iPhone 6s įdiegus iOS 9.1 - akumuliatorius pradėjo „laikyti“ ilgiau
Apple išleidus iOS 9.1 atnaujinimą iPhone „laikyti“ pradėjo pastebimai ilgiau, bent jau iPhone 6s.
Pasirodžius iPhone 6s ir iPhone 6s Plus bei iš po gandų skraistės išlindus oficialiems naujųjų iPhone parametrams, daugelis planavusių įsigyti šį telefono modelį pradėjo nuogąstauti dėl jame įdiegto pamažintos talpos akumuliatoriaus. Tokiems nuogąstavimams yra pagrindo, nes nežiūrint to, kad iPhone veikia patikimai - jo tarnavimo laikas yra silpnoji grandis neretai net tampanti juokelių svaidomų iš Android stovyklos priežastimi.
Padėkojęs už puikų, beveik keturis metus trukusį tarnavimą, savo senuką, bet dar gerai veikiantį iPhone 4s padėjau į stalčių ir jo vietą mano kišenėje užėmė iPhone 6s. Naujame iPhone 6s buvo įdiegta iOS 9.0 ir aš jos nenaujinau nei į iOS 9.0.1, nei į iOS 9.0.2 - po šių iOS versijų pasirodymo jau buvo praėję šiek tiek laiko ir man pakako neigiamų atsiliepimų apie šiuos atnaujinimus, kad nenaujinti pakankamai gerai veikiančios iOS 9.0.
Nesu tas iPhone naudotojas, kuris nuo ryto iki vakaro jei ne prie ausies priglaudęs tai prieš akis laiko ir pirštais maigo iPhone ekraną, bet nesu ir iš tų, kurie iPhone į rankas paima tik šiam suskambus ar kai reikia paskambinti. Naudoju sakyčiau „vidutiniškai“: telefoniniai skambučiai, Facebook, Twitter, iMessage žinutės, naršymas internete, kartais pasinaudoju FaceTime, muzika (tiek Spotify, tiek Apple Music, tiek ir iPhone išsaugoti muzikiniai kūriniai), nemažai elektroninio pašto, navigacija, įprastai per dieną iPhone ekranu praplaukia keli Youtube ar Vimeo video vaizdeliai bei sudėliojami keli Sudoku laukai[1]. Žaidimų nežaidžiu jei neskaičiuoti vienintelio iPhone esančio Sudoku (anksčiau pažaisdavau dar ir Trivia Crack).
Grįžtant prie iPhone baterijos - natūralu, kad naujo telefono baterija nebuvo visiškai paliegusi, nors ekranas ir didesnis, o lyginant su iPhone 6, jos talpa- mažesnė. Vakare pilnai įkrovus iPhone bateriją, per naktį ji nusėsdavo apie 6–7%, o naudojant dieną - vakare, prieš pajungiant krautis telefono būsenos juostoje, priklausomai nuo naudojimo intensyvumo, prie akumuliatoriaus piktogramos šviesdavo apie 40–47%. Vienas iš didesnių baterijos energijos plėšrūnų buvo Facebook aplikacija, kuriai nors ir nebuvo leista veikti foniniame režime - ten vykdydavo kažkokią veiklą ar tik instruktavo procesorių jog tokią vykdo, tačiau bet kuriuo atveju procesorių vertė dirbti ir sekinti akumuliatorių. Facebook išleidus savo aplikacijos atnaujinimą, o ne netrukus pasirodžius ir iOS 9.1 versijai, šiek tiek padvejojęs savo iPhone 6s įdiegiau atnaujinimus.
Atnaujinimų, gal būtų Facebook aplikacijos, gal iOS 9.1, bet greičiausiai abiejose programinės įrangos koduose atliktų optimizavimų ir klaidų ištaisymų dėka, iPhone 6s akumuliatoriaus įkrovimo užtenka akivaizdžiai ilgesniam laikui. Šiandien iPhone pajungiau krautis kai jame prie akumuliatoriaus švietė 10%, o prieš tai jis buvo pilnai įkrautas naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį. Vadinasi vieno įkrovimo užteko: nuo ketvirtadienio ryto iki pirmadienio vidurdienio. Ketvirtadienį ir penktadienį telefoną naudojau kaip įprastai, tačiau mano dėmesį patraukė tai, kad ketvirtadienio vakare prie akumuliatoriaus degė 67% - nutariau iPhone nepajungti krautis. Penktadienio vakare - akumuliatoriaus įkrovimo indikatorius rodė 39% - nutariau paeksperimentuoti. Negalėčiau pasakyti, kad šeštadienį ir sekmadienį iPhone naudojau labai intensyviai - šiek tiek panaršiau, apie 5 pokalbius telefonu, vedžiodamas šunis pasiklausiau Apple Music , atsakiau į kelis elektroninius laiškus, sudėliojau pora Sudoku, panaršiau Facebook, kartą buvau dvidešimčiai minučių įjungęs Waze. Tiesa šeštadienio vidurdienį atjungiau Wi-Fi ir naudojau tik mobilius duomenis. Pirmadienio ryte iPhone akumuliatorius rodė 16% - keli ilgesni pokalbiai telefonu, bei panaršymas internete ir iPhone būsenos juostoje prie akumuliatoriaus įsižiebė 10% - nebuvau tikras jog dienos bėgyje po ranka „turėsiu rozetę“ kai jos prireiks, todėl iPhone pajungiau krautis.
Mano galva, tai išties įspūdingas baterijos tarnavimo laiko tįstelėjimas, pasiektas vien tik programinės įrangos atnaujinimo pagalba (o jei Apple dar ir akumuliatoriaus talpą būtų padidinusi…). Žinoma, kaip ir minėjau aukščiau, tomis dienomis iPhone nebuvo „melžiamas“ iki užvirimo - naudojimosi telefono suteikiamomis galimybėmis intensyvumas buvo vidutinis ir visas šias „eksperimento“ dienas „nesitryniau pakampėmis“ todėl buvau jei ne 100% Wi-Fi, tai puikaus GSM ryšio zonose. Nors nemanau, kad tai turi didelės reikšmės, tačiau jei kam būtų smalsu - mano 64GB iPhone 6s plaka TSMC gamybos A9 procesorius.
Tikiu kad jei intensyviai transliuojančiai(am) savo mintis į telefoninį tinklą įmonės administratorei(iui) iPhone būtų suteiktas vietoje laidinio telefono - šis jei ir atlaikytų visą darbo dieną, vargu ar pakeliui namo jau pavyktų Facebook’e patalpinti kokią nors žinutę.
iOS optimizavimas nėra vienintelis faktorius lemiantis iPhone akumuliatoriaus eikvojimo intensyvumą. Kaip rodo nesena patirtis, klaida Facebook (nors taip nutikti gali su bet kuria aplikacija) aplikacijos kode gali tapti priežastimi mūsų dieną aptraukiančia tamsiais debesimis.
Norėdami sužinoti kokia aplikacija yra didžiausia iPhone akumuliatoriaus energijos eikvotoja: atidarykite Settings aplikaciją, joje pasirinkite Battery ir Battery Usage skiltyje pamatysite aplikacijų stulpelį, kuriame aplikacijos bus išrikiuotos savo godumo iPhone akumuliatoriaus resursams tvarka. Analizuojant šiuos duomenis reikėtų turėti omenyje ir kiek intensyviai kokią aplikaciją naudojate, nes jei neišlįsdami sėdite Facebook ir kitų aplikacijų beveik nenaudojate - natūralu, kad ši aplikacija, net ir su ištaisytomis klaidomis, bus akumuliatoriaus rijikų rikiuotės viršuje.
Patarimas tiems, kas iPhone naudoja labai intensyviai, tačiau retai glaustosi prie sienos su elektros rozete (ne todėl, kad taip nėra gražu daryti, bet todėl, kad tokios sienos dažniausiai tiesiog nėra) - reikėtų pasirūpinti tinkamu — gal net neribotu duomenų planu — ir atjungti Wi-Fi. Tai leistų taip pat iš akumuliatoriaus sekintojų grandinės eliminuoti vieną šiokį tokį apetitą demonstruojantį elementą.
O Jūs ar pastebėjote akumuliatoriaus „laikymo“ pakitimus įdiegtus iOS 9.1?
• Ne visų iPhone 6s telefonų baterijos „laiko“ vienodai
• iPhone 6s „Chipgate“ – „Batterygate“ gali Samsung kainuoti iPhone 7 procesorių gamybą [gandai]
• Energijos taupymo režimas iOS 9
• Daugiau nei pusė iPhone vartotojų nežino, kad telefono akumuliatorių galima pakeisti
-
Priešingai nei įsivaizduoja daug Mac Arena skaitytojų nei iPhone, nei Mac kompiuteriuose nesu įdiegęs begalės aplikacijų - naudoju tik tas, kurios man reikalingos, o jei reikia kokią išbandyti - tokias aplikacijas diegiu arba tam tikslui skirtame Mac kompiuteryje, arba jei tai iPhone aplikacija - įsitikinęs, kad tai „ne mano appsas“ - metu jį lauk. Mėgstu po ranka turėti tik tai ko man reikia ir nepasikrauti programine įranga, kurios man galbūt kada nors prireiks (tai nereiškia, kad mano įsigytų aplikacijų tarpe tokių nėra - yra, bet jos iki tam tikro laikotarpio gyvena tik „Purchased“ sąraše). ↩
Baterija laiko super! Kokios spalvos iPhone turite?
Space Gray
Nepajaučiau skirtumo tarp 9.0.2 ir 9.1 baterijos atžvilgiu. Kaip dieną laikė, taip ir laiko :)
o koks ragelis?
6S
Cia ne iOS optimizuotas laikyti ilgai, o apps. Buna banga kai su vienu ar kitu ios laiko neregetai ilgai, po kurio laiko nieko nekeiciant tik naujinant apps vel nukrenta baterijos laikymas iki 5±6 valandu usage be 3g
Be abejo, kad jei koks nors battery hog'as įsikuria ragelyje jis ėda daugiau baterijos, bet nemanau, kad vien tik FB atnaujinimas galėjo prailginti baterijos darbo laiką tiek, kad iPhone laiko ilgiau nei laikė iki tam FB bug'ui pasirodant.
Na nezinau kaip tau, bet buna jog tarkim iphone 6 su ios 9 laike iki 8±9 valandu usage, poto prasidejo apps atnaujinimai pries 9.0.1 ir nukrito baterija vel iki 5±7 valandu usage.
As jokiu FB apps nenaudoju, jei naudociau fb, tai ja naudociau per safari.
Tuoj pries sekanti ios atnaujinima prades keliauti apps updates ir tuomet nuliusi jog baterija nebelaiko tiek kiek sia diena :)
Deja nepajutau jokio skirtumo.
Keista. Aš pajutau labai akivaizdų šuolį. O koks „ragelis“?
Nors... Gal šioks toks pagarėjimas ir jaučiasi. Jo tu teisus truputį geriau dabar laiko batarkė:)
6s
Na, gali buti, kad baterijos taupymas buvo ijungtas ne paskutineje versijoje, todel tie, kurie turejo 9.0.2 versija nieko nepajuto atnaujine i 9.1.
Na tikiuosi, kad jis buvo įjungtas jau 9.0 versijoje, nes priešingu atveju su mažesnės talpos akumuliatoriumi bei daugiau visokių jutiklių ir 3D Touch iPhone 6s laikytų gerokai trumpiau nei iPhone 6.
Šiaip tai forumuose apsireiškia ir tokių 6s vartotojų, kuriems po iOS 9.1 atnaujinimo baterija laiko kokias 3 valandas.
Kad nėra ten daugiau papildomų jutiklių nei 6 modelyje, o tas 3D touch nevalgo tiek daug energijos. Tuo labiau, modernesni komponentai(CPU, BT 4.2, naujas ryšio chip'as) ekonomiškesni, tai vargu ar prasčiau laikytų nei 6, nors ir baterija didesnė.
Pagrinde viskas priklauso nuo aplikacijų, nes buvo bugas Trafi aplikacijoj, kai nuolatos naudojo vietos nustatymą, tai baterija seko gana sparčiai.
Puikus straipsnis. Galėtumete daugiau aprašyti ios atnaujinimų. Beje, aš pastebėjau, kaip baterija laiko ilgiau.
Aš va irgi pastebėjau, kad visi mano šeimos iPhonai, kurie palaiko 9.1, laiko ilgiau apie 25% Čia aišku mano subjektyvi nuomonė ir pojutis, bet tas pojutis labai malonus :-) (4s, 5c, 5s)
Sveiki,
O kaip jums kamera, kai atidarot iš „Lock screen“ (slide į viršų), nestringa? Ta prasme nebūna „freeze“ kokioms 5 sekundėms?
Gal žinot, kame čia gali būti bėda?
Klausiu, nes su mano 6S atidarius kamerą vaizdas būna pastrigęs, tai arba laukiu, arba reikia spausti video ir po to photo ir tada jau normaliai viskas. iOS 9.1. Pasitaiko įvairiu dažnumu, bet kartojasi. Kažkaip 5S be strigimų dirbo šitoj vietoj.
Aš nepastebėjau, bet aš retai ją naudoju. Ir šiaip fotkinu telefonu retai, o ir dėl Touch ID, dažniausiai netenka ta funkcija pasinaudoti, nes automatiškai atrakinamas telefonas, tad fotiką įjungiu jau spausdamas ant aplikacijos piktogramos. Tačiau kiek bandžiau - nepastebėjau, kad strigtų. Gal pas patį kokia nors aplikacija-monstras sukasi fone arba jų begalybė, kad striginėja...
Dėl aplikacijų-nelabai yra kam suktis, nes background refresh esu visoms išjungęs, išskyrus weather aplikacijai. Paštas nustatytas push-icloud ir darbinis exchange. Tai nemanau kažkaip, kad tokiam pejėgiam 6S tie dalykai trukdytų greitai įjungti kamerą.
Su maniškiu 6S analogiška situacija su kamera, pastringa 3-6 sekundėms....
Kadangi man taip nenutinka tai sunku ką ir pasakyti.
Pažiūrėkite ar jūsų video nustatymai nėra nustatyti ant 60fps. Jei taip pabandykite nustatyti ant 30fps. Jei nepadės: Settings > General > Reset > Reset All Settings prieš tai pasidarius backup'ą. Gal kas nors nustatymuose kokiuose nors konfliktuoja.
Opa. Geras logiškas pasiūlymas. Pas mane buvo 60 fps. Padariau 30 fps (4K). Kelis kart pabandžiau pajungt-be strigimų, ir sklandžiau. Bus matyti įprastai naudojant.
Jeigu šitoj vietoj bėda-tikiuosi išspręs su kitu atnaujinimu. Reiktų gal pranešti kaip nors Apple'ui. Nors buvau nustatęs, kad siųstų Apple'ui visas nesklandumų ataskaitas (diegiant naujai iOS). Bet čia ne ta kategorija ko gero ir tektų siųsti atskirai feedback'ą.
Kol kas ačiū, Ramūnai :)
Dėkui, pasirodo problema dėl 60FPS. Tikiuosi su iOS 9.2 ištaisys šią bėdą.
Na vėl, teks nešti antrą kartą savo 6S, nes viršuje, kairėje pusėje vėl po ekranu pateko nešvarumų....Kiek teko skaityti, tai nešvarumai patenka per "mute" mygtuką. Arba čia man taip nesiseka, arba iPhone surinkimo kokybė apgailėtina.
Man kol kas su nešvarumais nepasitaikė problemų, kas buvo su 5S (netgi kameros lešis sugebėjo apsinešti nuo dulkių). Tikiuosi, kad sutvarkys tavo problemą.
O prisimenant ankstesnę problemą dėl kameros pastrigimo-šiandien ji vėl man papokštavo ir teko stebėti, kaip, norint greit atidaryti ją iš „lock screen“, pastrigo ties tamsiu fonu ir po to pastrigo ties realiu vaizdu. Nejaugi reikės daryti „Reset All Settings“...
Neskubėk su "reset all settings", ryt nešiu į servisą, tai trečiadienį gausiu naują ir darysiu švarų instaliavimą, pažiūrėsiu ar problema išliko.
Būtų puiku, jeigu pasidalintum išvadomis ar priežastimis dėl dulkių ir kameros strigimo, įjungiant iš „Lock Screen“.
Lauksiu naujienų.
Beje, aptarnaus iDeal ar mttc?
Pirkau iš iDeal, nes Omnitelinį MTTC aptarnauja :) Dėl nešvarumų, tai paprasta priežastis, tinkamai neužsandarina ir patenka nešvarumai, bandysiu ant durniaus su siurbliu pritraukt :D
Supratau :)
Klausiu, nes pas mane Omnitel'inis ir aptarnauja MTTC :)
Siurblys padės, jeigu ties „Mute“ mygtuku padėsi gausų dulkių šaltinį ir trauksi per pakrovimo jungtį :D
Arba atvirkšiai - tiesiog bandysi įpūsti dulkes per „Mute“ mygtuką :)
Linkiu sėkmės bet kokiu atveju :)
As tai iphone 6 ir is japonijos ir is uk ir is estonios grey siunciausi, visu iki vieno priekine kamera buvo atsokusi arba atsoko :)) huawei geriau surinkti nei APPLE
Man niekada nebuvo purvo prilindę nei į vieną - gal todėl, kad kišenėse nenešioju cemento, saulėgrąžų ar pūkinių meškiukų :)
Na taip, dabar reikės vakuume laikyti iPhoną, nes jo tokia "aukštos" kokybės konstrukcija. O iPhone 6 naudotojams negalima vaikščioti su telefonu kišenėje, nes nuo staigaus judesio, priekinė kamera gali "pabėgti"... :P
Jei sąžiningai tai nežinau ką jūs su jais darote. Negalėčiau pasakyti, kad laikau saviškį vakuume ar specialiose antivibrazinėse kamerose, tiesa vinių su juo nekalu ir smėlio dėžėje vietoje kastuvo nenaudoju (nes pas mane ne Plus variantas ir tektų ilgai kasti :) ), tačiau gravitaciją rageliai yra išbandę ne kartą, o vieną kartą taip „tvarkingai“, yra ir švelniau kritę, tačiau ekranai dužę, bet kameros liko vietoje ir dulkių neprisirinko.
Tiesa, susipusmėnuliavimo problema iPhone 6 rageliuose, matyt, buvo konstrukcinio ar surinkimo broko reikalas, nes labai jau paplitusi ši bėda buvo (aš iPhone 6 neturėjau).
Susipusmėnuliavimas likęs ir pas 6s, bent jau pas maniškį :)
Kad su savo iphone 6 elgdavausi kaip su kiausiniais is maximos ir kameros visos atsoko... Kiek zinau ant gold ir silver siu problemu nebuta. Ir kazin cia ar vibracija ar temparaturos. Bet panasu kad apple mala s neprasta.
Dabartiniam 6 likes garantinis 6 menesiai, kamera jau po 2 menesiu pasislinkus. Bet tingiu vazyneti i ideal, galvoju laukti garantinio pabaigos. Arba iphone 7 :)
Valdai, kaip kamera su iOS 9.2? :) Nes saviškio dar iš garantinio neatgavau, pridaviau antradienį anksti ryte, bet dar nėra... :/
Teoriškai turėtų būti geriau, bent jau daug vartotojų pastebi kad „Camera“ taip stipriai nebelagina.
Sveiki,
Gal ir geriau, beeet dabar atidarant iš „Lock Screen“ būna pastrigęs apie 1-2 sekundes vaizdas iš „anksčiau“ - kai naudojamasi telefonu buvo apie prieš valandą, bet nebuvo naudota kamera. Pvz. buvo dabar-grįžau namo, o prieš tai valandą važiavau automobiliu ir du kart atrašiau žinutes iš „quick reply“ „Lock Screen'e“ (žinau-nesaugu :)), ir namie atidariau kamerą iš „Lock Screen“, o ten freeze vaizdas automobilio vairo ir greičio ciferblato - tarsi telefonas visada filmuotų ir freeze bet kokį vaizdą gali :)
Na man su kamera kaip ir tvarkoje dabar, bet labai dažnai atrakinus telefoną, pastringa kelioms sekundėms. Arba skambina man, melodija groja, bet juodas ekranas. Kiek skaitinėjausi, tai daug kam taip....
Kažkaip neteko sutikti forumuose, kad kas skųstųsi tokiomis problemomis. Bendrai tai man susidarė įspūdis, kad problemų dažnai su iOS veikla turi tie, kas buvo įdiegę iOS beta versijas ir po to, įdiegę normalias atstatinėjo duomenis iš backup'o.
Na gali būti, bet prieš savaitę ar dvi nepagailėjau laiko ir padariau restore su naujais nustatymais (be atstatymo iš backup). Ir su kamera vistiek vyksta minėti fokusai :)
Kiek turiu iphone, tai ar su naujais ar su senais nustatymais.... nera jokio skirtumo. Jei ios turi bugu, nepades niekas. Tik laiko gaisimas bandymams susitvarkyti.
Taip, iOS klaidų atstatymais įrenginio ar perkrovimais neištaisysi, tačiau neretai jei vieni vartotojai turintys tokį patį įrenginį tokių klaidų nepastebi, o kiti pastebi - priežastys gali būti nebūtinai „grynai“ iOS „bug'ai“.
Niekad nenaudojau beta softo. O įvedus į google paiešką "iOS 9 lag aftrr unlock" pamatysi, kiek pranešimų šią tema.
Pranešimų nemažai, bet beveik visi jie susiję su iOS 9.0, nes tokių pranešimų liūto dalies data yra 2015 metų rugsėjo mėnuo. Kitas dalykas padidinantis „iOS 9 lag after unlock“ paieškos rezultatų skaičius yra tas, kad tai straipsniai apie tai, kad tokią problemą pajuto kai kurie vartotojai atnaujinę savo senesnius įrenginius į iOS 9 ir tai nėra nusiskundimai. Iš principo tai ta pati informacija su šios klaidos taisymo rekomendacijomis perspausdinta įvairių skirtingų portalų.
Na... kolkas dar nezinau nei vieno kuris is dziaugsmo skraidytu nusipirkes 6s :))
Kiek zmoniu zinau, visi kazkaip labiau nuliude, nei skraidantis debesyse.
Mano galva norint skraidyti iš džiaugsmo nusipirkus/gavus telefoną, tau turi būti koks 14 ir tai turėtų būti pirmasis telefonas tavo gyvenime.
Aš pavyzdžiui visai nenuliūdęs.
Na as suprantu jog yra zmoniu akmeniniais veidais, bet emocijas turintis asmenis net ir sau nusipirke brangu daikta dziaugiasi juo ;)
O gal cia 21 amziaus "kietas" reiksme... buti ne emocingu.