Kaip atsakyti į skambučius ir skambinti iš „Mac“ kompiuterio

OS X Yosemite“ „Apple“ įdiegė eilę puikių patobulinimų ir vienas jų - skambinti bei atsakyti į skambučius „Mac“ kompiuteryje.

Viena iš AppleContinuity“ funkcijų - galimybė atsakyti į telefoninius skambučius ir skambinti iš „Mac“ kompiuterio, daugeliui tikrai skambinimą padarys paprastesniu ir viena „tų didesnių“ naujovių, kurias į mūsų naudojimąsi kompiuteriu įnešė „OS X Yosemite“.

Nemažai žmonių man rašo ir klausia kodėl jie įdiegę „OS X Yosemite“ ir „iOS 8“ į savo „Mac“ kompiuterius nemato galimybės skambinti iš „Mac“ ar kai skamba jų iPhone nemato galimybės atsakyti „Mac“ kompiuteryje.

Kol kas visiems tai veikia ir bendra, bent jau man rašiusiųjų problema yra Mac ir iPhone nustatymai.

Ko reikia, kad veiktų galimybė „Mac“ kompiuterį naudoti ir kaip telefoną

 1. „Mac“ kompiuterio su įdiegta „OS X Yosemite
 2. iPhone“ su įdiegta „iOS 8
 3. Wi-Fi
 4. iCloud“ paskyros

Mac ir iPhone nustatymai įgalinantys skambinimo funkciją iš „Mac“

Pagrindinė sąlyga, kad veiktų skambinimo iš „Mac“ kompiuterių ir galimybė atsakyti į skambučius funkcija yra tos pačios „iCloud“ paskyros naudojimas tiek „Mac’e“ tiek ir „iPhone“.

„Mac“ kompiuterio nustatymai

 • Atidarykite „FaceTime“ aplikaciją
 • Iš „FaceTime“ meniu pasirinkite: FaceTime > Preferences
 • Įsitikinkite, kad prie „iCloud“ esate prisijungę @iCloud.com vartotojo paskyra.
  • Jei esate prisijungę kita paskyra: spauskite ant „Sign Out“
  • Uždarykite „FaceTime“ aplikaciją
  • Atidarykite „FaceTime“ aplikaciją
  • Jos prisijungimų lange įveskite @icloud.com elektroninio pašto adresą
  • Atidarykite „FaceTime“ Preferences
 • Varnele pažymėkite iPhone Cellular Calls

iPhone nustatymai

 • iPhone atidarykite Settings > FaceTime
 • Įsitikinkite, kad esate prisijungę prie FaceTime tuo pačio @icloud.com elektroninio pašto adresu kaip ir „Mac“ kompiuteryje
  • Jei „FaceTime“ naudojate ne „iCloud“, norint naudotis šia paslauga teks paspausti ant ten nurodyto „Apple ID“ ir pasirodžiusiame parinkčių meniu paspausti ant „Sign Out“.
 • Įjunkite „iPhone Cellular Calls“

Toliau, kai jums kas nors skambins - jūs tai matysite savo Mac kompiuteryje ir galėsite atsiliepti į skalbutį tiek „Mac“ kompiuteryje, tiek ir „iPhone“. Jei norite paskambinti iš „Mac“, atidarykite „FaceTime“ aplikaciją, nurodytkite telefono numerį ar kontaktą iš savo adresų knygutės, spauskite ant telefono piktogramos ir iš pasirodžiusio „Call Using iPhone“ meniu paspauskite ant telefono numerio, kuriuo norite skambinti.

Norint naudotis šia funkcija tiek „Mac“, tiek ir „iPhone“ turi būti prisijungę prie to pačio Wi-Fi. Ši funkcija veikia su „iPhone 4S“ ir naujesniais „iPhone“ modeliais.

Nežiūrint to, kad ši funkcija yra patogi, „Apple“ vertimas naudoti būtent „iCloud“ kiek siutina, nes senesni „Apple“ vartotojai dažniausiai „Apple ID“ yra susieję su kitais el. pašto adresais ir „FaceTime“ įpratę naudoti būtent pagrindinį „Apple ID“ (ne iCloud.com), o ir su jais kiti susisiekia būtent tuo adresu (-ais). Papildyti sąrašo tuo kitu „Apple ID“ negalima, nes Apple neleidžia susieti dviejų skirtingų „Apple ID“.

Ar naudojate šią funkciją ir jei taip, kaip ji jums?

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 27 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Bet aš jaučiuosi kad turiu du apple ID su gmail.com ir icloud.com kur yra tas pats slaptažodis ir su abejais jais prisijungiu ten pat. Ir skambučiai veikia. Tik va nepastebėjau, kad SMS'ai veiktų ir iš vis ar jie turi veikt?

 2. Tai 4s skambuciams tinka, sms ne?

  • Bus matyt ką Apple pirmadienį sumąstys.
   Apple svetainės iOS 8 „Continuity“ puslapyje rašoma: „Continuity features are available on iPhone 5 or later, iPad (4th generation), iPad Air, iPad mini, iPad mini with Retina display, and iPod touch (5th generation)“.
   Skambučiai taip pat yra „Continuity“ dalis ir techniškai yra įmanomas sprendimas ir iPhone 4S, bet kaip bus iš tikro dabar žino tik Apple. Manau, jei norės pagerinti iOS 8 įsisavinimo rezultatus - leis šia funkcija naudotis ir iPhone 4S vartotojams, nebent tikrai turi kažkokią labai svarią priežastį to nedaryti.

 3. Man skambučiai veikia,nors iCloud susietas su @gmail.

 4. Viskas puikiai veikia, tik nervina tai, kad kai paleidžiama FaceTime aplikacija iškart įsijungia ir kamera ir aš neradau kaip ją išjungti.

 5. Man viskas patinka, bet užknisa, kad negalima pasirinkti Mac'e begarsio skambučio režimo. Atsiliepti kompe visgi ne visada norisi, nujungi skambinant garsą telefone, o kompas ant viso ofiso "gieda". O jei ir atsiliepi telefone, dar kelias sekundes pašnekovas girdi, kaip Jis skambina man :). Bandžiau Face time ieškoti, kaip galima tylų režimą padaryti, bet išskyrus pakeisti melodiją neradau.

 6. Ir vien del atsiliepimu kompiuteryje,taip supratau,reikia pasikeisti face time ID.Visi kas skambins i sena Face Time,jau nebeprisiskambins,nes bus kitas ID....

 7. Pas mane iphone 4s. Bet skambuciai irgi veikia :) SMS ziuresim pirmadieni.

 8. Mano iPhone nėra "iPhone cellular calls" option'o. iPhone 5, iOS 8.0.2. Ieškojau info, neradau nieko :(

Parašykite komentarą

Į viršų