Kaip OS X El Capitan įdiegti „švariai“

Kai kurie Mac vartotojai mėgsta naujas OS X versijas diegti „švariai“, kitus tai padaryti „priverčia gyvenimas“. Kaip tai padatyti?

Yra Mac vartotojų mėgstančių turėti įkraunamą OS X sistemos įdiegimo USB, kad esant reikalui galėtų nesunkiai reikiamą OS X versiją įdiegti „švariai“. To gali prireikti arba norint apsivalyti nuo metų metais kompiuterio sistemoje kauptų šiukšlių, arba nesprendus į Mac įdiegti naują SSD ir išvengti būtinybės viską siųstis iš interneto arba diegti seną OS X versiją ir tada jau „ant stogo“ diegti pageidaujamą sistemos versiją.

Suprantu, kad jau nusibodau su to pačio „kalimu“ - prieš diegdami sistemą pasidarykite atsarginę duomenų kopiją išorinėje laikmenoje.

Jei jau esate įdiegę OS X El Capitan

Jei jau į savo Mac įdiegėte OS X El Capitan, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių nesate patenkinti sistemos darbu ir norite OS X įdiegti „švariai“ ir plaukiojimą su „Kapitonu“ pradėti taip lyg Mac būtų tik ką iš parduotuvės - kurti įkraunamo OS X diegimo USB nėra būtina.

 1. Perkraukite kompiuterį ir vos tik išgirsite Mac įsijungimo signalą - nuspauskite Cmd ⌘-R klavišų kombinaciją ir laikykite šiuos klavišus nuspaudę iki ekrane pamatysite Apple logo ir po juo atsiradusią progreso juostą.
 2. Kai ekrane pasirodys langas su parinktimis leidžiančiomis atstatyti OS X ar pasinaudoti „Disk Utility“ aplikacija - pasirinkite „Disk Utility“.
 3. Suformatuokite Mac kietąjį diską „OS X Extended (Journaled)“ formatu
 4. Uždarykite „Disk Utility“ aplikaciją
 5. Pasirinkite „Reinstall OS X“

Atlikus šiuos veiksmus bus pradėtas OS X sistemos diegimas.

„OS X El Capitan“ diegimo USB kūrimas

Norint susikurti El Capitan diegimo diską reikia turėti ne mažesnės kaip 8GB talpos USB laikmeną suformatuotą „OS X Extended (Journaled)“ formatu. Jei nesate tikri ar ji teisingai suformatuota - tiesiog suformatuokite dar kartą „Disk Utlity“ aplikacijos pagalba suteikdami jai vardą „ElCapitanDiegimas“ (be kabučių). Vardą, žinoma galite duoti kokį tik norite, tačiau tada žemiau esančioje komandoje „ElCapitanDiegimas“ turite pakeisti į tą vardą, kurį suteikėte savo USB laikmenai formatuodami. Atminkite, kad formatuojant visi laikmenoje buvę duomenys - dings.

 1. Atsisiųskite. Jei „Mac App Store“ rašo, kad atsisiuntimas neįmanomas – aktyvuokite „Mac App Store“ Purchased skiltį ir ten radę „OS X El Capitan“ paspauskite ant jam priklausančio Download mygtuko.
 2. Kai siuntimas bus baigtas ir ekrane pamatysite diegimo pradžios langą - uždarykite diegimo aplikaciją paspausdami Cmd ⌘-Q klavišų kombinaciją arba pasirinkdami „Quit Install OS X“ iš meniu. OS X El Capitan diegimo pradžios langas
 3. Pajunkite paruoštą USB laikmeną prie Mac
 4. Atidarykite „Terminal“ aplikaciją (rasite „/Applications/Utilities“ aplanke
 5. Terminal lange įrašykite komandą (visa komanda viena eilutė):
  sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/ElCapitanDiegimas --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app --nointeraction
 6. Įveskite savo vartotojo slaptažodį (kai rašysite ekrane nematysite jog rašote, todėl slaptažodį veskite atidžiai) ir spauskite Enter ↲
  Paspaudę Enter matysite „Terminal“ lange informaciją apie atliekamus veiksmus:
 7. Erasing Disk: 0%… 10%… 20%… 30%…100%…
  Copying installer files to disk… Copy complete.
  Making disk bootable…
  Copying boot files…
  Copy complete.
  Done.

  USB laikmenos paruošimas ir duomenų kopijavimas gali kiek užtrukti.
 8. Leiskite komandai vykdyti savo darbą jo nenutraukdami iki galiausiai „Terminal“ aplikacijos lange pamatysite užrašą „Done“.

Kai „Terminal“ lange pamatysite tekstą „Done“ parašykite „exit“ ir spauskite Cmd ⌘-Q - „Terminal“ aplikacijos uždarymui.

Jei „OS X El Capitan diegimo failą iš Applications aplanko perkėlėte kitur - aukščiau nurodytoje komandoje reikės nurodyti kelią kitą kelią į „Install OS X El Capitan.app“ failą

Viskas. OS X El Capitan diegimo diskas sukurtas.

Jei neplanuojate „El Capitan“ diegti artimiausiu metu atnaujindami turimą OS X versiją - failą „Install OS X El Capitan.app“ iš „Applications“ aplanko galite pašalinti, kad bereikalingai neužimtų vietos.

Kaip įdiegti OS X iš išorinės USB laikmenos

 1. Įstatykite USB laikmeną į Mac kompiuterio USB jungtį
 2. Perkraukite Mac
 3. Išgirdę Mac įsijungimo garsą nuspauskite Alt ⌥ klavišą ir laikykite jį nuspaudę iki ekrane pamatysite diskų sąrašą iš kurių galite įkrauti sistemą.
 4. Pasirinkite USB laikmeną ir toliau atlikite aukščiau esančiame „Jei jau esate įdiegę OS X El Capitan“ skirsnyje nurodytus žingsnius pradėdami nuo 2-o.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 21 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Toks klausimas iškilo, ar darant švarią instaliaciją nenukentės Windows particija?

 2. " Vardą, žinoma galite duoti kokį tik norite, tačiau tada žemiau esančioje komandoje „ElCapitanDiegimas“ turite pakeisti į tą vardą, kurį suteikėte savo USB laikmenai formatuodami. " Arba aš kažko nesupratau, arba KUR tas "apačioje" randasi ? :)

 3. Kai „Terminal“ lange pamatysite tekstą „Done“ parašykite „exit“ ir spauskite Cmd ⌘–R – „Terminal“ aplikacijos uždarymui.

  Neturėtų būt Command+Q?

 4. Ar nebūtų paprasčiau - tiesiog parsisiųsti "DiskMaker X" iš diskmakerx.com ir pasidaryti instaliacinę USB laikmeną su El Capitan :-)

 5. O tarkim rasant svariai, ar reiki viso HDD ar SSD particija istrinti ir sukurti per naujo bei suformatuoti ? Ar reikia tik pasirinkti HHD/SSD ir paspausti erase ir tada irasyneti ?

  Nes po HHD/SSD apacioje yra recovery particija.

 6. Beje, diegiant "švariai", pabaigoje, kai ekrane rašė liko 1 sekundė, vėliau, liko 0 sekundžių (angliškai, vertimas netikslus), tuos pranešimus man rodė daug daug ilgiau. Kokias 15-20 minučių. Jau galvojau, kad makas pakibo ir reikės diegti iš naujo. Net žvilgtelėjau į log'ą, ten rodė kažkokias klaidas (~2500 eilučių). Bet "pramušė". Viskas lyg ir susidiegė tvarkingai.

 7. Ar įrašius "švariai" visos įrašytos programos dingsta?

 8. Sveiki, iskilo tokia problema, po El Capitan idiegimo ( automatinio is AppStore) kazkur dingo windowsu particija ir dabar eina naudoti tik puse disko kitos disko puses, kurioje turetu buti windowsai, kompiuteris nemato ir niekaip neina jos prijungti prie esamos Apple Hdd dalies. Formatuoti hardo irgi neleidzia, bei koreguoti particiju naidojant Disk utility. Kaip galeciau tai sutvarkyti?
  P.s Windowsai buvo irašomi naudojant bootcamp programa.

 9. Sveiki, kur galėčiau rasti parsisiusti el capitan instalą?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų