Apple atnaujino „Mac“ kompiuteriams skirtos operacinės sistemos „El Capitan“ versiją

Nors kovo 21 dienos metu „Apple“ neužsiminė apie „Mac“ kompiuterius ar jiems skirtą operacinę sistemą – renginiui pasibaigus pasirodė „OS X El Capitan 10.11.4“ versija, o po kurio laiko ir atnaujintos „iTunes“ bei Xcode aplikacijos.

Po septynių beta versijų, „Apple“ pagaliau išleido „Mac“ kompiuteriams skirtos operacinės sistemos „El Capitan“ atnaujinimą 10.11.4. Šis atnaujinimas sistemoje patobulina „Notes“ aplikaciją, kuri taip pat kaip ir atnaujintoje „iOS 9“ versijoje palaiko įrašų apsaugojimą slaptažodžiais. „OS X El Capitan 10.11.4“ taip pat sistemoje įdiegia „Live Photos“ palaikymą „iMessages“ aplikacijoje, PDF sinchronizavimą su „iBooks“, bei ištaiso visą virtinę klaidų.

Apple taip pat išleido atnaujintą „iTunes“ versiją ir programuotojams skirtą „Xcode“ aplikaciją.

Žinoma, pirmoje eilėje atnaujinta „Kapitono“ versija veikia stabiliau, yra saugesnė, joje patobulintas suderinamumas bei ištaisytos klaidos. „OS X El Capitan 10.11.4“ taip pat:

 • įdiegta galimybė „Notes“ aplikacijos įrašus apsaugoti slaptažodžiu
 • įdiegta galimybė „Notes“ aplikacijos įrašus rūšiuoti pagal sukūrimo datą, redagavimo datą ar abėcėlės tvarka
 • įdiegta galimybė į „Notes“ aplikacija importuoti „Evernote“ aplikacijos failus
 • įdiegta galimybė dalintis „Live Photos“ nuotraukomis su kitais „iOS“ ir „OS X“ įrenginiais per „AirDrop“ ir „Messages
 • ištaisyta klaida, kuri galėjo būti lėto RAW failų atidarymo „Photos“ aplikacijoje priežastimi
 • įdiegta galimybė „iBooks“ saugoti PDF failus „iCloud“ ir taip padaryti juos prieinamus skirtinguose įrenginiuose
 • ištaisyta klaida neleidusi „Twitter“ t.co nuorodų atidaryti „Safari“ naršyklėje
 • panaikinta „JavaScript“ galimybė iššokančių langų pagalba blokuoti „Safari“ priėjimą prie kitų svetainių
 • ištaisyta klaida neleidusi VIP elektroninio pašto dėžutėms dirbti su „Gmail“ paskyromis
 • ištaisyta klaida dėl kurios kai kurie USB jungtį naudojantys audio įrenginiai galėjo atsijunginėti
 • pagerintas „Apple“ „USB-C Multiport“ adapterių suderinamumas ir darbo patikimumas

Atnaujinimai korporatyviniams vartotojams:

 • ištaisyta klaida, kuri galėjo iššaukti juodo ekrano rodymą po to kai prie kompiuterio prisijungiama root vartotoju
 • ištaisyta klaida neleidusi prie „Mac“ kompiuterio prisijungus nuotoliniu būdu „Keychain Access“ aplikacijoje paspausti „Allow“ ar „Always Allow“ mygtuko
 • ištaisyta klaida neleidusi atsidaryti „Migration Assistant“ aplikacijai kai automatinis prisijungimas prie sistemos yra atjungtas konfigūraciniame profilyje
 • ištaisyta klaida neleidusi „Mail“ aplikacijoje rodyti įvykių datos ir laiko tam tikrų „Microsoft Exchange“ paskyrų įrašams
 • įdiegtas suderinamumas su „Cisco AnyConnect VPN“ klientu
 • pagerintas prisijungimo prie „Personal Hotspot“ per Wi-Fi patikimumas

OS X El Capitan 10,11.4“ atnaujinimą savo „Mac“ kompiuteriuose įdiegti galite per „Mac App Store“ atnaujinimų skiltį.

Kai kurie sistemos administratoriai labiau mėgsta diegimo paketus gaunamus tiesiai iš „Apple“ ir taip išvengiant reikalo juos siųstis per „Mac App Store“ – jiems nuorodos žemiau:

Sistemų administratoriams skirtu būdu gali pasinaudoti ir paprasti vartotojai jei internetas lėtas, o reikia atnaujinti daugiau nei vieną „Mac“ kompiuterį.

Išleidusi naują „iPhone SE“ modelį ir naują 9,7 colio „iPad Pro“ bei atnaujinusi savo įrenginių operacines sistemas, „Apple“ atnaujino ir „iTunes“ (12.3.3) aplikaciją, kuri palaiko „iPhone SE“ ir naują „iPad Pro“.

Su visa šia atnaujinimų lavina, „Apple“ išleido ir atnaujintą programuotojams skirtos „Xcode 7.3“ aplikacijos versiją. Ši versija palaiko „Swift 2.2“ ir SDK skirtus „iOS 9.3“, „watchOS 2.2“, „tvOS 9.2“ ir „OS X 10.11 El Capitan“.

Kas naujo atnaujintoje „Xcode 7.3“ versijoje rasite aplikacijos aprašyme.


 1. Combo atnaujinimas leidžia atnaujinti sistemą, kurioje įdiegtos senesnės tos pačios kartos „OS X“ versijos, pvz. atnaujinti „Mac“, kuriame įdiegta OS X 10.11.1, 10.11.2 ar 10.11.3 versija, tuo tarpu paprastas atnaujinimas leidžia atnaujinti sistemą tik kai joje įdiegta prieš tai buvusi, šiuo atveju, OS X 10.11.3 versija.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 22 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Patikrinau, nėra labai kuo džiaugtis - kritinių klaidų kurios buvo nuo pat šios OS pradžios Apple vistiek nesiteikia ištaisyti. NAS serveris vistiek nesimountina taip kaip turi t.y. taip kaip puikiausiai veikė su Yosemite ir kas juokingiausia - iki šiol nemauntina G DRIVE išorinio usb3 HDD. Užmountina tik pakartotinai restartavus. Kryžiukas ant šios OS. Belieka tikėtis, kad sekanti bus gera. Kaip senais laikais WIN visada sakydavo su kiekviena nauja versija - nu dabar tai tikrai jau bus liuks. Belieka tik tikėtis, nieko daugiau.

 2. Aš irgi su NAS vargstu nuo pat El Captain pradžios...

 3. Jus turbut pamirsot ka reiskia vargti lyginant windows ir mac os :D

 4. Na taip, kada gi Apple buvo kalta dėl ko nors:))) net kai buvo iPhone antenageitas, velionis išėjo ant scenos ir aiškino, kad čia mes durni, nes laikom ragelį neteisingai. :) Taip ir dabar - NAS gamintojai kalti, G drive kaltas - visi tik ne jie. Gana tų pasakų Ramūnai. Ateina laikas kai jomis jau nebetikima. Spoguoti paaugliai, kurie pirma karta nusiperka maka gal ir patikes, bet kai aš žinau kas buvo prieš 10 metų kai jokių problemų iš tokios kategorijos nepasitaikydavo visiškai ir kas yra dabar ir galiu palygint - bullshit:) Niekas nesako kad padėtis negali keistis, čia tik nuo pačios Aplle priklauso:) Pagyvensim pamatysim.

  • Tik nesakyk, kad prieš 10 metų viskas buvo čiki… rasti ką nors „compatible“, bent jau mūsuose, būdavo atskiro straipsnio vertas reikalas. O su tuo suderinamumu - taip pat drįsčiau pasiginčyti, su kompo vidurių (pvz. RAID) kortomis būdavo visko - nusiperki – veikia, atnaujini sistemą – nebeveikia. Žada Apple, žada kortos leidėjas kol galiausiai pasako - pirk naują kortą už 2K USD.

 5. Laikotarpyje nuo Tigerio iki Snow Leopardo buvo viskas beveik idealu, bent man. Tai buvo laikas kai drąsiai visiems sakiau, kad makas yra nerealus įrankis. Trys kolegos pamenu peėjo mano paraginti nuo PC ant MAC, visi pirkomės tuomet išėjusius pirmuosius MAC PRO su dvigubais intelio Xeonais ir tie trys perėje nuo PC ir WIN atsimenu dar ilgai negalėjo atsitokėti, kaip viskas stabiliai veikia ir kaip nėra absoliučiai jokių problemų. Tokia bent mano patirtis. Turėdamas omeny ČIKI, turėjau galvoje, kad nebuvo nesamonių būdingu WIN - na kad ir tokio briedo kai išleidžiama nauja OS pilna bugų ir reikia laukti bent trijų update. Ačiū dievui ir tos naujos OSX pasirodydavo rečiau, o ne kas metus ir reikdavo jas pirkti o ne gaudavai kaip dabar už dyką bet šūdą - užtai galėjai drąsiai daryt update, tiek bugų kaip dabar pvz. su EL CRAPITANU garbės žodis nepasitaikydavo. Didžioji dalis dėmėsio ir pajamų pas juos buvo buvo ne iš telefono o iš kompų ir OSX, atitinkamai ir OSX kokybė buvo visai kita. O dėl "compatable", nesuprantu apie ką tu - dirbau keliose agentūrose, viską brangiai ir oficialiai pirkdavom iš UAB DTP COMPUTERS (dabartinis iDEAL) ir jie absoliučiai viską ko mums reikėdavo parūpindavo, nebuvo jokių problemų su tuo.

 6. Sakykit, prašau - ką reikia daryti su išoriniu disku, kad jis atsijunginėtų būtent su dabartiniu OSu? Turiu pora G-Drive mobile - usb2 ir 3 - veikia. Kolega krūvą G-Drive thunderboltinių naudoja - veikia. Diskas tikrai su kitais OS stabiliai veikia?
  Taip pat kokio gamintojo NAS'ai ir kuo pasireiškia nesimountinimas "kaip reikia"? Intensyviai naudojama Synology produkcija - viskas puikiai veikia. Kad tik neprisišnekėjus :/
  Nemanykit, kad bandau būti advokatu ponui kapitonui - jis tikrai turi nemažai smulkių problemų. Tačiau kadangi naudoju tiek darbe, tiek namuose, tai stebiuosi kodėl vieniems taip tragiškai nesiseka, o kitiems visai pusė velnio.

  p.s. 10.6 FTW

 7. Gal čia kokie naujojo Mac Pro „pribumbasai“ neveikia, nes ant senos dėžės viskas sukasi puikiai…
  Sutinku, kad DTP COMPUTERS galima buvo nusipirkti ir ne tik pas juos, bet pirkti naują raid kortą, kas pora metų atnaujinus sistemą kaip ir ne visiškai „firma“, nors kai „tarnybinis“ kompas tai ne taip ir skauda, tačiau kai asmeninis - patikėk po 2K USD asmeniškai „atseginėdamas“ kas update už kompo kortą didelio entuziazmo nejauti.

 8. Taip! Man butent ir yra šios problemos su najuoju Apple mac pro, el capianu ir synoligy NAS. Bet tai čia gi normalu. Nusipirkau uz beveik 4k eur kompa, tai cia taip ir turi but, ne kitaip. Bet kazkodel su senesniu mac pro ir yosemity viskas veike puikiai.
  Apple stiliumi atsakymas tikriausiai toks butu, kad ne taip ant stalo padejau ta juoda kibira.

 9. O man atsirado smulki problemėlė:

  Suformatavau diską ir švariai suinstaliavau naujausią El Capitan. prieš tai iTunes padariau deauthorize.

  Taigi, kai per Find My iPhone nematė mano iMac (offline), tada aš padariau tiesiog "remove" iš listo. Ir dabar niekur nerandu kaip padaryti, kad mano telefonas matytu iMac sąraše? Visur išieškojau. iCloud neradau kaip pridėti. My Find Mac įjungtas iCloud.

  Gal kam buvo ir žino kaip sutvarkyti?

 10. Dar taip pat Messages niekaip neveikia :) suvedu savo icloud paštą, passwordą, paspaudžiu Next ir niekas nevyksta. Jei specialiai parašau blogą slaptažodį, tada parašo, kad blogas slaptažodis.

 11. Nu va tame ir esmė, nelengva paaiškinti. Na pabandysiu paprastai:

  Tarkim prisijungiu prie http://www.icloud.com per Safarį.

  Tai Find My iPhone - nerodo mano iMac, nes aš ten padariau remove, bet ne Erase. tai ir niekaip nebesugrąžinu atgal.

  o viršuje kairėje jeigu prie vardo paspaudžiu iCloud settings. Tai ten prie mano My Devices yra ir mano iMac'as.

  Tiesiog per žemėlapį jo neberodo per FInd my iPhone :)

  Pamėginau telefone visai atjungti iCloud. niekas nepasikeitė. Juk pati serverinė cloud sistema nebemato iMac, o ne telefonas, ipadas ar kas kita. Nes per http://www.icloud.com lygiai tą pati rodo kaip ir telefone ir kitur.

  Aišku tai visai nereikšminga smulkmena, bet va azartas tiesiog kyla, kaip grąžinti atgal kompą.. Net keista, kad nerandu niekur ir kaip. Negi netyčiniu atveju taip ir visai viso gero..

 12. Klausimas: po paskutinio kapitono update MB Air'e spalvos tapo nebe tokios ryškios. Ir niekaip nerandu, kur jas paryškint... Pašviesint-tamsint galiu, o va spalvos - kaip per pieną :(
  Gal turit idėjų, ką daryt?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų