Slaptas būdas pagreitinti iPhone

iPhone 5S

Yra eilė priežasčių kodėl iPhone gali pradėti veikti lėčiau, ypač senesni modeliai, kuriuose įdiegtos naujesnės iOS versijos.

Vargu ar ką nustebina tas faktas, kad senesni įrenginiai su laiku pradeda veikti lėčiau, ypač tie, kuriuose įdiegtos naujesnės operacinės sistemos versijos nei kad buvo juos įsigyjant. Gera žinia ta, kad yra paprastas būdas pagreitinti iPhone, bent jau kuriam laikui.

Anot programuotojo Zachary Drayer šis būdas yra tiek keistas, kad vargu ar daug kas apie jį žino, net jei ir naudoja iPhone jau daug metų.

Nėra aišku kodėl Apple įdiegė šį slaptą būdą, tačiau panašu, kad greitai paspaudus 10 kartų ant bet kurios piktogramos ekrano apačioje esant „App Store“ aplikacijoje – daro stebuklus. Greitai paspaudinėjus dešimt kartų iš eilės ant tos pačios piktogramos, aplikacijos ekranas akimirkai tampa tuščias, anot Drayer reikėtų suprasti, kad tada išvalomas „App Store“ aplikacijos kešas. Panašu, kad šis būdas veikia eilėje Apple aplikacijų. Anot programuotojo šis slaptas kešo išvalymo būdas veikia „iTunes“, „iBooks“, „App Store“ ir „Apple WatchiOS aplikacijose, tačiau neveikia tokiose aplikacijose kaip „Podcasts“, “Music“, „Game Center“, „Messages“ ar „Phone“.

Jei pastebėjote, kad iPhone nepraneša apie aplikacijų atnaujinimus ar bendrai jo darbas sulėtėjo - pabandykite šį būdą. Žinoma, tai negrąžins iPhone jaunystės, tačiau jei iOS įrenginio sulėtėjimo priežastis yra susikaupęs didelis failų kiekis aplikacijos keše - jis gali šiek tiek pagreitinti įrenginio darbą.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 10 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Suveikė net ant iPhone 6, tą prasme matau, kad pokytis įvyko, kaip sakot "cache'as išsivalė", aiškų greitis lyg ir nepakito, bet "kažkas įvyko" :D Tai reiškia galiojanti funkcija :D

 2. Tikiu Dievu lol. Ant Iphone 5 lyg ir čiut pagreitėjo programų atsidarymas. O gal ir ne haha.

  Normalus būdas pagreitinti iphone - nusiperki naują iphone.

 3. Iš pasakojimo nesupratau, reiktų video, kaip tą veiksmą atlikti.

 4. Geras, nežinojau šito, idomu kiek dar tokiu paslėptu funkcijų yra :)

 5. Pritariu Valdemar'ui - pats geriausias būdas atsinaujinti kas du metus ir nepasiduoti pagundai - jokiu būdu neinstaliuoti naujos iOS. Naudoji tą iOS kuri buvo telefe jo įsigijimo metu ir puikiai viskas sukasi. Jei telefoną keisi po dviejų metų - nieko tokio labai jau kritiškai naujo, kad negalėtum be to gyvent ir naudotis telefu neatsiras naujose iOS. Dar aš tikiu ir tuo, kad gal sulauksime tos dienos, kai Apple pralaimės eilinę kolektyvinę bylą ir atšauks tą nesamoningą savo tvarką, kad negali gryžti atgal ir downgradinti į buvusią iOS jei tavęs netenkina tai kaip tavo senesniame telefe veikia naujoji. Manau tik laiko klausimas kada jie gaus per nagus už tokias nesąmones savo vartotojų atžvilgiu. Bet lengva nebus - nes tuomet jei patys klientai galėtų lengvai keisti savo nuožiūra iOS versijas savo irenginiuose - tuomet ir jų statistika, iš serijos "kokia IOS yra labiausiai šiuo metu paplitus" butu visai kitokia. Po eilini kartą išleistos naujo iOS instaliavimo psichozės sektų ne ką mažesnė downgradinimo banga, net neabejoju. Tas Cookui tikrai nepatiktų.

 6. Kaip kas tą Padoriai supranta. Mano naujasis 6s dabar man "skraido", net neabejoju, kad po metų išejusi ios10 ir dar po metu ios11 tikrai iš "skraido" ji padarys tik viso labo "padoriai":)) geriau jau tegu skraido:)

  • Nemanau, kad su iOS 10, iPhone 6s pradės laginti labai juntamai. Keičiant kas porą metų tai neturėtų būti bėda, nes iOS 11 į jį nereikės diegti, o ją gausite su nauju iPhone. Su antra, neskaičiuojant tos iOS versijos su kuria iPhone buvo įsigytas jau atsiranda juntamas stabdymas, bet su sekančia - paprastai nelabai. Diegti ją (sekančią) ar ne - priklauso nuo noro turėti joje įdiegtas funkcijas. Žinoma, kai telefonas pradeda veikti taip, kad juo nebeįmanoma naudotis - čia jau ne reikalas, tačiau vargu ar taip nutinka įdiegus sekančią iOS versiją, aš bent jau nepamenu, kad taip būtų nutikę su kuria nors iPhone/iOS pora.
   Bent jau man taip atrodo. Kadangi man netenka valdyti kosminių laivų iš savo iPhone, tai dešimtosios sekundės dalies vėlinimas manęs iš proto nevaro.

 7. Nebenervinkite... :) kaip Jums ten veikia? Spaudi ant piktogramos ir iš karto atsidaro app'sas. Tai kaip ant jo paspausti tuos 10 kartų?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų