Apie iPhone 8 ir iPhone X belaidžius įkroviklius

Temos: iPhone, Patarimai

„Apple“ išleidus belaidį akumuliatoriaus įkrovimą palaikančius „iPhone 8/Plus“ ir „iPhone X“ modelius daugelis sužavėti šios galimybės perka bet kokius įkroviklius ir… neretai nusimena.

Pagaliau ir „iPhone“ savininkai turi galimybę savo telefonų akumuliatorius (be jokių papildomų priedų) įkrauti belaidžiu būdu. Ką reikėtų žinoti ir į ką atkreipti dėmesį prieš įsigyjant belaidį „iPhone“ įkroviklį.

Belaidžio krovimo standartas

Qi logo
Qi logo

Rinkoje yra keli belaidžio akumuliatorių krovimo standartai kiekvienas su savo pliusais ir minusais, tačiau kalbant apie belaidį „iPhoneakumuliatorių įkrovimą reikėtų prisiminti, kad jie palaiko tik Qi (tariama kaip „Čy“ arba „Tšy“ [tʃiː]) standartą[1]. Visų kitų standartų (jų čia specialiai neminėsiu, kad nepradėtų maišytis) įkrovikliai „iPhone 8/Plus“ ir „iPhone X“ netiks.

„Qi“ standarto belaidžiai įkrovikliai būna skirtingo galingumo ir nusipirkus 15W įkroviklį šis nebūtinai įkraus „iPhone“ greičiau, nes šiuo metu „iPhone“ palaiko tik 5W belaidį įkrovimą. Tikėtina, kad dar šiais metais „Apple“ išleis atnaujinimą, kuris leis „iPhone“ įkrauti 7,5W galia ir įkrovimas vyks greičiau. 15W įkroviklis nesugadins telefono ir net gali būti verta jį įsigyti jei kartais ateityje „Apple“ nutartų įgalinti ir tokios galios įkrovimą „iPhoneakumuliatoriams. Tačiau dabar turėtumėte turėti omenyje, kad įkraunant „iPhone“ akumuliatorius belaidžiu būdu šie gali būti įkrauti 5W galingumu.

Rinkoje yra keletas belaidžiam „iPhone“ įkrovimui tinkantys įkrovikliai. Ko gero nei vienas jų nėra idealiai tinkantis ar atitinkantis poreikius. Spėju, kad ateityje planuojamas išleisti „Apple“ belaidžio įkrovimo įkroviklis „AirPower“ galintis vienu metu įkrauti ir telefoną, ir „Apple Watch“ ir „AirPodsausinių dėklą bus geriausias nors kartu ir pats brangiausias. Žemiau keli dabar populiariausi belaidžio įkrovimo įrenginiai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ir bendri patarimai renkantis belaidį įkroviklįiPhone“:

„Belkin“ kompanijos „BOOST↑UP™ Wireless Charging Pad“

„Belkin“ kompanijos „BOOST↑UP™ Wireless Charging Pad“

Šio belaidžio įkroviklio kaina, priklausomai nuo to kur pirksite prasideda nuo 64,95€ (čia žemiausia kurią teko aptikti). Jei pirksite šį įkroviklį nesumaišykite su kitais: pigesniu „BOOST↑UP™ Qi™ Wireless Charging Pad (5W)“ ir brangesniu „BOOST↑UP™ Wireless Charging Pad for Samsung“. Juos lengviausia atskirti pagal spalvas — „iPhone“ geriausiai tinka baltas „Belkin“ belaidis „BOOST↑UP™ Wireless Charging Pad“ įkroviklis. Kiti du yra juodi. Pigesnis veiks ir su „iPhone“, tačiau jis net ir įgalinus 7,5W įkrovimą, vis tiek kraus 5W galia. Brangesnis, skirtas „Samsung“ telefonams taip pat kraus tik 5W galia, nors palaiko 5W, 9W ir 15W. Tačiau, bent jau pradžioje, planuojama jog greitesnis „iPhone“ įkrovimas vyks akumuliatorius kraunant 7,5W galia, o „Samsung“ skirtas įkroviklis tokios galios neturi, tad „iPhone“ būtų kraunamas lėtuoju 5W galingumu. Todėl neverta permokėti (nebent turite arsenale ir „Samsung“ telefoną), tada jau geriau pirkti pigiausią „Belkin“ variantą, nes galutinis rezultatas būtų toks pats.

Jei turite „Apple Watch“ laikrodį, nors šis įkroviklis yra kurtas bendradarbiaujant su „Apple“ - „Apple Watch“ šio įkroviklio pagalba įkrauti nepavyks.

Nuorodos: Amazon.co.uk (£54.99) | Belkin (Vokietija) 64,99 €

P.S. Jei pirksite iš Anglijai ar JAV skirtų parduotuvių, turėkite omenyje, kad šis įkroviklis parduodamas su sieniniu 5V/1,5A adapterius todėl pagalvokite apie rozečių atitikimą.

„Satechi“ kompanijos „Fast Wireless Charger“

„Satechi“ kompanijos „Fast Wireless Charger“

Kitas dažnai apžvelgiamas kaip tinkantis „iPhone 8/Plus“ ir „iPhone X“ belaidžio įkrovimo blynas yra „Satechi Fast Wireless Charger“. Nors „Satechi“ jį vadina greitu įkrovikliu, tačiau niekur neradau parašyta, kad jis palaikytų 7,5W. Komentaruose mačiau „Satechi“ atsakymus, kad palaiko 10W, tačiau „iPhone“ naudotojus tai mažai guodžia.

Kitas dalykas, kuris gali atbaidyti nuo „Satechi“ bevielio įkroviklio pirkimo yra tai, kad jis nėra visiškai suderinamas su „iPhone“. „Satechi Fast Wireless Charger“ turi dviejų spalvų diodų informavimo sistemą: mėlyna švieselė indikuoja apie vykstantį krovimą, o žalia — apie tai, kad telefono akumuliatorius įkrautas. „iPhone 8/Plus“ ir „iPhone X“ atveju – žalia švieselė niekada neužsidegs ir telefono akumuliatorius bus tol kraunamas kol telefonas bus ant įkroviklio. Tai nėra nei sveika akumuliatoriui, nei saugu.

„Satechi“ apie tai žino ir rekomenduoja periodiškai patikrinti „iPhoneakumuliatoriaus įkrovimo lygį telefone ir kai šis yra pilnai įkrautas — telefoną nuimti nuo įkroviklio, o įkroviklį išjungti. Nežiūrint gana simpatiško įkroviklio blyno dizaino, galimybės rinktis iš kelių spalvų ir palyginus neaukštos kainos — toks nesuderinamumas ir aiškumo nebuvimas dėl greitesnio įkrovimo, bent jau mane atbaido nuo šio įkroviklio kandidatūros svarstymo.

Nuorodos: Amazon.co.uk (£34,99) | Amazon.de (34,99€)

mophie

„mophie“ belaidis „iPhone“ įkroviklis

Palyginus nedidelis, juodas „mophie“ belaidžio įkrovimo įrenginys, tai dar vienas „Apple“ rekomenduojamas įkroviklis. Jo kaina „Apple Store“ tokia pati kaip ir „Belkin“ kompanijos įkroviklio – 64,95€. Šis įkroviklis palaiko greito — 7,5W galios įkrovimo režimą, todėl vėliau šiais metais „Apple“ tokį įgalinus „iPhone 8/Plus“ ir „iPhone X“ šis įrenginys tikrai leis telefonus įkrauti greičiau. Lyginant su „Belkin“ įkrovikliu „mophie“ blynas mažesnis, plonesnis ir asmeniškai man atrodo rimčiau.

Nuoroda: eu.mophie.com (59,95€)

Seneo Fast Wireless Charger

Seneo Fast Wireless Charger

Tai ekonominis variantas (£16,99). Jis nebrangus tačiau nors ir rašoma, kad jis yra greito įkrovimo — greičiausiai greitas įkrovimas „iPhone“ neveiks. Tačiau jei turite įprotį telefoną krauti per naktį – ryte turėtumėte rasti jį jau įkrautą.

„Seneo Fast Wireless Charger“ nėra įprastas blyno formos įrenginys todėl šio įkroviklio privalumą pajus tie, kas nori turėti galimybę naudoti telefoną kol šis kraunasi. Kadangi įrenginyje yra dvi ritės — telefoną krauti galima tiek vertikaliai, tiek ir horizontaliai.

Perkant šį įkroviklį reikėtų turėti omenyje, kad jis nėra komplektuojamas su sieniniu adapteriu ir tokį (bent jau 2A) teks įsigyti atskirtai arba naudoti turimą (turėkite omenyje, kad su „iPhone“ komplektuojamas adapteris yra 1A, todėl greičiausiai netiks).

Nuorodos: įkroviklis Amazon.co.uk | adapteris (LT rozetėms) Amazon.de | adapteris (JK rozetėms) Amazon.co.uk

Anker PowerPort Qi belaidis įkroviklis

Anker PowerPort Qi belaidis įkroviklis

Tai dar vienas biudžetinis „blynas“ galintis „iPhone 8/Plus“ ar „iPhone X“ įkrauti bevieliu būdu. „Anker“ žinoma kompanija, kuriai neblogą vardą pelnė laidai ir nešiojami akumuliatoriai, tačiau ji gamina ir belaidžius įkroviklius.

Jis gal nėra toks išvaizdus kaip kelis kartus brangiau kainuojantys belaidžiai įkrovikliai („Anker“ belaidis įkroviklis kainuoja apie 19 €), bet jo veikimo principas toks pats — telefoną reikės padėti ant blyno, sucentruoti (priešingu atveju jei telefono ir įkroviklio ričių vieta nesutaps — telefonas nebus kraunamas) — kitaip tariant įkroviklis savo darbą dirba. Tiesa, geriau įsiklausius jo darbą galima girdėti, todėl nereikėtų planuoti šio įkroviklio laikyti miegamajame.

Kaip ir daugelio pigių įkroviklių atveju, šis įkroviklis nėra komplektuojamas su į sieninę elektros rozetę jungiamu adapteriu. Tokį reikėtų įsigyti atskirai bent jau 5V 2A. Tiesa, reikėtų pagalvoti ir apie atskirą laidą jei rozetė kiek toliau, nes komplektuojamas su įkrovikliu yra gana trumpas. Nors šio „Anker“ įkroviklio aprašyme ir rašoma jog tai greito įkrovimo įrenginys — greituoju būdu „iPhone“ naudojant šį „Anker“ įkroviklį įkrauti nepavyks.

Sprendžiant iš šio įkroviklio naudotojų atsiliepimų, jo nereikėtų planuoti naudoti miegamajame nes jis skleidžia neblogai girdimą tokiems įrenginiams būdingą garsą.

Nuorodos: Amazon.co.uk | Amazon.de | Amazon.com

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš įsigyjant belaidžio įkrovimo įrenginį

 • Ar įkroviklis palaiko „Qi“ standartą ir tinka „iPhone
 • Ar įrenginys palaiko 5W ir 7,5W įkrovimo režimus
 • Ar kartu komplektuojamas sieninis įkroviklis (jungiamas į elektros rozetę) ir ar jis tinka greito įkrovimo režimui. Daugelis pigių belaidžio įkrovimo įrenginių turi tik USB laidą, o į el. rozetę jungiamą įkroviklį reikia įsigyti atskirai. O tai papildomos išlaidos, suderinamumo klausimai ir t.t.
 • Ar įkroviklis turi šviesos diodų indikaciją rodančią ar telefonas jau įkrautas ir ar ta indikacija veikia su „iPhone“ (ne visų tokią indikaciją turinčių belaidžio įkrovimo įrenginių pilno įkrovimo indikatoriai suderinami su „iPhone“).
 • Jei planuojate įkroviklį laikyti miegamajame, įsitikinkite kad:
  • įkroviklis turi nakties režimą arba jo diodai nežiebia kaip traukinio lempos.
  • įkroviklis nesklaidžia garso. Dažniausiai jie ir skleidžia garsą ir šyla, tik vienų — dažniausiai pigesnių — garsas yra toks intensyvus, kad girdisi ir dieną esant aplinkiniam triukšmui, o kitų girdimas tik naktį gerai įsiklausius, tačiau priklausomai nuo jautrumo ir mažas garsas gali erzinti.
 • Jei naudojate dėklą telefonui — įsitikinkite, kad telefoną galėsite krauti su juo. Priešingu atveju jei kiekvieną kartą reikės nuiminėti dėklą… gal paprasčiau įkrauti naudojant laidą. Nors daugelis belaidžių įkroviklių gamintojų deklaruoja, kad krauti galima ir su dėklu — neretai storesni dėklai ar tvirto plastiko dėklai, jau nekalbant apie tuos kurie turi šiek tiek metalo neleidžia įkrauti telefono.

Į ką atkreipti dėmesį naudojantis belaidžiu įkrovikliu

 • Jei tarp telefono nugarėlės ir įkroviklio bus metalinė plokštelė (pavyzdžiui naudojama magnetiniams laikikliams) — belaidis įkrovimas neveiks.
 • Jei naudojate „iPhone“ dėklą, į kurį dedamos ir kredito/debeto kortelės – padėjus tokį dėklą ant įkroviklio, kai kortelės yra tarp įkroviklio ir telefono — jų magnetinėje juostoje saugoma informacija greičiausiai bus ištrinta. Vargu ar tai pavirs tragedija jei korteles naudojate tik Europoje, tačiau keliaujant toliau, kur ne lustinės kortelės ne tokios populiarios — galite atsidurti nemalonioje padėtyje.
Jei įsigyjate prekę „Mac Arena“ svetainėje paspaudę ant nuorodos į „Amazon“ svetainę — „MacArena“ gauna nedidelį mokestį.

 1. Qi [tʃiː] – kinų kalbos žodis reiškiantis energijos tėkmę. Šis žodis panaudotas „Wireless Power Consortium“ sukurtam belaidžio/indukcinio įkrovimo standartui užvadinti. Šį standartą savo įrenginiuose naudoja tokios kompanijos kaip: „Apple“, „Asus“, HTC, „Huawei“, „LG Electronics“, „Motorola Mobility“, „Nokia“, „Samsung“, „BlackBerry“ ir „Sony“. Pilną konsorciumo narių sąrašą rasite „Wireless Power“ svetainėje.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Gal kas apie IKEA kroviklį žinoma?

 2. gal kokį žodį ir apie ikea kroviklius? :)

  • Pas mus jų kiek mažiau, nei JAV IKEA parduotuvėse, bet permetus akimis susidaro įspūdis, kad visi IKEA belaidžiai įkrovikliai yra Qi standarto ir palaiko tik 5W, o tai reiškia tik lėtą įkrovimą.
   Kas gerai, kad kai kurie IKEA įkrovikliai turi USB jungtis, kurios leidžia tą patį įrenginį išnaudoti įkraunant ir dar ką nors. Panašu, kad IKEA įkrovikliai ar tokią funkciją turintys baldai parduodami iš karto su sieniniu kištuku.
   Kai kurie įsigiję šiuos įkroviklius teigia, kad nekrauna jei telefonas su įdėklu. Kiti rašo, kad su silikoniniais krauna, tad matyt prieš perkant reikia pasibandyti ar veiks su naudojamu telefono dėklu.

 3. Ačiū už puikų straipsnį! Aš renkuosi mophie

 4. ideal.lt turi tokį - https://www.xtorm.eu/wireless-chargers/wireless-fast-charging-pad-qi-freedom/
  Ir rašo 10W - tai reiškia, kad ateityje jeigu leis Apple krauti 10W jis irgi tiks?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų