Vieno vestuvių fotografo atsarginių failų kopijų (backup) strategija

Sam Hurd, Washington D.C. įsikūręs vestuvių fotografas naudoja gana „laukinę“ atsarginių failų darymo strategiją ir ja dalinasi su internautais.

Washington D.C. gyvenantis vestuvių fotografas „Sam Hurd“, panašu nori, kad jo klientų nuotraukos išgyventų ir ištikus apokalipsei, ir dėl šios priežasties naudoja gana neįprastą failų atsarginių kopijų saugojimo strategiją.

Fotografas savo atsarginių failų darymo strategija dalinasi su internautais. Jei manėte, kad savo failų kopijas esate patalpinę saugiai - nuomonė gali pasikeisti pažiūrėjus kokią raizgalynę naudoja šis bičas, kuris turi po keturias kopijas visų failų jau tada kai šie yra importuojami į Adobe Lightroom. „Gana sudėtinga visas kopijas atlikti vienu metu, tačiau beveik visas atsarginių failų kopijų darymo mechanizmas yra pilnai automatizuotas“, - rašo Hurd savo žiniaraštyje.

Washington D.C. gyvenančio ir dirbančio fotografo Sam Hurd backup strategija.

Kai Hurd grįžta iš fotosesijos - jis perkelia vienos iš dviejų savo SD kortelių failus į MacBook Pro - kita kortelė visą laiką būna kameroje. Kai fotosesijos RAW failai iš Mac’o perkeliami į dviejuose Pegasus RAID 5 įrenginiuose esančius diskus - JPEG failai taip pat perkeliami saugojimui. Kiekvieną naktį visas kompiuterio turinys, tame tarpe ir Lightroom biblioteka perkeliami į ugniai ir kulkoms atsparų RAID 1 masyvą. Jei to negana - jo kitas MacBook kompiuteris veikia kaip išorinis diskas pajungtas prie Dropbox.

Pasirūpinkite savo failų saugumu ir padarykite tai ne po to kai kartą jau nudegėte. Net ir ne fotografo kompiuteryje yra pakankamai failų, kurių nesinorėtų prarasti tokių kaip šeimos nuotraukos ar video, kuriems dingus jau niekada nebegalėsite atstatyti tų prisiminimų.

Laimei, Mac kompiuterių OS X sistemoje atsarginių failų kopijų darymas yra numatytas jau sistemos lygmenyje (Time Machine), o papildomai yra ir kitų programuotojų tam tikslui sukurtų puikių aplikacijų.Iš labiau žinomų šiam tikslui skirtų 3-ų šalių sukurtų sprendimų yra Carbon Copy Cloner, Super Duper ir Crash Plan.

Aš naudoju Carbon Copy Cloner. Kai rinkausi kurią programą naudoti atsarginėms duomenų kopijoms kurti - Crash Plan iš karto buvo atmesta, nes jai reikalinga Java, o Java, kaip žinoma, papildoma saugumo spraga kompiuteryje, Super Duper, paskaičius forumus, man nepasirodė labai patikima. Carbon Copy Cloner, tada buvo nemokama ir atrodė pakankamai patikima. Dabar, Carbon Copy Cloner - mokama, bet aš ir toliau ją naudoju, nes per visus šiuos metus, ji puikiai dirbo savo darbą, neturėjau nė vieno priekaišto, kompanijos „Bombich Software, Inc.“ produktui. Programos kaina 36 € yra niekinė, lyginant su ta, kurią tektų sumokėti norint atstatyti sugadintus duomenis, jau nekalbant apie tai, kaip skaudu būtų duomenis prarasti.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. bandau suprasti kas geriau ar duomenų sinchonizavimas su išorine duomenų saugykla (tipo Dropbox principas) ar kopijos darymas kaip aprašytas čia Carbon Copy Cloner?

  • Matyt kiekvienam individualiai priklausomai nuo to kokie tai duomenys, kaip dažnai keičiasi ir koks jų kiekis ir kaip greitai gali prireikti juos atstatyti pilnai. Manau, kad tiek CCC tiek ir Dropbox ar kitos Cloud paslaugos kombinavimas būtų visai neprasta mintis norint duomenis turėti tikrai saugiai.
   Kiekvienas šių būdų turi savo pliusų ir minusų.
   Pavyzdžiui man, norint savo backup'us saugoti Dropbox tai kainuotų 144 €/metams, nes tektų pirkti neribotą vietos kiekį. Dropbox labiausiai tinka kai perduodamų duomenų kiekis nėra didelis, nes jie riboja „trafiką“: nemokamos paslaugos naudotojams 10GB į parą, o mokantiems už paslaugą 250GB į parą. Viršijus limitą jie banina paskyras ir maniškė (nemokama) jau vieną kartą buvo užbaninta: patalpinau ~9GB archyvą ir žmogui jį besisiunčiant veiksmas nutrūko, pabandžius man prisijungti prie paskyros - gavau 404 klaidą (nerasta) - pasirodo viršijau 10GB duomenų perdavimo limitą. Jie man atrodo pora kartų leidžia pačiam nuimti „baną“, o vėliau veiksmas tampa sudėtingesnis ir gali su paskyra net ir atsisveikinti.
   Dėl šios priežasties, net jei duomenų ir nelabai daug, tačiau (tarkim juos atstatant) - gali atsidurti tokioje situacijoje, kai to padaryti paprasčiausiai nepavyks dėl perduodamų duomenų kiekio limito.
   Žinoma, Dropbox nėra vienintelė paslauga ir priklausomai nuo poreikio ir siūlomų paslaugų paketo, galima rasti ir kitus Cloud saugyklų tiekėjus.
   CCC atveju - reikia turėti diską ar diskus ir geriau ne vieną komplektą, o bent jau du, kad atsargines duomenų kopijas būtų galima saugoti dviejose skirtingose, pakankamai viena nuo kitos nutolusiose vietose. Tai į duomenų saugojimo procesą įneša šiokio tokio nepatogumo. Pliusai CCC naudojimo yra: vienintelis apribojimas yra turimų diskų talpa bei atstatyti duomenis galima daug greičiau nei juos siunčiant per internetą, jau nekalbant apie tai, kad sugedus diskui - sistemą reikės įdiegti iš naujo, vėl sudiegti visas reikalingas aplikacijas ir t.t. ir tik po to atstatinėti duomenis.
   Taigi, kaip ir minėjau, viskas priklauso nuo to kiek duomenų, kaip dažnai jie keičiasi, kiek galite sau leisti laukti iki duomenys bus atstatyti ir t.t. Be to reikia turėti omenyje ir tai, kad duomenis saugant Cloud tipo saugyklose nepavyks į jas daryti įkraunamų sistemos kopijų, kurios leistų (tarkim pagrindiniam diskui smigus) iš karto kompiuterį įkrauti iš išorinio disko ir praktiškai jau po poros minučių galėti vėl pilnavertiškai naudotis kompiuteriu.

 2. Dėkoju už komentarą, mano atveju prioritetas yra patogumas ir duomenų saugumas, atstatymo greitis po visiško crasho nėra tiek svarbus, juolab kad reikalui esant savo duomenis galima pasiekti ir per www iš bet kurio kito kompo. Duomenų sharinimas dideliais kiekiais tai jau čia irgi kita istorija :)

  • Kiekvienam savas duomenų atsarginių kopijų saugojimo būdas yra tinkamas. Jei pasirinksite Dropbox nemokamą paslaugą, pačioje pradžioje būkite atsargus, nes jei pavyzdžiui nutarsite, kad visas My Documents aplankas tegul gyvena Dropbox'e ir net jei ten yra kokie vargani 6GB duomenų - paros bėgyje su ta pačia paskyra naudodami aplikaciją prisijungęs paros bėgyje, tarkim darbo kompiuteryje - išlėksite už limito ribų, nes visi tie 6GB bus parpūsti į darbo (kitą) kompiuterį ir duomenų perdavimas per parą bus 6GB+6GB>10GB limitą.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų