Lėtiname laiko mašiną II

Anksčiau esu rašęs apie tai kaip OS X Time Machine priversti daryti atsargines duomenų kopijas rečiau, tačiau nuo OS.X 10.7 anksčiau aprašytas metodas neveikia ir naudojantys naujesnes OS X versijas turi imtis kitos gudrybės.

Kiekvienas gali turėti savo priežasčių kodėl norėtų atsargines duomenų kopijas, Time Machine pagalba, daryti rečiau. Viena dažniau pasitaikančių priežasčių yra kai prie nešiojamo kompiuterio, visada arba beveik visada yra pajungtas išorinis diskas su keliais skirsniais (particijomis) vienas kurių yra dedikuotas Time Machine - kasvalandinės TM daromos kopijos naudos kompiuterio resursus ir „sodins“ akumuliatorių.

Žemiau aprašytas Time Machine „lėtinimo“ būdas nėra sudėtingas, bet atliekantys jį turėtų pakankamai patogiai jaustis naudodami OS X Terminal’ą ir jo tekstinius redaktorius. Kadangi failas, kuriame bus atliekami pakeitimai, yra sisteminis - reikės dirbti administratoriaus teisėmis ir atlikti pakeitimai įsigalios iš karto (kaip ir klaidos, jei tokių padarysite).

Aš aprašysiu tik principą, nesigilindamas į Terminal’o tekstinių redaktorių ypatumus, tikėdamasis, kad tas kas šiuos pakeitimus darys savo kompiuteryje - žino kaip jais naudotis.

Norėdami priversti OS X Time Machine atsargines duomenų kopijas daryti rečiau - OS X 10.8 turėsime atlikti pakeitimus Time Machine nustatymų faile com.apple.backupd-auto.plist, kurį rasite: /System/Library/LaunchDaemons.

Keisti reikės vienintelę reikšmę, sekundėmis nurodančią kas kiek laiko Time Machine turi daryti duomenų kopijas. OS X 10.8 Time Machine nustatymų failo /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.backupd-auto.plist turinys atrodo taip: OS X 10.8 Time Machine nustatymų failas com.apple.backupd-auto.plist Raudoname fone esanti reikšmė nurodo kaip dažnai atliekamos atsarginės duomenų kopijos (sekundėmis) raudoname fone nurodyta numatytoji Time Machine reikšmė 3600 sekundžių (1 valanda), kurią ir reikia pakeisti. Atminkite, kad naują reikšmę turite nurodyti sekundėmis, pvz. jei norite, kad Time Machine atsargines duomenų kopijas atliktų kas 2 valandas - 3600 pakeiskite skaičiumi 7200.

Failo pakeitimui Terminal’e naudokite sudo komandą, nes failas priklauso root’ui ir galite naudoti vieną iš jau esančių teksto redaktorių vi, vim, nano, Emacs arba jei esate įdiegę kokį kitą teksto redaktorių Shell'e - naudokite jį.

pvz.:

sudo nano /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.backupd-auto.plist
vietoje raudonai parašyto „nano“, jei naudojate kitą tekstinį redaktorių - rašykite jo pavadinimą - pvz sudo vi /System...

Atlikus pakeitimą ir išsaugojus failą - Mac’ą reikės perkrauti, nes tik tokiu atveju naujieji nustatymai įsigalios.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. įdomu kada jiems patiems dašus padaryt opciją kuri leistų pačiam nusistatyt laiko intervala Time machine preferencijų lange o ne vargti su terminalais... Ir bendrai, - time machine aišku geras daiktas, esu patyres kelis HDD ir SSD crach'us tai backupas gerai, bet užknisa, kad tai ne BOOT'able kopija, nes tie restorinimai žiauriai daug laiko suryja ypač jei duomenu nemažai. Iškeičiau Time machine i Carbon Copy Cloner - tiesiog startuoji iš kito disko ir viskas. Sutaupai laaabai daug nervų ir svarbiausia - LAIKO. Galėtų jau jie irgi savo time machine arba patobulint arba išleist PRO versija, kuri turėtu tokia savybę.

    • CCC ir TM yra visiškai skirtingos paskirties ir tipo backup'ai. Aš naudoju abu: Dokumentus TM, kitus backup'us tame taspe foto ar bootable su CCC. Manau būtų gerai, kad bent 10% paprastų vartotojų apskritai kokius nors backup'us darytų. Darant valandinius inkrementinius TM jie užima mažai laiko ir dokumentų ar failų praradimo laikas minimizuojamas iki 1 val. Jei vartotojams leisi rinktis jie nurodys 24 val. o tai ir dar daugiau ir paskui ašaros, kad dingo jų dokumentai naujausi, o senus jie ir taip turi.

  2. na čia kaip ir visur - norint optimalaus rezultato reikia ir pačiam pridėt pastangų, nepasitikėt vien 100 automatika. O dėl tų likusių 90% - po pirmo hardo crasho ir svarbių duomenų praradimo bei patirtų dėl to nuostolių - labai greitai visam likusiam gyvenimui tūlas pilietis pradeda daryti vienokius ar kitokius backupus:))

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų