 m, o sveria jis 76 kg. Jo panaudojimo galimybės plačios: nuo vizualios kokybės kontrolės iki įvairaus dydžio dėžių pernešimo. Be to „Walker S1“ gali sukti varžtus, surinkti komponentus ir rūšiuoti detales. Tikėtina, kad „Apple“ šiuos robotus naudos, pagrinde, logistikos užduotims vykdyti.
„UBTech“ taip pat bendradarbiauja ir su kitais dideliais Kinijos gamintojais, tokiais kaip: BYD, „Geely“, „Dongfeng Motor“, „FAW-Volkswagen“ ir „SF Express“. - Daugelis turime ne vieną „Apple“ įrenginį. Tačiau, kuris yra iš jų svarbiausias? Nauja CIRP atlikta apklausa parodė, kad didesnėje dalyje atvejų yra naudojamas „iPhone“. Bent vienai iš užduočių, 80% naudotojų kasdien naudoja „iPhone“ ir virš 90% naršymui ir žinučių siuntimui. Išimtis yra žaidimai, muzikos klausymas ir fotografavimas, tačiau ir jų atveju daugiau nei du trečdaliai naudoja „Apple“ telefoną.
„iPad“ naudotojai savo įrenginį naudoja rečiau. Vienintelė užduotis, kuriai daugiau nei 80% „iPad“ naudotojų kasdiena naudoja šį įrenginį yra naršymas internete. Panašu, kad net toms užduotims atlikti, kurioms „iPad“ yra sukurtas, naudotojai dažniau renkasi „iPhone“.Kam daugiausia naudojami iPhone ir iPad
Duomenys:CIRP - „Parrot Analytics“ samdo tokie klientai kaip „Disney“, „Max“, „Amazon“ ir „Google“ su tikslu gauti esmines įžvalgas apie tai, kaip sekasi jų transliuotojams ir konkurencijai. Naujoje „Parrot Analytics“ ataskaitoje, kuriems paskelbti ji pasinaudojo „Deadline“ platforma, skelbiami duomenys, kuriuose pagrindinis dėmesys skiriamas „Apple TV+“, o konkrečiai – kiek pinigų kompanijai atnešė naujausi „Apple TV“ filmai ir štai rezultatai:
- „Severance“ – pirmasis sezonas sugeneravo daugiau nei 200 mln. USD.
- „Slow Horses“ – per panašų laikotarpį „Apple“ uždirbo 184,8 mln. USD.
- „The Morning Show“ atnešė 299,4 mln. USD, tačiau per daug ilgesnį laikotarpį.
- „Ted Lasso“ – panašu yra laimėtojas – per laikotarpį nuo 2020 m. 3-jo ketvirčio iki 2024 m. 3-ojo ketvirčio uždirbęs 609,4 mln. USD, ir kas žino, gal ketvirtasis sezonas, bendroje sumoje, atneš „Apple“ milijardą.
- Jungtinės Karalystės vyriausybė ketina išleisti programėlę, kuri leis piliečiams skaitmeninti savo vairuotojo pažymėjimus. Mokslo sekretorius Peter Kyle antradienį paskelbė, kad vėliau šiais metais „Android“ ir „iOS“ įrenginiams pasirodysianti „GOV.UK Wallet“ leis vartotojams saugiai saugoti vyriausybės išduotus dokumentus savo telefone, todėl juos bus galima naudoti nedelsiant, o ne laukti, kol jie bus pristatyt paštu.
- „Apple“ išleido „macOS“ 15.3 RC, „iOS“ 18.3 RC, „iPadOS“ 18.3 RC, „watchOS“ 11.3 RC, „tvOS“ 18.3 RC ir „visionOS“ 2.3 RC kūrėjams skirtas versijas.
Savo pastabose prie „macOS Sequoia“ 15.3 atnaujinimo „Apple“ rašo, kad „Apple Intelligence“ šioje versijoje bus automatiškai įgalinta kai diegiama šią funkciją palaikančiuose kompiuteriuose. RC (Release Candidate) – versija kandidatė būti galutine, prieinama visiems naudotojams.
„Apple“ paskelbė ir operacinių sistemų atnaujinimo aprašymus, kas nėra būdinga „Apple“ kol neišleista galutinė operacinės sistemos atnaujinimo versija. „macOS“ ir „iOS“ atnaujinimų aprašymai, didele dalimi skiriasi tik tuo, kad „macOS“ minima „Genmoji“ kūrimo galimybė „Messages“ ir kitose aplikacijose bei nėra su Siri ir klaviatūra susijusios klaidos pataisymo, nes tai neaktualu „Mac“ kompiuteriams. „iOS“ atnaujinimo aprašyme rašoma, kad šis atnaujinimas:- Vizualus intelektas su kameros valdymu (iPhone 16):
- Kalendoriaus įrašo sukūrimas iš plakato ar skrajutės.
- Augalų ir gyvūnų atpažinimas.
- Pranešimų apibendrinimai (iPhone 16, 15 Pro ir 15 Pro Max):
- Paprastas pranešimų apibendrinimų valdymas užrakintame ekrane.
- Pakeistas apibendrintų pranešimų stilius leidžiantis lengviau juos atskirti nuo kitų pranešimų.
- Išjungti „News“ ir „Etertainment“ aplikacijų pranešimų apibendrinimai.
- Kiti atnaujinimai ir klaidų ištaisymai:
- „Skaičiuotuvo“ aplikacija pakartos paskutinę operaciją pakartotinai paspaudus lygybės ženklą.
- Ištaisyta klaida kai gali išnykti klaviatūra inicijavus rašymo Siri užklausą.
- Išsprendžia problemą kai muzikos kūrinys grojamas iki jo pabaigos net ir uždarius „Apple Music“ aplikaciją.
- Vizualus intelektas su kameros valdymu (iPhone 16):
- Antradienį Tim Cook savo X paskyroje paviešino „OK Go“ muzikinį vaizdo įrašą, kuris yra nufilmuotas naudojant „iPhone“. Teigiama, kad muzikos kūrinys pavadinimu „A Stone Only Rolls Downhill“ yra sulipdytas iš 64 vaizdo įrašų nufilmuotų naudojant 64 „iPhone“ ir tam prireikę 1 043 bandymų aštuonių dienų bėgyje. Prie projekto dirbo 34 žmonės pasiruošimui projektui paskyrę 577 valandas.
- Sumažėjus „Apple“ užimamos rinkos daliai Kinijoje ir artėjant pirmojo 2025 m. ketvirčio finansinių „Apple“ rezultatų paskelbimui (sausio 30 d.), panašu, kad „Wall Street“ pasitikėjimas kompanija smunka.
„Jefferies“ analitikai „Apple“ (AAPL) reitingą sumažino iki „prastesnio našumo“. „Bloomberg“ rašo, kad „Loop Capital“ jis taip pat buvo sumažintas nuo „pirkti“ iki „susilaikyti“.
2025 m. kompanijos akcijos (AAPL) atpigo daugiau nei 10%. Vien antradienį jos atpigo daugiau nei 3%. Pirmadienį paskelbtame pranešime „Jefferies“ analitikas Edison Lee teigė, kad „iPhone“ paklausa, ypač pagrindiniame Kinijos regione, yra silpna. „Jefferies“ apskaičiavo, kad pirmąjį ketvirtį „iPhone“ pardavimai per metus sumažėjo 4%. Tuo tarpu „Loop“ teigė matanti nuolatinį „iPhone“ pardavimo silpnėjimą. - „Bloomberg“ rašo, kad pokalbio su Indonezijos investicijų ministru Rosan Roeslani metu, šis pasakė, jog šalies vyriausybė tikisi panaikinti draudimą prekiauti „iPhone 16“ per artimiausias 1-2 savaites. Ministras tokio Indonezijos valdžios optimizmo priežasties nepaaiškino, tačiau, greičiausiai, „Apple“ pateikė naują pasiūlymą, kuris pagaliau šalies vyriausybę tenkina.
- Nepaisant „Apple“ tvirtinimų, kad rimtai žiūri į lyčių diskriminacijos klausimus, įmonė susidūrė su rimta kritika. 2024 m. birželį „Apple“ buvo iškelta kolektyvinė byla, kurioje teigiama, kad įmonė sistemingai moterims dirbančioms keliose srityse, tokiose kaip „AppleCare“, inžinerija ir rinkodara, moka mažiau. Anot ieškinyje pateiktos informacijos, „Apple“ darbuotojų atlyginimus nustato remdamasi ankstesnėmis algomis ir lūkesčiais, todėl moterų atlyginimas mažesnis nuo pat pradžių. Ieškinyje taip pat teigiama, kad įmonės atlikto darbo vertinimai vertinimai labiau palankūs vyrams, kurie dažnai apdovanojami premijomis ir atlyginimų padidinimais, pagrįstais talentu, o jų bendradarbės moterys to nesulaukia. „Apple“ bandė teigti, kad atlyginimų skirtumai „turi priežastį“ ir nėra kompanijos politikos moterims mokėti mažiau dalis.
„Ars Technica“ rašo, kad Kalifornijos Aukščiausiojo teismo teisėjas Ethan P. Schulman su šiuo argumentu nesutiko. Tai reiškia, kad kolektyvinio ieškinio byla tęsis, bet su tam tikromis išlygomis. Nors dauguma „Apple“ argumentų buvo atmesti, įmonei pavyko užkirsti kelią ankstesnių „Apple“ darbuotojų bandymams, tariamai paveiktų diskriminuojančios kompanijos politikos, atgauti nesumokėtą atlygį. - Sprendžiant iš naujų CIRP paskelbtų duomenų, paskutinio 2024 m. ketvirčio metu, „Pro“ klasės „iPhone“ modelių dominavimas šiek tiek sumažėjo. Nors „iPhone 16 Pro Max“ išsaugojo savo, kaip geriausiai perkamo „iPhone“ modelio, pozicijas, – parduotų šio modelio („Pro Max-“) telefonų dalis, ketvirčio metu, sumažėjo iki 23%, lyginant su 26% to paties ketvirčio laikotarpiu 2023 m. „iPhone 15 Pro Max“ populiarumu. Kartu su „iPhone 16 Pro“ (16%) modeliais, „Pro“ klasės „iPhone“ pardavimai ketvirčio metu buvo 39% ir tai žemiausias rodiklis per pastaruosius penkerius metus. Paskutinio metų ketvirčio metu, paprasti „iPhone 16“ telefonų modeliai buvo populiaresni – 21%, o tai ženklus padidėjimas lyginant su to paties 2023 m. laikotarpiu, kurio metu „iPhone 15“ serijos telefonų pardavimai sudarė 15%.
Bendrai, visų 16-tos serijos „iPhone“ telefonų pardavimų dalis JAV buvo 68%, tai šiek tiek daugiau nei prieš metus „iPhone 15“ – 65%. - "Apple Maps" sulaukė dėmesio, nes nepaisant prezidento Donald Trump įsakymo, kuriuo siūloma įlankos pavadinimą pakeisti į „Amerikos įlanka“, savo žemėlapiuose paliko pavadinimą „Meksikos įlanka“. Trump sprendimas pakeisti įlankos pavadinimą sukėlė nemažas diskusijas, ypač tarp JAV politikų, dėl sudėtingumo pervadinti geografines vietas pasauliniuose žemėlapiuose. Pasauliniai žemėlapių paslaugų teikėjai, tokie kaip „Apple“ ir „Google“, remiasi tarptautiniais standartais. Pervadinimo iniciatyvos, tokios kaip ši, dažnai reikalauja daug laiko, pastangų ir pasaulinio sutarimo. Net jei JAV agentūros patvirtintų šį pakeitimą, pasaulis greičiausiai liktų prie „Meksikos įlankos“ pavadinimo, kuris turi 400 metų istorinę ir kultūrinę reikšmę.
- 2023 metų pabaigoje, rusas Artašes Ikonomov padavė „Apple“ į teismą dėl pažeisto jo skubaus iškvietimo – SOS funkcijos mobiliuose telefonuose patento. Tada jis iš Kupertino kompanijos siekė prisiteisti 295 mlrd. rublių (beveik 3 mlrd. eurų). Tada kompanija reikalavo patentą pripažinti negaliojančiu ir ginčą laimėjo. Toks sprendimas buvo priimtas, dėl „šalių argumentų“ ir patento galiojimo laikotarpio.
Ikonomov nenurimo – siekdamas atšaukti sprendimą anuliuoti patentą, jis pateikė apeliaciją. Tačiau teismas apeliaciją atmetė. Ikonomov ir anksčiau bandė sustabdyti „iPhone“ pardavimus dėl jo patento pažeidimo, bet bylą pralošė. „Apple“ jį pavadino „patentų troliu“. - „Apple“ sulaukė naujo kolektyvinio ieškinio, šį kartą dėl „Apple Watch“ apyrankių. Ieškinyje teigiama, kad technologijų milžinė pardavinėjo „Apple Watch“ apyrankes, turinčias aukštą perftoralkidinių ir poliftoralkidinių (angl. sutr. PFAS) – vadinamųjų „amžinųjų chemikalų“ – kiekį, neinformuodama klientų apie jų buvimą ar su jais susijusią sveikatos riziką. Šios cheminės medžiagos „amžinaisiais chemikalais“ vadinamos dėl jų ekstremaliai ilgalaikio išlikimo aplinkoje ir nesugebėjimo natūraliai suirti. Jos taip pat, laikui bėgant, gali kauptis organizme ir yra susiję su padidėjusia vėžio rizika, imuninės sistemos slopinimu ir potencialia žala dar negimusiems vaikams. Tyrimai, siekiant nustatyti koks yra šių chemikalų keliamas rizikos lygis, vis dar vykdomi.
Šią savaitę Šiauriniame Kalifornijos rajono teisme pateiktas kolektyvinis ieškinys, mini tris „Apple Watch“ apyrankių tipus: „Sport Band“, „Ocean Band“ ir „Nike Sport Band“. Kiekviena jų pagaminta iš fluoroelastomero – fluoro anglies pagrindu sukurtos sintetinio kaučiuko medžiagos, žinomos kaip atsparios odos riebalams ir prakaitui. - Jungtinė Karalystė ketvirtadienį pradeda tyrimą dėl „Apple“ ir „Google“ mobiliuosiuose įrenginiuose naudojamų technologijų konkurencingumo. Konkurencijos ir rinkų tarnyba (CMA) pranešė, kad jos „strateginio rinkos statuso“ tyrimuose bus vertinamos „mobiliosios ekosistemos“, apimančios operacines sistemas, programėlių parduotuves ir naršykles.
Nors konkurencijos priežiūros institucijos visame pasaulyje ypatingai daug dėmesio skiria technologijų milžinėms, JK vyriausybė mano, kad perteklinis reguliavimas stabdo ekonomikos plėtrą. CMA vykdomoji direktorė Sarah Cardell sakė, kad „konkurencingesnės mobiliojo ryšio ekosistemos galėtų paskatinti inovacijas ir naujas galimybes įvairiose paslaugose, kuriomis naudojasi milijonai žmonių“.
Tikintis, kad tai padės paskatinti ekonomikos augimą, šią savaitę, laikinuoju CMA pirmininku leiboristų vyriausybė paskyrė buvusį „Amazon UK“ vadovą ir „Amazon China“ prezidentą Doug Gurr, kuris stoti prie CMA vairo buvo paskirtas po to, kai jo pirmtakas Marcus Bokkerink buvo nušalintas, kaip pranešama, dėl nepakankamo dėmesio ekonomikos augimui. - „Apple TV+“ serialo „Severance“ komanda pasidalino linksmomis mintimis apie siužetą ir personažus.
- Paslauga „Duetti“ užsiimanti muzikos kūrinių distribucija, paskelbė tyrimo, kuriame palyginamos atlikėjų pajamos gaunamos iš srautinių paslaugų tiekėjų, duomenis.
Kiek USD mokama atlikėjui už 1 000 transliacijų
2021 2022 2023 2024 Amazon 9,1 8,9 8,9 8,8 Apple 6,6 6,3 6,4 6,2 YouTube 4,8 4,4 4,3 4,8 Spotify 3,2 3,1 3,0 3,0 „Amazon“ ir toliau atlikėjams moka daugiausiai, nes srautinės muzikos paslauga pas ją susieta su „Prime“ naryste. „Apple“ mokėjimai išlieka stabilūs ir stiprūs, nes tai daryti leidžia tvirta kompanijos pozicija rinkoje. „Google“ išmokų didėjimas susijęs su prenumeratorių skaičiaus augimu. Taip pat „YouTube“ mokamos išmokos labai skiriasi, priklausomai nuo atlikėjo ir lentelėje pateikiami skaičiai atitinka „YouTube“ mokamų išmokų nepriklausomiems atlikėjams vidurkį. „Spotify“ ir toliau moka mažiausiai. To priežastis didelis paslaugos populiarumas, geografiškai plati auditorija, priklausomybė nuo nuolaidų bei nemokamų planų ir kompanijos „Discovery Mode“ programos.
- Europos Sąjungos ir kelių JAV technologijų milžinių santykiai nėra patys šilčiausi ir apie tai kalbėjo JAV prezidentas Donald Trump virtualiai pasirodęs Pasaulio ekonomikos forume Davose. Prezidentas Trump kritikavo ES dėl didelių baudų didžiausioms pasaulio technologijų įmonėms vadindamas tai „apmokestinimo forma“.
Jie laimėjo 15 arba 16 milijardų dolerių iš
, – forume sakė Donald Trump.Apple
. Jie laimėjo milijardus išGoogle
. Manau, kad jie dabar siekia gauti milijardus išFacebook
. Nesvarbu, ar jums jos patinka, ar ne, tai yra Amerikos įmonės, ir jie neturėtų to daryti. Tai, kiek man žinoma, yra apmokestinimo forma. Taigi, mes turime labai didelių skundų ES - „Apple“ ketvirtadienį išleido kūrėjams skirtas „AirPods 4“ ir „AirPods Pro 2“ skirtų aparatinės įrangos atnaujinimų beta versijas.
- „Apple TV+“ negavo nė vienos nominacijos 97-uose „Oskarų“ apdovanojimuose, nors anksčiau jos „CODA“ buvo laimėjęs geriausio filmo kategorijoje. Šis nominacijų trūkumas siejamas su „Apple“ sprendimu teikti pirmenybę srautinių paslaugų pagalba transliuojamam turiniui, o ne kino teatrams, kaip rodo trumpi tokių filmų kaip „Vilkai“ pasirodymai. Kita vertus, „Netflix“ ir toliau siekia „Oskaro“ šlovės su daugybe nominacijų, pabrėždama skirtingas transliuotojų strategijas apdovanojimų lenktynėse.
Savaitės naujienos Amazon Aplikacijos Apple Apple Watch Canon Fotografija Gandai Google MacBook Air Meta Patentai Socialiniai tinklai Spotify Statistika Sveikata Teismas