Kaip aš kovojau su mistiškai senkančia iPhone baterija

Prieš porą mėnesių pastebėjau, kad mano iPhone baterija mistiškai senka - per naktį, „nieko neveikdamas“ telefonas praranda po daugiau nei 20% akumuliatoriaus energijos.

Įpratau iPhone įkrauti prieš einant miegoti ir ilsėdamasis sapnuoju gražesnius sapnus kai jis guli šalia, ištiestos rankos atstumu. Tai, kad naktį nelaikau jo įjungto prie įkrovėjo leido man pastebėti, kad prieš porą mėnesių mistiškai per naktį išgaruodavo po 22–26% baterijos energijos.

Kurį laiką į tai nekreipiau dėmesio, tačiau prieš savaitę nutariau patyrinėti šį keistą fenomeną ir grauždamas šokolado plytą pradėjau tyrinėti jo nustatymus.

 • Pasitikrinau ar atjungtos visos nereikalingos paslaugos bei kiti nustatymai galintys įtakoti baterijos energijos sunaudojimą: PUSH pranešimai, „Notification Center“ žinutės, el. laiškų tikrinimo dažnumas, informacijos foniniame režime atnaujinimas, leidimas aplikacijoms naudotis geolokacijos nustatymo paslaugomis ir t.t. - situacija nepasikeitė
 • Nors, panašu, kad savo klaidą dėl kurios Facebook aplikacija kas 20 sekundžių kreipdavosi į savo serverius Facebook ištaisė - aš aplikaciją ištryniau iš telefono - situacija nepasikeitė
 • Ištryniau dar kelias aplikacijas, tokias kaip Skype, LinkedIn, Twitter, Pinterest, Dropbox ir dar kelias kurios mano galva galėtų ką nors negero veikti mano telefone kol aš miegu - situacija nepasikeitė
 • Elektroninio pašto tikrinimą perjungiau į rankinį režimą - situacija pasikeitė labai neženkliai, neliečiamo iPhone akumuliatorius nusėdo, gal tik pora procentų mažiau.

Žodžiu iPhone beveik be aplikacijų, su rankiniu elektroninio pašto tikrinimu atjungtai PUSH’ais ir t.t. per naktį vis tiek nusėda apie 20%.

Mano iPhone nemiega

Nelabai sugalvodamas ką dar ištrinti ir kokius nustatymus pakeisti ėmiau nagrinėti telefono nustatymų sritį Settings aplikacijoje.

iPhone iOS 7 Settings > General : „TIME SINCE LAST FULL CHARGE“
Jei Usage ir Standby skaičiai vienodi - greičiausiai turite problemą

Mano dėmesį patraukė skaičiai, kurie nurodo kiek telefonas buvo aktyvus ir kiek laiko praleido neaktyviame režime. Savo iPhone šią informaciją rasite Settings > General > Usage puslapio apačioje „TIME SINCE LAST FULL CHARGE“ skiltyje. Mano atveju tai, kad turiu problemą pasimatė iš karto, skiltyse Usage ir Standby skaičiai buvo tokie patys, ir tai reiškė, kad mano iPhone nemiega. Tokie šių skaičių parodymai galimi tik tuo atveju jei savo iPhone iš rankų nepaleidžiate nei minutei ir telefonas bei jo aplikacijos neužmiega.

Jei jūsų iPhone Settings > General > Usage „TIME SINCE LAST FULL CHARGE“ skiltyje Usage ir Standby skaičiai vienodi - TURITE BĖDĄ

Sujaudintas fakto, kad man miegant mano iPhone nemiega ir budi saugodamas mano taikius sapnus, nutariau išsiaiškinti kas jam trukdo užmigti net ir tada kai aš nemiegu ir jo neliečiu.

Užsikūriau Instruments aplikaciją esančią Apple Xcode dalimi, pajungiau savo telefoną ir paleidau testą. Mačiau, kad kas 20–30 sekundžių vyksta kažkoks aktyvumas telefone ir telefonas neužmiega. Peržvelgęs šiame aktyvume dalyvaujančius procesus supratau, kad žiūrėdamas į jų pavadinimus problemos neišspręsiu, nes nei vienas jų nebuvo (mano manymu) susijęs su kokia nors konkrečia aplikacija tad nutariau imtis drastiškesnių veiksmų - savo iPhone atstatyti gamyklinius nustatymus.

iPhone iOS 7 Settings > General : „TIME SINCE LAST FULL CHARGE“
Problema neleidusi iPhone užmigti dingo

Persikrovus telefonui, pasirinkau įdiegti jį kaip naują įrenginį (nenaudojau galimybės atstatyti iš atsarginės duomenų kopijos iTunes, kad išvengti galimo problemos sugrįžimo).

Problema dingo, Usage ir Standby parodymai skiriasi ir per naktį telefonas praranda mažiau nei 10% akumuliatoriaus pajėgumų.

Kaip patikrinti ar jūsų telefonas „miega“

 • atjunkite iPhone nuo įkrovimo
 • iPhone Settings > General > Usage
 • įsidėmėkite ar užsirašykite puslapio apačioje „TIME SINCE LAST FULL CHARGE“ skiltyje esančius Usage ir Standby duomenis (jei telefoną ne tik ką atjungėte nuo įkrovėjo ir buvo momentų kai jo nenaudojote, o Usage ir Standby skaičiai vienodi - turite bėdą/aplikaciją/procesą neleidžiantį jūsų iPhone užmigti ir jis visą laiką dirba).
 • įsidėmėję skaičius paspauskite „Power“ mygtuką taip užmigdydami iPhone ir palaukite kokias 5 minutes jo neliesdami
 • praėjus 5-ioms ar daugiau minučių patikrinkite Usage ir Standby duomenis jei jie padidėjo vienodai (pvz. 5-omis minutėmis) - blogai. Turėtų būti, kad Standby laikas padidėjo tiek kiek telefono nelietėte, o Usage arba nepasikeitė arba gali pora minučių padidėti priklausomai nuo to ar buvo aktyvių aplikacijų prieš užmigdant telefoną, kurios dar kurį laiką dirbo prieš persijungdamos į pasyvų režimą.

Kiti patarimai iPhone baterijos tausojimui

 • Atjunkite geolokacijos paslaugas aplikacijoms, kurioms ši funkcija nėra būtina (arba visoms bendru šio nustatymo mygtuku: Settings > General > Background App Refresh
 • Be kokios nors konkrečios priežasties neuždarinėkite dažnai naudojamų aplikacijų - neišmetinėkite jų iš „multitasking’o“ sąrašo. Dažnas jų atidarinėjimas eikvoja daugiau akumuliatoriaus energijos nei jų buvimas atidarytų foniniame režime. Jei pasitikite aplikacijos kūrėju, galite toms aplikacijoms įjungti ir Background App Refresh ir džiaugtis atsinaujinančia informacija foniniame režime ir tuo, kad nereikia laukti kol informacija atsinaujins aktyvavus aplikaciją.
 • Jei galite elektroninio laiško palaukti 15, 30 ar 60 minučių - atjunkite Push toms ar visoms elektroninio pašto paskyroms. Šioje vietoje galite ir paeksperimentuoti, nes priklausomai nuo elektroninio pašto paskyrų skaičiaus, tipo ir gaunamų laiškų kiekio Push į/išjungimo poveikis iPhone akumuliatoriui labai individualus. Aš turiu 11 elektroninio pašto paskyrų ir įjungus Push, per naktį ši paslauga man „suvalgo“ apie 5% akumuliatoriaus.
 • Atjunkite Push aplikacijoms, kurioms nėra būtina ši paslauga. Kiekvienas Push pranešimas pažadina iPhone 5–10 sekundžių ir jei tokių Push pranešimų nedaug - bėdos nėra, tačiau jei per dieną gaunate 100 ar daugiau Push pranešimų tai prideda papildomai 8–20 minučių telefono darbo laiko.
 • Neaktyvuokite telefono vien tam, kad pažiūrėti kiek dar % akumuliatoriaus liko. Jei telefoną aktyvuojate du kartus dažniau nei įprastai tik tam, kad pažiūrėti kiek % sumažėjo akumuliatoriaus įkrovimas - jūs mažinate baterijos darbo (laikymo) laiką du kartus (šis patarimas yra iš Apple Store Genius Bar darbuotojo). Jei negalite susilaikyti - atjunkite akumuliatoriaus % rodymą iPhone ir džiaukitės gyvenimu nesukdami sau galvos dėl %.

Taip pat skaitykite:
Ką daryti kad telefono ar kompiuterio akumuliatorius tarnautų ilgiau
Jei pastarąsias porą savaičių iPhone baterija „nelaiko“
Kaip iPhone atjungti dažnai lankomų vietų (Frequent Locations) sekimą
Jei MacBook kompiuterio baterija laiko trumpai
Kaip pakeisti iPhone bateriją

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 13 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Maziau nei 10 proc.? Manau daug. Gal cia nuo telefono naujumo dar priklauso, bet atjungus telefona nuo laido ~22-23 val. prabudus ~06-07 val. sumazejimas buna 0-3 proc. Turbut cia skaitytusi kad jis "saldziai" miega :)

  • Pažiūrėjau dabar, po pilno pakrovimo neliestas buvo 4 valandas 12 minučių - baterija 99%. Naktį aktyvumas kiek mažesnis, skirtumas gal tik tas, kad mano naktis kiek kitu laiku ir pabudęs randu apie porą šimtų el pašto laiškų ir kotokių žinučių :)

   PAPILDYTA: parašius komentarą baterija tapo 98%. Bet kuriuo atveju galima manyti, kad apie 4-5% per naktį ir mano galva tai nėra blogai telefonui kuriam virš 2 metų.

 2. Visgi įdomu kas lėmė tą neužmigimą

 3. Turiu išlikusi įprotį nuo android, t.y. po kiekvieno didesnio atnaujinimo perrašyti viską iš naujo (t.y. iOS 6, 6.1, 7,7.1) su smulkesniais atnaujinimais kaip iOS 6/7.0/1.x nesivarginu. Ir kolkas neteko susidurti su problemom, kurios būna pavieniais atvejais. Tuo labiau, kad ant iOS perrašymas ir nustatymų atstatymas netrunka taip ilgai kaip būdavo ant android :)

 4. Na, čia irgi kažkas panašaus - http://t.co/eHAu97Cspq

 5. "Be kokios nors konkrečios priežasties neuždarinėkite dažnai naudojamų aplikacijų – neišmetinėkite jų iš „multitasking’o“ sąrašo. Dažnas jų atidarinėjimas eikvoja daugiau akumuliatoriaus energijos nei jų buvimas atidarytų foniniame režime"

  Keletą dienų pasinaudojau šia rekomendacija, tai man baterija akivaizdžiai prasčiau laikė. Neuždarinėjau šių programų (stock'inė oro prognozė, Youtube, TV gidas, stock'inis kalendorius, maršrutai, background refresh neįjungtas ir Safari, ir Settings aplikacijų niekad neuždarau).

  • Aš su šiuo patarimu daug „neskaičiavau“, tačiau labai esminio skirtumo nepastebėjau tarp jų laikymo atidarytomis ir uždarinėjimo, todėl ir nebeuždarinėju. Šiuo metu pažiūrėjau - 39 app atidarytos.
   Čia gal priklauso nuo aplikacijų... jei kokia nors nekorektiškai parašyta, gal ir gali naudoti bateriją foniniame režime. Jei kurios nors aplikacijos atidarytos ir pažiūrimos kartą į porą dienų tai didelio skirtumo neturėtų sudaryti jų atidarinėjimas/uždarinėjimas, bet jei kuri nors naudojama dažnai (tarkim kartą per valandą) tai matyt jos geriau neuždarinėti, nes ji atsidarydama bei nuskaitydama iš naujo nustatymus visus ir grąžindama aplikacijos būseną daro daug nereikalingų veiksmų, kurie sekina akumuliatorių, ir jei tai vien tik tam, kad užmesti akį į informaciją joje... nematau prasmės uždarinėti.

   • Su "kreivom" aplikacijom nemanau, kad gali kilti problemos, nes vistiek iOS'e visos aplikacijos po 10 min nenaudojimo "užsišaldo". Gal tiesiog saulėtomis dienomis didesnis apšvietimas buvo naudojimas (auto-brightness pas mane įjungta), tai ir tai įtakojo mano pastebėjimus :)

    Beja, Ramūnai, norėčiau išklausyti Jūsų nuomonės dėl 3G ir 4G baterijos eikvojimo niuansų. Tarkim su 3G ir 4G turim vienodai stiprų ryšio stiprumą. Pagal Apple pateiktus duomenis, tai 4G galima pranaršyti apie 10val, kai su 3G 8val. Taigi įdomu pasidarė, kokiu principu 4G technologija sunaudoja mažiau baterijos? ar kad duomenys greičiau atsisiunčiami ir tai sutaupo energijos ar techniškai 4G technologija naudoja mažiau energijos resursų? Nes teko prisiskaityt, tai neradau konkrečios nuomonės. :)

    • Dėl kreivų aplikacijų, tai... kaip taisyklė appsai „užmiega“ per porą minučių, jei parašyti teisingai, tačiau atkakliuosius gali tekti sistemai „gesinti“ priverstinai... kaip kad rodo pvz su viena iš Facebook aplikacijos versijų ji ir gesinama nepasiduodavo ir visą laiką foniniame režime kas 20 sek. kreipdavosi į savo serverius.
     Niekada nesidomėjau 2G/3G/4G klausimu specialiai. Mano galva 4G turėtų naudoti baterijos daugiau. Idealiomis sąlygomis to sunaudojimo skirtumas neturėtų būti labai didelis, tačiau vaikštant ir junginėjantis tarp stulpų ir retkarčiais būnant ne idealaus 4G ryšio zonose, manau galėtų tą skirtumą padidinti apie du kartus ne 4G naudai.
     LTE ir WiMAX technologijos pagarsėjusios kaip baterijų ryjikės, todėl daugelis rekomenduoja 4G naudoti tik kai skubi ir reikia greitai atsisiųsti didelį failą, o priešingu atveju laikyti 4G išjungtą, ką rodo ir keli tyrimai: telefonų su 4G vartotojų pasitenkinimas telefonais daug mažesnis ir to priežastis „bettery life“.
     Todėl reziumuojant galiu pasakyti, kad nežinau, kaip Apple išspaudė geresnius baterijos rezultatus su 4G, nebent toks skirtumas atsiranda dėl labiau „protingo“ 4G modemo darbo pabudimo/užmigimo/persijungimo į laukimo režimą, bet tai veiktų tik idealiomis sąlygomis ir labai priklausytų nuo to kaip naudojamas telefonas.

 6. Taip jau įvyko, kad pas mane susigeneravo panaši situacija kur Usage ir Standby buvo identiški. Kaip tai atsitiko negaliu tiksliai pasakyti. Bet pastebėjau neadekvačiai dirbančią bateriją po to kai telefonas dalinai pakibo. Dalinai pakibo tai kai pats telefonas veikia, aplikacijos pasileidžia, bet neveikia pvz duomenų perdavimas, rodėsi absoliuti stagnacija su ryšiu, telefonas permanentiškai rodė vieną padalą 3G ryšio. Tą kart perkroviau telefoną ryšys atsistatė, tačiau pradėjo "smagintis" baterija, visai taip kaip pas tave. Na o pastaroji problema pas mane išsisprendė tiesiog dar kartą perkrovus aparatą :)

 7. Labai aciu uz patarimus lietuviskai, esu pensijinio amziaus anglu kalbos nemoku.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų