Savaitės naujienų apžvalga: 53-a 2015 metų savaitė

Tema: Naujienos

53-tos metų savaitės naujienos ir gandai, kuriems nebuvo dedikuoti atskiri straipsniai Mac Arena svetainėje bei laikinai nemokamai ar pigiau platinamos bei naujos iOS ir OS X aplikacijos.

 • Flury praneša, kad šių 2015 metų žiemos švenčių metu didelės įstrižainės telefonų, kurie vadinami „phablet’ais“ - žodis gautas sujungus „phone“ ir „tablet“, nupirkta gerokai daugiau nei įprastai. Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu „phabletai“ sudarė 27% pirkinių ir tai ženkliai daugiau nei 2013 metais, kai tokių telefonų šventinių pirkinių krepšeliuose buvo tik 4% ir dvigubai daugiau nei 2014 metais. Prie šių 27% stipriai prisidėjo Apple iPhone 6s Plus.
  2015 metų Kalėdos, Top 5 mobilūs įrenginiai pagal gamintoją.
  2015 metų Kalėdos, mobilių įrenginių pardavimai pagal įrenginio tipą ir operacinę sistemą.
  2013-2015 metų mobilių įrenginių pardavimai pagal įrenginio tipą.
 • Jei kartais Jūsų mėgstama iOS aplikacija buvo atnaujinta ir ji veikia gerokai prasčiau nei senesnė versija ir senesnės versijos kompiuteryje jau nebeturite - ką daryti, kad susigrąžinti senesnę versiją? Mac ir PC žingsniai kiek skiriasi - Mac atveju reikės naudoti Charles aplikaciją, o naudojantiems Windows - Fiddler, procese yra daug veiksmų, tačiau jei atnaujinimas tikrai gerokai sugadino Jums nuotaiką, o aplikacijos kūrėjas sako, kad taip ir turi būti… žemiau video parodantis ką ir kur keisti, kaip atsisiųsti senesnę versiją ir t.t. Mac kompiuteriuose.
 • Apple pateikė prašymą prekinių ženklų B2, B3, B4 ir B5 registravimui, šie prekiniai ženklai reiškia „Beats 2“, „Beats 3“, „Beats “ ir „Beats 5“. Matyt Apple planuoja paleisti naujas radijo stotis. Paraiškos yra pateiktos „Beats Electronics, LLC“ vardu.
 • MyDrivers pranašauja, kad naujasis, kol kas tik ganduose egzistuojantis 4 colių ekrano įstrižainę turintis iPhone 6c (o gal iPhone 7c) turės A9 procesorių, 2GB RAM. Sakoma, kad jis bus sukurtas iPhone 5s bazės pagrindu ir greičiausiai turės tokią pačią 1136x640 ekrano skiriamąją gebą, bet turės šiek tiek išlenktą ekraną. Kalbama, kad iPhone 6c bus už iPhone 5s (1642 mAh) talpesnis akumuliatorius 1570 mAh. Kalbama, kad šio telefono gamyba bus pradėta 2016 metų sausio mėnesį, o prekyboje jis pasirodys balandį. Manoma, kad šio iPhone kaina bus apie 620 USD ir su tokia kaina vargu ar jį bus galima priskirti „pigesnių iPhone“ kategorijai, kaip buvo manoma anksčiau.
 • Apie iPhone 7, gandų vėjų pučiančių iš Kinijos atneštos žinios teigia, kad šis telefonas nebeturės antenų juostų telefono korpuso nugarėlėje, o pats telefonas bus atsparus vandeniui. Panašu, kad Apple juda link atsparaus vandeniui iPhone pagaminimo, nes iPhone 6s, nors ir nedeklaruojamas kaip vandeniui atsparus, tačiau lyginant su ankstesniais iPhone modeliais su vandeniu draugauja nepalyginamais geriau.
 • Apple turi naują patentą pavadintą „Finger Biometric Sensor Data Synchronization VIA A Cloud Computing Device And Related Methods“. Jame aprašomos technologijos leidžiančios biometrinius vartotojų duomenis (pvz. pirštų atspaudus) sinchronizuoti su kitais įrenginiais per iCloud.
 • Niujorko teismas užregistravo grupinį ieškinį, kuriame Apple kaltinama suplanuotu įrenginių nusendinimu. Ieškinyje teigiama, kad Apple žinodama, jog iPhone 4s su iOS 9 veikia žymiai lėčiau, įbruko šių telefonų vartotojams iOS 9 versiją. Kadangi Apple saugumo protokolai neleidžia vartotojams grįžti prie ankstesnių iOS versijų, ieškovai teigia, kad tokiu būdu kompanija juos verčia leisti šimtus dolerių naujų telefonų pirkimui.
 • Italų „La Repubblica“ rašo, kad Apple sutiko sudaryti taikos sutartį bei sumokėti 318 mln. € ir taip užbaigti bylą, kurioje ji buvo kaltinama nesimokėjusi beveik tris kartus didesnės mokesčių sumos Italijoje. Milano mokesčių inspektoriai teigė, kad Apple pelnus gautus Italijoje nukreipdavo į savo kompaniją Airijoje ir tokiu būdu per 2008 - 2013 metų laikotarpį nesumokėjo šaliai beveik 900 mln. € mokesčių.
 • Gandai apie tai, kad sekančiuose iPhone modeliuose bus naudojami OLED ekranai tampa panašūs į tiesą. Kiniečių „ET News“ rašo, kad Apple pavyko susitarti dėl OLED ekranų tiekimo su Samsung ir LG.
 • Kalbėdamas su „Mashable“, Apple technologijų viceprezidentas Kevin Lynch pasakojo apie Apple Watch laiko sinchronizavimą ir kodėl Apple Watch yra toks tikslus. Kalbėdamas apie Apple Watch ir Naujųjų sutikimą, Apple technologijų vadovas sakė, kad „sutinkant naujuosius Jūs tiksliai žinosite kada jie ateis, nes Apple Watch bus tiksliausias laikrodis tame kambaryje“. Apple turi 15 „Stratum One“ lygio laiko (NTP) serverių (esančių tik vienu lygiu žemiau atominio laikrodžio) išdėstytų visame pasaulyje. Tie serveriai pajungti prie GPS antenų esančių ant tų pastatų stogų ir jų pagalba bendrauja su palydovais skrendančiais aplink Žemę. Visi tie palydovai laiko informaciją gauna iš „U.S. Naval Observatory“. Žinoma vykdomas ir laikrodžio bendravimo su serveriais metu vėlinimo korekcijos. Laiko nukrypimo paklaidos tikslinamos ir laikrodyje įmontuotų skirtingų daviklių pagalba.
 • Phone ir net Apple Watch nėra tie įrenginiai, kurių pavadinimų nesutinkame kai kalbama apie užsidegančius telefonus ar išmaniuosius laikrodžius. Apie vieną naujausių užsidegusių iPhone paskutinę 2015 metų dieną pranešė Fox 5 Atlanta. iPhone 6 Plus savininkas David Grimslay įjungė savo telefoną krautis ir padėjo jį ant lovos. Po kurio laiko jis išgirdo priešgaisrinę signalizaciją. Atbėgęs į kambarį jis pamatė kibirkščiuojantį ir liepsnojantį savo iPhone. Jis jį nusviedė ant grindų. Pažiūrėti ką padarė liepsnos David galėjo tik šioms nurimus. Susisiekus susisiekė su Apple ir kompanija jam atsiuntė naują iPhone, tačiau tai viskas ką Apple padarė. Grimsley sakė, kad dabar jis bijo naują iPhone jungti krautis.
  Bekraunant užsidegęs David Grimslay iPhone 6 Plus. Šaltinis: Fox 5 Atlanta

iOS ir OS X aplikacijos

taikomosios iOS aplikacijos

iOS žaidimai

naujos iOS aplikacijos

 • Microsoft Selfie: nauja Microsoft kompanijos aplikacija skirta selfiams. Aplikacijoje naudojami Microsoft algoritmai patobulina nuotrauką kreipdama dėmesį į amžių, lytį, odos spalvą, apšvietimą ir eilę kitų kriterijų. 0,00 €
 • PhotoJus Cute Fog FX Pro - Pic Effect for Instagram: 2,99 € → 0,00 €

OS X aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. iCloud two step autentifikacija jau veikia Lietuvoje.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų