iPhone 6s „Chipgate“ - „Batterygate“ gali Samsung kainuoti iPhone 7 procesorių gamybą [gandai]

Temos: Apple, iPhone, Samsung

Nesvarbu kokį argumentą randa Apple stengdamasi užgesinti „gate“ galūnę turinčius triukšmelius - daugumoje atvejų tai reiškia „taip - problema egzistuoja“.

iPhone 4 buvo „Antennagate“ - problemos su ryšio kokybe susijusios su antena, iPhone 6 - „Bendgate“ (linkstantys telefonai), iPhone 6s „Batterygate“ arba „Chipgate“ kai testų rezultatai rodo jog iPhone 6s naudojami dviejų skirtingų gamintojų A9 procesoriai nėra vienodi tiek našumo, tiek ir „ėdrumo“ elektros energijai klausimu.

Kaip taisyklė, kai Apple prabyla apie problemą - ji ją pripažįsta ir nelabai svarbu kaip ji pateikiama publikai. Pavyzdžiui iPhone 4 atveju, Steve Jobs bandė kaltinti vartotojus, kad šie nemoka laikyti telefonų rankose ir todėl iPhone praranda ryšį bei teisinosi, kad kitų gamintojų telefonai elgiasi taip pat ir pyko, kad dėl kitų gamintojų niekas nepučia tokio didelio burbulo. Tačiau jo bendradarbių prisiminimuose jis nepaprastai stipriai išgyveno šią problemą ir net kalbėdamas su inžinieriais sakė, kad „tokia Apple nėra kompanija kurioje jis norėtų dirbti“ (iš buvusios Apple marketingo vadovės Allison Johnson prisiminimų).

Steve Jobs specialiame „Antennagate“ renginyje 2010 metų liepos 10.

Jei Apple pripažino problemą, nors ir neakivaizdžiai - vadinasi ji ieško jos sprendimo. Antenos problemos buvo dalinai išspręstos iOS 4.0.1 atnaujinime ir vėliau technologinių sprendimų pagalba iPhone 4s. Nors Apple viešai nepripažino iPhone 6 linkimo „Bendgate“ problemos - iPhone 6s pagaminti iš gerokai tvirtesnio, kosmoso technologijose naudojamo 7000 serijos aliuminio lydinio.

Panašu, kad Apple spręs ir „Batterygate/Chipgate“ problemą. Naujas pranešimas iš Azijos naujienų svetainės „Economic Daily News“ teigia, kad JP Morgan Securities analitikas spėja, kad TSMC gaus visus Apple A10 procesoriaus užsakymus naujiems, sekančiais metais pasirodysiantiems iPhone 7 modeliams. Analitikas teigia, kad to priežastis gali būti Samsung gamybos A9 procesorius, kuris nors „ant popieriaus“ turėtų būti ir greitesnis ir ekonomiškesnis, nes naudoja 14nm technologiją (TSMC procesorius yra 16nm) - tačiau realiame gyvenime viskas yra ne taip, kaip teigia teorinė - popierinių paskaičiavimų dalis.

Žinoma, tai tik paskalos. Likus beveik metams iki sekančios kartos iPhone išleidimo ir beveik pusei metų iki Apple pradės iPhone 7 gamybą - dar viskas gali ne kartą pasikeisti. Mikroschemų gamybos dėka, Samsung grįžo į savo ketvirtinio augimo vėžias ir prie šio augimo stipriai prisidėjo Apple ir jos iPhone populiarumas ir kas be ko - Samsung be kovos iPhone 7 procesorių gamybos neatsisakys.

Apple labai tiksliai organizuoja savo produktų gamybos procesą ir visada užsitikrina planuotus komponentų tiekimo planus, o kadangi iPhone yra didžiausias kiekiu gaminamas Apple produktas - į jam tiekiamų komponentų logistiką kompanija kreipia daugiausiai dėmesio. Ar TSMC sugebės viena patenkinti augantį iPhone poreikį ir kiekius ypač jei ateities A10 procesorius bus tarkim 10nm - sunku pasakyti. Kita vertus TSMC laimėjo iPhone 6 naudojamų A8 procesorių gamybą 2014 metais ir su šia užduotimi susitvarkė, tad galimybė, kad Samsung iškris iš iPhone procesorių gamintojų sąrašo yra pakankamai reali.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. arba Samsung vietą užims Intel ;)

  2. Radau būdą pasitikrint koks čipas manajame iphone 6s, nudžiugau, - TSMS:)) yra app'sas, va čia yra nuoroda:) - http://betanews.com/2015/10/12/how-to-find-out-if-your-iphone-6s-has-a-good-or-a-bad-chip/

  3. iPhone 6 Crescentgate irgi rimta problema. Tik kotais apple jos nepripazysta

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų