iMessage ir FaceTime yra saugesnės nei BBM, Hangouts, Facebook ar Skype

Electronic Frontier Foundation atliko tyrimą skirtą nustatyti kokios elektroninio bendravimo aplikacijos leidžia bendrauti saugiausiai. Vos kelios iš tirtų aplikacijų atitiko visus joms keliamus reikalavimus. EFF teigia, kad Apple iMessage ir FaceTime aplikacijos yra saugiausios masinėje rinkoje esančios elektroninio bendravimo priemonės.

Dabar, kai jau kuris laikas internete netyla sekimo skandalai, žmonės ieško saugaus būdo bendrauti tarpusavyje. Saugus bendravimas reikalingas nebūtinai tik tiems kas bendrauja paslaptimis, niekam nemalonu kai be tavo žinios, legaliomis ar nelegaliomis priemonėmis, bet kas gali raustis po tavo žinutes.

Dabar daug kompanijų siūlo „saugaus bendravimo“ aplikacijas, tačiau kurios iš jų tikrai saugios? EFF nutarė atlikti tyrimą ir nustatyti kurios aplikacijos atitinka pagrindinius saugaus elektroninio bendravimo kriterijus:

 • ar siunčiamos žinutės yra šifruojamos
 • ar paslaugos tiekėjas gali skaityti užšifruotas žinutes
 • ar galite patikrinti kontakto tapatybę
 • ar anksčiau siųstos žinutės yra saugios jei šifravimo raktas pavogtas
 • ar programinis aplikacijos kodas yra atviras nepriklausomiems ekspertams
 • ar saugumo priemonės yra tinkamai dokumentuotos
 • ar buvo atliktas kodo auditas

Nieko nuostabaus, kad EFF lentelėje saugiausių aplikacijų tarpe yra tos, kurios yra skirtos iPhone ir ChatSecure, Signal ir CryptoCat atitiko visus joms šioje tyrimo fazėje keliamus reikalavimus. Apple iMessage ir FaceTime aplikacijos saugumu aplenkė tokias varžoves kaip Skype, WhatsApp, Viber, Snapchat, Kik, Google Hangouts ir BlackBerry Messenger. Žinutės išsiųstos naudojantis daugeliu iMessage ir FaceTime konkurenčių, praradus šifravimo raktą, netenka saugumo.

Savo svetainėje Apple teigia, kad iMessage žinutės ir FaceTime skambučiai yra mūsų, o ne Apple reikalas. Šioms žinutėms Apple naudoja „end-to-end“ šifravimą ir pati neturi galimybės jų iššifruoti.

EFF atliktas elektroninio bendravimo aplikacijų saugumo tyrimas
Lentelė: EFF

EFF atliktų aplikacijų tyrimo lentelės puslapis po kelių metų tapo nebepasiekiamas, tačiau naujesnę, 2020 metų informaciją susijusią su duomenų šifravimu žinučių aplikacijose rasite „Comparitech“ svetainėje.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 8 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. O kokiu pagrindu veikia tas imessages ir facetime ? Su omnitel aktivuojasi, o su labas kortele niekaip. Su pildyk aktyvavosi.

  Labas kortele buvo ne viena bandyta.

 2. O kodel ne su visomis kortelemis aktyvuojasi ?

 3. Na jis aktyvuotas. Uzsakytas internetas. Tarkim pildyk tele2 be jokio interneto plano aktyvavosi.

 4. Aktyvacija vyksta per SMS, kuris siunčiamas į UK esantį serverį. Jei nėr pinigų sąskaitoj, tai neaktyvuosis, jei tuo labiau labas nekompensuoja, nes Omnitel, T2 kompensuoja žinutės siuntimą

Parašykite komentarą

Į viršų