Kiek duomenų sunaudoja „FaceTime“ skambučiai

Face Time

„FaceTime“ paslauga nėra ta, kuria daugelis mūsų naudojasi kasdien, tačiau tam tikrose situacijose ja pasinaudoti yra visai smagu ir pravartu.

„FaceTime“ tai Apple paslauga, kurią žino visi Mac, iPad ir iPhone vartotojai, net tie, kurie jos nė karto nėra bandę. Ji leidžia iš iOS įrenginio ar Mac kompiuterio tik balsu ar ir su vaizdu paskambinti kitam Apple įrangos vartotojui. Kiekvienas šiai paslaugai randa savo panaudojimą - vieni pabendrauti su toliau gyvenančiais giminaičiais ar draugais, kiti su šeimos nariais.

Aš dažniausiai „FaceTime“ naudoju bendraujant su šeimos nariais, pavyzdžiui kai man tenka dalyvauti kokioje ko nors pirkimo, kame neturiu jokio supratimo, misijoje. Tokiu atveju FaceTime skambutis perduodant vaizdą „komandinei grupei“ iš įvykio vietos galima ramiai nupirkti tai ko reikia, o ne tai kas mažiau sveria :)

Daugeliu atvejų naudodami „FaceTime“ iPhone naudojamės mobiliais duomenimis ir kadangi ne visų mobilių duomenų planai neriboti ar pakankamai dideli, reikėtų skambinant „FaceTime“ turėti omenyje, kad šis skambutis gali tapti ir „mokamu“.

Tiek mano, tiek ir kitų atlikti eksperimentai su „FaceTime“ parodė, kad 10 minučių pokalbiui sunaudojama apie 30MB duomenų, o jei tiksliau imant konkrečius skambučius: 19 minučių trukmės „Face Time“ skambutis per LTE iš iPhone 6s - 58,8MB, o per 3G - 10 minučių skambutis 29,7MB. Jei kalbėti apie trumpus „FaceTime“ skambučius tai vidurkis būtų apie 3MB per minutę, tačiau mano „FaceTime“ skambučių sąraše yra minutės trukmės skambučių, kurių metu sunaudota ir 2MB ir po 5MB.

Norėdami sužinoti kiek duomenų „prapliurpėte“ per „FaceTime“: Settings > Mobile Data (arba Cellular) ir tada sąraše radę „FaceTime“ pamatysite kiek duomenų jos pagalba išnaudota. Jei domina konkretaus „FaceTime“ skambučio duomenys: atidarykite „FaceTime“ aplikaciją, iš sąrašo pasirinkite skambutį ir paspauskite ant (i) piktogramos. Atsidariusiame lange, žemiau skambučio datos pamatysite šio skambučio metu sunaudotų duomenų kiekį.

Ar naudojate „FaceTime“?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 8 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Naudoju lygiai tokiu pačiu tikslu, kaip ir Jūs :D tenka apsipirkinėt be šeimos, su sąrašu, kuriame ne viskas aiškiai nurodyta, tai tenka panaudot Facetime galimybes :D O be šito varianto gal tik 1 ar 2 kartus esu naudojęs Facetime, šiaip visiems aktualiau ir "lengviau" įsijungti skype, tarp jų ir mano mama, geriau bandys "prisišaukt mane Skype skambučiais, negu pabandžius Facetime ir mane iškart suradus.. :D (kalbu, kai būnu išvykęs), tai tiek :D

  • O tai kam kalbėti Facetime, jei pvzd., bent jau Omnitelyje, problema yra sutaupyti gigabaitus, o ne minutes, kurių gaunama beveik neribotai? Kadangi šeimoje visi turime iPhonus, tai vaizdinį Facetime naudojame pokalbiams su sūnumi Anglijoje, bet būdami namų Wifi zonoje.

   • Turintiems ribotus duomenų planus, žinoma priklausomai nuo naudojimo įpročių ir plano dydžio, sutaupyti GB/MB gali prireikti pastangų ne tik Omnitel, bet ir kitų operatorių paslaugų vartotojams.
    Kaip ir minėjau aš ir Augustinas, dažnai FaceTime būna lengvesnis problemos sprendimas kai ką nors tenka pvz. pirkti, tarkim, gavus užduotį: „nupirk kiek nors tų kur raudonesni, bet ne visai raudoni ir ne tie kur tik truputį rausvi, bet žiūrėk, kad nebūtų dideli arba maži.“ :-D Tokiu atveju FaceTime suteikia galimybę sprendimo teisę perleisti kitam šeimos nariui nusiimant visą atsakomybę nuo gležnų pečių :)

 2. Ir nezinau kaip jus, bet patikrinau Facetime, sausio 9 skambinau draugui facetime'u ir man raso "2min (40MB) " tai nezinau, kaip jums pavyksta per 10min tik 30mb isnaudot... :D skambinau is iPhone 6 i iPhone 5s.

 3. Sveiki,
  Naudoju FaceTime. Pasitikrinau faktinius pokalbių duomenis - kartais per WiFi būna 1 min apie 26MB, o per LTE - 1 min apie 3MB. Čia su S Plus ir FaceTime kamera.
  Ir žinoma, FaceTime tikrai padeda daugelyje situacijų :)

 4. Skambinu draugui į UK, bet kadangi mums nebūtina matyti vienas kito face'us, tai skambiname per FaceTime - audio. Tai jau tada gaynasi mazdaug 2 min. = 1 mb.

 5. Vel gi, facetime audio call privalumas, kadangi dabar jau net standartiniai planai Tele2, Omnitel ar Biteje suteikia BENT (sakau bent) 50 nemokamu MB, tai paskambinti draugui i uzsieni ir pasidomet ar tikrai siandien jis nepamirso kazko padaryti butu aktualesnis budas per facetime call, nes sunaudosit 1-2MB(nemokamu), na, o uz 1-2min musu ES tarifais galit paklot ir 1-5€, o kartais ir daugiau :) :) :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų