Paslėptas dažnai lankomų vietų žemėlapis iPhone

Dažnai lankomų vietų žemėlapis ir duomenys iPhone

Informacija apie tai, kad mobilūs telefonai gali sekti ir seka jų savininkų buvimo vietą vargu ar ką nustebins, tačiau naujiems iPhone vartotojams gali būti smalsu sužinoti kaip tą informaciją pamatyti.

Tai, kad iPhone dokumentuoja mūsų buvimo vietas žinoma jau seniai ir iPhone tai daro jau metų metus, tačiau ne visi, net ir seniau iPhone naudojantys žino, kad surinkta informacija yra gana detali - vieta, atvykimo ir išvykimo iš tos vietos laikas.

Kokiu tikslu iOS įrenginyje saugoma jūsų dažnai lankomų vietų istorija

Pradžioje, matyt, reikia paminėti jog ši informacija saugoma tik iOS įrenginyje ir nėra be Jūsų žinios siunčiama Apple. iOS įrenginys renka jūsų dažnai lankomų vietų informaciją tam, kad galėtų pasilyti personalizuotą informaciją, pavyzdžiui nuspėti kelionės laiką. Iš principo tos informacijos pagalba galima žinoti kada atvykote į darbą, kiek laiko ten buvote, kokiame restorane dažniausiai pietaujate ir kada grįžtate namo bei kiek laiko tai trunka.

Apple teigia, kad vartotojo iOS įrenginio geolokaciniai duomenys renkami ir saugomi tik tame iOS įrenginyje ir yra skirti personalizuotai informacija, tokiai kaip situacijos kelyje pateikimui.

Net ir tie duomenys, kuriuos sutinkate persiųsti Apple yra šifruojami ir Apple neturi galimybės jų susieti konkrečiai su Jumis. iPhone vartotojo geolokacijos duomenys, jei vartotojas sutinka juos pateikti Apple, naudojami pavyzdžiui žinoti žmonių susikaupimą tam tikroje vietoje. Šalyse, kur Apple pateikia situacijos keliuose informaciją, tokie duomenys leidžia patikslinti eismo sąlygų, pateikiamų vartotojams Apple Maps žemėlapiuose informaciją. Daugiau informacijos apie privatumą ir geolokacinius duomenis iOS 8 ir iOS 9, rasite Apple svetainėje.

Kaip išjungti ar peržiūrėti savo dažniausiai lankomų vietų informaciją

Norėdami peržiūrėti ar atjungti dažnai lankomų vietų (Frequent Locations) informaciją iOS įrenginyje:

 1. atidarykite Settings aplikaciją
 2. paspauskite ant Privacy
 3. pasirinkite Location Services
 4. atsidariusiame lange paspauskite ant System Services parinkties esančios lango apačioje
 5. paspauskite ant Frequent Locations
 6. History skirsnyje pamatysite sąrašą vietų, kurios yra išsaugotos Jūsų įrenginyje, tai daugumoje atvejų bus skirtingi miestai.
 7. Paspaudę ant vieno iš tų įrašų pateksite į puslapį, kuriame esančiame žemėlapyje, melsvais apskritimais bus pažymėtos jūsų dažniau lankomos vietos tame mieste, o po žemėlapiu sąrašas jau tame mieste lankytų vietų. Tikėtina, kad tokios vietos kaip „Namai“ ir „Darbas“, jei esate jas specifikavęs įrenginyje, bus turinčios didžiausią apsilankymų skaičių. Paspaudus ant miesto pavadinimo, pamatysite dažniausiai jame lankytų vietų sąrašą bei jas atvaizduotas žemėlapyje.
 8. Šios lankytos vietos taip pat turi detalią informaciją ir pasirinkus bet kurią iš jų bus pateikta panaši informacija - su žemėlapiu ir detaliu laiko sąrašu.
 9. Norėdami ištrinti iOS įrenginyje sukauptą „Frequent Locations“ informaviją - pasapauskite ant Clear History…
 10. O norėdami išjungti tolimesnį tokios informacijos rinkimą jungiklį prie aukščiau esančios Frequent Locations parinkties perjunkite į išjungimo padėtį .

Asmeniškai man, tol kol šie duomenys yra mano iPhone, nėra niekaip susiejami su manimi ir neiškeliauja už jo ribų - nerimo nekelia. O Jums? Ar išjungėte (dabar ar anksčiau) iOS įrenginio galimybę rinkti Jūsų dažnai lankomų vietų geolokacinius duomenis?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Nežinau kaip jus bet aš ramus, neramus buvau kai turejau Android telefona ir buvo galima istorija peržiūrėti internete naudojant Google paskyra

 2. Man Google location history rodo vieną vietą, 10-ties minučių bėgyje ir tai buvo labai seniai.

 3. Aš visiškai ramus, net jeigu tie duomenys kažkur ir nukeliautų. Nes kaip aš sakau, man būtų visiškai neįdomu save sekti. Aš gyvenu 100 % legalų gyvenimą ir neturiu dėl ko nerimauti.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų