Savaitės naujienų apžvalga: 7-a 2016 metų savaitė

Tema: Naujienos

7-os 2016 metų savaitės naujienos ir gandai, kuriems nebuvo dedikuoti atskiri straipsniai Mac Arena svetainėje, o taip pat nemokamai ar pigiau platinamų ir naujų iOS bei OS X aplikacijų rinkinys.

 • Jau anksčiau žurnalistams yra pavykę užfiksuoti Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Un’o aistrą „Apple“ technikai. Tą dar kartą patvirtino ir „Reuters“ žurnalisto James Pearson padaryta nuotrauka, kuria jis pasidalino savo „Twitter“ paskyroje. Nežiūrint to, kad Korėjos programuotojai oficialią šalies operacinę sistemą „Red Star Linux“ pasistengė išoriškai padaryti maksimaliai panašią į OS X - Korėjos Liaudies Respublikos galva išlieka ištikimas „obuoliui“.
 • „Fat Battery“ kūrėjai nutarė „iPhoneakumuliatoriaus tarnavimo laiką prailginti 4 kartus. Kaip tarė - taip ir padarė. Nežinau kaip Jums, bet man tai jau kiek per drastiškas sprendimas. Nors ir 1715mAh baterijos pakeitimas į 6860mAh atrodo viliojančiai vargu ar norėtumėme tokią „plytą“ nešiotis kišenėje (kita vertus dar ne taip seniai tokias ir net storesnes nešiojome).
 • Nuo 2011 metų, „iMessage“ žinutės nepaprastai išpopuliarėjo ir žmonės jas labai intensyviai naudoja. Eddy Cue kalbėdamas su John Gruber iš „Daring Fireball“ pasakė, kad „iOS“ vartotojai kartu paėmus siunčia apie 200 000 žinučių per sekundę.
 • Trumpame pranešime „Apple“ pripažino „iOS“ datos klaidą ir pažadėjo artimiausiame atnaujinime ją ištaisyti. Vartotojams, kurie pateko į šios klaidos spąstus kompanija rekomenduoja susisiekti su „Apple“.
 • Vasario 6 dieną Taivane įvyko 6,5 balų žemės drebėjimas, kurio metu šalyje žuvo 116 žmonių. Vienai iš dviejų „Apple“ „iPhone 6s“ procesorių gamintojų „TSMC“ taip pat kliuvo (antrasis gamintojas „Samsung“). Kalbama, kad anksčiau „Apple“ susitarė su „TSMC“, kad ši bus vienintelė procesorių skirtų „iPhone 7“ gamintoja. „TSMC“ praneša, kad 2–3 dienų bėgyje atstatė 95% savo gamybinių pajėgumų ir bendras 2016 metų nuostolis turėtų būti apie 1%, tačiau „Digitimes“ praneša, kad nuostoliai didesni - vieno iš iPhone procesorių susirinkimo cechų pažeidimai gerokai rimtesni nei buvo manoma iki šiol.
 • Prancūzų „iGen“ praneša, kad pirmo 2016 metų ketvirčio metu „Apple“ gali paskelbti apie planus pradėti tiekti „Apple Pay“ paslaugą Prancūzijoje.
 • Kalbama, kad „Apple“ ruošiasi pradėti naujos „Apple Store“ statybą Švedijos sostinėje Stokholme. „Apple“ pardavimų vadovė Angela Ahrendts asmeniškai dalyvavo derybose su miesto atstovais, rašo Švedijos dienraštis „Expressen“.
 • Apple Store“ lankytojai JAV sugalvojo sau naują pramogą – demonstraciniuose stenduose išdėliotų „iOS“ įrenginių datą pakeisti į 1970 sausio 1 ir tokiu būdu „iPhone“ ir „iPad“ paversti „plytgaliais“, bent jau iki to momento, kol parduotuvės darbuotojai juos vėl reanimuos, matyt tam, kad kažkas vėl smagumo dėlei juos numarintų. „Apple“ pripažino „iOS“ datos klaidą ir sakė, kad ji bus ištaisyta sekančiame „iOS“ atnaujinime.
 • iPhone 6s“ testas bandant jį išvirti vaške, pakrypęs ne visiškai taip kaip tikėjosi eksperimentatorius.
 • Antradienį „Financial Times“ paskelbė, kad „Apple“ ketina išplatinti obligacijų už 12 mlrd. USD. Skolintos lėšos bus skirtos savoms akcijoms supirkti. Išplatintų obligacijų trukmė svyruos nuo dvejų iki 30-ies metų
 • Google“ išleido naują reklamą, kurioje bando fortepijono garsų gausa atspindėti „Android“ įrenginių įvairovę ir subtiliai pirštu duria į fortepijoną turintį tik vieną garsą - „iPhone“. Nors „Google“ reklamuoja įvairovę, tačiau skaičiai rodo visiškai kitokį paveiksliuką. Taip, daug kompanijų gamina daug skirtingų „Android“ telefonų, tačiau tai tapo didelės „Android“ įrenginių fragmentacijos priežastimi. Priešingai nei „iPhone“ – daugumoje „Android“ įrenginių vis dar įdiegtos senos „Android“ operacinės sistemos versijos. Kaip ten bebūtų, reikia pripažinti, kad reklama sukurta gerai.
 • „DigiTimes“ rašo, kad „Apple“ diversifikuoja tiekėjus stengdamasi sumažinti rizikas prieš pasirodant keturių colių „iPhone 5se“. Pranešama, kad „Apple“ „iPhone“ tiekėjų gretas papildė „Wistron“, o „iPad mini“ – „Compal“.
 • Microsoft Office“ dokumentai dabar gali būti peržiūrėti tiesiai „Skype“ aplikacijoje skirtoje „iOS“.
 • Žemiau esantis video gali priversti susimąstyti ar verta atnaujinti savo turimus „iPhone“ į „iOS 10“, kai ši pasirodys.
 • „TrendForce“ duomenimis „MacBook“ kompiuterių dalis rinkoje viršijo 10% ribą. „Apple“ nešiojami kompiuteriai dabar užima ir dabar užima 10,34% rinkos lenkdami „Asus“ ir „Acer“ bei „Apple“ 2015 metais tapo ketvirta pagal dydį nešiojamų kompiuteriu gamintoja.
 • Kiek daugiau nei prieš du metus „Google“ atidarė „Google Play | Education“ aplikacijų parduotuvę skirtą švietimo įstaigoms ir mokiniams bei studentams, stengdamasi „Android“ planšetinius kompiuterius „prijaukinti“ mokslo įstaigose. Nuo to laiko apie šią aplikacijų parduotuvę beveik nebuvo nieko girdėti iki dabar, kai „Google“ paskelbė savo planus šią, mokslui skirtą aplikacijų parduotuvę, uždaryti - šių metų kovo 14 dieną „Google“ nutraukia „Play for Education“ licencijų pardavimus.
 • Trečiadienį „Apple“ paskelbė, kad dabar programuotojai gali prie tvOS aplikacijų pateikti ir video, leisiantį vartotojams geriau susipažinti su aplikacija prieš ją įsigyjant.
 • Jau praėjo kiek daugiau nei du metai nuo tada kai „Apple“ paskelbė „Reuse & Recycle“ programą „iPhone“ telefonams ir dabar paskelbta detali informacija apie tai kaip šis procesas veikia. Netinkamus pakartotiniam panaudojimui „iPhone“, siekdama išvengti galimų „iPhone“ kopijų pasirodymo pardavimuose, „Apple“ susmulkina. Kompanija ieško būdų leidžiančių jau panaudotus „iPhone“ komponentus vėl panaudoti. Procesas iš ties įdomus, jei domina – gana detalų jo aprašymą rasite „Bloomberg“ svetainėje.
  iPhone perdirbimo procesas.
 • „Apple“ išleido dvi naujas „iPhone 6s“ reklamas. Pirmoje pagrindiniai akcentai tenka „3D Touch“ funkcijai, o antrojoje „Live Photos“.
 • Microsoft“ pranešė, kad pradėjo tiekti grupinių video pokalbių paslaugą „Skype“ aplikacijoje skirtoje „iOS“ ir „Android“ įrenginiams, leidžiančią vienu metu bendrauti su vaizdu 25-iems pašnekovams. Kol kas ši paslauga prieinama tik Šiaurės Amerikos ir Vakarų Europos vartotojams. Vaizdas pokalbio metu gali būti perduodamas 1080p skiriamąja geba ir galima perjunginėti tarp priekinės ir galinės įrenginio kameros.
 • San Franciske įvyko protesto akcija skirta palaikyti „Apple“ kovoje prieš FTB ginant vartotojų privatumą ir duomenų saugumą įrenginiuose. Akciją įvykusią prie centrinės miesto „Apple Store“ organizavo „Fight for the Future“ organizacija. Vienas iš organizacijos įkūrėjų, Holmes Wilson sakė, kad seniai sekė „Apple“ veiksmus stengiantis apsaugoti vartotojų duomenis ir teismo sprendimas verčiantis „Apple“ nusižengti jos principams privertė jį veikti. FFTF planuoja surengti „Apple“ palaikymo mitingus ir prie kitų JAV „Apple Store“ parduotuvių bei rengti akcijas kitose šalyse.
 • „Bloomberg“ paskelbė „Apple“ „Hardware Technologies“ viceprezidento, izraelito kalbančio arabiškai, prancūziškai ir hebrajiškai Johny Srouji profilį. Srouji prie „Apple“ komandos prisijungė po darbo „Intel“ ir „IBM“. Paklaustas apie vis plonėjantį „iPhone“ jis atsakė: „Sudėtinga yra gerai. Paprasta – laiko švaistymas.“
 • „CNN Money“ praneša, kad visą košę dėl privatumo užviręs buvęs „NSA“ kontraktorius Edward Snowden, dabar nuo JAV teisingumo besislapstantis Rusijoje, pasisakė palaikydamas „Apple“ šios kovoje už vartotojų duomenų privatumą su FTB.
  Steve Wozniak, kuris jau su „Apple“ neturi nieko bendra, tačiau jo padėtis kompanijos atžvilgiu gana unikali – jis taip pat sako, kad „Steve Jobs, pasisakytų už vartotojų duomenų saugumą ir pasielgtų lygiai taip pat, kaip elgiasi Tim Cook.“
 • John McAfee pasiūlė iššifruoti „San Bernardino byloje“ figūruojančiame „iPhone“ (dėl kurio kilo „Apple“ ir FTB konfrontacija) esančius duomenis nemokamai ir taip išvengti priverstinio „Apple“ „tarnybinio įėjimo“ sistemoje sukūrimo, kas jo manymu būtų „JAV buvimo galingiausia pasaulio valstybe pabaigos pradžia“. Šį pasiūlymą jis išsakė atvirame laiške FTB, kurį paviešino „TechInsider“. McAfee sako, kad FTB nesugeba iššifruoti telefone esančių duomenų, nes pas ją nedirba patys gabiausi programišiai. „FTB neįdarbina nieko su 24 colio ilgio violetine skiautere, 10 auskarų ausyje, tatuiruotu veidu, reikalaujančiu parūkyti žolės kai dirba ir nedirbančio už mažiau nei pusė milijono dolerių į metus.“ - sakė į prezidentus kaip Liberalų partijos atstovas kandidatuojantis programuotojas John David McAfee. McAfee teigia, kad jo programišių komanda iššifruos duomenis, jei turės galimybę kurį laiką „pačiupinėti“ įrenginį ir padarys tai nemokamai.
 • „Strategy Analytics“ duomenys rodo, kad išmanūs laikrodžiai vis tik nurungė savo „klasikinius“ brolius.
  Šaltinis: Strategy Analytics
 • Analitikų iš „Gartner“ duomenimis „iOS“ ir „Android“, kartu paėmus, turi užkariavusios 98,4% mobilių telefonų rinkos.
 • Devintus metus iš eilės „Fortune“ labiausiai mylimų kompanijų pasaulyje sąrašo viršuje puikuojasi „Apple“.
  „Fortune“ „world's most admired companies 2016“ sąrašas
 • Find My iPhone“ ir vėl pasitarnavo – šį kartą ieškant pagrobtos paauglės. Pensilvanijos policijai paskambino paauglės motina ir pasakė, kad jos dukrą prieš jos valią nusivežė jos buvęs vaikinas. Dukra siunčia motinai žinutes su prašymu padėti. Motinai išnaudojant „iCloud“ funkciją „Find my iPhone“ pavyko nustatyti dukters buvimo vietą – policijos pareigūnai paauglę rado su lipnia juosta užklijuota burna bei surištomis rankomis ir kojomis Milesburge, už 150 mylių nuo Pitsburgo.
 • JAV Teisingumo departamentas pateikė prašymą priversti „Apple“ įvykdyti FTB reikalavimą sukurti specialią aparatinę įrangą leisiančią FTB „brute-force“ būdu įsilaužto į „San Bernardino byloje“ figūruojantį „iPhone“.

iOS ir OS X aplikacijos

iOS žaidimai

taikomosios iOS aplikacijos

naujos iOS aplikacijos ir žaidimai

OS X aplikacijos

naujos OS X aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Blynas, iki sito video nezinojau, kad ijungus Airplane rezima galima is naujo ijungti Wi-Fi ir jis veiks! Cia man kazkaip lauzo sablona, kas yra Airplane ir kokia jo prasme.

 2. Man Fat Battery visai patiko, bet kaip naujiena jau pasenusi... Indiegogo projektas prasidėjo, berods vasario 5d ir 13d jau baigėsi. Beje, panašu, kad nesurinkęs jokių pinigų..

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų