Apple išleido Mac kompiuteriams skirtą OS X 10.11 El Capitan operacinę sistemą

Temos: Mac, macOS

Kaip ir buvo žadėjusi - rugsėjo 30 dieną Apple išleido Mac kompiuteriams skirtą, naują operacinę sistemą OS X El Capitan. Operacinę sistemą Mac kompiuterių vartotojai gali įdiegti ir ja naudotis nemokamai.

Tiksliai pagal grafiką, sau įprastu laiku - Apple išleido galutinę, visiems Mac kompiuterių vartotojams skirtą OS X operacinę sistemą „El Capitan“.

OS X 10.11 El Capitan nėra ta operacinė sistema, kuri Mac kompiuterių vartotojams pasiūlys visą aibę naujovių, ar iš pagrindų privers pakeisti Mac kompiuterių vartotojų įpročius, tačiau jos pavadinti tik kosmetiniu OS X 10.10 Yosemite atnaujinimu taip pat negalima. Apie fundamentalių pakeitimų nebuvimą OS X El Capitan byloja ir naujosios OS X versijos pavadinimas. Apple nenutolo nuo Yosemite Nacionalinio parko nei pavadinime - pavadindama naują OS X versiją garsiausio Yosemite nacionalinio parko kalno garbei, nei šioje operacinėje sistemoje įdegė ką nors tiek naujo, kad vertėtų operacinės sistemos pavadinimą dedikuoti visiškai kitai Kalifornijos geo-įžymybei.

OS X El Capitan Apple atnaujino visą eilę aplikacijų, papildydama jas naujomis galimybėmis ir funkcijomis bei pakylėdama į visiškai kitą lygį. Nauja „Split View“ galimybė taip pat sveikintina ir aš testuodamas „Kapitoną“ iš karto įkurdinau tame dvigubame vaizde „Mail“ ir „Calendar“ aplikacijas.

Jei praleidote Apple renginį, kurio metu buvo pristatomos „El Capitan“ naujovės - glaustą jų apžvalgą galite rasti anksčiau skelbtame Mac Arena straipsnyje „Pirmoji pažintis su El Capitan“.

El Capitan Apple įdiegė eilę su sistemos saugumu susijusių pakeitimų ir be gero darbo saugančio mūsų duomenis nuo niekadėjų intervencijų, šie pakeitimai kai kuriems Mac vartotojams gali pateikti ir nemalonių siurprizų. Dėl padidinto sistemos saugumo, aplikacijos kurios lindo giliau į sistemą, nei to nori Apple - įdiegus „Kapitoną“ gali neveikti. Norint išvengti tokių nemalonių akimirkų, kai aplikacija atlikti darbui „kurio jau vakar reikėjo“ neveiks - turėtumėte imtis atsargumo priemonių. Kokios atsargumo priemonės reikalingos prieš atnaujinant OS X - aprašiau straipsnyje „Kaip pasiruošti OS X El Capitan diegimui“.

Nereikėtų tikėtis, kad šioje OS X versijoje nebus klaidų - jų yra. Tačiau sistema veikia stabiliai, o klaidos, bent jau mano pastebėtos, yra labiau kosmetinio, nei funkcionalumą liečiančio pobūdžio. Apple vakar išleido programuotojams skirtos OS X 10.11.1 El Capitan 2-ą beta versiją, kurioje tų klaidų jau gerokai mažiau.

OS X El Capitan atnaujinimą galite atsisiųsti iš Mac App Store. El Capitan gali būti įdiegta visuose Mac kompiuteriuose išleistuose 2009 metais ir vėliau bei kai kuriuose 2007 ir 2008 metais išleistuose Mac'uose. Kitaip tariant OS X 10.11 El Capitan gali būti įdiegta šiuose Mac kompiuterių modeliuose:

 • MacBook (2008 m. pabaigos aliumininis ar 2009 m. pradžios, ar naujesniuose)
 • MacBook (2015 m. pradžios ar naujesniuose)
 • MacBook Air (2008 m. pabaigos ar naujesniuose)
 • MacBook Pro (2007 m. vidurio/pabaigos ar naujesniuose)
 • Mac mini (2009 m. pradžios ar naujesniuose)
 • iMac (2007 m. vidurio ar naujesniuose)
 • Mac Pro (2008 m. pradžios ar naujesniuose)
 • Xserve (2009 m. pradžios)

Taigi, Kapitonas pasiruošęs plaukiojimui po plačius kibernetinio okeano vandenis. O ar pasiruošę Jūs?

Visiems plaukiantiems gero, saugaus, sklandaus ir malonaus plaukiojimo ir jokių OS X El Capitan laukimo žymeklis.

Su OS X El Capitan saugumu susijusią informaciją rasite Apple svetainėje.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 31 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Jaaaamaaam šitą daiktą :))

 2. Per App Store nera OS X updeito. Kaip updatintis?

 3. Man vienam nera atnaujinimo App Store?

 4. kažkaip vis dar neatsiranda :/

 5. Jamam tai jamam, bet jo nėra kolkas...

 6. Nesuprantu, kodėl atnaujinimo nėra...

 7. bus straipsns apie el capitan clean install, ar galima vadovautis senuoju? :)

 8. Siunciasi, bet kazkodel velniskai letai..

 9. Siunčiasi per AppStore. Iveskite į paiešką El Capitano ir rasite. Gi tai ne update's :))) Be jau siuntimo greitis mirštantis :) Ryte ryte tik parsisiųs :(

 10. Jau atnaujinta ir veikia tikrai gerai :)

 11. jau, normaliai viskas, iš pirmo žvilgsnio tas pats yosemite:)

 12. Tai kiek suprantu, jei buvo irasyta GM versija, nebereikia siustis ir naujintis. Praso tikrinti updates, bet ju nera :)

  • Kiek žinau GM buildo numeris yra 15A282b, o galutinės 10.11 - 15A284, vadinasi aukštesnė. Tai, kad nematai atnaujinimo gali reikšti, kad stovi beta testerio pozicijoje ir sekantis atnaujinimas tau bus kokia nors beta. Jei nori atnaujinti į „final release“ - atsidaryk Mac App Store, pačiame viršuje pamatysi OS X El Capitan paveikliuką (jei nematai gali spausti ant šios nuorodos ir tada „Download“, tada „continue“ ir t.t.
   Jei nori gali pagalvoti apie diegimą švariai vietoje diegimo ant GM stogo.

 13. Hmmm nesupratau, kodėl nebegalima su trijų pirštų kombinacija keisti aplikacijų langų išdėstymą? o.O

 14. O kaip suzinoti ar kompiuteris palaiko Metal?

 15. ar kam pavyksta prisijungti prie mezon wifi su El Capitan ir Retina MacBook?
  Buvo skelbta, kad bus pataisymai dėl wifi. Bet prisijungti nepavyksta konkrečiai prie Mezon
  Senesnėmis neseniai buvusiomis yosemite versijomis irgi nepavykdavo.. tik ten kažkuria labai senesne.

 16. Siaubingai, tragiškai sumažėjo batarkės resursas padarius updeita į El Capitan. Kas ten taip ryja energiją? košmaras. Pas mane 2012 Macbook Air 11 - batarkės laikas krito apie 30-35 procentus... Neiškenčiau ir vėl gryžau prie Yosemite. Batarkė atsigavo, ir vėl tempia taip kaip anksčiau. Liksiu prie Yosemite, nėr tiek labai jau daug naujovių tame EC kad pas toviai su laidu macbooka naudot...

 17. Ziurejau, kas iš to? Nieko su tuo airu nedarau rimto tik browsinu, bet kai vietoij ~4 val staiga tik ~ 2.5 val tebeteaukia tai man tikrai nepatinka, sorry.

 18. suprantama, tačiau visi indeksavimai turi pasibaigti po 2-3 paru naudojimo, ar ne? juolab, kad hardas apytuštis. Ne ne, va susigražinau atgal ir susikonfiginau iš naujo Yosemite ir viskas vėl gerai. Tiesiog per senas macbookas el capui:)

 19. Sveiki,
  Gal kas žinote ar yra galimybė „El Capitan Split View“ režime padaryti ne vertikalų langų dalinimą, o horizontalų?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų