Trumpa kovo 21 dienos „Apple“ renginio apžvalga

Kaip ir buvo tikėtasi „Apple“ šiandien pristatė porą naujų produktų.

Renginys prasidėjo trumpu video - „Apple“ produktų paminėjimu „40 metų per keturiasdešimt sekundžių“.

Dabar pasaulyje naudojama daugiau kaip 1 milijardas „Apple“ produktų. Renginį atidaręs Tim Cook trumpai palietė vartotojų duomenų privatumo klausimą ir tai ar vyriausybė turi teisę kištis į žmonių privatų gyvenimą. Šis trumpas „Apple“ vado pranešimas buvo palydėtas audringų aplodismentų.

Iš Tim estafetę scenoje perėmė už ekologiją atsakinga Lis Jackson. - 93% „Apple“ priklausančių biurų, gamyklų, parduotuvių naudoja „žalią energiją“.
- Visi „Apple“ duomenų centrai 100% naudoja ekologišką energiją
- JAV „Apple“ 100% naudoja ekologišką energiją gautą iš saulės ir vėjo.
- 99% įpakavimų yra daromi iš perdirbtų medžiagų.
- Kinijoje „Apple“ pastatė 40-ties megavatų saulės energijos jėgainę ir ji netrukdo vietiniams jakų augintojams.
Kinijoje „Apple“ pastatė 40-ties megavatų saulės energijos jėgainę ir ji netrukdo vietiniams jakų augintojams.

Kalbant apie ekologiją buvo pademonstruota unikalus, „Apple“ inžinierių sukurtas robotas-sistema „Liam“, kuris išardo, surūšiuoja „iPhone“ taip, kad galima atskirti jame panaudotas medžiagas ir panaudoti jas „Apple“ produktuose iš naujo.

Grįžęs į sceną Tim Cook pradėjo kalbėto apie sveikatai skirtas aplikacijas ir technologijas. Sveikatos temą pratęsė Jeff Williams. Jeff pasakojo apie as, epilepsija ir t.t. jų profilaktika, diagnostika ir gydymu. Jeff pristatė naują naują „CareKit“ aplikaciją skirtą sergantiems Parkinsonu. „CareKit“ taps prieinamu visiems balandžio mėnesį.

Į sceną grįžęs Tim Cook pristatė naujas keturių sluoksnių „Apple Watch“ apyrankes. Tim Cook pavadino šias apyrankes „Pavasario linija“. Tim taip pat paskelbė gerą žinią ir planuojantiems įsigyti „Apple Watch“ - nuo dabar „Apple Watch“ kainos JAV prasidės nuo 299 USD.

Pasibaigus renginiui pasirodė ir „Apple Watch“ skirtos operacinės sistemos atnaujinimas „watchOS 2.2“.

Sekantis produktas buvo „Apple TV“. „Apple“ televizijos priedui skirtoje aplikacijų parduotuvėje jau yra daugiau nei 5 000 aplikacijų skirtų „Apple TV“. Scenoje buvo trumpai apžvelgtas jų turinys, dalis kurio yra išskirtinai prieinama tik per „Apple TV“. Tim paminėjo ir „Siri“ galimybes „Apple TV“, bei naujas galimybes organizuoti aplikacijas į aplankus, „Live Photos“, „Siri“ palaikančią „App Store“, „iCloud Photo Libraty“ palaikymą bei galimybę diktuoti. Šios funkcijos prieinamos jau šiandien, iš karto po renginio pasirodžiusio „tvOS“ atnaujinimo dėka.

Greg Joswiak išėjo į sceną pristatyti naujo „iPhone SE“. „Apple“ pardavė 30 mln. 4 colių „iPhone“ ir yra visa eilė priežasčių kodėl žmonės nori turėti mažesnį - 4 colių „iPhone“. matyt paskatinta virtinės šių priežasčių „Apple“ išleido naują, 4 colių „iPhone SE“, kuris yra toks pat galingas, kaip ir „iPhone 6“. Šio „iPhone“ modelio kaina JAV prasidės nuo 399 USD. Išankstinių užsakymų startas kovo 24 dieną, o prekyboje pasirodys kovo 31 dieną. „iPhone SE“ galimybes

iPhone SE“ iki gegužės pabaigos bus prekiaujama 110 valstybių.

Kalbėdamas apie „iOS“ Joswiak negalėjo susilaikyti nepaminėjęs kad 80% „iOS“ įrenginių naudoja naujausią „iOS 9“ operacinę sistemą, tuo tarpu „Android Marshmallow“ tik du. Nauja „iOS 9.3“ versija, kurią įdiegti savo įrenginiuose vartotojai gali jau šiandien, įdiegta eilė patobulinimų. Be nematomų, tokių kaip saugumo spragų ar klaidų užlopymai, naujoje „iOS“ versijoje: „Night Shift“ ir „Notes“ įrašų apsauga slaptažodžiu/piršto atspaudu. „Apple“ taip pat patobulino ir savo Lietuvos vartotojams neprieinamą „News“ aplikaciją.

„Apple“ patobulino ir „CarPlay“ bei patikino, kad visi pagrindiniai automobilių gamintojai pažadėjo savo automobiliuose diegti „CarPlay“ sistemą.

„Car Play“

App Store“ yra daugiau nei 1 milijonas „iPad“ skirtų aplikacijų.

„Apple“ per pusę metų nuo „iPad Pro“ išleidimo šių įrenginių pardavė jau 200 milijonai ir kitas naujas, renginio metu pristatytas „Apple“ įrenginys buvo 9,7 colių ekrano įstrižainę turintis „iPad Pro“.

9,7 colių „iPad Pro“ naudojamas sumažinto blizgumo ekranas, „True Tone Display“ technologija, kuri matuoja aplinkos šviesą it vaizdą ekrane pakeičia, kad jame esantis vaizdas atitiktų aplinkos, lygiai taip pat kaip nutinka kai žiūrime vaizdą popieriuje. Phil Schiller paminėjo, kad didžiausia dalis „iPad Pro“ vartotojų ateina iš „Windows“ pasaulio.

Mažasis „iPad Pro“ bus leidžiamas keturių spalvų (pirmą kartą rausvo aukso spalvos „iPad“). 9,7 „iPad Pro“ kainos JAV: 32GB - 599 USD, 128GB - 749 USD, 256GB - 899 USD.

„Apple“ taip pat išleido 9,7 „iPad Pro“ pritaikytą „Smart Keyboard“ klaviatūrą, o minėti, kad ir šis naujas „iPad“ palaikys „Apple Pencil“ tikriausiai ir nereikia.

Didžiojo „iPad Pro“ šeima pasipildys nauju, 256GB talpos modeliu, kurio kaina JAV 1 099 USD.

Baigdamas renginį, „Apple“ CEO Tim Cook trumpai apžvelgė viską, kas buvo minima renginio metu bei paminėjo, kad tai tikriausiai paskutinis renginys vykęs šioje „Apple“ biuro įsikūrusio Infinity Loop 1 adresu „Town Hall“ salėje.

Kaip Jums renginys? Ar pateisino lūkesčius?

Jei nematėte renginio jį pažiūrėti galite čia arba „Apple“ svetainėje

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 27 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Ar kas nors uzsisakinejat produktus tarkim is JAV? Jei ten SE bus 399, speju vistiek pigiau su siuntimu gautusi nei pas mus pirkt uz kosmine suma.

 2. Pagaliau pagaliau, sugryžo tikrasis Iphone :))) Gal tikiuosi "plazminių televizorių" era baigėsi....

 3. Tu muitą ir PVM pasiskaičiuok. Labiau jau apsimoka iš UK pirkti.

 4. Ar del dvieju alaus isgertu renginio metu ar tiesiog taip.... apple nieko naujo nepadare, net juoka sukele mano veide :) 5s net nepasikeite, tik naujas cpu ir kamera su gpu :DD ir vel milijonai pelno :D

  O tiems kas nori pirkti is usa nes "pygiau" tai sveikinus pamirsus pvm ir tarpininkus....

 5. as zinau PVM ir muitu kainos, kad dasideda...Bet speju vistiek pigiau gautusi. Reikia ieskot kas greitu metu i USA vaziuoja ir tada isvis ledas gautusi :)

 6. Jei atvirai tai man labiausiai patiko tas jų pristatytas robotas, kuris išardo sena telefą ir preciziškai atrūšiuoja detales iki mažiausių varžtelių. Nieko jūs nesupratot - iš tikro kalbėdami apie inovacijas jie tai tūrbut turėjo omeny. Čia bent kažkas tikrai naujesnio:)

 7. Puse pristatymo reklamos pasiklausem vos neuzmigau :)

 8. 4" žavu, tik kas liečia mane tai jie pavelavo :-)

 9. del night shift tai naudojau Flux'a ant mako. Na.. kaip cia pasakius, viena vakara uzkniso ir isijungiau iprasta apsvietima :) ziuresim kaip bus ant telefo.

  Beje, su ios 9.3 susitvarke game center bedos, wuhu, tikiuosi nelaikinai :)

 10. O man patiko sitas klipukas, cia apple fanas taip pasakoja :)
  youtube.com/watch?v=shZmIUK6xFY

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų