Savaitės naujienų apžvalga: 20-a 2016 metų savaitė

Tema: Naujienos

20-os 2016 metų savaitės naujienos ir gandai, kuriems nebuvo dedikuoti atskiri straipsniai „Mac Arena“ svetainėje, o taip pat nemokamai ar pigiau platinamų ir naujų „iOS“ bei „OS X“ aplikacijų rinkinys.

 • Iš Kinijos pasiekė gandai, kad pagrindinė „iPhone“ surinkėja, Taivanio kompanija „Foxconn“ derasi su „Microsoft“ dėl „Nokia“ prekės ženklo įsigijimo.
 • Stefan Esser, „iOS“ aplikacijos „System and Security Info“, apie kurią „Mac Arena“ rašė anksčiau, kūrėjas savo „Twitter“ paskyroje parašė, kad atlikusi tris aplikacijos revizijas ir palaukusi kol nurims apie aplikaciją skelbiantys medijų šaltiniai, ketvirtos revizijos metu nutarė aplikaciją blokuoti ir pašalino ją iš „iTunes App Store“. „Apple“ žinoma kaip kompanija, kuri gana nepastovi savo sprendimuose susijusiuose su tuo kas galima ir kas negalima aplikacijoms platinamoms per „App Store“.
 • Išleidusi savo įrenginiams skirtų operacinių sistemų atnaujinimus „Apple“ atnaujino ir „iOS“ bei „OS X“ skirtas aplikacijas („iOS“ skirta „GarageBand“, „OS X“ skirta „GarageBand“). Atnaujintose aplikacijų versijose patobulintas „Multi Touch“ darbas, nauja abėcėlinė juosta šone „loop’ams“, biblioteka papildyta tradiciniais Kinijos instrumentais ir t.t.
 • Tim Cook ir JJ Lin bando naują „GarageBand“ aplikacijos versiją ir joje įdiegtus naujus kinietiškus instrumentus.
 • Warren Buffett’o investicijų kompanija „Berkshire Hathaway“ įsigijo „Apple“ akcijų (AAPL) už maždaug 1 mlrd. USD ir „iPhone“ gamintojos akcijų kaina per naktį šoktelėjo net 3,7 procento (buvo gera proga per naktį užsidirbti pinigėlių). Po „Apple“ finansinių rezultatų paskelbimo balandžio pabaigoje, didelio jos akcijų paketo atsikratė milijardierius Carl Icahn tuo pačiu sumažinęs AAPL kainą 3%, o prieš kelias dienas „Apple“ akcijų paketo už 133 mln. USD atsikratė ir dar vienas investuotojas David Tepper. Per viso labo dvi savaites kompanijos akcijos smuktelėjo 20 procentų, bet dabar, panašu, reikalai taisosi.
 • Didžiausia pasaulyje spausdintuvų gamintoja HP - pagaliau pradėjo gaminti ir 3D spausdintuvus. HP paskelbė išleidžianti su industrinius 3D spausdintuvus pavadintus „Jet Fusion 3200“ ir „Jet Fusion 4200“ bei tvirtina, kad šie objektus spausdins dešimt kartų greičiau ir perpus pigiau nei šiuo metu rinkoje esantys 3D spausdintuvai. „Jet Fusion“ spausdintuvų kaina prasideda nuo 130 000 USD.
 • „DigiTimes“ rašo, kad „Intel“ tieks 50 procentų greitesnius LTE procesorius naujiems „iPhone 7“, kuriuos gamins TSMC ir KYEC.
 • „Apple“ į savo komandą paėmė du naujus belaidžio įkrovimo specialistus: Jonathan Bolus ir Andrew Joyce. Abu jie anksčiau dirbo „uBeam“ startup’e, kuris specializuojasi ultragarso bangų formuojančių elektros srovę surinkime.
 • Blogas „Mobipicker“ rašo, kad „Apple“ šiais metais gali išleisti tris „iPhone 7“ versijas. Be jau įprastų dviejų, komandą papildyti gali „iPhone 7 Pro“ arba „iPhone 7 Premium“.
 • Po to kai James Pinkstone savo bloge pasiskundė, kad gegužės pradžioje „iTunes“ ištrynė 122GB jo muzikos kolekciją - „Apple“ sureagavo ir pažadėjo klaidą ištaisyti ir atsiuntė į jo namus du inžinierius. „Tai gana neįprasta, kai į tavo namus ateina du didelės korporacijos inžinieriai nupirkę tau sumuštinį ir bando išspręsti problemą“, - sakė James. Neseniai pasirodžiusios „iTunes“ atnaujinimų sąraše, muzikos ištrynimo klaida nėra paminėta.
 • iPhone“ pagalba galima atlikti daug visokių kasdienių dalykų. Pasirodo, „iPhone“ yra universalesnis nei daugelis mūsų manėme ir jei turite aistrą žvejybai bei seną ir nereikalingą „iPhone“ – jį galite panaudoti ir kaip blizgę žuvims gaudyti.
 • iOS 9.3.1“ ir „iOS 9.3.2“ išoriški nesiskiria visiškai, o ir greičio skirtumas yra toks mažas, kad kasdieniniame naudojime net nepastebėtume.
 • Rusijoje „Apple Watch“ muitininkai pripažino įprastu laikrodžiu ir todėl jam taikomas muito mokestis.
 • Internete pasirodė „Siri“ skirtos „Mac“ piktograma
 • „Apple“ turi naują patentą, kuriame aprašomi „Touch ID“ jutikliai, kuriuos galima įdiegti tiesiog ekrane.
 • „Apple“ atidarė naują, savo žemėlapių vystymo biurą Indijoje.
 • Kalbama, kad „Apple“ planuoja „OS X 10.12“ įdiegti funkciją leisiančią „Mac“ kompiuterių vartotojams turintiems ir „iPhone“ su „Touch ID“ – atrakinti kompiuterį iš telefono, pirštų atspaudų pagalba.
 • Kiek kainuoja „iPhone“ įvairiose šalyse. Pirmas stulpelis vieta 2016 metais, antras stulpelis vieta 2015 metais (skliausteliuose), Šalis, kaina JAV doleriais 2015 metais, kaina JAV doleriais 2016 metais, procentinė 2016 metų „iPhone“ kainos išraiška lyginant su „iPhone“ kaina JAV (JAV - 100%).
 • Ketvirtadienį, gegužės 19 dieną suėjo 15 metų kai „Apple“ atidarė dvi savo pirmąsias „Apple Store“ parduotuves. Per pirmas dvi dienas abi parduotuves palankė 7 700 žmonių ir nupirko prekių už 599 000 USD. Iki 2001 metų pabaigos „Apple“ atidarė dar 25 savo parduotuves Jungtinėse Valstijose.
 • Nežiūrint į bendrą „iPhone“ pardavimų augimą - „Apple“ telefonų užimama rinkos dalis pirmo 2016 metų ketvirčio metu sumažėjo 3 procentais – nuo 17,9 % iki 14,8 %.
 • „Apple“ pašalino iš atnaujinimo serverio „iPad Pro“ skirtą „iOS 9.3.2“ atnaujinimo versiją.
 • Panašu, kad BMW pagaliau nutarė pradėti kai kuriuose savo automobiliuose diegti „Apple CarPlay“. Kompanijos kataloge rašoma, kad vėliau šiais metais išleistuose BMW 5X M ir 6X M modeliuose bus belaidis „CarPlay“.

„iOS“ ir „OS X“ aplikacijos ir žaidimai

„iOS“ žaidimai

taikomosios „iOS“ aplikacijos

naujos „iOS“ aplikacijos ir žaidimai

„OS X“ aplikacijos ir žaidimai

nauja „OS X“ aplikacija

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Noriu pasisakyti apie vieną iš naujienų, kurioje sakoma, jog su nauja macOS bus galimybė atrakinti mac'ą telefonu, piršto atspaudo pagalba. Tai noriu pasiasakoti, kad tuo privalumu naudojuosi jau geri metai. "mac ID" app'są įsigyjate ir viskas puikiai veikia. Tiesa, jis kainuoja kažkiek, bet verta ;)

 2. O su MacID yra galimybė tik įjungus atrakinti? Ar atrakinimas / užrakinimas galimas tik po to, kai jau užsikrauna kompas?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų