Apple nori, kad muzika mums skambėtų geriau [Gandai]

Pasirodė neoficiali informacija, kad Apple kuria naują aukštos kokybės audio formatą.

Japonų „Mac Otakaka“, remdamasi neįvardintais šaltiniais rašo, kad Apple kuria aukštos kokybės audio formatą. Teigiama, kad šio aukštos kokybės audio formato failai taps prieinami „Apple Music“ prenumeratoriams jau sekančiais metais. Šio projekto subtilybių yra žinoma tik tiek, kad tai bus 96kHz/24bit dažnio failai - aukštesnės kokybės nei CD įrašai esantys 44,1kHz/16 bit.

Aukštos kokybės muzikos failų formato kūrimas yra sudėtingas dalykas, nes tokie failai užima daugiau vietos nei žemesnės kokybės ir todėl mažesni MP3. Apple pasirinkto 96kHz dažnio failai, jei naudoti dabar žinomus suspaudimo metodus, būtų dideli ir tai vargu ar pradžiugintų 16GB iPhone savininkus. Kitas didelių failų trūkumas yra srautinė (streaming) muzika. Ne visi vartotojai gali naudotis pakankamai greitu, tokių failų perdavimui reikalingu, duomenų srautu - tiek dėl perdavimo greičio, tiek ir dėl paties failo dydžio, kuris mažesnius mobilių duomenų planus turintiems iPhone vartotojams planą „sekintų“ gerokai greičiau. Tiesa, tokie failai skambėtų geriau, nes juose daugiau informacijos.

Ši žinia puikiai dera prie neseniai pasirodžiusios informacijos apie tai, kad sekančios kartos iPhone Apple gali atsisakyti standartinės 3,5 mm audio jungties ir ausinių pajungimui naudoti Lightning jungtį, kuri leidžia perduoti didesnius duomenų duomenų srautus, palaiko garsi perdavimo technologiją. Alternatyviai, atsisakiusi tradicinės analoginės 3,5 mm audio jungties, Apple gali pereiti ir prie Bluetooth ausinių naudojimo, kaip standartinio.

Apple EarPod'ų konceptas
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Na aisku saunu. Svarbiausia jog nebutu kaip kad su FHD kai jauniklis sukure kodeka kuris gali perduodi FHD vos keliais kbps.... Tik viskas dingo labai greitai.

    Na bet tarkim torrent stream control fhd perduoda vos per 2+- mbps

  2. Tik klausimas kiek zmoniu atskirs ta kokybe :)
    Prisimenu laikus kai zmones sakydavo kad mp3 skamba graziau nei per CD klausaisi :)))))))

  3. Beto kazin ar musu ausis spejo prirprasti prie nauju garsu. Kai jos pratusios prie lopsiniu ar kazko panasaus. Na bet va, visu ausys sugeba atskiri 48 nuo 96 khz garsus. Ka jau kalbet apie mp3 ir wma.

    Audio gurmanu pilna, tik gaila kad jie atsiranda vos tik nusipirke namu kina uz 150 euru :D

  4. Kiek HiRes lossless formatų yra besukurta, visų jų kompresijos santykis yra panašus - 2:1. Nemanau, kad Apple pavyks kažką neįtikėtino čia atrasti. Ką jiems tikrai teks padaryti, tai pereiti prie aukštesnės kokybės garso standarto perdavimui per Bluetooth'ą (pvz. adaptuoti AptX arba sukurti kažką analogiško savo).

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų