Spalio 16 dienos Apple renginio apžvalga trumpai

Apple spalio 10 dieną Apple pristatyti nauji produktai, iPad, iMac, MacBook

Spalio 16 dienos Apple renginyje naujienų išties netrūko.

 • Apple CEO Tim Cook pradėjęs renginį pasakė, kad iPhone 6 yra greičiausiai parduodami, didžiausią paklausą turintys telefonai istorijoje. Jis arba neminėjo kiekių arba aš jų neišgirdau, bet kuriuos atveju tų telefonų per mėnesį yra parduota išties nemažai ir čia be besotės Kinijos pagalbos, nes joje prekyba šiais telefonų modeliais prasidės tik rytoj. Anot Cook’o, išankstiniai užsakymai Kinijoje jau muša rekordus.
 • Apple vadas priminė, kad naujoji Apple Pay yra iPhone 6 dalis. Apple pasirašiusi sutartis su pagrindiniais JAV bankais ir iki metų pabaigos planuoja pasirašyti Apple Pay sutartis dar su 500 bankų. Daug garsių prekinių ženklų, kurie palaikys Apple Pay buvo rodoma pristatymo metu ir Apple Pay startuoja JAV jau pirmadienį - lapkričio 20.
 • Sekantį mėnesį Apple išleis Apple Watch SDK ir programuotojai jau galės pradėti kurti programėles šiam naujam Apple dėvimos elektronikos stebuklui, kuriuo Apple pradės prekiauti sekančių metų pradžioje.
 • Craig Federighi - Apple vyresnysis viceprezidentas atsakingas už kompanijos programinę įrangą kalbėdamas apie iOS nepraleido progos įkąsti Google kompanijai ir jos Android vartotojams pabarstydamas druskos ant jų kraujuojančios žaizdos - milžiniškos fragmentacijos.
 • Swift dar gyvena tik pirmuosius savo mėnesius, o daug pasaulio universitetų Swift programavimo kalbą jau įtraukė į savo mokymų programą ir gali būti, kad Swift taps greičiausiai plintančia programavimo kalba. Jau dabar App Store yra daugybė aplikacijų sukurtų naudojant Swift.
 • Federighi apžvelgė iOS 8 bei OS X Yosemite naujas galimybes, funkcijas ir dar kartą priminė kaip puikiai šios sistemos yra sukurtos dirbti kartu paminėdamas ir iCloud Drive - naują iCloud funkcionalumą, kuriuo naudotis gali visi iOS 8 ir OS X Yosemite vartotojai.
 • Grįžęs į sceną Tim Cook pasakė, kad Apple jau yra pardavusi 225 mln. iPad. Pasigyrė, kad iPad turi aukščiausią vartotojų įvertinimą ir labiausiai iš laimės krykštauja iPad mini Retina vartotojai.
 • iTunes Store yra 675 000 aplikacijų skirtų iPad.
 • Kaip jau vakar tapo aišku - Apple pristatė du naujus iPad modelius. Naujasis iPad Air yra 18% plonesnis nei prieš tai buvęs iPad Air. Ploniausias planšetinis kompiuteris planetoje ir du naujuosius iPad Air sudėjus vieną ant kito jie kartu bus „plonesni“ nei pirmasis iPad, kuris reikia pripažinti nebuvo labai storas.
 • Ypač nudžiugino lietuvaičio A. Dailidės - Pixelmator aplikacijos tėvo pasirodymas Apple renginio scenoje. Aidas pristatė Pixelmator dabar galinčios dirbti ir iPad. Pixelmator, lietuvaičių sukurta aplikacija yra puikus konkurentas Adobe Photoshop aplikacijai, kurią lenkia ne tik „žmogiška“ kaina, bet ir kai kuriomis geriau už Photoshop realizuotomis funkcijomis.
 • Phil Schiller pristatė jau nebesantį paslaptimi iPad mini 3
 • Ilgai ganduose siūbavęs, bus - nebus, vis tik debiutavo ir naujasis, įspūdingą ekraną turintis iMac kompiuteris, kurį Apple vadina iMac Retina 5K. Foto ir video redaktoriai naudodami šį kompiuterį galės su minimaliais arba be jokių kompensavimų matyti vaizdą. 4K video jame redaguoti bus galima 1:1, nes jo IPS ekrano skiriamoji geba 5120x2880 arba 7x didesnė jei 1080 HD. Prekyba šiais didžiausios skiriamosios gebos ekraną turinčias kompiuteriais, kuriuos Apple įkainojo neįtikėtinai ne Appliškai (kaina JAV $2499) prasideda jau šiandien.
 • Po ilgiausios pertraukos Apple pristatė ir naują Mac mini, kurio pradinės konfigūracijos kaina yra 100 JAV$ (499$ JAV) žemesnė nei ankstesnių modelių. Prekyba šiuo mažučiu kompiuteriu pradedama šiandien.
 • Jei nieko nepraleidau, tai iOS 8.1 startuos primadienį.
 • OS X Yosemite turi pasirodyti šiandien. Neaišku ar Amerikoniškas šiandien ar ir Lietuvos šiandien suspės... bet kuriuo atveju ją atsisiųsti galėsite greitai, paspaudę ant šios nuorodos.
 • Jei nespėjote pažiūrėti Apple Keynote ar norite pažiūrėti pakartotinai visą ar tik kai kuriuos renginio momentus, tai padaryti galite Apple svetainėje.

Ką manote, ar ko nors pritrūko? Ko nors laukėte ir nesulaukėte?

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 21 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Vat Lietuviai tai tikrai nustebino. Gal Siri ir Lietuviškai greit prabils?

 2. O Yosemite isleidimo tiksli data neaiski?

 3. ačiū už apžvalgą!!!

  labiausiai nustebino ipad mini 3, kurio vienintelė naujovė - touch id :)
  na ir žinoma, GEORGOUS iMac Retina...

  mac mini, kuriems labiausiai ir taikyčiau "it's been way too long", kiek nuvylė...

 4. Labai patiko Pixelmator. ir jeigu kaip planuojama ji puikiai dirbs su pasirodysiančia Photos aplikacija,bus galima mesti photoshopą per bortą. Sparčiai juda jie į priekį.
  Įspūdingas ir naujasis imac,nors manau,kad profesionalai vistiek rinksis kokį Eizo arba Nec darbui su vaizdine medžiaga,o paprastam namų vartojimui to gal kiek per daug.

 5. O kada bus iOS 8.1 ?

 6. Nes kotais man tas 3G baisiai atsibodo. Ypac del baterijos laiko :) Su 2G telefonas budavo 7~9 valandas tokio pat usage. o dabar 5~6 su 3G.

 7. Letai siunciasi Naujas MacOS, pagal tokius tempus tai man visos paros prireiks :(

Parašykite komentarą

Į viršų