„Apple“ ir FTB kovoje atsiranda vis keistesnių detalių

Temos: Apple, iOS, iPhone, Teisė

„iPhone“ figūruojantis „San Bernardino“ byloje buvo „nulaužtas“ praėjus mažiau nei parai po to kai pateko į FTB rankas.

„BuzzFeed“ remdamasi „Apple“ spaudos atstovais praneša, kad „iPhone“ aptiktas teroristų įvykdžiusių nusikaltimą San Bernardino miesto regioniniame laisvalaikio ir kultūros centre, kurio metu žuvo 14 žmonių ir dar 21 buvo sužeistas, buvo „nulaužtas“ praėjus mažiau nei parai po to kai FTB agentai jį rado Farook šeimai priklausančiame „Lexus“ automobilyje. Po nusikaltimo, daug savaičių „Apple“ glaudžiai bendradarbiavo su FTB.

Vėliau paaiškėjo, kad išmanaus Syed Farook telefono slaptažodis buvo pakeistas jau po to, kai buvo FTB žinioje. Bendradarbiaudama su FTB „Apple“ pasiūlė keturis būdus, kurie galėtų būti panaudoti informacijai iš „iPhone“ ištraukti. Vienas iš pasiūlytų būdų buvo pajungti telefoną prie anksčiau naudoto tinklo ir atsarginės kopijos „iCloud“ sukūrimas. „Apple“ darbuotojai pabandė šį būdą ir tada paaiškėjo, kad „Apple ID“ paskyros susietos su tuo „iPhone“ slaptažodis yra pakeistas. Jei slaptažodis nebūtų buvęs pakeistas – duomenis būtų galima gauti ir nebūtų reikalo iš „Apple“ reikalauti sukurti „tarnybinį įėjimą“ į sistemą, kurio sukūrimas reikštų, kad specialiosios tarnybos turėtų įrankį leidžiantį įsilaužti į bet kurį „iPhone“.

„Apple“ atstovai sakė, kad jiems ir anksčiau teko bendradarbiauti su teisėsaugos atstovais padedant išaiškinti nusikaltėlius ar nusikaltimų detales, tačiau šis atvejis ypatingas. „Dar niekada iš "Apple" nebuvo reikalaujama sukurti naują "iOS" versiją, kad būtų galima atjungti"iPhone" saugumo funkcijas“, – sakoma kompanijos pareiškime.

Dar prieš tai kai „Apple“ sužinojo apie „Apple ID“ susieto su „San Bernardino byloje“ figūruojančio „iPhone“ slaptažodžio pakeitimą – JAV teisingumo ministerija paleido kritikos tiradą „Apple“ adresu. San Bernardino apskrities sveikatos departamentas, kuriam priklauso tyrime dalyvaujantis telefonas patvirtino, kad pakeitė „Apple ID“ (iCloud) slaptažodį FTB reikalavimu ir šio veiksmo pasekoje padaryti atsarginę „iPhone“ duomenų kopiją „iCloud“ saugykloje tapo neįmanoma. Vienas iš nusikaltėlių – Syed Rizwan Farook buvo San Bernardino sveikatos departamento darbuotojas.

Dabar, kai visiems tapo žinoma, kad FTB stipriai susimovė, „Apple“ vadovas Tim Cook kviečiamas į JAV Kongreso energetikos ir prekybos komitetą. Į šį susitikimą pakviesti ir FTB atstovai. Apie šį susitikimą, kurio pagrindinė tema bus saugumo klausimai, skelbiama ir oficialioje komiteto interneto svetainėje.

Panašu, kad San Bernardino teroro aktas tampa viso labo akstinu daryti spaudimą „Apple“ ir suteikti „labiau pagrįstą“, teisinį pagrindą versti „iPhone“ kūrėją sukurti būdą vyriausybei ir specialioms tarnyboms prieiti prie „Apple“ įrenginiuose saugomų vartotojų duomenų.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Aš, vietoj Tim Cook'o, į susitikimą atneščiau šampūno, kad FTB išsiplautų galvas, ir rankšluostį, kad komitetas jiems nušluostytų galvas :)

  2. O muilo atsinesimas, tai pasiprasymas palinksminti ji pati ?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų