Kaip pakeisti „iPhone“ bateriją

Su laiku net ir tokių telefonų kaip „iPhone“ baterijos talpa senka ir juos tenka vis dažniau ir dažniau krauti. Tačiau šią problemą galima išspręsti.

Kai kurie „Apple“ produktus gali pasirodyti labai sudėtinga pačiam sutvarkyti ir daugelis dalių paprasčiausiai nekeičiamos. Jei dar prieš „iPhone“ turėjote telefoną iš tų, kur bateriją gali nuimti tiesiog stumtelėjęs dangtelį ar telefonui nukritus ant žemės baterijos pasiimti tenka ropoti kur nors po prekystaliu, tai su iPhone taip lengva nebus.

„Apple“ sako, kad „iPhone“ baterija yra sukurta taip, kad išlaikytų 80% savo talpos 500 įkrovimo ciklų (1 įkrovimo ciklas yra kai baterija pilnai iškrauta ir vėl pilnai pakrauta. Jei bateriją pakraunate, kai ji dar buvo 50% pakrauta - išnaudojate 1/2 įkrovimo ciklo).

Tie kas „iPhone“ naudoja daug kiekvieną dieną visos dienos bėgyje - žino, kad labai toli ir ilgam nuo elektros šaltinio pasitraukti nereikia.

„Apple“ žino, kad dauguma „iPhone“ vartotojų telefonus naudoja ne po vienerius metus, nes jie geri ir veikia puikiai, bet va baterija… Šalyse, kur „Apple“ turi savo biurus baterijos pakeitimas kainuoja 75€ + 12,40€ siuntimo išlaidos.

Kokios galimybės bateriją pakeisti Lietuvoje.

Pasidomėjau kokios yra galimybės „iPhone“ bateriją pakeisti servise ir kiek tai kainuotų.

 • Pirmoje eilėje paskambinau į „iDeal“ servisą, kur man paaiškino, kad „iPhone“ baterijų nekeičia, bet gali pakeisti telefoną: primokėjus 900 LTL gaučiau tokį patį „iPhone 4S“ naują (spėju, „refurbished“), o už 1100 LTL galėčiau pakeisti „iPhone 5“.
 • Paskambinės į oficialų, liūdnai pagarsėjusį, „iPhone“ servisą MTTC (Mobiliųjų Telefonų Techninį Centrą, kurio internetinė svetainė sutvarkyta taip, kad naršant joje iš mobilaus telefono ir paspaudus ant telefono numerio joje - negali paskambinti). Pagaliau prasimušus pro telefoninius robotus, man pasiteiravus kiek kainuotų „iPhone“ baterijos keitimas - mane informavo, kad šiuo metu jie turi techninių problemų ir paprašė paskambinti po poros valandų. Aišku, kad neskambinau… Jų internetinėje svetainėje nurodomos „iPhone 4S“ baterijos kaina 91 LTL, o „iPhone 5“ - 158 LTL.
 • Paskambinau į dar vieną servisą, kompaniją „Pikselis“, kuri taiso „iPhone“ (www.iphoneservice.lt). Ten man patvirtino jų svetainėje pateiktą informaciją, kad „iPhone 4S“ baterijos kaina 90 LTL, o „iPhone 5“ su keitimu 126,30 LTL. Pasiteiravus apie baterijos originalumą, paaiškino, kad „Apple“ „nenutekina“ originalių detalių, kas šiek tiek nesutapo su jų svetainėje pateikta informacija, kur prie „iPhone 5“ telefono baterijos parašyta: „Kilmės šalis: Kinija Baterija originali“. Kadangi, www.iphoneservice.lt kalbėjo normalus žmogus, tai paklausiau: „ar yra skirtumas tarp originalios ir neoriginalios baterijos?“. Pasakė, kad: „Esminio skirtumo nėra, net neoriginali nelaikys taip gerai, kaip originali“.

Kaip „iPhone“ bateriją pakeisti pačiam

Bateriją bei reikalingus įrankius galima įsigyti iš patikimų ir mažiau patikimų šaltinių. Tarp patikimų paminėčiau iFixit, o tarp mažiau patikimų Amazon iš kurios perkant turėkite omenyje, kad dažnai ten parduodamos pigios baterijos, savo kokybe yra nevertos net tų 3$, todėl rinkitės atsakingai. Nors jūsų teisė rinktis, kaip man keistai beatrodytų žmonės turintys telefoną už maždaug 3000 LT ir perkantys bet ką iš bet kur, nes ten 90 LTL pigiau tai, ką jie dės į savo telefoną ir nuo to priklausys kaip gerai jis jiems tarnauja.

Žemiau pateikiama „iPhone 5“ baterijos keitimo instrukcija, tačiau ji tinka ir iPhone 4 ar „iPhone 4S“. Apie tai kaip pakeisti bateriją „iPhone 6“ - skaitykite čia.
 • Jei bateriją įsigijote kartu su įrankių rinkiniu, jame turi būti penkiakampis atsuktuvas (pirkdami įsitikinkite, kad komplekte yra reikiamo tipo atsuktuvas) iPhone 4, 4S ir 5 atsuktuvo tipas
 • Atsukite 2 varžtus esančius iPhone apačioje
 • Dabar, kad nereikėtų „krapštinėti“ telefono, pritvirtinkite prie iPhone ekrano, apačioje „čiulptuką“ taip, kad jis pritrauktų ir „Home“ mygtuką ir atsargiai pakelkite ekraną.
 • Neatlenkite ekrano daugiau nei 90˚, nes kitas galas yra pritvirtintas
 • Viduje rasite mažą metalinę plokštelę pritvirtintą dviem varžtais - atsukite juos
 • Pasinaudokite plastikine kojele baterijos jungties atjungimui
 • Baterija pritvirtinta klijais, tačiau patraukę už plastikinio liežuvėlio galėsite ją išimti. Gali tekti pasinaudoti plastikine kojele iš kitos pusės, kad bateriją būtų lengviau išimti
 • Įdėkite naują bateriją ir pajunkite prie baterijos terminalo
 • Įdėkite metalinė plokštelę, prisukite ją varžtais, uždarykite telefono ekraną, patikrinkite ar veikia telefono įjungimas ir „Home“ mygtukas ir jei viskas gerai prisukite 2 paskutinius varžtus.

Atminkite, kad Ličio-jono baterijų negalima tiesiog išmesti į konteinerį ir yra būtina tinkamai pasirūpinti elektronikos ir elementų atliekomis: panaudotą ir nereikalingą bateriją galite priduoti GIA nurodytose surinkimo vietose.

Jei turite patirties keičiant „iPhone“ baterijas bei pastabų, kurių nepaminėjau - pasidalinkite jomis komentaruose.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kas labiausiai sudomino, tai kad iDeale pakeičia į refurbished už 1100lt? Tai jei sudaužyčiau ar baigtųsi garantija, tai galėčiau susimokėti tą 1100lt ir garantija prasitęstų, bei "naują" aparatą gaučiau? O.o pirmą kart girdžiu, kad iDeale taip daro, užsienyje, tai ten reik susimokėt 279 dolerių/ eurų ir duoda refurbished, jei applecare yra, tai pigiau.

 2. kažkaip nutylie apie tą mažą mažą dalį:

 3. Iphone 4 ir 4s pasikeisti baterija isvis labai paprasta. 5 tuke man rodos dar irgi neklijuota, o nuo 5s baterija priklijuota su labai stipria dviguba juostele, kuria galima pasalinti patraukus du islindusius galus i sonus, kurie daznai nutruksta. Tokiu atveju reikia tenka ilgai ir nuobodziai kaitinti tas vietas, taip suminkstinant klijus. Bandant istraukt baterija per prievarta, ji linksta ir uzsidega. Beje, nuo iphone 5s reikia buti ypac atsargiems su home button jungtimi atidarant telefona. Pazeidus jungti ar esant reikalui pakeisti home button prarasite touch id funkcija. Ifixit parduotuveje yra puikus irankis iSclack iphone atidarymui nuo 5 tuko iki dabartines kartos.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų