10 dienų ir naktų su iPhone X

Tema: iPhone
iPhone X

Kiek daugiau nei savaitė su „iPhone X“ — kas patinka ir kas galėtų būti geriau.

Praėjus dešimtmečiui nuo pirmojo „iPhone“ išleidimo 2007 metais, „Apple“ išleido jubiliejinį „iPhone“ modelį. Ne viskas jame be priekaištų, bet „prisikabinti galima ir prie stulpo“. Bet kuriuo atveju, šis „iPhone“ modelis parodė, kuriuo keliu „Apple“ eis kurdama „iPhone“ sekančią dekadą.

iPhone X“ dydžiu beveik nesiskiria nuo „iPhone 6s“ ir „iPhone 8“. Tiesa yra šiek tiek platesnis (apie 4mm) ir apie 5 mm aukštesnis. Tiesa, 30-ties gramų skirtumas („iPhone X“ sunkesnis už ankstesnius ne „Plus“ „iPhone“ modelius) išties jaučiasi ir man šis daugiau sveriantis „iPhone“ patinka labiau.

Dizainas ir ekranas

iPhone X“ išvaizda, panašu, nepaliko nieko nuošalėje ir „iPhone X“ naudotojai kaip ir dar tik planuojantys jį įsigyti ar visai neplanuojantys to daryti susiskirstė į kelias grupes: grupę, kuriems viskas patinka „iPhone X“ išvaizdoje, grupę kurios nariams viskas patinka šio „iPhone“ išvaizdoje išskyrus išsikišimą ekrano viršuje ir grupę, kuriems nepatinka naujo „iPhone“ dizainas (tai dažniausiai arba niekada „iPhone“ neturėję bambekliai arba tie, kuriems visada patinka kas nors kito, pvz. pasirodžius „iPhone 7“ labiau patiko „iPhone 4s“, tačiau pasirodžius „iPhone 8“ jie pateikdami eilę argumentų bambėjo, kad geriausias dizainas pas „iPhone 7“ ir t.t.).

Aš esu iš tų, kurie nepuola dėti darbalaukio paveikslėlių naikinančių „kuprą“ — aš į ją žiūriu filosofiškai, kaip į sumaniai išnaudotą vietą ekrane ir įdomų dizaino sprendimą, bent jau kol visokie „Samsung“ nenukopijavo šios išvaizdos suteikiančio šiokį tokį originalumą. Be to kraštuose esančios „ausytės“ suteikia „iPhone“ šiokio tokio grakštumo, nes parodo, kad ekranas baigiasi arčiau krašto ir jo viršuje nėra „lentynos kameroms“ per visą ekrano plotį. Tačiau, čia jau skonio reikalas ir kiekvienas tą intervenciją į ekrano zoną gali vertinti savaip.

Kai kurių „žinovų“ rekomendacijos „Apple“ dizaineriams - „kaip turėtų būti“. Kairėje - oroginalas su „kuprele“, o jo dešinėje du „žinovų“ teikiami variantai.
Kairėje „iPhone X“ su originalia kuprele, o dešiniau esantys du variantai tai „ekspertų“ siūlymai „kaip būtų buvę geriau“.

iPhone X“ ekranas atrodo ir rodo puikiai. Kai kurių „iPhone X“ naudotojų zirzimas, kad žiūrint į „iPhone X“ ekraną dideliu kampu vaizdas jame įgauna melsvą atspalvį man atrodo juokingi ir neaktualūs, nes bent jau aš į „iPhone“ tokiais kampais nežiūriu, o jei ir užmetu akį tai tikrai ne į tuos vaizdus, kuriuose man būtų svarbus spalvų atvaizdavimo tikslumas.

Žalios vertikalios juostos, kurią turi kai kurie nelaimėliai savo „iPhone“ dar nepastebėjau.

Valdymas ir naudotojo sąsaja

iPhone X“ tik truputį didesnis už „iPhone 6s“, „iPhone 7“ ar „iPhone 8“ tačiau jo ekranas dyžiu lenkia net „iPhone 8 Plus“. Dėl šios priežasties elementai išdėstyti ekrano viršuje yra pasiekiami sunkiau (bent jau mano letenai). Tiesa, „iPhone X“ yra kiek siauresnis nei „Plus“ klasės „iPhone“ ir tai šiek tiek padeda.

Per eilę metų prie „Home“ mygtuko pripratęs nykštys prie naujo valdymo priprato per dieną. Tiesa, kai reikia iškviesti „Kontrolės Centrą“ jis vis dar kartais iš ilgamečio įpratimo slinkteli žemyn prieš pradėdamas siekti viršutinio ekrano kampo.

Manau, „iPhone X“ pasiekė viršutinę komforto ribą, kurią peržengus vidutinio dydžio letenas turintiems naudotojams telefonu naudotis taps nebepatogu. Žinoma, kaip ir anksčiau, norint pasiekti kai kuriuos ekrano viršuje esančius naudotojo aplinkos elementus galima pasitelkti „Pasiekiamumo“ (Reachability) funkciją, tame tarpe ir aukštai įsitaisiusį „Kontrolės centrą“ tereikia aktyvavus pasiekiamumo funkciją pirštu perbraukti per tą vietą, kur turėtų būti „Kontrolės centro“ iškvietimo vieta „pažemintoje“ naudotojo sąsajoje - virš piktogramų pagrindiniame lange arba virš aplikacijos lango, jei „Kontrolės centras“ iššaukiamas naudojantis aplikacija.

Norint naudotis „Pasiekiamumo“ funkcija — ji turi būti įgalinta: SettingsGeneralAccessibilityReachability 

Kalbant apie „Pasiekiamumo“ (Reachability) funkciją pastebėjau, kad „iPhone X“ naudojant su originaliais „Apple“ dėklais arba dėklais, kurie nedengia visos apačios ar bent jau nėra išsikišę tam, kad apsaugotų telefono ekraną šiam krentant — „Pasiekiamumo“ funkciją iškviesti yra patogiau ir iškvietimo nesuveikimo atvejų gerokai mažiau nei naudojant dėklus, kurie dengia visą apačią ir yra šiek tiek išsikišę, kaip pavyzdžiui puikus permatomas silikoninis „tech21“ kompanijos dėklas neblogai apsaugantis „iPhone X“ šiam krentant.

Kairėje „iPhone“ dėklas visiškai dengiantis telefono apačią, dešinėje ją dengiantis tik iš dalies.
Kairėje „iPhone“ dėklas visiškai dengiantis telefono apačią, dešinėje ją dengiantis tik iš dalies.

Kaip ten bebūtų, kai kuriose interneto svetainėse siūlymas „iPhone X“ įgalinti virtualų „Home“ mygtuką atrodo keistai, maždaug taip, kaip arklys tempiantis automobilį. Jei jau taip prastai be „Home“ mygtuko — ne pasaulio pabaiga — galima įsigyti „iPhone 8“ ar „iPhone 8 Plus“.

Nors naudotojo sąsajoje dar yra šiokių tokių nepatogumų, kaip pavyzdžiui sugrįžimo į kitą aplikaciją mygtukas rodomas kairiame viršutiniame kampe (žemiau laiko rodmenų) — jis nepatogioje vietoje ir reikia manyti „Apple“ metų bėgyje nugludins visus šiuos nepatogumus. Bendrai kalbant apie valdymą jis man patogus. Tie pabraukymai per ekraną intuityvūs, patogūs ir savo vietoje. Pavyzdžiui norint pereiti į kairiau esantį aplikacijų langą tiesiog atsainus brūkštelėjimas nykščiu per ekraną iš apačios (ne pačios apačios) į viršų, man atrodo nepaprastai patogus. Tuo tarpu brūkštelėjus nuo ekrano apačios — sugrįžtama į pagrindinį „Home“ ekraną. Perėjimas tarp aplikacijų pabraukiant į kairę ar dešinę ekrano apačioje fantastiškas reikalas.

Telefono atrakinimas ir Face ID

Face ID“ dar nėra visiškai ištobulinta, tačiau „Touch ID“ nepasigendu. Po savaitės „iPhone X“ naudojimo, paėmęs „Touch ID“ turintį savo „iPhone“ pagavau save akimirką braukantį pirštu per ekraną ir spoksantį į telefoną, kol sumojau, kad reikėtų pridėti pirštą prie „Touch ID“ jutiklio.

Ko pasigesdavau, bent jau pirmosiomis dienomis, tai galimybės atrakinti telefoną kai šis yra horizontalioje (landscape) padėtyje. Vėliau natūraliai šis poreikis išnyko įgalinus „Hey Siri“. „Hey Siri“ veikia puikiai (šią funkciją reikia įgalinti atskirai, kaip ir galimybę ja naudotis esant užrakintam ekranui) ir tai visiškai eliminuoja poreikį atrakinti telefoną automobilyje kerint jį žvilgsniu.

Galimybė aktyvuoti telefono ekraną jį palietus dar viena nuostabi „iPhone X“ funkcija. Tiesiog palieti ant stalo gulinčio „iPhone X“ ekraną žvilgteli į jį ir perskaitai pranešimus. Tiesa jei telefonas pasuktas didesniu kampu — pavyks tik pamatyti ar yra pranešimų, tačiau jų perskaityti nepavyks, nes kaip ir minėjau aukščiau — šonu pasuktas telefonas veido neatpažįsta, tačiau gulėdamas ant stalo sėdinčiojo veidą atpažįsta puikiai (jei šis teisingai nuskenuotas[1]).

Padėjus neteisingu, per daug horizontaliu sėdinčiojo atžvilgiu kampu „iPhone X“ ant stalo, palietus ekraną pirštu - telefonas neatsirakins.
Padėjus neteisingu, per daug horizontaliu sėdinčiojo atžvilgiu kampu „iPhone X“ ant stalo, palietus ekraną pirštu - telefonas neatsirakins.
Padėjus teisingu, vertikaliu sėdinčiojo atžvilgiu kampu „iPhone X“ ant stalo, palietus ekraną pirštu ir pažiūrėjus į ekraną — telefonas atsirakins.
Padėjus teisingu, vertikaliu sėdinčiojo atžvilgiu kampu „iPhone X“ ant stalo, palietus ekraną pirštu ir pažiūrėjus į ekraną — telefonas atsirakins.

Kameros

Tiek priekinė, tiek ir galinės „iPhone X“ kameros yra puikios. 12 megapikselių galinių kamerų pagalba galima sukurti gana patrauklius portretus, kurie primins profesionaliomis kameromis darytas nuotraukas.

Naujos kameros taip pat suteikia galimybę filmuoti arčiau profesionalaus kokybinio lygio esančius 4K video. Puikiai veikiantis vaizdo stabilizavimas leidžia išvengti vaizdo drebėjimo. Galimybė filmuoti 240 kadrų per sekundę režimu slo-mo video taip pagyvina video medžiagą ir neretai padaro ją linksma ir suteikiančia profesionalumo jausmą.

Tiesa, norint dar geriau išnaudoti „iPhone X“ kameros potencialą geriau naudoti ne „Apple“ sukurtą „Camera“ aplikaciją (kuri beje yra puiki ir kuo puikiausiai tiks fotografijos entuziastui). Atsisiuntę tokias „iOS“ aplikacijas kaip: Halide - RAW Manual Camera, Manual – RAW custom exposure camera ar ProCam 5. Šios (ir ne tik šios) aplikacijos leidžia fotografuoti RAW formatu, rankiniu būdu nustatyti ISO, išlaikymą ir t.t.

Priekinė 8 megapikselių kameros veikiančios kartu su nauja kompanijos „TrueDepth“ technologija, naudojamos telefono atrakinimui, pagalba galima sukurti iš ties puikias asmenukes. Kamera gali atpažinti ir kelis veidus iš karto, o tai reiškia, kad grupinės asmenukės padarytos „iPhone X“ pagalba yra tokios puikios kokios nebuvo fotografuojant jokiu kitu „iPhone“.

„Camera“ aplikacijoje kompanija įdiegė puikų portretų režimą su sumaniais filtrais. Tiesa, jie dar nėra išbaigti ir rezultatai kartais būna kiek netikėti, tačiau potencialas yra ir kai ši aplikacijos bus baigta kurti — tai bus iš ties puikus įrankis.

Akumuliatorius ir įkrovimai

Ate daug kam lūžinėjantys „Apple“ įkrovimo laidai. Naujausiuose „iPhone“ atsiradusi galimybė jų akumuliatorius įkrauti belaidžiu būdu nors ir vėluoja kokiais 4–5 metais, bet geriau vėliau… Dabar galima tiesiog užmesti „iPhone“ ant belaidžio įkroviklio ir prireikus tiesiog jį nuo jo paimti neraunant laido iš sienos. Beje, didesniam komfortui rekomenduočiau naudoti ne tuos pigiuosius įkroviklius. Be to, kad jie (dažniausiai) nėra komplektuojami su sieniniais adapteriais, labai dažnai norint, kad telefonas krautųsi — dedant „iPhone“ ant jų reikia tikslai nutaikyti (teisingai padėti) priešingu atveju telefonas nesikraus. Taip pat jei įkroviklių paviršius nėra padarytas neslidus — mažiausias stumtelėjimas alkūne gali nustumti „iPhone“ nuo įkroviklio centro ir net nepastebėsite, kaip telefonas tiesiog gulės ant blyno nesikraudamas. Brangiau kainuojantys įkrovikliai, kaip taisyklė pagaminti ir kokybiškiau, ir neslidūs ir komplekte turi viską ko reikia.

Apple Store“ pardavinėjamas (reikia tikėtis gretai jie pasirodys ir Lietuvoje) „mophie“ belaidžio įkrovimo įrenginys veikia puikiai. Jis neslidinėja po stalą ir neleidžia slidinėti ant jo padėtam telefonui, nereikia labai tiksliai nusitaikyti dedant ant jo telefoną ir kai „Apple“ įgalins greitą belaidžio krovimo režimą — šis įrenginys jį palaikys taip pat. Beje, „mophie wireless charging base“ puikiausiai krauna „iPhone X“ ir šiam esant gana storame silikoniniame dėkle.

Kalbant apie dabar prieinamą greitą įkrovimą, naudojant tam tikrus USB-C→Lightning laidus (tokio laido nėra telefono komplekte ir jį reikėtų įsigyti atskirai, kaip beje ir greitą įkrovimą palaikantį įkroviklį).

„Apple“ didelis minusas, kad išleisdama jubiliejinį, virš tūkstančio eurų kainuojantį telefoną, ji jo nekomplektuoja kartu su greitą įkrovimą palaikančiu įkrovikliu, jei jau neįdėjo į dėžutę belaidžio įkroviklio ir/ar „AirPodsausinių.

Kalbant apie akumuliatorių ir jo tarnavimo laiką — jis nėra stebuklingas. Tačiau tikrai „laiko“ ne prasčiau nei naujo „iPhone 7 Plus“ ar „iPhone 8“, o turint omenyje, kad „iPhone X“ akumuliatoriaus talpa yra mažesnė nei „Pliuso“ tai ir visai neprastai.

Kadangi nekraunu telefono „per naktį“ (jį įkraunu prieš eidamas miegot), tai ryte „iPhone X“ akumuliatorių randu ~93 procentų (panašiai kaip ir anksčiau naudotų „iPhone“), o dienos bėgyje jei nenaudoju navigacijos labai intensyviai, vakare ant belaidžio krovimo blyno telefoną, be visa ko visą dieną dar „bendravusiu“ su „Apple Watch“, padedu su 30–40 proc. akumuliatoriaus.

Aplikacijos

Dar daug aplikacijų nėra pritaikytos „iPhone X“ ir arba atrodo keistai arba jomis nėra labai patogu naudotis (jei jų naudotojo sąsajos apačioje yra kokių nors spaudžiamų-liečiamų mygtukų). Tačiau su didesniu ar mažesniu sėkmės faktoriumi, „iPhone X“ pritaikytų aplikacijų atsiranda vis daugiau ir naudojimasis šiuo telefono modeliu tampa vis labiau harmoningesnis.

Reziumė

iPhone X“ man patinka, tikrai patinka. Žinoma, be dėklo jį laikyti kur kas maloniau, bet pažvelgus į naują „Apple“ nustatytą kainyną, aš jį aprengiau dėklu ir gal net ne pačius gražiausiu. Aišku čia gal pradinis toks išgąstis. „iPhone 4s“ taip pat „stiklinis“ buvo… kartą krito, bet nedužo (net neskilo).

Ar „iPhone X“ vertas tokių pinigų… manau labai jau individualus reikalas. Pasvarstykite patys ar verta mokėti 350–360 eurų daugiau (lyginant su „iPhone 8“) už stipriai geresnę kamerą (lyginant su „iPhone 8 Plus“ skirtumas nėra toks didelis); „Portreto“ režimą ir apšvietimą palaikančią priekinę kamerą; gerokai didesnį ir tobulesnį ekraną (net ir lyginant su „Pliusu“) išsaugant padorų telefono dydį; šiek tiek naujesnių technologijų (nors dar neištobulintų iki preciziškumo) na ir gal jaunimui labiau aktualią, bet ir šiaip smagią „Animoji“ funkciją.

Kiekvienas turi asmeninių sumetimų pirkti ar nepirkti „iPhone X“. Man pagrindinė priežastis įsigyti „iPhone X“ buvo jo kameros. „Pliusai“ mano letenoms per platūs ir per dideli, tiek fiziškai tiek ir vizualiai (nors nesu smulkus, o ir ūgis mano vidutinis — 1,85m). Šio „iPhone“ modelio dar pa(tog/dor)umo ribų neperžiangiantis dydis jo puikios kameros buvo pagrindinė priežastis pastūmėjusi mane jį įsigyti, na ir žinoma visi kiti jo gėriai taip pat.


 1. Atliekant pradinį „Face ID“ veido skenavimą telefoną reikėtų laikyti taip, kaip laikote įprastai jį naudodami ir nekelti į veido lygį — ko įprastai nedarote skaitydami elektroninius laiškus ar naršydami internete. Kitaip tariant prisistatyti “Face ID“ reikėtų telefoną laikant taip, kaip jį laikote dažniausiai/įprastai. ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 52 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. "Pavyzdžiui norint iškviesti „Control Center“ ar „Notifications“, pasiekiamumo funkcija nepadės, nes visiems elementams šiek tiek nusileidus šie du vis tiek lieka viršutiniuose telefono ekrano kampuose."
  Netiesa - jų iškvietimas veikia braukiant iš "nusileidusio" kampo/viršaus. Bent jau 11.1.1

 2. "12 megapikselių priekinių kamerų pagalba galima sukurti gana patrauklius portretus, kurie primins profesionaliomis kameromis darytas nuotraukas."

  Turbūt omenyje turimos galinės.

 3. Ar tik Samsung galaxy s8 nėra geresnis ?

 4. Labai patinka X, ypač Face ID. Ar verta pirkti - čia gal klausimas filosofinis, bet tikrai neturiu priekaištų. Baterija tikrai gera, kas man yra labai svarbu.

 5. X ą tikrai galima vadinti jubiliejiniu, tiek išvaizda, tiek naudojimo patogumu. Keli papildomi gramai, stiklas ir aliuminis labai smagiai guli rankoje, bet vienas pagrindinių veiksnių, bent jau man, pirkti šį telefoną, tai kamera, kelionėse ir ne tik, Nikoną pakeis 100 procentų.

 6. Ačiū už apžvalgą, lauksime tolimesnių įspūdžų

 7. Man tai uzteko paziuret samsung galaxy s8 vs iphone x ir viskas tapo dar labiau aisku :)

  Apple keliauja tikrai ne aukstyn...

 8. X-as tikrai gražus iphono modelis,palyginus su ankstesniais modeliais...bet gražus ar reiškia geras?
  bet,kad jis nevertas 1200€ tai faktas.
  Suprasčiau dar,kad „Apple” butu pirmi sumaste pagaminti telefona su ekranu per visa korpusa,padaryti bevieli krovima,aišku cia nieko gal blogo,kaip sakė Ramūnas,geriau veliau,negu niekada...bet čia tik bėgimas iš paskos... na „Face id” taip,bet ar už tai reikia lieti 1200€? :) nemanau...
  Na o pats didžiausias ju „perliukas” šiais metais tai ios11,klaikiai baisu,sugadinta ios dar niekada taip nebuvo,jau keturi updeitai išėjo po ios11 išleidimo,o kaip klaidų milijonas,taip milijonas...logikos neturintis pakeitimai ir t.t.
  Ir tik nepradekit čia svaigt,kad viskas čia gerai,kad nieko čia as nesuprantu,kad tikriausiai naudoju Androida ir varau čia ant Applo iš neturejimo ka veikt😀
  Būtent pyktis ir ima,kad naudoju ios ir matau,kaip viskas eina blogyn o ne geryn...tiesiog gaila :(
  Kad neatsitiktu taip,kad baigsis laikai,kaip Apple bus galima vadinti kokybės ženklu...

  • Tai as ta ir noriu psakyti. Kad net samsung s8 kainuojantis 500± euru maziau turi tapati. Youtube rodoma kad kai kur laimi iphone x, o kai kur samsung s8... kazkodel mano akimis samsung s8 net pranasesnis, tiek kaina tiek funkcijomis ar parametrais...

   Dar kas pradeda patikti su apple, tai nuo iphone 6 iki iphone 8 praktiskai niekas nepasikeite ( kalbu apie isvaizda ). Na ir iphone x ne kazka....

   Buvo laikai kai noredavosi naujint telefona kas metai, ar i paprasta ar su S raide. Dabar ties 7 sustojau ir visai nezavi mane tie nauji 8 ar X.... Arba zavesys toks mazas, jog nevertas tu pinigu atsinaujinimui :)

   o tiems kur ten ferarius su pasatais derina, tai siulyciau ismokti priimti nuomuones, pasidometi, pasigrozeti ir kitais paveikslais, ne vien tik apple piestais.

 9. Aptrink Ramunai tas nesamones, nes jaunimui bus baisu skaityt komentarus :)

 10. Pagaliau ir pas mane X. Priprasti reikia prie ekrano, o visa man asmeniškai kita tas pats, neskaitant ekrano, kameros ir portreto rėžimo. Juk iOS 11 vienodas visur, skiriantis tik keliom funkcijom priklausomai nuo modelio senumo. O greitis ar 6s, ar 7 ar X - plika akimi nesijaučia greičio skirtumų.

  Tai mano komentaras - geriausias dalykas ekranas ir kamera, atrakinimas tai nežinau, jei biški toliau telefonas nuo klaviatūros, tai neatrakina telefono, jei arčiau arba reikia galvą palenkti, panašiau kaip pagal Ramūno nuotrauką, tada atrakina. Atrakinimas veikia apie 40cm atstumų, iš akies spėjant.

  Bug'as matosi, tarkim rašai žinutę, pasirenki veiduką ir išsiųnti, tada pasislenka žinutės ir nusikerpa. O toliau kažkas labai nekrito į akis, neskaitant nesuderintų aplikacijų.

  O labiausiai nustebino pakuotės viduje Lietuviška instrukcija :)

  • Su laiku Face ID gudrėja pastebimai, pats pamatysi ilgiau panaudojęs ir kampas atrakinimo padidėja ir atpažinimas iš toliau.
   Na iPhone X yra ir daugiau gerų, gal ne taip pastebimų dalykų, pavyzdžiui jei ką nors ilgai žiūri ekrane jo neliesdamas, kitų iPhone ekranai po kurio laiko užgęsta — iPhone X, jei „mato“ kad į jį vis periodiškai pasižiūri — neužgęsta. Čia pvz. jei kepi kokį pyragą ir receptą esi atsivertęs telefone ir reikia į jį užmesti akį kartas nuo karto :)

 11. Man tai keista, kai kažkas aiškina apie humorą ir tuo pačiu nesupranta Ferrari. Tas pats ir su telefonu. Juk Nissan pagamino tokį GT-R kuris popieriuje ir trasoje labai geras, bet eilės vistiek prie 911R ar GT3 RS2 driekiasi, kad ir kokie puikūs būtu japono duomenys, bet jis niekam neįdomus.

 12. Ramūnai,gal kokią trumpą apple watch apžvalgėlę iš savo pusės?

  • Rezgu tokią mintį ir bičiulio esu paprašęs pasidalinti savo patirtimi, bet vat laiko vis trūksta prisėsti ir sudėlioti tai. Jei kokie konkretūs klausimai ar abejonės kyla — klauskit, padės sudėlioti mintis kai pradėsiu piešti tą apžvalgą. :)

   • Na mane labiausiai domina toks bendras jo naudojimas vietoje paprasto laikrodžio. Ar bendrai verta tokį daiktą įsigyti,jei nesi maratonų bėgikas ir jei negauni kalno notifications kasdien😊

    • Laikrodis kaip žinia yra vienas iš nedaugelio vyriškų aksesuarų. Dabartinio vyr. g. jaunimo nešiojamų karolių nelaikau vyrišku aksesuaru (te atleidžia man jie — senas aš jau). Jei reikia laikrodžio kaip vyriško aksesuaro — nuoširdžiai manau, kad Apple Watch nėra tas, kurį rinkčiausi. Tačiau jei namie jau yra pora ar daugiau laikrodžių tinkančių pasipuošti einant į teatrą, darbą, svečius, prie šviesaus kostiumo, tamsaus ar bleizerio — tada prie kasdieninės aprangos puikiai derės ir Apple Watch.
     Kalbant kalbant apie „verta“ - aš paliksiu piniginę pusę pačiam spręsti, tačiau labiausiai „verta“ jei:
     - sportuojama ar reikėtų pasportuoti, bet tingisi — Apple Watch gana neprastai motyvuoja ir spardo į pasturgalį.
     - jei reikia stebėti širdies darbą, miego ciklą ar yra sveikatos sutrikimų susijusių su šiais reikalais.
     - žinutės, galimybės atsakyti iš laikrodžio į skambutį ar paskambinti iš jo netraukiant telefono iš kišenės, priminimai ir t.t. tai žinoma patogūs ir malonūs priedai jei turi laikrodį, bet vargu ar dėl jų verta išmanų laikrodį pirkti (ir čia matyt nesvarbu ar jis yra Apple, Cucumber ar koks nors Potato Watch).
     IMHO

 13. Man iškilo keli klausimai, ar man vienam taip:
  1. Ar vos palenkus telefoną, iš gelsvo ekrano pasidaro į baltesnį? True tone išjungtas.
  2. Ar portreto rėžimas fotografuojant lėtokas?

  • 1. Taip, čia OLED ir pažvelgus į OLED ekraną smailesniu kampu iš karto pasimato spalvų ir atspalvių pakitimai. Tai būdinga OLED technologijai ir yra visiškai įprasta. Ilgiau naudojamų OLED ekranų vaizdo kokybė taip pat šiek tiek kinta. Tai taip pat įprasta ir gali lemti „vaizdo pėdsakus“ arba „vaizdo įdagą“, kai ekrane išlieka nežymus vaizdo pėdsakas net jame pasirodžius kitam vaizdui. Kai kuriais atvejais didelio kontrastingumo vaizdas išlieka ekrane ilgą laiką. „Super Retina“ ekranas kurtas siekiant užtikrinti mažiausią OLED „vaizdo įdagų“ efektą visoje rinkoje.
   2. Manau, kad gali taip būti, nes portreto režime atliekama daugiau paskaičiavimų, tokių kaip vaido/veidų paieška, kad į juos nutaikyti fokusą, jei pritaikomi filtrai tai dar ir jiems skirta vaizdo analizė. Visa tai gali kiek stabdyti fotografavimo greitį.

 14. 1. Na niekaip nepriprantu prie to geltono atspalvio kai tiesiai žiūri ir tik palenki, iš karto baltesnis ir švaresnis, atrodo pigiai ir keista. Visi tie iPhone 6 ar 7 modeliai su senesniais LCD ekranais neturėjo tokių dalykų, kaip spalvos temperatūros pasikeitimas. Nebent bloga partija X kliuvo? Pažiūrėjus draugo LG G6 (trigubai pigesnis) su OLED ekranu, tai ten niekas nesikeičia ir jokių temperatūros svyravimų nėra visais kampais. Reikės pažiūrėti kokiam Topo centre ar iDeal savo akimis, ar visi tokie patys.

  2. Suprantu, kad visokie skaičiavimai, bet kai giriasi, koks greitas procesorius, tai galėtu ir nepasijausti to skaičiavimo. Elementariai prie stalo šiek tiek judantį žmogų jau nebepegausi su Portreto rėžimu.

  • 1. Arba pas draugą telefone ne OLED ekranas arba jis jau iš karto mėlyno šalto atspalvio. Atjunk prisitaikymą prie aplinkos temperatūros ir bus +/- kaip „senais gerais laikais“.
   2. Man sunku pasakyti nežinant kiek yra tas „tiek“. Man veikia pakenčiamai, tiesa fotografavau gal kokius 5 kartus dar ir iš jų tik 2 portreto režimu. Daugiausia fotografuoju ekraną arba kokius nors dokumentus :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų